Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלוואה שנלקחה ע"י אדם שנפטר לפני ששילם אותה בחזרה-שאלה.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיימת הלוואה פעילה, בטפחות לצורך הדיון.

סכום לא בשמיים, נפתחה ע"ס 60K שח.

הלווה נפטר לפני זמן מה.

יורשיו משלמים את יתרת ההלוואה כרגע (מתוך החשבון המשותף של הנפטר ואלמנתו).

אין לאלמנה הכנסה למעט קצבת שאירים ופנסיית שאירים, וההחזר החודשי הוא לא "זניח" אלא סכום מכובד בתוך המצב הנוכחי.

יש משהו לעשות עם זה?

תודה לעונים בשם שואל השאלה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן הבנקאים ועורכי הדין?

מי היורשים?

עד כמה שאני יודע הכלל הוא שמחזירים את ההלוואה מתוך העזבון, עד גובה העזבון. אם העזבון מעל יתרת ההלוואה על היורשים לפרוע אותה. שים לב שכתבתי עזבון ולא ירושה, שכן אלה דברים שונים: עזבון הוא כלל הרכוש שמותיר הנפטר, ירושה הי מה שמקבל כל אחד מהיורשים. עד כמה שאני יודע הפרעון צריך לבוא מתוך ה"בנק" הכללי, לפני שמחלקים את היתרה. אבל גם בעניין הזה יש לעתים חילוקי דעות בין השופטים.

ראה כאן וכאן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SORRY דיסקו, לא מכיר את המונח. אם הבנתי נכון את כוונתך, אז - כן.

ספריאל, העזבון גבוה מסכום ההלוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה לכך שסך ההתחייבויות עולה על סך הרכוש בעזבון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - תתייעץ עם עו"ד.

במקרה הפשוט, שאדם לקח הלוואה מבנק, ונפטר, ויש לו רכוש ועזבון שניתן להיפרע ממנו - יש לפרוע את ההתחייבות, והמלוואה יכול לדרוש מהיורשים קודם לפרוע את ההתחייבות, ורק אח"כ לחלק את היתרה בין היורשים.

אם אין לו שקל על התחת, ורק ההלוואה הזו, וזהו, ואין שום רכוש אחר לחלק ליורשים, לא דירה, לא רכב, ולא מטילי זהב - ההלוואה תבוטל.

היורשים לא אמורים לרשת התחייבות של אדם.

עכשיו העניינים מסתבכים -

נניח שאותו נפטר מנהל חשבון בנק משותף עם אישתו.

לקח הלוואה בחשבון המשותף, ומת. ההתחייבות אינה רק שלו אלא גם של אישתו, ולכן היא תמשיך לשלם אותה.

בין לבין יש מנעד רחב של מקרים, ולכן רק עו"ד שיקבל את כל הפרטים יוכל לתת תשובה מדוייקת.

נ.ב. אין לי מושג אם יש כזה מושג ירושה שלילית. רציתי לחדד את התשובה של ספריאל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מכיר כזה מינוח, אבל הכוונה היתה די ברורה.

מי אמור לבצע את כל הליכי הירושה? האם יש צוואה? האם יש כבר צו ירושה\קיום צוואה? האם כל הפרוצדורה מטופלת בסיוע עורך דין?

עצתו של דיסקו לגבי עורך הדין נכונה, ואם יש צוואה סביר שיש גם עורך דין שטיפל בה וישלים את תפקידו. דרך אגב, אם דיסקו העלה את נושא חשבון הבנק המשותף - האם החשבון נחסם או שיש סעיף אריכות ימים? ולגבי ההלוואה: האם היא מבוטחת בדרך כלשהי, בדומה למשכנתא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוזכרו ערבים אלא יורשים.

אם יש ערבים - אז כן. הם צריכים לשלם בהתאם לערבותם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמור לבצע את כל הליכי הירושה? האם יש צוואה? לא. האם יש כבר צו ירושה? כן. האם כל הפרוצדורה מטופלת בסיוע עורך דין?

עצת עורך הדין הייתה לגשת לבנק ולדבר איתם. קיוויתי שלחברים בפורום יש ניסיון\ידע שיוכל לסייע, לפני הגישה לשיחה.

עצתו של דיסקו לגבי עורך הדין נכונה, ואם יש צוואה סביר שיש גם עורך דין שטיפל בה וישלים את תפקידו. דרך אגב, אם דיסקו העלה את נושא חשבון הבנק המשותף - האם החשבון נחסם לא או שיש סעיף אריכות ימים? לא ידוע לי. ולגבי ההלוואה: האם היא מבוטחת בדרך כלשהי, בדומה למשכנתא?

לא ידוע האם ההלוואה מבוטחת. זה משנה את התמונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה פשוטה

בד"כ בלקיחת הלוואת משכנתא נעשה ביטוח חיים שמטרתו

נכון

במקרה מותו של הלווה הביטוח מסלק את יתרת ההלוואה ולא גובים אגורה מנכסי העיזבון.

גם אם יש לבני הזוג חשבון משותף בבנק לאומי אבל רק אחד חתום על הסכם ההלוואה מבנק טפחות הוא הלווה ולא בעל החשבון השני.

בחשבון משותף לנפטר יש מחצית הכספים הרשומים בחשבון (והמחצית הזו היא חלק מעזבונו ) ואילו המחצית שייכת לבן הזוג השני, אלא אם הוסכם אחרת עם הבנק.

אם העיזבון עולה על סכום ההלוואה הרי יש לגבות את היתרה מתוך נכסי העיזבון בין אם מדובר בכספים בין אם לצורך כך יש לממש נכס מנכסי העיזבון.

ולגבי המושג ירושה שלילית הוא קיים רק לא בנוסח עדות המזרח אלא בנוסח הזה

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]פשיטת רגל של העזבון

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

106. התברר שאין בעזבון כדי סילוקם של כל חובות העזבון, חייב מנהל העזבון להגיש בקשה למתן צו ניהול העזבון בפשיטת רגל לפי דיני פשיטת רגל, אם לא ציווה בית המשפט על דרך אחרת של חיסול העזבון.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...