Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אין שילוט בארץ?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי עכשיו בהונגריה (לא פעם ראשונה) וצרפת ונסעתי כ-1,300 קילומטר בשבועיים שהייתי שם.

בהונגריה כל מקום שיש מחלף, יש שלט שמראה על המהירות המותרת.

שלטים על מקומות של חניונים.

שלטים על דלק ואיפה התחנה הבאה.

ובעיקר...כל X קילומטר יש לך שלט שמזכיר לך מה המהירות המותרת.

אני נוסע מתל אביב לעין גדי, אולי פעמיים אני רואה שלט כמה מותר וזהו.

אתה עולה על כביש 90 ואז יש שלט של עבודות בכביש ומהירות של 50 קמ"ש, בגלל העבודות וזהו.

זה מדהים כמה שאין פה מודעות לשילוט, בייחוד שילוט מידע של מהירות.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני דווקא חושב שיש בארץ תמרורים בכל מחלף ויש הבחנה בחוק בין צבעים וכו׳, אבל אם אין תציע את זה לרשויות התמרור אם בא לך, תגיד שאתה משלם.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה סומכת עליך שתדע את חוקי התנועה.

כביש דו סטרי ללא מפרדה קשיחה, כביש חד סטרי עם מפרדה קשיחה וכו' יש להם מהירויות קבועות המותרות בחוק אלא אם צוין אחרת.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בארץ בכלל לא רע, חוץ מבעיה אחת: דהייה בשמש. זה קשור לאקלים שלנו ואין להאשים את הרשויות.

הנוהג של תמרורי "תזכורת" קיים במדינות מסויימות ולא באחרות, כולל מדינות שכנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בארץ הוא לא רע , אם אתה מכיר את הכבישים.

אם אתה מגיע למקום כחדש השילוט הוא מתחת לכל ביקורת.

אין אחידות , לא בשמות המקומות באנגלית , לא במיקום השלט. (פעם השלט המורה על פניה בצומת הקרוב יהיה לפני הצומת ופעם על אי התנועה אחרי )

אין שלטי מהירות כמעט כלל.

שלא לדבר על מקרים של עבודות בכביש שמסתיימות , אבל החברה שוכחים באתר איזה הגבלת מהירות אחת או שתיים.

ועוד לא התחלנו לדבר על הפסים שמפרידים בין הנתיבים . אם עשו עבודות בכביש בעשור האחרון , אתה צריך להיות נביא בכדי לדעת מה המסלול שלך.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בארץ סביר למדי, והתמרורים גדולים מרוב המדינות. נסה פעם לנהוג באי יווני ותחזור לדווח איך היה...

פשוט תזכור את החוק שהמהירות "מתאפסת" בכל צומת, ל-50 באזור עירוני ו-80 בבינעירוני. חלפת על פני צומת, אפילו צומת בצורת T? התאפסה ההגבלה, אדוני השוטר.

מה שאכן דורש שיפור הוא תימרור במהלך עבודות, אין נוסחה מסודרת של תמרורים זמניים והמיקום שלהם. בגרמניה זה היה מאוד מסודר, כל מקטע של עבודות מתחיל ומסתיים בצורה ברורה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיילת פעם בארהב? עכשיו חזרתי משם והייתי בהלם מכמות השילוט שם, על כל שטות. ולא כמה מילים... רומנים של טולסטוי כל שלט שם. מנהלים איתך דו שיח מייגע, שלצערך אתה אמור לקרוא כי יכולים לכתוב משהו ממש חשוב שתפספס בגלל כל הספאם.

מצד אחד זה מתיש ומוריד ריכוז מהכביש, מצד שני אתה תמיד יודע מה לעשות ולאיפה לנסוע.

כנראה צריך משהו באמצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בארץ רע מאוד.

השלטים קטנים ולא ברורים.

מה שגר בארץ לא מבין עד כמה השילוט גרוע כי אנחנו כבר מכירים את הכבישים + משתמשים בוויז.

יש לי משפחה בצרפת שמגיעים לפה כל הזמן, הם כל הזמן מתלוננים שאין פה שילוט מספק. השילוט קטן, לרוב מגיע מאוחר מדי כשכבר אין זמן לתקן וכמובן שיש שלטים רבים חסרים.

מישהו למעלה השווה אותנו ליוון, אנחנו לא רוצים להידמות ליוון, אלא יותר לארצות הברית, צרפת, גרמניה וכו'.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין כיצד חלקכם אומרים שהשילוט פה מצויין.

