Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

parking brake equalizer בלם העזר לא מאוזן

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה בטרווארס, בלם העזר לא מאוזן.

גלגל שמאל ננעל ראשון ורק עם ממשיכים ללחוץ על בלם העזר הגלגל הימני נבלם.

בטסט האחרון ראו את זה יפה על המסך.... העוצמה של בלם שמואל עלתה ועלתה ובלם ימין לא זז..

בתיקון .. המוסך רק פתח .. ניקה את הדרם וסגר.. הרכב עבר את הטסט אבל התופעה עדיין קיימת.

יש לי 2 שאלות:

1) האם יש מוסכים שיש להם מתקן כמו במכון טסטים? איפה אפשר לבצע בדיקת בלימה כמו בטסט לראות מה המצב לפני שמתחילים לפרק דברים?

2) לדעתי הבעיה היא בנקודה שהכבל מתפצל ל-2 , מצאתי שזה נקרא parking brake equalizer.

אצלי הוא מהסוג הזה, האם יש פרוצדורה שצריך לעשות על מנת לכוון אותו? או שזאת מערכת שמתכווננת אוטומטית?

1862265.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשווה זה רק עניין של כבלים, בלם אחד משניים נתפס ואז הכוח עובר לבלם בצד השני.

אותי מעניין איך אתה מרגיש את התופעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דניאל,

נתחיל בזה ש-3 שנים הרכב על הכביש ולא הרגשתי שום בעיה, מדובר ברכב אמריקאי אז בלם היד נמצא ברגל.

בנוסף מערכת הבלימה האחורית היא כפולה, כלומר לבלימה הרגילה יש רפידות וצלחות.

ולבלם העזר יש בלמי תוף, כך שבמשך 3 שנים בלם העזר היה רק ננעל בחנייה ובעצם לא הייתה שום שחיקה הוא התאמה של הדרם לנעלים.

במוסך המורשה שטיפלו לי ברכב.. אז הפועל יצא עם הרכב למגרש חנייה, נסע במהירות של 10 קמ"ש ופשוט נעל את בלם ברגל (בלם היד).

יצא מהרכב ובחן את הסימנים על הכביש.

היום אם אני עושה כמוהו.. אני מרגיש את גלגל השמאלי ננעל ראשון (שומעים את זה ברור) ואם אני ממשיך ללחוץ עוד

אז בנקודה מסויימת גם הימני ננעל.

אין לי מושג מה ההפרש בין עוצמת הבלימה בין שניהם.

אני לא חושב שיש פה בעיה בטיחותית מכיוון שהבלמים הרגילים תקינים ומאוזנים

והבלם העזר עובד בשני הגלגלים ... אבל אני חושש שבטסט הבא יהיה שוב פעם אותו סיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי תופעה דומה בקרניבל שלי. גם אצלי זה בלם יד שמופעל ברגל. לא יודע אך זה בנוי ברכב שלך, אבל אצלי היה צריך לכוון את בורג הכיוון של בלם היד שנמצא בכל גלגל, ליד נעלי הבלם (במקרה שלך בגלגל הימני).

תוכל לקרוא על הבעיה שהיתה אצלי בשרשור כאן (הפתרון בהודעה האחרונה):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653772-%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%9C%D7%9D-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%9E%D7%97%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A2&highlight=%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%9C

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

כעיקרון איזור לוד או יהוד יותר קרוב לי.

אנסה לבדוק לבד האם ניתן לכוון את הבורג של הנעלים,

ואבדוק האם ניתן רק להגיע למוסך ולבדוק את עוצמת הבלימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...