Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אומנם זה לא הגורם היחיד, אבל אי אפשר להתעלם ממנו.אלו לא שני שווקים נפרדים, וזה שוב מחזיר אותנו לעניין שאתה רואה את הדברים רק מנקודת המבט שלך.

בשביל להשכיר דירה מישהו צריך להיות הבעלים שלה ובשביל זה אותו מישהו היה צריך לשלם עליה סכום מסוים.

לא כתבתי שאלו שווקים נפרדים, אלא שהם שווקים נפרדים.

מכיוון שהשכרת דירה היא השקעה לכל דבר, כי אף אחד לא קונה דירה בשביל לתת לאנשים זרים לגור בה בחינם, מחיר השכירות יהיה נגזרת (בין היתר) משווי הדירה.

שטות, מה הקשר בין מחיר הדירה ובין מחיר השכירות?

אתה יכול לקנות (ויש כאלה) דירה במיליון וחצי שקל, אבל בשכונה שבה יש הרבה ביקוש ומעט היצע ולהשכיר ב-5000 לחודש, חבר שלך יכול לקנות באותו מיליון וחצי דירה בשכונה אחרת שבה יש הרבה היצע ומעט ביקוש וישכיר ב-4000.

נגיד קנית דירה ב1M ומשכיר אותה ב3000 כל חודש (תשואה של 3.6%), אם מחירי הנדל"ן עולים והדירה שלך שווה עכשיו 1.1M, לא תעלה את השכירות ל3300?

ברור שכן, כי אם לא- התשואה שלך יורדת ל3.3% ואתה מפסיד כסף, אז אתה מעלה את השכירות בהתאם.

המשקיע המפגר עושה את זה, ואם מחיר הדירה עלה מ-1 ל-1.1, אבל שאר המשכירים באותה שכונה משכירים ב-3000 עדיין, אז אתה תבין מהר מאוד את ההבדל בין תיאורטי למעשי, תיאורטית אתה יושב על 3300 שקל בחודש, מעשית אתה מקבל 0 לבנק כי אין לך שוכרים ב-3300.

הרי אם היית משקיע 1M בבורסה ושווי המניות שלך היו עולות ב10% היית מצפה לעשות 10% יותר כסף לא?

למה שבנדל"ן הסיפור יהיה שונה?

מה? על מה אתה מדבר? אם הייתי משקיע מיליון בבורסה, סך כל התיק מניות שלי עלה ב-10% אבל לא מימשתי אותן, יש לי 1.1 מיליון תיאורטיים לחלוטין, מעשית אין לי כלום.

וכמובן שההשוואה לא נכונה בעליל כי בבורסה אתה רואה כסף במימוש, לא כל חודש.

אתה צודק שיש קשר בין מחירי הדירות למחירי השכירות אבל הפכת את המשתנה המסביר והמוסבר. מחירי השכירות נקבעים על פי הביקוש וההיצע לדיור ומחירי דירות נגזרים ממחירי השכירות והתשואה אותה בעלי הדירה מעונינים לקבל.

גם לא בדיוק, כי מחירי הדירות נקבעים עפ"י כללי השוק שכולל גם קונים למגורים וגם משפרי דיור בנוסף למשקיעים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא, זה לא תלוי איך אתה מסתכל על זה. כבעל דירה, אם קנית אותה במחיר יקר מדי זה לא אומר שתוכל להעלות את השכירות כי לשוכרים הפוטנציאליים יש אלטרנטיבות זולות יותר, ואם קנית אותה בזול אתה לא תוריד את המחיר כי מחיר השכירות בשוק גבוה יותר. כבעל נכס שמהווה חלקיק זעיר מהשוק אתה מקבל את מחיר השכירות מהשוק ואין ביכולתך להשפיע עליו.

מה הקשר ליקר\זול מדי?

אם הנכס שלך עלה אז גם הנכסים מסביב עלו- לכן אין לשוכרים אלטרנטיה זולה יותר.

לא כתבתי שאלו שווקים נפרדים, אלא שהם שווקים נפרדים.

שטות, מה הקשר בין מחיר הדירה ובין מחיר השכירות?

