Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוכלים שקרנים רמאים עקצו אותי עבדו עלי מכרו לי נבלה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל מען דבעי

לכבוד בעלי ומנהלי אתר "קארספורום" שלום.

אני פונה אליכם בשם מרשתי, חברת XXXX, אשר נפגעה [הכנס מילה לטינית שמסמלת מאוד] מהפרסומים הכוזבים והנפשעים [או משהו כזה] באתרכם שלהלן. משרתי פועלת בתום לב מזה 15,784 שנים ושמה לה למטרה חד משמעית להעניק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר שניתן במסגרת כללי הפיזיקה וחוקי מדינת ישראל, אך גם עובדה זו אינה מנעה מאנשים נלעזים [זו מילה אמיתית?] ונלעגים [זו אני יודע שכן] לפרסם אודות מרשתי הכפשות בלתי פוסקות באתרכם אשר מפורסם במרשתת האינטרנטים. פרסומים שמסבים למרשתי, שבזמנה הפנוי [היא חברה, איזה זמן פנוי יש לחברה?] משקיעה מאמצים רבים ומשאבים אינספור למען שיקום יערות הגשם והצלת הגחן המנומר מהכחדה, נזקים כספיים עצומים שנאמדים בטריליוני שקלים בחודש [בוא, גבר, מרשתך מוכרת עצי ריח...] ופוגעת במוניטין הנקי מרבב שלה במידה שיש בה להסב נזק של עשרות מיליוני שקלים נוספים [ללא הוכחת נזק כמובן]...

מרשתי ייפתה את כוחי לסור אליכם [אתה יכול לסור אתה יודע לאן...] בדרישה חד משמעית ושאינה משתמעת לשתי פנים למחוק באופן מיידי ולאלתר כל תוכן שיש בו כדי לפגוע בשמה ומוניטינה המצוחצח של חברת XXXX. רצ"ב רשימת 349 מקרים בהם עלה שמה של מרשתי, חברת XXXX, במרשתתכם אותם נבקש כאמור וכדלקמן למחוק לכל אלתר מיידי. מכתב זה נשלח לכם ברוח חברית וטובה [א...הא] והינו שלב ראשון ואחרון לפני פניה להליכים משפטיים בהם נוכל לדרוש פיצוי ע"ס 349*50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק, שמגיעים לכדי אני לא יודע כמה אבל זה ממש מלא כסף בתוספת שכר טרחה, מע"מ, מס בלו, מכס, ופחית קולה, בסכום כולל של 1.2 מיליון שקלים.

אני יכול להמשיך ולכתוב ככה עוד בערך שלושים עמודים, אבל אתם מבינים את הרעיון.

זה נוסח (פארודי, סאטירי, ט.ל.ח לנצח נגעתי בברזל!) שנוחת בתיבת המייל של המערכת על בסיס כמעט שבועי בשנתיים-שלוש האחרונות. מאז שהחלו משרדי עו"ד ש...עוסקים בתחום לשון הרע לשלוח אלינו. מיותר לציין שברוב המקרים מדובר במישהו שעשה חיפוש על שם של חברה כלשהי, העתיק/הדביק את כל האזכורים של אותה חברה בפורום לתוך מכתב שבמקרה הכינותי מראש ושלח אלינו.

הבעיה היא שאנחנו מבינים אתכם. בעולם בו רמת הריגוש עולה כל הזמן, וצריך לתפוס את תשומת הלב של הקוראים תוך חצי השניה שהם גוללים על פני הטקסט שלך, אין ברירה אלא להזריק מנה הגונה של סופרלטיבים. במיוחד כשמדובר במקרה אמוציונלי כמו חוות דעת שלילית על עסק כזה או אחר.

מצד שני, במקרים מסוימים בהם חוות דעת שליליות על עסקים כוללות יותר מאשר תיאור המקרה לאשורו והיצמדות יבשה לעובדות (כן, אנחנו יודעים שזה מאוד קשה לפעמים), קיימת עילה משפטית לתבוע מאיתנו להסיר אותה, ובמידה ונסרב, קיימת עילה לתבוע אותנו - בתור אחראים על האתר - בבית משפט. ולא, את אף אחד לא באמת מעניין שכתוב למטה שאנחנו לא אחראים על התוכן שמופיע באתר.

אי לכך ובהתאם למצב הרגיש בו אנחנו נמצאים, שמצד אחד - כאתר שחרט על דגלו את האובייקטיביות ואת הצידוד בכם, האנשים שסובלים מכל אותם נוכלים, רמאים, שקרנים וכו' - אנחנו מחויבים לספק לכם פלטפורמה להעלות בה חוות דעת ולהציג אותן ללא משוא פנים ופחד מאותם עורכי דין.

