Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי טרייד(מכשירי תנועה) ראשל"צ - חוות דעת (שלילית)

dankom
שימו לב! השרשור הזה בן 1661 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברצוני לשתף את חברי הפורום והגולשים בחוויות השירות שקיבלתי לאחר שקניתי את הרכב.

לאחר שמרכתי את רכבי הקודם, לא היה לי פרק זמן של כשבוע לקנות רכב, מאחר שהייתי סטודנט וכל יום ללא רכב היה בשבילי כאב ראש.

בתאריך 28/08/19 ניגשתי לסוכנות סוזוקי טרייד בראשון, ברצוני היה לרכוש רכב בזריזות, בדקתי את הרכב חיצונית ופנימית, סימנתי את היד על סוזוקי סלריו, וניגשנו פנימה.

הסוכן הראה בפני את הטיפולים שהרכב עבר, את ההסטוריה, ואת הבדיקה הכללית שהם ביצעו לרכב. מאחר שמחיר הרכב לא עבר את ה30,

עשיתי סיבוב על הרכב, והאמנתי לתומי שאני יכול להיות רגוע, כי אני אצל היבואן (לא סתם סוחר ויש עוד אחריות יצרן לחודש), והחלטתי לרכוש את הרכב ללא בדיקה שגם לא הייתה עולה על זה(כיוון שלא בודקים מע' חשמל). הרכב גם היה באחריות יצרן לעוד חודש (עד אוקטובר).

בכל מקרה כשבוע לא שמתי לב שאין לי אורות דרך(ז"א יש ערפל, גבוהים, רק לא אורות רגילים).

לאחר שגיליתי זאת חשבתי שהתקלה פשוטה, ותתוקן בקלות באחריות היצרן.

ניגשתי סוזוקי פ"ת, שמה פתחו את החלק מתחת להגה וגילו שקונקטור שרוף וגם החיבור של הידית, ובוצעה התקנה (ע"י הלקוח הקודם שלא מטעם היבואן), ולכן אין אחריות תקפה. אמרו לי לגשת חזרה אל טרייד בראשון.

חזרתי, הסברתי להם שככה קניתי את הרכב מהם, שלא הגיוני שלא ייתנו לי אחריות, כי הפלסטיק הזה התחמם במשך חודשים, ולפחות כמגרש של היבואן יבינו את זה וייקחו אחריות כי ככה הרכב היה עומד אצלם, עם ההתקנה הזאת ועם הקונקטור השרוף.

הרימו כמה טלפונים הפנו אותי אל מוסך השירות של סוזוקי תל אביב ברחוב גולומב, הבחור מהשירות הפנה אותי אל מתקין אחר לידם, רדיו לוינסקי, שמה הוא פתח, הסתכל, ואמר לאותו בחור מהמוסך בתל אביב, שזה בעייתי, צריך להחליף את כל הצמה, או לגשת למעבדה להוציא חוטים.

הבחור מתל אביב התקשר אלי חזרה, הודיע לי לחזור למוסך המרכזי בפ"ת כי שמה התחלתי את השירות (לי זה נראה כמו אי לקיחת אחריות)

חזרתי לסוזוקי טרייד ראשון שמה דיברתי עם המנהל, והוא הפנה אותי למוסך טופז.

במוסך טופז עשו אותו דבר, רק שמה אמרו לי שנביא לך חלק מפירוק וביקש שאשאיר את הרכב. שאלתי מתי? המנהל מוסך אמר שצריך להגיע מחר, ז"א היום, התקשרתי היום, ואז מודיעים לי שאין את החלק בארץ, ולא יודעים מתי יגיע.

זו החוויה שעברתי בתור לקוח של מכשירי תנועה(אליהם הכסף עבר בחשבון), ברור לי שאין אחריות על מע' חשמל ואני מבין את זה אבל הדגש היה על זה שהתקלה הייתה כשהרכב היה אצלם, ולא הודיעו לי עליה או לקחו אחריות בנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין איזו התקנה בוצעה על קו של אורות המעבר (נמוכים) שכביכול

גרמה לצריכת זרם גבוהה ששרפה את המגעים האלו.

אם בוצעו איזה התקנות אחרות שאינן משפיעות על הקו הזה

אז האחריות יבואן עדיין צריכה להיות קיימת.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור להבא אם אתה לא לוקח רכב לבדיקה אז לעשות בדיקה עצמית שהכל עובד כולל אורות, בכל מקרה הם יכולים לנפנף אותך כי בדרך כלל יש סעיף בחוזה שבדקת את הרכב ואתה לא יכול לבוא בטענות למגרש.

חוץ מהעניין שהאורות לא עבדו גם מכון בדיקה לא היה בודק את הצמה הזו.

מקווה שהם יבואו לקראתך ויעזרו לך לצאת מרוצה מכל העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור להבא אם אתה לא לוקח רכב לבדיקה אז לעשות בדיקה עצמית שהכל עובד כולל אורות, בכל מקרה הם יכולים לנפנף אותך כי בדרך כלל יש סעיף בחוזה שבדקת את הרכב ואתה לא יכול לבוא בטענות למגרש.

חוץ מהעניין שהאורות לא עבדו גם מכון בדיקה לא היה בודק את הצמה הזו.

מקווה שהם יבואו לקראתך ויעזרו לך לצאת מרוצה מכל העניין.

אני יודע שאין לי עילה נגדם, אבל שוב מדובר במגרש יבואן, חשבתי ששם הם דואגים ללקוחות שלהם ולא מתנהגים כמו כל מגרש של סוחרים, כנראה שטעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון שיעלה למורשה לעשות את זה הוא כ4 אלפים, זה למה אני חושב שהם לא יבואו לקראתי, ומה שהם עושים זה מנסים להתיש, זו עוד צורה מחפירה של התנהגות ללקוח כאשר אתה יבואן רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלושה דברים. 1. קונה סביר שקונה אוטו שהוא עדיין באחריות יצרן, סביר שלא לקח אותו לבדיקה. כל שכן כאשר קנה אותו בטרייד אין של אותו יבואן רכב.

