Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הציעו לי ביטול השתתפות עצמית, מה הקאץ?

bar201
שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק, אך לרוב (אם לא תמיד?) זה מוסך מורשה ממילא, מה רע? הנקודה הבעייתית היא צד ג', ואם הוא מסכים למוסך שהחברה שלך תציע.

אם הוא לא יסכים, יחייבו אותך על אף ביטול ההשתתפות העצמית. כפי שציינתי מקודם, לרוב הם משתדלים לשכנע אותו כן לטפל במוסך הסדר שלהם, על ידי הטבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אך לרוב (אם לא תמיד?) זה מוסך מורשה ממילא, מה רע? הנקודה הבעייתית היא צד ג', ואם הוא מסכים למוסך שהחברה שלך תציע.

אם הוא לא יסכים, יחייבו אותך על אף ביטול ההשתתפות העצמית. כפי שציינתי מקודם, לרוב הם משתדלים לשכנע אותו כן לטפל במוסך הסדר שלהם, על ידי הטבות.

כתוב לך בפוליסה במפורש צד ג' כתנאי למימוש??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד זה יהיה מוסך מורשה, שכן הפניה למוסך שאינו מורשה מהווה עבירה בוטה, מהסוג שחברת הביטוח לא יכולה לעשות. אבל ההתחייבות למוסך מורשה יבואן היא עניין שונה, ובדרך כלל מופיע בפוליסות של סוכנויות הרכב של היבואן. לפעמים אפילו לא כל מוסך מורשה יבואן אלא רק כזה שיש לו הסדר עם אותה חברה\סוכנות.

יש גם מהלך של המפקח על הביטוח לביטול ההשתתפות העצמית ואבדן ה.ה.ת. במצבים מסויימים, יתכן שחברות הביטוח מבצעות כאן מהלך מקדים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השנה עשיתי ביטוח עם ביטול השתתפות עצמית בפניקס גו. בלי שום מצלמות או דרישות מיוחדות. סביר להניח שמחייב תיקון במוסך הסדר. הפוליסה עלתה כ70 שקלים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך לא יכול לקבוע את ערך הנזק. חברות הביטוח נותנות לך (או לצד שלישי) לקבוע איפה יבוצע התיקון אבל בכפוף להערכת שמאי שעובד איתם.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את ההצעה הנ"ל גם מכלל, הייתי אמור להתקין את המצלמה + האפליקציה בתמורה לביטול השתתפות עצמית. היה נשמע מעניין בהתחלה, אבל אחרי שחפרתי טיפה על nexar ובכללי על איך שזה עובד קצת ירד לי. תבין שבפועל כל נסיעה שלך מוקלטת גם מבחינת מיקום+זמן דרך האפליקציה, לא יודע איפה המידע הזה מאוחסן. שורה תחתונה איפשהו יש תיעוד של איפה ואיך נסעת בכל רגע. החזרתי את המצלמה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו אחרים פה קיבלתי הצעה דומה מהפניקס. לא דרשו תוספת בפרמיה ,שום מצלמה או שינוי מצידי. אבל זה תקף רק אם בחרת מוסך הסדר. אני כבר לא אקח את הרכב למוסך הסדר. אז לא רלוונטי לגבי. אשלם ₪2000 השתתפות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה צריך לשלם יותר . להפך : הם צריכים לתת לך הנחה אם תטפל במוסך ההסדר. בתביעות שאתה הצד הנפגע הרווח בתביעה מתחלק מהמוסך לשמאי (שלהם) ולחברת הביטוח. כל זה בעזרת מחירים מנופחים גם בחלפים וגם בשכר שמאי.

כולם יוצאים מרווחים ואתה לא הוצאת מכיסך גרוש.

ברגע שבחרת מוסך ושמאי שאינו בהסדר אז כבר הרבה יותר קשה להרוויח ולכן יעשו מאמץ מירבי שלא תלך בכיוון הזה. גם מתנות הולך.

זה בהחלט תלוי בפרופיל לקוח .

ה ₪60 הם סכום זניח יחסית לפרמיה השנתית וכשהתעקשתי לא לשלם אותו נכנסו ללחץ ונתנו לי אותו חינם .רק תיקח.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי ולא פרטני אפשר לשחק בין פרמיה נמוכה יותר על חשבון השתתפות עצמית גבוהה יותר ולהיפך.

כלומר הטבת ביטול השתתפות עצמית תאורטית אמורה לייקר את הפוליסה.

במקרים מסויימים אולי מדובר במהלך שיווקי, אז לא ניתנת ללקוח הבחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר הטבת ביטול השתתפות עצמית תאורטית אמורה לייקר את הפוליסה.

כלומר,

אם תפתח אם הפוליסה שלך (לא משנה איזה) היא מורכבת מהרבה סעיפי כיסויים, אחד מהם שמתווסף זה ביטול השתתפות עצמית. אצלי ספציפית זה לא עולה (סוג של מבצע), בדגמים אחרים באותה סוכנות עלות כ-130 שקלים לשנה. כמו כל כיסוי, ישנם תנאים נלווים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לידע כללי, אני מבוטח בפינקס והתיקון נעשה במוסך הסדר שלהם שבמקרה היה מוסך "הבירה" בירושלים שהוא מוסך מורשה יבואן של מאזדה.

לכן לא תמיד מוסך הסדר הוא דבר רע.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...