Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה MX5 במבחן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתיחת הפנים של המיאטה נחתה אצלנו במערכת, ומי יותר מתאים לבחון אותה, מאשר הבעלים בשמונה השנים האחרונות של אמא שלה (וואו, זה נשמע מיזוגני ושוביניסטי ברמות, אבל הבנתם...).

MAIN-מאזדה-MX5-2019.JPG

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על המבחן!

כמה הערות:

הברז כבדה יותר ב-100 ק"ג, לא 200. זה פער לא קטן. כמו כן, באופן מעשי ולפחות בישראל, מדובר בקהל יעד כמעט חופף.

השאלה האמיתית היא עד כמה ה-ND2 טובה יותר מה-ND1, לא רק במידה שתצדיק עליית מחיר לעומת ה-1, אלא פער של 55K ש"ח למעשה מול הברז. הרי גם במבחן שהיה כאן בפורום בין שתיהן, סטוק מול סטוק, הברז ניצחה - האם אותם החסרונות של המיאטה טופלו במסגרת המתיחה? האם הם אלה שמצדיקים את הפער?

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברז כבדה יותר ב-100 ק"ג, לא 200.

אכן. מהמפרט הישראלי של שתיהן עולה שההבדל הוא 140 (138 אם אתם בקטע של קטנוניות) ק"ג. הטעות כנראה נבעה מהנתונים בחו"ל, שם המאזדה שוקל כ-1,060 ק"ג. המשקל הנוסף הוא כנראה הזיעה של הרכב בגלל האקלים הישראלי.

השאלה האמיתית היא עד כמה ה-ND2 טובה יותר מה-ND1, לא רק במידה שתצדיק עליית מחיר לעומת ה-1, אלא פער של 55K ש"ח למעשה מול הברז. הרי גם במבחן שהיה כאן בפורום בין שתיהן, סטוק מול סטוק, הברז ניצחה - האם אותם החסרונות של המיאטה טופלו במסגרת המתיחה? האם הם אלה שמצדיקים את הפער?

אם אתה שואל אותי (אני יודע שלא, אבל לא אכפת לי), לטעמי ה-BRZ עדיין טובה יותר.

לגג נפתח כמובן שיש את היתרונות שלו (וגם החסרונות כמובן), והמיאטה היא כנראה ה"תכשיט" המגניב יותר. אבל גם שני אלה וגם הביצועים העדיפים של המיאטה בקו ישר לא מצליחים לטעמי לגבור על ההתנהגות המהוקצעת יותר ועל ריסון המרכב העדיף של ה-BRZ. שלא לדבר על זה שאתה לא מאבד את השמיעה בכל פעם שאתה רק חושב על כביש מהיר, שזה גם יתרון מהותי בפני עצמו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

הברז כבדה יותר ב-100 ק"ג, לא 200. זה פער לא קטן. כמו כן, באופן מעשי ולפחות בישראל, מדובר בקהל יעד כמעט חופף.

המיאטה שוקלת בישראל 1,050 ק"ג, הברז שוקלת 1,250. אני לא גאון מתמטי, אבל זה נשמע לי כמו 200 ק"ג :)

חושב להבהיר ש-255 זה המחיר על הכביש. המחיר בסיס של המיאטה הוא 249 אש"ח, אז הפער הוא 49 אלף. לא כ"כ משנה, אבל אם כבר אנחנו מדייקים...

לגבי המיאטה, היו כמה שיפורים משמעותיים ב-2019:

1. המנוע - גם בגרסה הקודמת כבר היה טוב בהרבה משל הברז, אבל בגרסה הזו הוא כבר מתחיל להתקרב לטריטוריות של המנוע המקורי של ה-S2000. הוא טס בסל"ד, מייצר יותר כוח ובעל רצועת כוח ארוכה יותר (סל"ד גבוה יותר). מנוע משובח לרכב ספורט יומיומי.

2. הנוחות - העובדה שמדובר על הגה טלסקופי משנה לחלוטין את מגוון האנשים שיכולים למצוא תנוחת נהיגה טובה וזה דבר שהיה חסר טיפה במיאטה ב-ND1. עכשיו גב גבוהים יותר יכולים למצוא תנוחה.

ישנם עוד המון שינויים קטנים, אבל הם לא העיקר פה.

לגבי ההצדקה של המחיר אל מול הברז:

1. 200 קילו קלה יותר - זה משנה המון בדינמיקה של הנהיגה וזה נתון שמאוד קשה להגיע אליו לבד (ועוד להישאר מאוזן ושימושי). אין לזה מחיר.

2. גג-נפתח - שוב משהו שאתה לא יכול לשפר ב-ברז. למי שאוהב את חווית הנהיגה עם גג פתוח, אין לזה מחיר.

