Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איבוד כל הביטחון בנהיגה עקב טעות איומה.

ktntnhi
שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אם זה הפורום הלא מתאים אשמח אם תעבירו לפורום המתאים...

אז קודם כל אני בן 24 עם רישיון כבר 6 שנים, מתוכם כבר 4 שנים עם רכב ונוהג כל יום כמעט. נהג זהיר מאוד שחד משמעית מקפיד על הכללים.

אבל לפני כמה ימים ביצעתי טעות פשוט עצומה שבעקבותיה כל הביטחון שלי אבד.

נסעתי לעיר מסויימת לשליחות בעבודה, עיר שלא יצא לי להיות בה. יצאתי מאיזור קטן של כמה חניות, והיה לי תמרור זכות קדימה, אופציה לימינה וישר, וחשבתי גם אופציה לשמאלה. וכאן הייתה הטעות.

לכיוון השמאלי היה תמרור של אין כניסה, אבל בגלל שהוא היה נראה מאוד דהוי וישן ובגלל שבהסתכלות על הצומת היה נראה לי פשוט ברור שיש פנייה שמאלה, פניתי שמאלה. הכביש שם פשוט היה נראה מוזר מאוד ולפחות ממה שאני מכיר הייתי בטוח שיש לי פנייה שמאלה, למרות התמרור.

בערך 3 שניות אחרי שהתחלתי את הנסיעה שמעתי צפירות חזקות מהרכב שהיה מאחוריי, ואז ראיתי שמולי נוסע מונית שהוא התחיל להבהב לי, מיד עצרתי והסתובבתי (זה היה כביש עם 3 נתיבים אז עשיתי את זה מאוד מהר) אני מעריך שנסעתי בכביש הזה נגד התנועה כ40 מטר. זה כביש עירוני, עד 50 קמ"ש.

מאותו רגע, כל הביטחון שלי בנהיגה פשוט הלך. נסעתי הביתה כולי בלחץ, החנתי את הרכב ומאז לא נהגתי בכלל, לוקח מונית לעבודה.

אני פשוט ממשיך וממשיך לחשוב על זה. הדבר שהכי משגע אותי, זה ההחלטה שקיבלתי. ראיתי שיש תמרור אין כניסה, ועדיין הייתי בטוח שאני צודק.

תמיד חשבתי שיש לי יכולת קבלת החלטות טובה, וכאן היא פשוט הייתה נוראית.

אתמול נכנסתי לרכב ופשוט יצאתי, לא הייתי מסוגל לנהוג. הביטחון שלי חזר לאותו ביטחון של ילד בן 17 שבדיוק עושה שיעור נהיגה ראשון.

מישהו כאן התמודד עם מצב דומה? שהוא עשה שגיאה שהורידה לו את כל הביטחון? אשמח לשמוע עצות, טיפים, דברים שיעזרו לי להחזיר את הביטחון האבוד...

חוץ מזה אני גם חושש מהעניין הפלילי. היום יש מצלמות בערך בכל מקום, ואני ממש פוחד שזה יגיע למשטרה ויקחו לי את הרישיון.

היה רכב אחד מאחוריי כשביצעתי את הפנייה (הוא זה שצפר) והיה את הנהג מונית שבא מולי והבהב לי, ממנו אני הכי פוחד כי לנהגי מוניות בדרך כלל יש מצלמות, אז חושש שהוא שלח את זה למשטרה או אולי סתם העלה את זה לפייסבוק ומשם זה יגיע למשטרה. גם כאן מניח שסרטון ויראלי בפייסבוק לא יועיל לביטחון שלי...

לדעתכם אם זה יגיע למשטרה יקחו לי את הרישיון? או שיהיה עונש יותר קל לנהג ללא עבירות בכלל?

אני ממשיך להתנדנד בין "אוקיי עשיתי טעות, קורה, צריך ללמוד מזה שזה לא יקרה שוב וזהו, והנהגים מסביב כנראה לא עשו מזה עניין גדול" לבין פאק עשיתי דבר פשוט נוראי ואני לא צריך לנהוג בכלל, והנהג מונית בטח ישר נסע למשטרה.

פשוט הרגשה נוראית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לך מה להילחץ. טעויות קורות ויקרו עוד בעתיד. מה שכן חשוב זה שלמדת מהטעות ושהיא לא תקרה שוב.

אתה עדיין צעיר ומוקדם מידי כדי להיכנס לחששות ודאגות כאלה :)

קח לך אם אתה צריך עוד כמה ימים פסק זמן ותעלה שוב על העגלה.

לגבי העניין של ויראליות, פייסבוק משטרה וכו'. לא להתרגש יותר מדי.. מה כבר יכול להיות... אתה לא עבריין או פושע וזה קרה בשוגג, שים פס על כולם.