אתה יכול לקנות (ויש כאלה) דירה במיליון וחצי שקל, אבל בשכונה שבה יש הרבה ביקוש ומעט היצע ולהשכיר ב-5000 לחודש, חבר שלך יכול לקנות באותו מיליון וחצי דירה בשכונה אחרת שבה יש הרבה היצע ומעט ביקוש וישכיר ב-4000.

איך זה שטות בדיוק?

יש איזורים עם תשואה גבוהה יותר שתעשה שם יותר כסף על כל שקל שהשעקת, זה לא פוסל את הקשר בין מחיר הדירה למחיר השכירות.

וגם בדוגמא שלך, אם אתה משכיר ב4 או 5 או באלפתלאפים אלפמאות, ברגע ששווי הדירה עולה- כך מחיר השכירות.

אם שווי הדירה שלך היה עולה, לא היית מעלה את השכירות? או שהיית עושה לשוכרים הנחה מתוך אידיאולוגיה?

שנינו יודעים את התשובה לשאלה הזאת..

לשלול את הקשר בין מחירי השכירות ומחירי הדירות זה פשוט לקבור את הראש בחול ולחיות בבועה משל עצמך, כי שוב, אתה חושב על הדברים רק מהצד שלך ובכל תגובה שלך זה רק מתחדד.

המשקיע המפגר עושה את זה, ואם מחיר הדירה עלה מ-1 ל-1.1, אבל שאר המשכירים באותה שכונה משכירים ב-3000 עדיין, אז אתה תבין מהר מאוד את ההבדל בין תיאורטי למעשי, תיאורטית אתה יושב על 3300 שקל בחודש, מעשית אתה מקבל 0 לבנק כי אין לך שוכרים ב-3300.

הם לא יכולים להשכיר ב3000, כי כל האיזור עלה.

שווי הדירה שלך לא עולה בנפרד משאר השוק (לא מדבר עם שיפוצים וכו).

מה? על מה אתה מדבר? אם הייתי משקיע מיליון בבורסה, סך כל התיק מניות שלי עלה ב-10% אבל לא מימשתי אותן, יש לי 1.1 מיליון תיאורטיים לחלוטין, מעשית אין לי כלום.

וכמובן שההשוואה לא נכונה בעליל כי בבורסה אתה רואה כסף במימוש, לא כל חודש.

יש השקעות שאתה מקבל בהן דיבידנטים.

וגם בדירה יש מימוש כשאתה מחליט למכור..

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה שטות בדיוק?

יש איזורים עם תשואה גבוהה יותר שתעשה שם יותר כסף על כל שקל שהשעקת, זה לא פוסל את הקשר בין מחיר הדירה למחיר השכירות.

בדיוק ככה זה שטות, התשואה היא ה"קשר" שאתה מייצר.

אבל אם קנית דירה במיליון שקל, והשווי שלה עלה למיליון וחצי, יש לך מיליון וחצי שקל תיאורטיים, לא מעשיים, התשואה שלך בשכירות היא לפי מיליון שקל ששילמת, לא מיליון וחצי תיאורטיים שהדירה שווה.

כמו הבדיחה על הילד שבא לאבא "אבא מה ההבדל בין תיאורטי למעשי?"

וגם בדוגמא שלך, אם אתה משכיר ב4 או 5 או באלפתלאפים אלפמאות, ברגע ששווי הדירה עולה- כך מחיר השכירות.אם שווי הדירה שלך היה עולה, לא היית מעלה את השכירות? או שהיית עושה לשוכרים הנחה מתוך אידיאולוגיה?

שנינו יודעים את התשובה לשאלה הזאת..

לא קשור, מחיר הדירה יכול לעלות ומחיר השכירות יכול לרדת בדיוק באותו זמן, סתם לדוגמה כי זו שכונה של משקיעים ויש המון משקיעים שקנו ויש המון היצע.

אין לזה קשר לאידיאולוגיה אלא לשוק

לשלול את הקשר בין מחירי השכירות ומחירי הדירות זה פשוט לקבור את הראש בחול ולחיות בבועה משל עצמך, כי שוב, אתה חושב על הדברים רק מהצד שלך ובכל תגובה שלך זה רק מתחדד.

