Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אין שילוט בארץ?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתם פעם לקרוא את השילוט באנגלית בארץ?

מחרפן אותי כל יום מחדש. מישהו החליט שהוא יודע אנגלית יותר טוב מכולם, והחליט לתקוע YY בכל מקום אפשרי, למרות שצירוף אותיות כזה אסור באנגלית. לדוגמה Daniyyel Interchange במקום Daniel Interchange. השיבוש הזה אפילו נכנס לGoogle Maps.

מי שעובר ליד Sha'ar HaGay בטוח שהגיע למרכז ההומואים

ומי שעולה על בגין צפון בירושלים, חושב שהצפון מתחיל מכאן "Begin North'

אני לא קורא ערבית, אבל אני בספק אם המצב שם יותר טוב.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טיילת פעם בארהב? עכשיו חזרתי משם והייתי בהלם מכמות השילוט שם, על כל שטות. ולא כמה מילים... רומנים של טולסטוי כל שלט שם. מנהלים איתך דו שיח מייגע, שלצערך אתה אמור לקרוא כי יכולים לכתוב משהו ממש חשוב שתפספס בגלל כל הספאם.מצד אחד זה מתיש ומוריד ריכוז מהכביש, מצד שני אתה תמיד יודע מה לעשות ולאיפה לנסוע.כנראה צריך משהו באמצע.
יש הבדל מהותי בין השילוט בארה"ב לשילוט באירופה (או ישראל ) בארה"ב כולם דוברי אנגלית , אז השילוט נוטה יותר למלל , באירופה (וישראל) יש בליל של שפות ולכן נוטים יותר לסימנים.ההבדל הבולט ביותר שלט העצור , שבארה"ב כתוב STOP , ואילו באירופה / ישראל מצוירת יד

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק.

היד קיימת רק בישראל. באירופה זה stop או halt או בשפת המקום. המתומן הוא כמעט אוניברסלי, אבל אפילו האדום לא, יש מקומות (לא באירופה) בהם התמרור צהוב.

גם השילוט התלת לשוני אצלנו לא שגרתי בעולם, אם כי קיים. ובהחלט יש בעיה של ציירימשלטים שאינם דוברי אנגלית. יש לחבר פורום סמלון שמדגים זאת. עדיין עדיף על מרבית מדינות אירופה, גם הקטנות, שבהן השלטים חד לשוניים. מישהו ניסה להבין שלטים בהולנדית?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דובר הולנדית וגרמנית, אבל כל השפות שנכתבות עם אלפבית לועזי הן לא בעיה.

אני נתקע עם אותיות קיריליות ויווניות..

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה? אתה דובר שפות גרמאניות. אולי תסתדר גם בדנמרק או שוודיה. אני מפנה אותך לצרפת. או לפינלנד.

אז לזכות מדינת ישראל דואגים גם למי שאינו דובר את שפת המדינה, גם אם לא באופן מושלם. יש שלטי 439 בעברית בלבד, יש כתיב מוזר על שלטי ההכוונה, אבל בסופו של דבר גם זר יסתדר כאן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסעתי מעין גדי לראשון לציון דרך כביש 90.

בצומת לידו ימינה לכביש 1.

כביש 1 ישר כל הזמן עד 431.

431 לראשון.

ובערב נסיעה חזרה.

אמרתי לעצמי אני אעשה בדיקה.

מהקיבוץ עד אובנת, אין שלט מהירות.

באיזור של אובנת יש עבודות בכביש ושלט שאומר שהמהירות היא 70 קמ"ש.

אחרי העבודות, השלט של ה-70 מבוטל.

עולים על כביש 1 ובצומת בית הערבה יש עבודות והמהירות המותרת היא 50 קמ"ש.

לא זוכר אם יש שלט ביטול.

משם אין שלט מהירות בשום מקום.

עולים לעליות לי-ם ואין שום שלט.

מגיעים לגבעה הצרפתית כאשר לאחריה יש עבודות בכביש ויש שלט ל-50 קמ"ש.