אבל מצד שני, אנחנו באמת ובתמים לא רוצים, ויותר מזה לא יכולים, להתמודד עם התביעות האלה, במיוחד כשאנחנו לא מכירים את האנשים שכתבו אותן, וכשמופיעות בהן בעיקר המילים מהכותרת של השרשור הזה. כי, כמו שכולנו יודעים, לכו תוכיחו ש"שקרן" זו מילה לגיטימית שמתארת מישהו שלא אומר את האמת.

לכן, מעכשיו, העצה (והדרישה) האופרטיבית שלנו כלפי כל מי שכבר חבר פורום ונוטה לפרסם חוות דעת, וכן למי שנרשם במיוחד כדי לפרסם את אותה חוות דעת (תודה מיוחדת לכם שהשקעתם את הזמן הזה, זה לא מובן מאליו) היא כזו:

מ-ע-כשיו, היצמדו לעובדות. הימנעו מתיאורים ציוריים של איך שיגלו אתכם עם או בלי חומרי סיכה אקזוטיים. ספרו את המקרה כפי שהוא קרה, בדיוק כפי שהוא קרה, ואך ורק את מה שקרה. בדיוק כמו עדות בבית משפט בסדרת טלוויזיה אמריקאית - האמת, כל האמת, ושום דבר מלבד האמת.

אם תעשו את זה, אנחנו מבטיחים להילחם בכל הכלים שיש לנו כדי למנוע את השימוש הציני בחוק שהיה אמור להגן על אנשים מפני הכפשות מרושעות, ובפועל משרת אנשים שממעבר על מאות שרשורים כאלה, בדרך כלל מצדיקים את הביקורות הקשות ביותר שנכתבו עליהם.

חוות דעת שלא ייכתבו עפ"י ההנחיות האלה, ושתגענה דרישות מאיתנו למחוק אותן - יצטרכו להימחק (או לכל הפחות להיערך בלי רחמים). אנחנו לא רוצים את זה. אנחנו לא רוצים להתקפל בפני האנשים האלה, ואנחנו לא רוצים שחוות הדעת שלכם, שמטרתן היחידה היא לשרת אנשים אחרים ולמנוע מהם מפח נפש, יאבדו מה...עוקץ שלהן (נו, מה אני אעשה, לא הצלחתי למצוא מילה אחרת).

תודה.

שלומי, פבל, וכל מנהלי האתר.

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מבין אתכם, אני רק משער שהאתר לא מביא מליונים אל חשבון הבנק גם אם הוא כן מהווה הכנסה ואתם לא צריכים לשלם בכיס על משהו שאחרים כותבים.

בהצלחה לכולם [emoji6]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה:

אם אתה רוצה לפרסם ביקורת שלילית על נותן שרות בענף הרכב, תפרסם בכייף אבל תציין עובדות יבשות בלבד.

כל עוד מציינים עובדות יבשות, אין שום בעיה.

אל תתחיל לנפח את העיניין עם תאורים כמו "חברת ליסינג רמאים עבדו עלי, כולם שם שקרנים" או "מוסך חאפר שלא יודע לעבוד, מסרתי אוטו מודל 2019 וקיבלתי מודל 1982" ותאורים דומים שהם לא עובדות יבשות אלא תחושה סובייקטיבית שלך שנכתבת מתוך כעס.

על דברים כאלה עורכי דין של אותו נותן שרות יכולים לדרוש מחיקת הפוסט ואף לתבוע את מנהלי האתר ואנחנו ממש לא רוצים להגיע לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אכן נקודה כואבת.

בזמנו פירסמתי ביקורת מאד נוקבת על מגרש טרייד של חברת רכב גדולה במדינה. אני מעריך ש 95% מהמידע היה יבש ומדוייק.הלקוח היה עצבני מאד ותבע את המגרש ובדברים שעמדו לדיון בבית המשפט דאגתי לכסות עם מילים כמו "לכאורה" וכו .

זה כמובן לא מנע מהספונסר שלה פה לנסות להוריד את השרשור.

לא רצו שפרטי המקרה יתפרסמו.

כולל ה"פ ממנו שיתבעו אותי דיבה על כל השקרים שכתבתי אם אמשיך לכתוב שם (זה לא עזר לו)

אני מעריך שגם מנהלי הפורום היו תחת לחץ מהם אבל לא ערכו לי את המילים.

כמובן שבסופו של דבר לא היה משפט . הציעו פשרה הוגנת כשבועיים לפני הדיון.

אבל הנקודה היא שזה לא תמיד נעים לחברה וזה לא משנה אם יש בפוסט תארים מיותרים או עובדות יבשות .