זה פשוט שטויות, אני שולל את הקשר בין מחיר השכירות ומחיר הדירות כי הם פשוט לא קשורים, בטח לא ברמה כמו שאתה מצייר אותה.

זה שוק אחד שמתנהל לפי ביקוש והיצע, וזה שוק שני שמתנהל לפי ביקוש והיצע.

השוק מייצר תנאים שבהם נקבע מחיר מסוים לדירה ומחיר אחר לשכירות באותה דירה, היחס בין המחירים הוא התשואה.

אתה לא קונה דירה במיליון שקל ואומר "אני אקח שכירות 10000 שקל כי אני רוצה תשואה X", זה לא עובד ככה.

הם לא יכולים להשכיר ב3000, כי כל האיזור עלה.

שווי הדירה שלך לא עולה בנפרד משאר השוק (לא מדבר עם שיפוצים וכו).

שוב, שטויות, זה שמחיר הקנייה עלה לא בהכרח אומר שמחיר השכירות עלה.

יש השקעות שאתה מקבל בהן דיבידנטים.

וגם בדירה יש מימוש כשאתה מחליט למכור..

דיבידנדים, לא דיבידנטים, וזה בדיוק ההבדל בין תיאורטי למעשי, תחזור לבדיחה ממקודם.

לסיכום, אין לך פשוט מושג איך הדברים עובדים, אתה חושב שהמשוואה זה מחיר השכירות = שווי הדירה * תשואה, כשהשוק קובע את שווי הדירה ובעל הדירה קובע את התשואה.

וזה לא עובד ככה.

כוחות השוק קובעים את שווי הדירה בנקודת הזמן שבה קנית אותה, כוחות השוק קובעים את מחיר השכירות ברגע ההשכרה, תשואה זה החלוקה ביניהם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ככה זה שטות, התשואה היא ה"קשר" שאתה מייצר.

אבל אם קנית דירה במיליון שקל, והשווי שלה עלה למיליון וחצי, יש לך מיליון וחצי שקל תיאורטיים, לא מעשיים, התשואה שלך בשכירות היא לפי מיליון שקל ששילמת, לא מיליון וחצי תיאורטיים שהדירה שווה.

כמו הבדיחה על הילד שבא לאבא "אבא מה ההבדל בין תיאורטי למעשי?"

לא קשור, מחיר הדירה יכול לעלות ומחיר השכירות יכול לרדת בדיוק באותו זמן, סתם לדוגמה כי זו שכונה של משקיעים ויש המון משקיעים שקנו ויש המון היצע.

אין לזה קשר לאידיאולוגיה אלא לשוק

זה פשוט שטויות, אני שולל את הקשר בין מחיר השכירות ומחיר הדירות כי הם פשוט לא קשורים, בטח לא ברמה כמו שאתה מצייר אותה.

זה שוק אחד שמתנהל לפי ביקוש והיצע, וזה שוק שני שמתנהל לפי ביקוש והיצע.

השוק מייצר תנאים שבהם נקבע מחיר מסוים לדירה ומחיר אחר לשכירות באותה דירה, היחס בין המחירים הוא התשואה.

אתה לא קונה דירה במיליון שקל ואומר "אני אקח שכירות 10000 שקל כי אני רוצה תשואה X", זה לא עובד ככה.

שוב, שטויות, זה שמחיר הקנייה עלה לא בהכרח אומר שמחיר השכירות עלה.

דיבידנדים, לא דיבידנטים, וזה בדיוק ההבדל בין תיאורטי למעשי, תחזור לבדיחה ממקודם.

לסיכום, אין לך פשוט מושג איך הדברים עובדים, אתה חושב שהמשוואה זה מחיר השכירות = שווי הדירה * תשואה, כשהשוק קובע את שווי הדירה ובעל הדירה קובע את התשואה.

וזה לא עובד ככה.

כוחות השוק קובעים את שווי הדירה בנקודת הזמן שבה קנית אותה, כוחות השוק קובעים את מחיר השכירות ברגע ההשכרה, תשואה זה החלוקה ביניהם.