אחרי הרמזור, לקראת הר חוצבים יש שלט שאומר שהמהירות היא 70 קמ"ש.

משם עד ל-431 אין שום שלט של מהירות.

זה אומר שמהר חוצבים עד 431 שיוצא כ-40 קילומטר, המהירות המותרת היא 70 קמ"ש.

כאשר יורדים לכיוון 431 יש שלט ברמפה ירידה, מהירות 70 ואז 50 קמ"ש.

על 431 יש שלט שאומר שהמהירות היא 100 קמ"ש ואז יש 2 שלטים אלקטרונים.

ובחזרה...אותו דבר פחות או יותר.

מהעבודות בגבעה הצרפתית ועד עין גדי...יש אולי שלט אחד או שניים של מהירות עקב עבודות וזהו.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה המשמעות? שהמהירות המותרת במרבית הדרך היא המגבלה שבתקנות התעבורה ללא שינוי. 50/80/90 קמ"ש לפי מבנה הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר אם יש שלט ביטול.

ברור שאין שלט ביטול. לא צריך שלט ביטול,

מכיוון שהמהירות שנקבעה בתמרור התבטלה אוטומטית בצומת הבא = הצומת שבה יש תחנת דלק מצד שמאל.

משמעות הדבר => בקטע הקטן בין אותה צומת עם תחנת דלק עד להפיכת הכביש ל-2 נתיבים בכל כיוון עם הפרדה באמצע: 80 קמ״ש.

ברגע שהחל הקטע עם ההפרדה => 90 קמ״ש.

שלט ביטול נדרש רק במידה ו*אין צומת*. די נדיר בכבישים הבינעירוניים הרגילים פה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לפםני שנים רבות, אבל כאשר נהגתי בהולנד סבלתי מאד מכך שהשילוט האלקטרוני הגביל את המהירות המותרת בהרבה כבישים מהירים ל-100 קמ"ש ובשום מקום לא ראיתי ביטול (מהירות ברירת המחדל היתה 120 קמ"ש). עד שהבנתי שכל יציאה או מחלף מבטלים את ההגבלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסעתי מעין גדי לראשון לציון דרך כביש 90.

בצומת לידו ימינה לכביש 1.

כביש 1 ישר כל הזמן עד 431.

431 לראשון.

ובערב נסיעה חזרה.

אמרתי לעצמי אני אעשה בדיקה.

מהקיבוץ עד אובנת, אין שלט מהירות.

באיזור של אובנת יש עבודות בכביש ושלט שאומר שהמהירות היא 70 קמ"ש.

אחרי העבודות, השלט של ה-70 מבוטל.

לא זוכר אם יש שלט ביטול.

עולים לעליות לי-ם ואין שום שלט.

מגיעים לגבעה הצרפתית כאשר לאחריה יש עבודות בכביש ויש שלט ל-50 קמ"ש.

אחרי הרמזור, לקראת הר חוצבים יש שלט שאומר שהמהירות היא 70 קמ"ש.

משם עד ל-431 אין שום שלט של מהירות.

זה אומר שמהר חוצבים עד 431 שיוצא כ-40 קילומטר, המהירות המותרת היא 70 קמ"ש.

כאשר יורדים לכיוון 431 יש שלט ברמפה ירידה, מהירות 70 ואז 50 קמ"ש.

על 431 יש שלט שאומר שהמהירות היא 100 קמ"ש ואז יש 2 שלטים אלקטרונים.

ובחזרה...אותו דבר פחות או יותר.

מהעבודות בגבעה הצרפתית ועד עין גדי...יש אולי שלט אחד או שניים של מהירות עקב עבודות וזהו.

פיספסת תמרור אחד ,

בקטע משער הגיא ועד למחלף ענבה , הירידה ל 431 , המהירות היא 90

יש שלט אחד ליד תחנת הדלק בשער הגיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה המשמעות? שהמהירות המותרת במרבית הדרך היא המגבלה שבתקנות התעבורה ללא שינוי. 50/80/90 קמ"ש לפי מבנה הכביש.