2. הטרייד לא יכול להוציא רכב עם תקלה מהותית כזו, וככל שהטרייד לא ידע על בעיה זו, עדיין אינה פוטרת אותו מאחריות.

3. מי קבע שהתקלה קרתה בגלל התקנה לא ראויה של כיבוי אורות אוטומטי ועל סמך מה?

כיבוי אורות אוטומטי ככל שלא הותקן על ידי אידיוט שלא מבין בחשמל, לא יכול לגרום לכזה נזק, ואם אכן קרה הדבר בגלל התערבות שכזו, יואילו ויתנו הסבר מקצועי חשמלי איך קרה הנזק - מה התהליך שהיה שגרם להתחממות הזו.

ההתחממות הזו יכולה לנבוע או ממגע רופף [ולכך יכולות להיות מספר סיבות שחלקן בגלל התערבות וחלקן בגלל כשל של קו הייצור /שירות שניתן לרכב] בקו שבו יש זרם גבוה יחסית, או מתכנון לקוי [אני מניח שלא זה המקרה, אלא אם יתברר שיש עוד כאלה סלריו עם תקלה כזו, או שהלבישו על הקו הזה צרכן כבד יחסית נוסף [ מה שלדעתי לא קרה]

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה, במרכזי בפ"ת פשוט החשמלאים אמרו אין כיסוי, כי זה נגרם עקב התקנה חיצונית בתוך פחות מדקה.

הם לא אומרים לך, אין אחריות הם פשוט מטרטרים אותי עד שארים ידים, וזה מה שמכעיס אותי עוד יותר, לפחות שיגידו לך, מצטערים לא

אבל לא פשוט שולחים סתם למוסך אחר.

התנהלות של כל סוחר רכב אחר שבסביבה. פשוט מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו. פושעים.

אבל אולי כדאי לסיים טיפול לפני הכפשות וזה?

אני בלי אורות בנתיים, התגובה של מנהל המוסך טופז בראשון אתמול הייתה, שהוא הזמין חלק מפירוקיה ויגיע היום(ב 14:30), התקשרתי היום אמרו שאין בארץ ולא יודעים מתי יגיע.

אגב הם בכלל לא מעוניינים להחליף את כל הצמה, שזה לפי מה שהבנתי התיקון "לפי היצרן", זה יעלה להם כ4 אלף.

מה נראה לך אני אמור להסיק מכאן? מוסך מורשה מתנהג ככה מה אין עוד פתרונות לתקלה? גם היחס אלי היה של איזה אחד שבא להטריד. פשוט התנהלות של שוק.

וזה לא הבעיה הכלכלית, 700 שקל אני מטפל בבעיה, אני מדבר על בעיה עקרונית של שירות, ומגרש של יבואן שקורא לעצמו אמין ומקצועי וכו'.

הם כבר גרמו לי לעוגמת נפש ובזבוז של זמן, דלק וכו', וזה נראה לי מספיק כדי לרשום מה שרשמתי כאן. ובנתיים עדיין מנסים להתיש, כדי שלא אחזור.

בזה נראה לי שהם יצליחו, אבל הם הפסידו לקוח אחד, ואולי עוד כמה לאחר שיקראו את הפוסט.

באמת אותי זה מדהים איך יבואן ענק מתנהל כמו עסק של סוחר פרטי בשביל חסכון של כמה גרושים שהוא גם ככה אם היה מתקן היה ברווח.

עריכה אחרונה על ידי dankom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת משעשע איך הפורום נהיה פלטפורמה ל''חוות דעת שליליות'' עם משתמשים שאתה לא מכיר ומעולם לא ראית אותם והדבר בערך היחידי שיש להם בפרופיל זה פוסט חוות דעת שלילית.

נראה כמו ניסיון להפעיל לחץ על היבואן/מגרש ותו לא.

אני משתמש שנים בפורום, כתבתי מגוון חוות דעת חיוביות על עסקים, גם כמה שליליות אבל מאחורי המשתמש שלי עומד משהו פעיל לאורך זמן וזה לא משתמש שנכנס רק כדי לרשום חוות דעת שלילית ואחרי שזה אולי עוזר מעט במיקוח מול המגרש המשתמש נעלם כאילו מעולם לא היה.

אומנם קנית רכב מחברה גדולה ולכאורה אמינה אך ביצוע מינימום בדיקות לרכב הוא חובתך כצרכן! יותר מזה אני משער שחתמת על טופס שבדקת את הרכב והוא לשביעות רצונך כמו שכל מגרש מחתים אותך.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה לא הבעיה הכלכלית, 700 שקל אני מטפל בבעיה, אני מדבר על בעיה עקרונית של שירות, ומגרש של יבואן שקורא לעצמו אמין ומקצועי וכו'.

אני מסכים איתך וליבי איתך. אבל לא עדיף לשים רגע את העקרונות והרגש בצד? שלם 700 שקלים כדי שתוכל לנסוע עם אורות כמו שצריך, ואח"כ טפל בהחזר בדרך משפטית.

אתה הרי לא תחנך אף מוסך ובינתיים מי שנענש ומתרוצץ בין מוסכים זה אתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר באירופה משווקים דגמי סוזוקי (ויטרה, קרוסאובר)

שבהם קיימת מערכת התרעה ותיקון סטייה מנתיב.

בויטרה בחול קיימת סטייה מנתיב , בקרוסאובר לא מצאתי עדויות לכך. כנל בבלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1661 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...