3. מנוע מעולה - זה דבר שאין לברז שסובל ממנוע עצל בעל רצועת כוח מוזרה (בורות מומנט באמצע הגרף). אפשר לשפר את המנוע של הברז, אבל זה לא יהיה זול בכלל, כנראה לא חוקי וסביר להניח שיתקרב למחיר של המיאטה.

4. איכות תא נוסעים - האיכות גבוהה מזו של הברז ומרגישה קטגוריה מעל מבחינת עיצוב ואיכות חומרים. לא משהו שמישהו יכנס אילו בעולם השיפורים, אבל עדיין, מקום נחמד יותר להיות בו.

אם הדברים הנ"ל חשובים לך, אז כן, הפער שווה את זה.

בסופו של דבר אתה יכול לקנות גם 208GTi (רכב כיפי מאוד לנהיגה) בסביבות ה-130 אש"ח, שזה 70 אלף פחות מהברז, אבל בברז היו דברים שלא רצית לוותר עליהם כמו הנעה אחורית. דברים שלא משנה כמה כסף תשפוך אח"כ על הפיג'ו, לא תגיע אליהם.

היתרונות של הברז:

- מתלים עדיפים על אלו של המיאטה, אבל זו בעיה של 10K (או 4% ממחיר הרכב). לא זול, אבל גם לא נורא בהתחשב במחיר הקניה הראשוני.

- תא נוסעים שקט יותר בכביש מהיר

- פרקטיות (סוג של מושבים אחוריים)

בשורה התחתונה, הייתי בוחר במיאטה, אבל גם בברז לא הייתי עצוב. מי שמתלבט בין שניהם לא יכול להפסיד.

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים, ראיתי אחת לא מזמן ברמזור, מושכת טונות של תשומת לב חיובית משאר הנהגים והסובבים, היא נראית ממש טוב.

חבל שהיא מתומחרת בצורה כל כך חזירית וחסרת פרופורציות בארץ, במחיר הזה היא מאבדת קצת מהקטע שלה של להיות עממית ונגישה באופן יחסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם דלק מוטורס משקרים במפרט שבאתר שלהם, המיאטה שוקלת 1,123 ק"ג, כשהברז שוקלת 1,261. מכאן וכמו שנכתב, 138 ק"ג. זה אדם שלם ברכב פחות מאותם 200 קילו. חרף המשקל הקל, המתלים הלא מספקים בהחלט של המיאטה לא מתמודדים איתו כמו שצריך, היא רוכנת מדי ומתנהגת (אם זה לא טופל במתיחה) לא אחיד מספיק למכונית ספורט.

גג - מן הסתם. השאלה למי זה מספיק חשוב בשביל לשלם עוד 55K.

הפרש מעשי במחיר - לפי מה שידוע לי אין הנחות על המיאטה, מכאן 254K לתשלום. הברז יוצאת בסביבות 195K. זה 59K ש"ח הפרש, כלומר ברז + רכב מיני חדש לדיילי (או קטנוע מנהלים טוב וציוד רכיבה משובח), או ברז + קיט סופר + קוילאוברים. תוסיף קוילאוברים למיאטה וזה נותן לרוכש הברז גם חופשה בחו"ל.

לגבי איכות תא הנוסעים - ללא ספק המיאטה עדיפה על הברז, אבל זה לא שהיא מבריקה בזכות עצמה, וזה לא שזה מעניין מי מהרוכשים של שתיהן.

זה לא שהמיאטה רעה, כמו שהיא מתומחרת באופן הזוי ומקומם.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הערות.

1. הברז מרגישה ונוסעת כמו מיאטה NB2.5 מכל הבחינות ואפילו הגיר זהה - מתוצרת אייסין.

2. צמיגים חדשים הותקנו על סרן קדמי והותירו את השחוקים מאחור?! ממש מקצועי!

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הברושורים באתרי היבואן בארץ מפוקפק למדי. לפי Netcar - הוא מקפיד על מפרטים של הדגמים המיובאים לארץ, תוך הסתמכות על היצרן (אם כי גם הוא מפקשש לפעמים) - הברז שוקלת 1183 ק"ג והמיאטה 1030 ק"ג - פער של 150 ק"ג.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם דלק מוטורס משקרים במפרט שבאתר שלהם, המיאטה שוקלת 1,123 ק"ג

לא שקלתי בעצמי ולכן קשה לי לדעת. בקונפיגורציות מסויימות בחו"ל המיאטה גם מגיעה לפחות מטון. היא מרגישה קלילה בהרבה זה בטוח.

חרף המשקל הקל, המתלים הלא מספקים בהחלט של המיאטה לא מתמודדים איתו כמו שצריך, היא רוכנת מדי ומתנהגת (אם זה לא טופל במתיחה) לא אחיד מספיק למכונית ספורט.