כמעט...

בכביש מהיר , אם אין הגבלה אחרת המהירות היא 110 .

הנה גם אתה לא זוכר את כל המקרים.

ומדגיש שוב את הצורך למה גם אם יש תקנות , עדיין כדאי להוסיף את התמרורים החסרים בכדי למנוע ספק.

בכל נסיעה בחול, מערכת זיהוי התמרורים ברכב השכור תמיד אומרת לי מה המהירות בכל קטע של הדרך.

בארץ אחרי קצת זמן היא כבר לא יודעת מה המהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שכחתי כלום. בקטע המדובר אין כבישים מהירים (אלא אם משהו השתנה בשנה האחרונה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

431 מוגדר ככביש מהיר קצת אחרי מודיעין ועד להיבלעות שלו בתוך כביש 20 (איילון)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט בישראל בינוני מינוס, לא קטסטרופה אבל בהחלט לוקה בחסר.

אני חושב שאלופי העולם בעניין הזה הם ההולנדים והגרמנים, גם הבריטים והצרפתים לא מפגרים הרבה מאחור. בארה"ב למעט בכבישים מהירים השילוט קטסטרופה, מעט מאוד תמרורים עם סימנים, הרוב טקסט, כמות עצומה של מלל שכמעט בלתי אפשרי לקלוט.

התעתיק ההזוי של שמות מעברית לאנגלית הוא שריד ארכאי של כללים שקבעה האקדמיה ללשון העברית, למיטב ידיעתי בשנים האחרונות נכנסו לשימוש כללים חדשים שדי מיישרים קו עם ההיגיון ועם מה שרוב האנשים כותבים בפועל, עד שזה ייושם בכל השלטים בארץ מן הסתם עוד חזון למועד, ונמשיך לנסוע ל-Petah Tiqwa ול-Shave Ziyyon.

אגב, בפינלנד הכל משולט בפינית ובשבדית (שפה רשמית כאן). אז לרוב אפשרי להסתדר למי שדובר שפה גרמאנית כלשהי. ביוון כל מי שלמד מדעים מדוייקים או הנדסה אמור להיות מסוגל לקרוא את השלטים בלי בעיה (היה די משעשע לגלות זאת בעצמי בפעם הראשונה).

יש בישראל בעיה תרבותית רוחבית עם נושא הנגשת המידע והשילוט, או יותר נכון העדרו. אני קורא לזה "בעיית האין-פורמציה". זה קורה בכל מקום, מאוד בולט בתחבורה ציבורית למשל. מצד אחד גופים ציבוריים ופרטיים לא מנסים להנגיש מידע. מצד שני אנשים לא מחפשים מידע - סומכים תמיד על לשאול מישהו אחר. זה עניין תרבותי, ישראלים לא מייחסים חשיבות למלה הכתובה וגם לא מחפשים אותה. אני תמיד אומר שאנחנו לא "עם הספר" אלא עם התורה שבעל-פה. עם הספר? אלה גרמנים, אמריקאים, יפנים...

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד גופים ציבוריים ופרטיים לא מנסים להנגיש מידע. מצד שני אנשים לא מחפשים מידע - סומכים תמיד על לשאול מישהו אחר. זה עניין תרבותי, ישראלים לא מייחסים חשיבות למלה הכתובה וגם לא מחפשים אותה.

ניתוח מבריק! אהבתי.

זה נכון כמובן לכל תחום בחיים פה, סומכים על מילה (לא כתב!) של בר-סמכא כלשהו שממליץ על משהו מסוים.

בכל הקשור לשינויים ועדכונים בתחבורה ציבורית, לפחות ממה שראיתי בירושלים נעשה שימוש די מסיבי ב"דיילי הסברה" ו"תומכי תפעול מכונות כרטיסים" ברכבת הקלה ובתחנת הרכבת בכניסה לעיר. זה עובד כנראה טוב יותר משילוט...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...