יש בהחלט שרשורים כאלו שצצים פה כמינוף לחץ בשילוב מדיה חברתית כי הנפגע לא רוצה תהליך משפטי (לא המקרה שלי)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי כלום, פשוט כלום.

קראתי את הפוסט 201 פעם.

Polo 9N 1.4

לכן, מעכשיו, העצה

הדרישה)

האופרטיבית

שלנו כלפי כל מי

שכבר חבר פורום ונוטה

לפרסם חוות דעת,

וכן למי שנרשם במיוחד כדי לפרסם את אותה חוות דעת (תודה מיוחדת לכם שהשקעתם את הזמן הזה, זה לא מובן מאליו) היא כזו:

מ-ע-כשיו,

היצמדו לעובדות. הימנעו מתיאורים ציוריים

של איך שיגלו אתכם עם או בלי חומרי סיכה אקזוטיים.

ספרו את המקרה כפי שהוא קרה, בדיוק כפי שהוא קרה, ואך ורק את מה שקרה.

בדיוק כמו עדות בבית משפט בסדרת טלוויזיה אמריקאית

- האמת, כל האמת, ושום דבר מלבד האמת.

עכשיו יותר טוב?

אבל הנקודה היא שזה לא תמיד נעים לחברה וזה לא משנה אם יש בפוסט תארים מיותרים או עובדות יבשות .

"לא נעים" יכול להיות להם עד מחרתיים. עם זה אנחנו יודעים להתמודד. אנחנו לא יכולים להתמודד עם אמירות סובייקטיביות שיכולות להתפרש כ"ניסיון לפגוע".

יש בהחלט שרשורים כאלו שצצים פה כמינוף לחץ בשילוב מדיה חברתית כי הנפגע לא רוצה תהליך משפטי (לא המקרה שלי)

אין ספק ואפילו יותר מזה, יש גם המון אנשים שעושים שימוש ציני בפלטפורמה. אנחנו רוצים להאמין שאנחנו מצליחים "לתפוס" את הרוב. מתוך אלה שאנחנו תופסים, אגב, את הרוב המוחלט אתם הגולשים אפילו לא רואים כי אחראי הפורומים (אלה הירוקים והכתומים) עושים לילות כימים ומשגיחים על האתר פחות או יותר 24/7 ותופסים את המקרים האלה דקות ספורות אחרי שהם עולים. את אלה שאנחנו לא תופסים, חברי הפורום דואגים לחשוף כמעט מיידית.

פבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעריך מאוד את המאמץ שלכם, תודה.

סתם שאלה - אם מישהו כותב אשכול בצורה 'תקינה משפטית' ובאמת מציין רק עובדות, אך בתגובות מגיבים כמה משתמשים - 'חברה פח, גנבים' ' גם לי יש ניסיון איתם, הם רמאים' וכו', האם גם תגובות יגרמו לפגיעה באשכול עצמו?

עוד אופציה מעניינת שתעסיק קצת את עורכי הדין, להוסיף לכולם בחתימה -

לכאורה, ט.ל.ח, הכל חוזר אלייך וקקה בידיך
עריכה אחרונה על ידי MZN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, ניהלתי גם פורומים אחרים שעסקו בתחומים שבהם נותני השירות היו נחשדים כרמאים לא פחות ממוסכי מדרכה.

מי שלא מסוגל לכתוב ביקורת עניינית ועובדתית שילך לכתוב את הביקורת שלו ב-FXP או משהו כזה.

זה מה שאמרתי גם אז בתור מנהל בפורומים אחרים, וזה מה שאני אומר גם היום בתור גולש פשוט

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת על נותן שירות צריכה להיות עניינית ומגובה בהוכחות ככל שניתן.

מצטער על האמירה הקשה, אבל, מי שאינו מבין זאת לא ראוי לרשום ביקורת.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעריך מאוד את המאמץ שלכם, תודה.

סתם שאלה - אם מישהו כותב אשכול בצורה 'תקינה משפטית' ובאמת מציין רק עובדות, אך בתגובות מגיבים כמה משתמשים - 'חברה פח, גנבים' ' גם לי יש ניסיון איתם, הם רמאים' וכו', האם גם תגובות יגרמו לפגיעה באשכול עצמו?

עוד אופציה מעניינת שתעסיק קצת את עורכי הדין, להוסיף לכולם בחתימה -

מצטרף להמלצה 8)

ביקורות אכן צריכות להיות ענייניות אבל מעצם הפלטפורמה היותה כמו שהיא כדאי לכם לקרוא את סעיפים 14 ו 15 בחוק לשון הרע ולהתייעץ עם עו"ד.

קשה לי ממש לראות איפה פה אתם נשארים חשופים גם אם נכתב פוסט מבולבל שמעליל עלילות אלף לילה ולילה.