כדי אולי להחזיר את הביטחון העצמי, אל תעלה על ההגה לבד בינתיים, סע קצת עם אבא/אמא חבר שכן דוד וכו' עד שתרגיש נוח מספיק כדי לנהוג לבד.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תרגע לא קרה שום נזק כולם חיים, אתה מודע לטעות וזה כבר שווה הכל. יש אנשים שעושים טעויות חמורות מאלו ועל בסיס יום יומי.

תצא מנקודת הנחה שגם אם אתה עושה טעות על הכביש אם אתה נוהג בזהירות ובערנות הטעות כנראה לא תהיה פטאלית.

ותהיה בטוח שהנהג מונית כנראה שכח מזה אחרי 10 שניות ומחשבתו עברה למה בא לו לצהריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מבין בדיוק מה עובר עליך.

קרה לי מקרה לא כמו שלך, אבל מקרה שהוריד לי את הביטחון כמעט לרצפה.

בעת נסיעה במהירות ממש נמוכה בתוך רחוב צדדי, התפרצה משהי שרדפה אחר הבן שלה, פגעתי (ב"ה לא קרה לה כלום), אבל מאז, כל נסיעה בשטח בנוי, הייתי ב-hyper alert, שזה דבר חיובי, אבל נפשית, הייתי על הקצה.

כאשר הייתי נוסע באוטובוס או בכל כלי רכב שלא אני הנהג, הסבל היה משלש את עצמו, הנהג היה נוסע טיפה מהר לסוג הדרך שהוא נוהג בה ולי עוברות מחשבות בראש של, איזה מטורף הנהג, שיאט שיסתכל לצדדים, אוטוטו או יפגע במישהו (ואני אשכרה עם הרגליים לחוצות כנגד הקיר ומחשבות רצות בטירוף), עם הזמן, למדתי לתעל את עירנות הרכב וההרגשה הגרועה חלפה אבל קיבלתי הרבה תובנות לחיים.

מקווה שתסתדר..

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את ההרגשה שלך.

כל אחד מאתנו עושה טעויות. בדרך כל כלל לא מודע להן, אבל לפעמים כן. נכנס לנת"צ, לא שומר נתיב כראוי, עובר באדום אפילו מעורב בתאונת דרכים. אין מה לעשות, נהיגה היא פעולה מורכבת מאד שמצריכה חלוקת קשב שלעתים מעבר לכוחותיו של אדם. הוסף לכך תנאי כביש לא מיטביים - למשל תמרורים וסימונים דהויים - וקיבלת מתכון לתקלות.

אספר כאן אנקדוטה: אבא שלי קיבל את רשיון הנהיגה שלו בגיל 41, ורכש את מכוניתו הראשונה. פיאט 600. לבני הפחות מ-60 אסםר שמדובר ברכב זעיר ומאד לא יציב. ובכן, שבוע לאחר שקיבל את הרכב ביצע בלימת חרום תוך הטיית ההגה, והוספס - סלטה ועוד סלטה. 720 מעלות וחזרה על הגלגלים. למזלו, למרות העדר כל אמצעי בטיחות (חגורות בטיחות עדיין לא הגיעו ארצה וכרות הויר טרם הומצאו) יצא בשריטות. הגיע אליו חבר טוב, נהג ותיק, והורה לו להתישב מאחורי ההגה ולנהוג למוסך.

בזכות אותו חבר הוא נהג למעלה מ-50 שנים נוספות, שבהן היה מעורב פעם אחת בתאונה זעירה וקיבל שני דוחות תנועה.

מה שאני רוצה לומר הוא שהדבר האחרון שאתה צריך הוא להפסיק לנהוג. המשך לנהוג, דאג להיות מרוכז בפעולה זו והיה מודע לכך כי במהלך 70 השנים הקרובות יהיו ארועים דומים, כאלה או אחרים.

לגבי הצד הפלילי, קרוב לודאי שאם לא נלכדת במקום לא יהיה לכך המשך. עם זאת, אם יש לך אפשרות גש וצלם את התמרור הפגום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולנו בניאדם וכולנו טועים, אך אחד לא חסין בפני טעויות.

עצתי היא שתיקח את עצמך בידים ומהר, אל תיתן למצב הזה להתקבע, מצבים כאלו נוטים להתקבע אחרי תקופה קצרה יחסית, ואח"כ זה כבר הופך לפוביה והתקפי חרדה שקשה מאוד לצאת מהם.

תיקח מישהו(הורה, חבר, בן משפחה) שישב לידך ותתחיל לעשות סיבובים.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כולם טועים. זה לא אמור למנוע מאיתנו להמשיך ולעשות דברים.

