Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מה ששילמתי בטיפול 80K במוסך מורשה מיצובישי?

Alex Lembersky
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וואו ... לא רע...

שמן גיר CVT למיצובשי מקורי הוא לא זול..

גלון מקורי בחנות חלפים עולה 550 ש"ח (כולל מע"מ)

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-גיר-mitsubishi-cvt-fluid-eco-j4--4l

אצלך חייבו אותך על 7 ליטר לפי 594 לפני מע"מ לגלון של 4.

אם באמת החליפו 7 ליטר בעזרת מוכנה שמחליפה את הכל אז סבבה..

אבל אם הגענו לעידן חדש... ושיכללו את ההחלפת נוזל הבלמים בהחלפת שמן גיר.. אז זה בעיה.

החלפת נוזל הבלמים: במשך שנים במוסכים בארץ היו מחליפים נוזל בלמים רק במיכל העליון , אבל בחשבונית היו מחייבים על החלפה מלאה.

אני מקווה שלא הגענו לעידן שבו המחשב אצל הפקידה מחייב החלפה מלאה, אבל בפועל הפועל מנקז מה שיוצא מפקק הריקון

ממלא לפי מה שיצא.. ושלום על ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 3 דרגות של מוסכים.

מורשה יבואן (שהוא גם מורשה משרד התחבורה)

מורשה משרד התחבורה

לא מורשה לכלום - נקרא מוסך מדרכה.. סביר להניח שגם לא יחזיק חשבוניות או תעודת עסק וכדומה.

לגבי מורשה משרד התחברה - מוסך כללי... גם פה יש כמה סוגים ..

יהיו כאלה שמתמקדים בסוג רכב מסויים ולא יסכימו לטפל ברכבים מסוגים אחרים .. ויהיו כאלה כללים שיקבלו כל רכב.

יתכן שהיית מגיע למוסך כללי .. היה לוקח לך 500 ש"ח על החלפת שמן ופילטרים.

עוד 500/600 ש"ח על החלפת בלמים אחוריים , יכול להיות שהיה חורט את הדרמים ויכול להיות שלא.

סביר להניח שהוא לא היה נוגע בשמן גיר..

והיית יוצא עם 1000 ש"ח במקום 3000 ש"ח שמח ורגוע..

מה היה קורה לגיר? סביר להניח שכלום עד 150 אלף ק"מ או 200 אלף...

מסקרן אותי האם באמת החליפו 7 ליטר..

כי הדרך היחידה לעשות זאת זה עם מכונה מתאימה שעולה לא מעט כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להבין מה הטעם לשאול אחרי ששילמת.

הבלמים ממש יקרים, סריקת מערכת 122 לפני מע"מ חוצפה ברכב כמו ספייססטאר.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה שחייבו על כל מגב 45 שקל זה שוד לאור יום.

זה מגיע בתור סט של 2 המגבים.

ולבחור שכתב על השמן גיר חייבו אותו 1039 רק על השמן עצמו 594 זה מחיר לגלון של 4 ליטר והיה צריך 1.75. אז המחיר ממש לא זול.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי haimkm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר שתנו לך הנחה יפה.

לגבי מורשה מול כללי -

העניין הוא שקשה מאוד להשוות. במרבית המוסכים הכלליים תקבל חלפים לא מקוריים באיכות טובה יותר או פחות ולא תמיד הטפול יעשה לפי הנחיות היצרן. מכאן - ברור שהמחיר יהיה זול יותר.

מוסך כללי שמשתמש בחלפים מקוריים או תחליפיים ברמה גבוהה לא יהיה זול משמעותית. במקום 3000 תשלם 2500 לדוגמא.

תלמד לעשות כמה דברים לבד - תופתע כמה תחסוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל מחירים כאלו רכב בן 5 ומעלה בישראל לא מטופל כראוי. לאנשים אין את הכסף לשפוך על הטיפולים האלו וחוסכים באיכות החלקים או מותרים על פעולות למיניהן, העיקר שיסע עד המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים של מאפיה. פשוט מאפיה.

כל שוק הרכב בארץ מתנהל כמו סחיטה ואיומים.

עכשיו יבואו ויגידו שלא חייב לשלם, אז מה הברירה? טיפול רע במוסך מדרכה? או לעבור לקורקינט.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות למה עברתי לרכב מהעבודה,

פשוט נמאס לי לשלם אלפים על גבי אלפים בשביל להחזיק רכב, והמצב הזה קיים רק בישראל, בחול הרבה יותר זול, מידע מקרובי משפחה שגרים בחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אינטרנט, יש פורום , יש פייסבוק.

מי שרוצה מחפש ושואל איזה טיפול אופטימלי יש מבחינת איכות ועלות.