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא "תעודד" בקשה למחיקת השרשור, אבל כל תגובה נבחנת על-ידינו לגופה, ובמידת הצורך תיערך או תימחק ללא קשר לתגובות האחרות בשרשור.

חברים, ניהלתי גם פורומים אחרים שעסקו בתחומים שבהם נותני השירות היו נחשדים כרמאים לא פחות ממוסכי מדרכה.

מי שלא מסוגל לכתוב ביקורת עניינית ועובדתית שילך לכתוב את הביקורת שלו ב-FXP או משהו כזה.

זה מה שאמרתי גם אז בתור מנהל בפורומים אחרים, וזה מה שאני אומר גם היום בתור גולש פשוט

אני מסכים איתך בגדול, אבל אנחנו מקדשים את המטרה מעל הדרך. אחד הערכים שלנו כפלטפורמה הוא כמובן קודם כל ומעל הכל קיום שיח ענייני ומכבד גם כאשר לא מסכימים או כשנגרם עוול, בבחינת "קודם כל תהיה 100% ורק אחר כך תבוא בטענות לאנשים אחרים", אבל במקרה של ביקורת שיש לה עניין וערך ציבורי, ויכולה להגן על אנשים אחרים מלחוות את אותו עוול, אנחנו מחויבים לאפשר לכולם להביע ביקורת ולהשמיע את קולם.

מצטרף להמלצה 8)

ביקורות אכן צריכות להיות ענייניות אבל מעצם הפלטפורמה היותה כמו שהיא כדאי לכם לקרוא את סעיפים 14 ו 15 בחוק לשון הרע ולהתייעץ עם עו"ד.

קשה לי ממש לראות איפה פה אתם נשארים חשופים גם אם נכתב פוסט מבולבל שמעליל עלילות אלף לילה ולילה.

השרשור הזה נפתח אחרי הרבה מאוד דיונים ומחשבה בנושא, כולל כמובן ייעוץ משפטי. אין לנו את המשאבים והזמן להגיע לדיונים בבית משפט, מה גם שהיות שהחוק הרבה יותר "משחק בצד" של התובעים בנושא הזה, וגם אם היה ואותו עסק יפסיד בתביעה, אנחנו לא נקבל שיפוי על הזמן או פיצוי על תביעת הסרק. לכן איך שאנחנו לא מסתכלים על זה, אלה סיטואציות בהן אנחנו יכולים רק להפסיד.

ובנימה אישית, המון תודה לכולם על התמיכה והמילים הטובות. ביקום שבו כל גוף שמנסה איכשהו להגביל ביקורת מיד זוכה לשלל ברכות "סתימת פיות" ונגזרותיה, אני מאוד שמח לראות שהקהילה שלנו בוגרת ומפוכחת מספיק כדי להבין את המצב ולראות אותו כמו שהוא באמת. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין

אבל "בני יונות מכרו לי ג'אסטי חבוטה ושילמתי על ספורטאז' חדשה" או "הלכו לי הברקסים באוטו חדש שקניתי לפני 5 שנים בטרייד אין" זה לא ביקורת, זה מלל חסר טעם.

ביקורת מעצם ההגדרה שלה צריכה להיות חפה מסובייקטיביות כמה שאפשר.

החלטה שלכם כמה אתם מאפשרים למתוח את החבל בין האובייקטיבי לסובייקטיבי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה שלכם כמה אתם מאפשרים למתוח את החבל בין האובייקטיבי לסובייקטיבי

אנחנו לא מגבילים כתיבת ביקורות בשום אופן, אבל במידה וביקורת מסוימת חושפת אותנו לתביעה, היא תערך/תימחק ללא התראה מוקדמת. ההבהרה הזו היא מטרת השרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה:

אם אתה רוצה לפרסם ביקורת שלילית על נותן שרות בענף הרכב, תפרסם בכייף אבל תציין עובדות יבשות בלבד.

כל עוד מציינים עובדות יבשות, אין שום בעיה.

אל תתחיל לנפח את העיניין עם תאורים כמו "חברת ליסינג רמאים עבדו עלי, כולם שם שקרנים" או "מוסך חאפר שלא יודע לעבוד, מסרתי אוטו מודל 2019 וקיבלתי מודל 1982" ותאורים דומים שהם לא עובדות יבשות אלא תחושה סובייקטיבית שלך שנכתבת מתוך כעס.

על דברים כאלה עורכי דין של אותו נותן שרות יכולים לדרוש מחיקת הפוסט ואף לתבוע את מנהלי האתר ואנחנו ממש לא רוצים להגיע לזה.

חובה להיות זהיר .....יש סכנה של תביעת הוצאת דיבה ודומה...

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...