וואו! לקרוא לכל מה שאני רושם שטות ולומר שאני לא מבין בזמן שלך אין באמת מושג איך הדברים עובדים זה פשוט מצחיק.

אתה מדבר על תאורטי מול מעשי ולא מבין מה באמת קורה בפועל.

בוא נסיים את זה פה כי מבחינתי כל מה שרשמת עד כאן זאת שטות מוחלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תכתוב שטויות אז לא יקראו לזה שטויות.

ביום שתבין איך שוק כלכלי חופשי עובד נוכל לדבר, עד אז אני אשאיר אותך אם שאלה קלה.

אם בעל הדירה קובע את התשואה הרצויה לו, למה לא לקבוע אותה על 100%? מה מונע ממנו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תכתוב שטויות אז לא יקראו לזה שטויות.

ביום שתבין איך שוק כלכלי חופשי עובד נוכל לדבר, עד אז אני אשאיר אותך אם שאלה קלה.

אם בעל הדירה קובע את התשואה הרצויה לו, למה לא לקבוע אותה על 100%? מה מונע ממנו?

זה שאתה קורא לדברים של אחרים שטויות לא הופך את מה שאתה כותב לאמת אבסולוטית.

תמשיך לעוות את הדברים שלי ולחיות בבועה שלך שבה רק אתה צודק ולאחרים אין מושג בכלום.

אני ממש לא מתכוון לענות על השאלה המטרילה הזאת, רק מזכיר שאתה התחמקת פעמיים מהשאלה שלי אז...

בינתיים אתה זה שלא מבין איך הדברים עובדים בעוד שאחרים (וגם אני בין היתר) עושים כסף מהשקעה בדירות.

לא מתכוון לנהל איתך שיח כשאתה מתנהג ככה, סלאמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשואה זהה בדיור

ניקח את באר שבע לפני מספר שנים לא רב תשואות של 6-7% כאשר בתל אביב בזמן הזה תשואה של 2-3%.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך לעוות את הדברים שלי ולחיות בבועה שלך שבה רק אתה צודק ולאחרים אין מושג בכלום.

אני ממש לא מתכוון לענות על השאלה המטרילה הזאת, רק מזכיר שאתה התחמקת פעמיים מהשאלה שלי אז...

בינתיים אתה זה שלא מבין איך הדברים עובדים בעוד שאחרים (וגם אני בין היתר) עושים כסף מהשקעה בדירות.

קל מאוד להפריח את הטענה שלך ע"י מבט בבלוגים או תיעודים אחרים של משקיעי נדל"ן מלפני עשור או שניים.

מדברים על תשואות מנדל"ן של 10% שהיום פשוט לא קיימות.

אם הטענה שלך הייתה נכונה גם היום היו תשואות כאלה, אבל המציאות היא שהתשואות לא מתקרבות אפילו לחצי מזה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל מאוד להפריח את הטענה שלך ע"י מבט בבלוגים או תיעודים אחרים של משקיעי נדל"ן מלפני עשור או שניים.

מדברים על תשואות מנדל"ן של 10% שהיום פשוט לא קיימות.

אם הטענה שלך הייתה נכונה גם היום היו תשואות כאלה, אבל המציאות היא שהתשואות לא מתקרבות אפילו לחצי מזה.

אתה יכול להביא נתונים?

התשואה מתייחסת גם לעליית המחירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מסכים עם כל מה שהבחור כותב (לעיתים מאוד מגמתי) אבל תוכל לקרוא על דוגמאות פה:

http://www.bialik2.com/

תשואה היא נגזרת של מחיר הדירה (עבור רוב עם ישראל שאוהב להזניח את עלויות הרכישה והאחזקה כגון: מיסוי, ביטוח, תיווך, רישום, מימון ותיקונים).

לכן לא ברור לי על איזה עלייה אתה מדבר.