אין ספק בכלל.

גג - מן הסתם. השאלה למי זה מספיק חשוב בשביל לשלם עוד 55K.

זה בד"כ הפער בין רכב רגיל לגרסאת הקבריולט שלו. באודי A3 למשל הפער הזה הוא בערך 70 אש"ח בין הגרסה הסגורה לגרסה הפתוחה.

הפרש מעשי במחיר - לפי מה שידוע לי אין הנחות על המיאטה, מכאן 254K לתשלום. הברז יוצאת בסביבות 195K. זה 59K ש"ח הפרש, כלומר ברז + רכב מיני חדש לדיילי (או קטנוע מנהלים טוב וציוד רכיבה משובח), או ברז + קיט סופר + קוילאוברים. תוסיף קוילאוברים למיאטה וזה נותן לרוכש הברז גם חופשה בחו"ל.

מעניין, הייתי בטוח שהברז מתומחרת ב-200K לפי כל התוספות של "על הכביש".

קיט סופר זה לא רלוונטי לבן אדם מהישוב שרוצה לעבור טסט ואין לו כוח להתעסק בפלילים (זיוף טסט וכד').

לגבי מה היית יכול לקנות בפער זה לא רלוונטי. אתה למשל בחרת לקנות ברז חדשה לגמרי למרות שיש משומשות שהפער בינן לבין שלך אפסי. בחרת לא לחסוך עשרות אלפי שקלים כדי להריח אדי פלסטיק רעיל ("ריח של רכב חדש"). היית יכול לקנות משומשת + סופר + טיול לחו"ל...

זה לא שהמיאטה רעה, כמו שהיא מתומחרת באופן הזוי ומקומם.

לא מתווכח עם זה.

לפי דעתי המחיר מטורף לכן גם הקדשתי לו סקשן שלם בכתבה, אבל אם אתה שואל את מי אעדיף ראש-בראש, אז את המיאטה, בלי לחשוב פעמיים.

בסופו של יום, גם עם המחיר המטורף, היא הרודסטר הספורטיבי הזול ביותר.

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בין כל דיבורי המתחרות הפוטנציאליות, למה לא הזכרת את ה-124? במיוחד שסוף סוף הגיעה אחת ידנית ארצה, הגם שביבוא אישי.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמכרת זאת מילה חזקה

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה ביקורת שכיף לקרוא. אבל במחילה, אני חושב שאתה מגמד את החסרונות של הרכב בסיכום הכולל, במיוחד כשאתה דווקא כן מתייחס אליהם בפירוט (אוקיי, כתבת גילוי נאות שאתה לא אובייקטיבי, גם אני לא).

קודם כל, המתלים - לא מובן לי למה מאזדה לא מטפלים כבר בסוגיה היחסית פשוטה הזאת במיוחד כשה-BRZ מנצחת בקטגוריה הזאת בכל מבחן. רכב נהיגה כל כך רך (לפי כל הביקורות, לא נהגתי בעצמי) הוא קצת אוקסימורון.

בהתייחס לפרקטיות הבעייתית ביותר -

מחזיק הכוסות הנשלף מתנגש לי במרפק ואין שום מקום סביר לשים בו את הסלולרי והארנק, כי אין תא כפפות או תא אחסון נורמלי בין מושבי הנוסעים.

הנסיעה הארוכה עד לכבישי הדרום המפותלים, כששני גברים יושבים במיאטה לא הייתה חוויה מהנה. מרווח המחייה צומצם למינימום ההכרחי, כאשר הנהג מרגיש שהוא לובש את הרכב ולא בהכרח יושב בתוכו והנוסע לעומתו סתם מרגיש בעונש

המשמעות של מה שכתבת כאן הוא שאפילו כרכב רווקים (+ בת זוג) המיאטה היא רכב סופ"שים בלבד. המצב הזה פשוט לא נשמע כמו משהו שאפשר להשלים איתו במשך שנה-שנתיים אם זה הדיילי שלך. לזרוק את הארנק על המושב של הנוסע פשוט כי אין מקום? לא קביל בעיני ברכב דיילי ובטח במחיר של 250K.

לבסוף, גם בהשוואה מול הברז - בעיני הברז הרבה יותר יפה וקרבית. הן בכלל לא באותה ליגה. המראה של המיאטה לבדו גרם לי לפסול אותה עוד כשהן תומחרו בצורה זהה, ולדעתי אני לא היחיד. זה סובייקטיבי כמובן.

בסך הכל מנקודת מבטי, למרות השיפורים החביבים של ה ND2, המיאטה נשארה רכב רך, לא פרקטי, ולא יפה במיוחד - אותן סיבות שגרמו לי לבחור בברז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...