Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוו"ד על תאונת רכוש

שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאונה שקרתה בעיר , לפני הגעה לרמזור אדום. רכב א עקף משמאל רכב ב שנסע לפניו בכביש דו נתיבי (הרכב שלפניו נסע על פס הפרדה מקווקו). בזמן התיישרות של רכב א בנתיב הנסיעה השמאלי , רכב ב שפשף את הפגוש האחורי של רכב א (הפגיעה של רכב א היא בפינת פגוש אחורי ימני ושל רכב ב בפינת פגוש קדמי שמאלי).

הרושם הוא שרכב ב האיץ בכוונה לחסום את רכב א.

נדמה לי שיש תקנת תעבורה שאומרת שחובת רכב נעקף לתת לעוקף לסיים עקיפה?

בעלים של רכב ב הגיש תביעה לביטוח . על מי האחריות לתאונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג רכב א' יטען שנהג רכב ב' האיץ (וזה בניגוד לתקנה 48א'), נהג רכב ב' יטען שרכב א' נדחק לפניו (בניגוד לתקנה47 ד'). מילה נגד מילה. במצב הזה לא בטוח אפילו שמצלמת דרך תפתור את החידה, ויתכן ששני הנהגים אשמים באותה מידה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאוריה הכל תלוי בנסיבות המדוייקות, במציאות קימת גם השאלה של היכולת להוכיח את כל אלה.

אכן יש תקנה שאוסרת על רכב נעקף להאיץ, אבל ״

הרושם הוא שרכב ב האיץ בכוונה לחסום את רכב א״

זו לא בדיוק ראיה. תלוי איזו גרסה תהיה אמינה יותר על השופט.

תקנה 48:״ נוהג רכב שנעקף, יסיט את רכבו עד כמה שאפשר לשפת הכביש כדי לאפשר לרכב העוקף, לעקוף בבטחה ולא יגדיל את מהירות נסיעתו עד לאחר שהרכב העוקף עבר על פניו.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שעניין העקיפה רלוונטי פה, פגיעה בפינות מנוגדות (קדמית שמאלית ואחורית ימנית) לא אופיינית לתאונות כתוצאה מעקיפה.

צריך לזכור שרכב לא יכול לזוז הצידה מהסרן האחורי שלו.

מה שרלוונטי פה זה נשמע שרכב אחד נכנס לנתיב של רכב אחר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה סיום העקיפה. אם רכב א הקדים את חזרתו, או אם רכב ב' האיץ בזמן שרכב א' תמרן ימינה, יתקבלו התוצאות שתאר פות"ש. למזלו זה היה כנראה במהירות נמוכה, שכן במהירות גבוהה, ואפילו לא גבוהה מאד, פגיעות מסוג זה יכולות לגרום התהפכות. חפשו את הסרטון של האודי Q-משהו ברמזור של חורב\אידר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רכב א' הקדים את חזרתו הפגיעה צריכה להיות בכנף האחורית בצד ימין, לא בפינה.

אם רכב ב' האיץ זה כן יכול לקרות, אבל גם אז זה לא קשור לעקיפה, אלא למעבר נתיב ללא ז"ק או לאי שמירת מרחק.

בכל מקרה זה עדיין קצת קלוש ופגיעות כאלה בד"כ אופייניות הרבה יותר לאי שמירה על הנתיב.

באופן כללי פגיעות בסרחי העודף נוטות לגרום לאפקט מטוטלת שמסוכן בעצמו, אבל עוד יותר ברכב עם מרכז כובד גבוה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נמשיך להתמקח. מהי הפינה אם לא הקצה הדמי או האחורי של הכנף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה בכנף לא בפינה, אלא בחלק מעט קדמי יותר (בערך איפה שפתח התדלוק +-)

מכה בפינה בד"כ היא בפגוש, לא בכנף

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שתגיד. הבחר כתב פגוש, אבל בדרך כלל יש חפיפה מסויימת, בדרך כלל חלקו התחתון של הפגוש מגיע עד קשת הגלגל, מעליו נמצאת הכנף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, והכנף תיפגע אם רכב ב' היה SUV ורכב א' רגיל.

אבל ככה או ככה, בפינה בד"כ אין כנף, למטה יש כנף ואז פגוש (כשהפגוש בצורת ח), למעלה יש כנף, פנס ודלת תא מטען

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה: איזור הפגיעה הוא מקצה הפגוש כ 40 ס"מ. אפשר לקרוא לזה פינת הרכב. הכנף לא נפגעה-רק הפגוש

האם עיקר האשמה (אם לא כולה) לא נופלת על רכב ב ? הרי הוא פגע ברכב שנוסע לפניו. כמעט כמו פגיעת אחור-חזית

מה אתם הייתם עושים במקרה כזה? הולכים למשפט?

איזה תקנות תעבורה חלות על מקרים כאלו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי בהודעה הראשונה שלי. ואני חוזר - זה מילה כנגד מילה. בסופו של דבר השופט יקבע לפי הרושם שיקבל מהעדויות, וסביר שיחלק את הנזק בין המעורבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש צילום של הפגיעות - תעלה אותו, יעזור להבין מי נגד מי. לפי תיאורך, רכב א' שעקף, לא הספיק להתיישר (כלומר "חתך" את רכב ב' כלשון העם) בנתיב ורכב ב' פגע בו. במקרה כזה -חלוקת האשם תיהיה בד"כ כ70-30 על רכב א'.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה: איזור הפגיעה הוא מקצה הפגוש כ 40 ס"מ. אפשר לקרוא לזה פינת הרכב. הכנף לא נפגעה-רק הפגוש

האם עיקר האשמה (אם לא כולה) לא נופלת על רכב ב ? הרי הוא פגע ברכב שנוסע לפניו. כמעט כמו פגיעת אחור-חזית

מה אתם הייתם עושים במקרה כזה? הולכים למשפט?

איזה תקנות תעבורה חלות על מקרים כאלו ?

תעלה את תמונות הפגיעות ולינק למקום שבו קרתה התאונה בגוגל מפות יהיה יותר קל לעזור וזה יהיה פחות דיבור באוויר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין העקיפה רלוונטי אם הנהג הנעקף האיץ בניגוד לחוק והפריע להשלמת העקיפה באופן בטוח.

נקודת הפגיעה אינה מעידה על אשמה, השאלה האם הפגיעה היא בדיוק בפינה או טיפה יותר בצד או טיפה יותר מאחור נובעת מהבדלים מינוריים של זמן ומהירות בין הרכבים שהשפיעו על נקודת המגע. (בדיוק כמו שאם רכב עובר באדום ופוגע באחר, פחות משנה השאלה אם החזית שלו פגעה בצד הרכב השני, או שחזית הרכב השני פגעה בצד שלו, כי עוד 2 קמ״ש לכאן או לכאן היו ההבדל מפגיעה כזו לכזו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...