היום כל חנות חלפים עושה משלוחים, מזמינים חלפים איכותיים עד הבית לפי רשימה שהכינו לך,הולך למוסך כללי איכותי שאמרו לך שהוא מומלץ.

בטח ברכב בסיסי כמו ספייסטאר שלא דורש סריקת מערכות ב150 שקל.

הדבר הבעייתי היחיד זה כל מיני ריקולים קטנים שמוסך יבואן יכול לעשות ללא קריאות שירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות למה עברתי לרכב מהעבודה,

פשוט נמאס לי לשלם אלפים על גבי אלפים בשביל להחזיק רכב, והמצב הזה קיים רק בישראל, בחול הרבה יותר זול, מידע מקרובי משפחה שגרים בחול.

עוד פעם הסיפורים הפרובינציאליים סטייל טמקא "בחו"ל זה ככה וככה ורק בישראל יאדה יאדה" (אגב ממתי הפסיקו לכתוב חו"ל והתחילו לכתוב חול?).

אין מקום כזה חו"ל. יש בערך 200 מדינות, שונות מאוד אחת מהשנייה בכל אספקט.

בהכללה גסה, במדינות מערביות עלות חלפים יותר נמוכה בדרך כלל מישראל (גם די ברור למה - בראש ובראשונה מיסוי), אך עלויות עבודה גבוהות יותר. יש כאן חבר פורום שגר בשוויץ, תשאל אותו כמה עולים שם טיפולים.

הבעיה העיקרית בארץ היא לא המחירים, אלא המקצועיות והאתיקה של העוסקים בענף הרכב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן, אני חולק עליך באופן גורף.

הבעיה בארץ היא קודם כל המחירים, זה שרמת העבודה פה נמוכה זה רק "בונוס".

אחי גר בארצות הברית, אני חייתי באירופה תקופה לא קצרה (מערב אירופה) המחירים שם נמוכים משמעותית.

גם כשהמחירים נומינלית מתקרבים לכאן (וזה נדיר) זה רק במדינות שהשכר שם גבוה משמעותית מכאן (הבאת את שוויץ זו דוגמא נהדרת כי השכר שם הוא פי 4 מכאן).

אני מסכים שבמדינות פחות מפותחות המחירים גבוהים יותר, אבל היי, אנחנו שואפים גבוה ולא נמוך.

כשאתה מחבר מחירים הזויים לאפס מקצועיות וחפיפניקיות ישראלית ידוע, הבעיה מתגברת שבעתיים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן, אני חולק עליך באופן גורף.

הבעיה בארץ היא קודם כל המחירים, זה שרמת העבודה פה נמוכה זה רק "בונוס".

אחי גר בארצות הברית, אני חייתי באירופה תקופה לא קצרה (מערב אירופה) המחירים שם נמוכים משמעותית.

גם כשהמחירים נומינלית מתקרבים לכאן (וזה נדיר) זה רק במדינות שהשכר שם גבוה משמעותית מכאן (הבאת את שוויץ זו דוגמא נהדרת כי השכר שם הוא פי 4 מכאן).

אני מסכים שבמדינות פחות מפותחות המחירים גבוהים יותר, אבל היי, אנחנו שואפים גבוה ולא נמוך.

כשאתה מחבר מחירים הזויים לאפס מקצועיות וחפיפניקיות ישראלית ידוע, הבעיה מתגברת שבעתיים.

אתה חולק עליי באופן גורף אבל למעשה מחזק את מה שכתבתי.

קודם כל גם לי יש משפחה בארה"ב, וגם אני גרתי בעבר תקופה וגר כעת באירופה המערבית. עולם הרכב בארה"ב זה יקום אחר לגמרי ולא דומה לשום מקום אחר בעולם, להוציא אולי אוסטרליה.

כשיש מיסוי של 50% על חלפים ברור שרמת המחירים מלכתחילה תהיה גבוהה, עוד לפני שהכנסנו פקטור חזירות שקיים בעיקר במכלולים מורכבים או לחילופין חלקים איזוטריים שאותם רק היבואן מחזיק.

הבאתי את הדוגמה של שוויץ כדי להראות שאי אפשר לכתוב "חו"ל" באופן גורף, כי אם אתה בוחר מדינה שמתאימה לתיאוריה שלך, אז אני יכול לבחור גם אחרת.

אנחנו בהחלט צריכים לשאוף גבוה, אבל הקנטרנות והפרובינציאליות הזו מוציאה אותי מדעתי בכל הקשר שהוא. כשמישהו כותב על "חו"ל" מייד ברור שאין לו באמת מושג על מה הוא מדבר. כדי להגיע גבוה צריך לבחון דברים על בסיס ענייני ולא על בסיס אמוציות והשערות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...