אם רכשתי לפני עשור דירה במיליון ש"ח והתשואה משכירות הייתה 10% והיום אני רוכש דירה במיליון ש"ח והתשואה משכירות בחלום הרטוב שלי 5% אז זה סותר את מה שרשמת. לא מדבר על עליית ערך עם השנים, מבצעים את הבדיקה במעמד הרכישה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא צודק, זה לא קשור לעליית מחירים. בבש לדוגמא אנשים עשו גם יותר מ-10% על הדירות עמידר שהם קנו בשקל וחצי והשכירו לסטודנטים, אבל זה היה נכון ללפני 10-15 שנים יותר לכיוון ה15.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מסכים עם כל מה שהבחור כותב (לעיתים מאוד מגמתי) אבל תוכל לקרוא על דוגמאות פה:

http://www.bialik2.com/

תשואה היא נגזרת של מחיר הדירה (עבור רוב עם ישראל שאוהב להזניח את עלויות הרכישה והאחזקה כגון: מיסוי, ביטוח, תיווך, רישום, מימון ותיקונים).

לכן לא ברור לי על איזה עלייה אתה מדבר.

אם רכשתי לפני עשור דירה במיליון ש"ח והתשואה משכירות הייתה 10% והיום אני רוכש דירה במיליון ש"ח והתשואה משכירות בחלום הרטוב שלי 5% אז זה סותר את מה שרשמת. לא מדבר על עליית ערך עם השנים, מבצעים את הבדיקה במעמד הרכישה.

תביא נתונים, לא קישור לאתר.

לפי מה שאתה מתאר אנשים השכירו דירה ב8K לחודש (לפחות) כשהשווי שלה הוא 1M.

כשאתה קונה נכס הוא יכול לעלות במחיר שלו, מה שבעצם מעלה את התשואה כביכול.

בכל מקרה, בוא לא נדבר באוויר, אני מחכה לנתונים.

ובלי טריקים של הדירה שווה 1M אבל קנו אותה דרך ככה וככה ב500K, זה מקרה שבו אתה מעוות את התשואה וזה בדרך כלל קורה בסיטואציה מאוד ספציפית ולא מייצג את כל השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה כותב שטויות זה מה שהופך אותם לשטויות, וזה לא קשור לזה שאני מצביע עליהם כשטויות.

הם היו שטויות לפני שהצבעתי על זה, ונשארו שטויות גם אחרי.

ברור, אני זה שלא מבין, ביחד עם עוד הרבה אחרים פה בשרשור הזה, רק אתה יודע שאם השווי התיאורטי של דירה עלה ב-10% אז אתה גם יכול לבקש 10% שכ"ד יותר.

וזה שאתה משקיע בדירה לא אומר שאתה יודע איך לעזאזל כלכלה עובדת, העובדות פה בשרשור הזה.

אם כי לטובתך אני אציין שאתה לא היחיד שמשקיע בדירה בלי להבין איך עובדת כלכלה מבוססת שוק חופשי.

זה שהיה לך 80K או 100K שקל לפני עשור להשקיע בדירה לא אומר שאתה גם מבין איך עובדת כלכלה.

ואיזה שאלה שאלת שלא עניתי עליה? אפילו נתתי לך הסבר בסיסי על קצה המזלג איך עובדים השווקים של דירה לקנייה ודירה להשכרה.

סלאמת.

בכל מקרה, בוא לא נדבר באוויר, אני מחכה לנתונים.

זה בדיוק הבסיס של החוסר הבנה שלך, תשואה נגזרת ממחיר הקנייה (ואם מדברים באופן כללי על השקעה אז נגזרת מסכום ההשקעה).

קנית במיליון, עשית רווח שנתי נטו 20 אלף, יש לך תשואה 2%.

מחיר הדירה עלה ל-1.5 מיליון, עשית רווח שנתי נטו 20 אלף, יש לך תשואה עדיין 2%.

החצי מיליון הנוספים האלה הם לא תשואה, הם תיאורטיים עד שאתה מממש את הנכס.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשאתה *קונה* נכס הוא יכול לעלות במחיר שלו וזה מעלה את התשואה כשאתה *מוכר* אותו.

אם יש לך דירה שבורה בשיכון תחת, והערך שלה עלה משמעותית בגלל פרוייקט פינוי בינוי שעתיד להתרחש, זה אומר שאתה יכול להשכיר את החורבה הזאת במחיר גבוה יותר ממה שאנשים מוכנים לשלם כדי לגור שם? ברור שלא.

קונים ושוכרים זה שווקים שונים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...