לא פעם ולא פעמיים אני נוסע באירופה ועכשיו זה טרי כי היה לפני חודש.

היו לי שלטים שמתריעים על ירידה במרחק מה מן הירידה ולא שלט שאומר...עכשיו ירידה וזהו.

שלטי מהירות?, בחיי, אני לא רואה שלטי מהירות בכבישים.

כולם יודעים את החוק בעל פה?, כולם יודעים מה המהירות המותרת?.

במקרה הורי גרים ליד 431 ואני זוכר שפתחו את הכביש, אנשים לא הבינו לאן נוסעים והיו סימנים של צמיגים על הכביש מבלימות.

ועוד נושא במהירות נסיעה, כן זה חשוב בעיני שיהיו תמרורים על מהירות כל X קילומטרים.

אתה רואה אתר בנייה מציין שהמהירות היא 70, אחר כך 50 ואז פתאום יש תמרור שאומר ש-70 מבוטל ונגמרו העבודות.

איך הגענו ל-70?.

ואחרי שנגמר ה-70, מה המהירות המותרת?.

אני עשיתי תאוריה לפני מעל 20 שנה, לא זוכר בעל פה את הגדרות המהירות.

מצחיק אותי לראות ברכב, יש לו זיהוי תמרורי מהירות ואני נוסע קילומטרים על גבי קילומטרים והוא לא מראה כלום...כי אין כלום.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אולי הבעיה אצל אנשים חוסר הבנה או משהו כזה, שמתי לב לזה שמשפחה וחברים במקום חדש (גם לי וגם להם) לא מבינים לאן לנסוע ואני מסתכל על השילוט ועוזר להם... תמיד חשבתי שהם לא רוצים לקרוא, לא יודע... כשהייתי נער עם רישיון חדש אמרתי לעצמי איזה מזל שיש שילוט, בתקופות ש-GPS לא באמת עבד טוב בטלפונים ולא בכולם היה. עד היום אני מגיע למקום חדש ומשתמש בשילוט ובקושי מפעיל וויז. אגב אני מסתובב ברוב הארץ.

אגב 2 ה-C3 דווקא קולטת את שלטי המהירות בכל כביש שאני נכנס אליו.

אבל יש משהו במה שאתה אומר. אולי צריך יותר תזכורות. לדעתי השילוט שאנשים הכי לא מבינים הוא בחניות של העיריה.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה סומכת עליך שתדע את חוקי התנועה.

כביש דו סטרי ללא מפרדה קשיחה, כביש חד סטרי עם מפרדה קשיחה וכו' יש להם מהירויות קבועות המותרות בחוק אלא אם צוין אחרת.

לסמוך על הנהגים זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם יודעים את החוק בעל פה?, כולם יודעים מה המהירות המותרת?.

.

.

.

אני עשיתי תאוריה לפני מעל 20 שנה, לא זוכר בעל פה את הגדרות המהירות.

אם זה מצבך מוטב שלא תנהג. מגבלות המהירות הן ידע בסיסי, לא תמרור איזוטרי שנתקלים בו פעם באף פעם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בארץ הוא לא רע , אם אתה מכיר את הכבישים.

אם אתה מגיע למקום כחדש השילוט הוא מתחת לכל ביקורת.

אין אחידות , לא בשמות המקומות באנגלית , לא במיקום השלט. (פעם השלט המורה על פניה בצומת הקרוב יהיה לפני הצומת ופעם על אי התנועה אחרי )

אין שלטי מהירות כמעט כלל.

שלא לדבר על מקרים של עבודות בכביש שמסתיימות , אבל החברה שוכחים באתר איזה הגבלת מהירות אחת או שתיים.

ועוד לא התחלנו לדבר על הפסים שמפרידים בין הנתיבים . אם עשו עבודות בכביש בעשור האחרון , אתה צריך להיות נביא בכדי לדעת מה המסלול שלך.

קרה לי מקרה דומה בדרך לכינרת, לא חושב שזה היה בעקבות עבודות אלא בגלל צורה מסוימת של הכביש.

בקיצור היה שלט של 60, לפני ואחרי הקטע הזה אנשים נוסעים 100 בערך. מאחורי הייתה משטרת התנועה, נתקעתי על 60 למשך 3 דקות בערך כי אין שלט מהירות חדש, עד שנמאס להם והניידת עקפה אותי בעצמה והגיעה ל90 לפחות :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציין באיזה קטע מדובר. יתכן מאד שהגבלת המהירות נגמרה בצומת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...