סביר מאוד שנהג המונית לא יתעסק עכשיו עם להוריד את הסרטון, לגשת למשטרה, להגיש תלונה וכל זה בגלל שנסעת 40 מטרים נגד כיוון התנועה. נכון, טכנית אפשר לתת לך דוח אבל סביר שוטר לא יעשה את זה, וגם בית משפט כנראה יבטל את הדוח מאחר ומדובר בטעות אנוש.

הרעיון הוא להמשיך לעלות על ההגה ולנהוג ולא לשבור את הכלים כי טעית. לא פגעת באף אחד.

בקיצור- קח שתי נשימות ותחזור לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין איך אתה מרגיש, זה מבאס לגלות שטעית בשיקול דעת.

לא חושב שיש לך מה לחשוש מפניה למשטרה או בכלל מהחוק במקרה הזה (הסיכוי שנהג מונית "ילשין" עליך הוא אפסי לדעתי). וגם אם שוטר היה תופס אותך באותו רגע והייתי מסביר לו שזה קרה בטעות, היית מקסימום יוצא עם קנס ואולי כמה נקודות.

בנסיעה הראשונה שלי עם קבלת הרשיון בגיל 17 וחצי נהגתי ברכב של אבא (אודי 80 מודל 82 ידנית) ובזינוק בעליה התקשיתי לעלות, נכבה לי המנוע כמה פעמים והרכב התדרדר על רכב שהיה מאחורי, יונדאי אקסנט שאז הייתה ממש חדשה. הבחור יצא מהרכב והתחיל לצרוח עלי שדפקתי לו את האוטו וכל זה, הרגשתי נורא אחרי המקרה ולא רציתי לנהוג. אבא שלי לא היה מוכן לשמוע ועוד באותו יום המשכתי לנהוג כרגיל, ולמחרת וביום שאחרי כן.

זה טוב שאתה מבין שעשית טעות, זה לדעתי פחות טוב שבגלל זה הפסקת לנהוג, זה קורה ויכול לקרות לכל אחד, גם לנהג מנוסה מאוד. מציע לך לחזור לנהוג כמה שיותר מהר, אפילו באיזה כביש ריק יחסית כדי להחזיר את הבטחון.

בהצלחה!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - עצם זה שהבנת שמשהו לא בסדר, עצרת והסתובבת, אתה כבר במצב טוב יותר מ-90% מהאוכלוסיה.

אם הם לא מפסיקים לנהוג, אין סיבה שאתה תפסיק.

פשוט תלמד מזה, תיקח את זה איתך בתור למידה, אתה יודע לשים לב טוב יותר מעכשיו.

לעניין חד סטרי תסתכל על דברים חשודים, כמו למשל נתיבים עם קו מקווקוו ביניהם -> חשוד (בד"כ במטרים הקרובים ביותר לצומת לפחות יש קו רצוף)

מס' נתיבים אי-זוגי -> חשוד

רכבים חונים כולם בכיוון אחד (והפוך לתנועה שלך) -> חשוד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להשלים עוד משהו. נניח שתקבל הודעת תשלום קנס או זימון למשפט. אז תשלם את הקנס, או תעמוד לדין ותסביר לשופט שטעית ותיקנת את הטעות אחרי 40 מ'. ואז תצא בית המשפט (או מהדואר), תכנס לרכב, תתניע ותסע לבלות עם החברה. הנזק יהיה כמה מאות ש"ח, ותשכח מהסיפור. לא ישללו לך רשיון בגלל עבירה ראשונה, כאשר לא סיכנת אף אחד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור נהג חדש עברתי באדום בטעות, כמה פעמים. עברתי בצומת נגד כיוון התנועה.

ריסקתי את הרכב על מעקה.

קיצר טעויות קורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להימנע מנהיגה זה הדבר הכי רע שאפשר לעשות.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5122231,00.html זו כנראה דוגמא טובה מאד לכך אומנם מעולם התעופה. למרות מקרה קיצוני חוזרים ישר לעניינים כדי לא לאבד ביטחון. תחזור בנתים לנסיעות קצרות בשעות רגועות בכבישים מוכרים ופשוטים לנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שתימנע מנהיגה כשאתה במאת צריך את הרכב כדי להתנייד ממקום למקום ככה החששות והפחד יגבר.

תיקח אפילו חבר או בן משפחה ותעשה כמה נסיעות כדי שתראה בעצמך שהכל בסדר וסה"כ זו טעות שאתה מודע אליה, וזה בניגוד לאלפי נהגים אחרים שעושים שטויות על הכביש וממשיכים בשלהם.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...