Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה MX5 במבחן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מצליח להבין למה הBRZ, MX-5 וה124 לא מגיעים עם גרסאות יותר חזקות.

יש לא מעט רוכשים שאחיזה בלבד לא מספיקה להם, ואם הרכב לא מגיע עם תאוצה בריאה (נניח סביב 6 שניות למאה, שגם זה לא מדהים אבל יעשה את העבודה) זה לא מרגיש להם כמו רכב ספורט.

אם הם היו שמים מנוע חזק יותר, זה לא שהם היו מתחרים עם משהו אחר שהם מוכרים... אבל הם היו לפחות לדעתי מצליחים להפוך את הרכבים להרבה יותר קורצים לקניה.

כוח לעולם לא יספיק. אנשים עושים שיפורי כוח גם לבוגאטי ולקונינגסאג שלהם.

המטרה בברז ובמיאטה זה להביא פלטפורמה כיפית לשימוש יומיומי ושתיהן מצליחות בזה בצורה מדהימה.

מסכים שיש מקום בליין-אפ שלהם לגרסה יותר חזקה, אבל הם כנראה מעדיפים לחסוך בהוצאות הפיתוח ולהשאיר את זה לאפטר-מרקט. לא חסרים בעולם ברזים ומיאטות עם מעל 500 כ"ס.

נניח סביב 6 שניות למאה, שגם זה לא מדהים אבל יעשה את העבודה

לא הבנתי את ההערה, גם המיאטה וגם הברז כבר עושות 0-100 סביב ה-6.5 שניות (למיאטה יש מדידות של 5.8 שנ', בגרסה לפני שיפור המנוע).

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא הבנתי את ההערה, גם המיאטה וגם הברז כבר עושות 0-100 סביב ה-6.5 שניות (למיאטה יש מדידות של 5.8 שנ', בגרסה לפני שיפור המנוע).

צודק. התייחסתי לנתונים של 7 ומשהו שניות של דור קודם. גם ב BRZ האחרונה שנהגתי עליה לפני שנתיים תאוצה לא היתה הצד החזק.

אולי הפעם במיאטה זה כבר יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. התייחסתי לנתונים של 7 ומשהו שניות של דור קודם. גם ב BRZ האחרונה שנהגתי עליה לפני שנתיים תאוצה לא היתה הצד החזק.

אולי הפעם במיאטה זה כבר יותר טוב

גם לפני מתיחת הפנים המיאטה הייתה מהירה באופן משמעותי (מהמקום ובהאצת ביניים) מהברז. משער שאחרי המתיחת פנים ההפרש גדל בלא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני דווקא מבסוט שמירוץ החימוש הזה נבלם בעיקר בדגמים האלה.

מה שפוגם בחוויה זו פעולת המנוע ולא מספר כזה או אחר. 200 כ"ס נשמעים סבבה על ה-BRZ, בפועל חלשה יותר עם פעולה מעט סרבנית ועם אותו בור מעצבן (שניתן לעמעם די בקלות).

ה-MX5 הקודמת, "רק" 160 כ"ס, אבל מנוע שמח עם הרבה טווח יעיל. אטמוספירי קטן לתפארת.

נהיגה ברכבים האלה זורקת אותי לרכבי האספנות, לאיזה הנאה אפשר לייצר עם מנועים חלשים יחסית.

אגב, גב' מערכת קארספורום, איזה לוקיישן אגדה הבאת שם.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפני מתיחת הפנים המיאטה הייתה מהירה באופן משמעותי (מהמקום ובהאצת ביניים) מהברז. משער שאחרי המתיחת פנים ההפרש גדל בלא מעט.

לפני המתיחת פנים הברז מהירה יותר ברבע מייל ואחרי המתיחת פנים של המיאטה הברז איטת ב0.4.

בהרגשה אולי המיאטה יותר זריזה בהרבה אבל על בפועל הזמנים לא שונים מהותית לרכב שלא אמורים למדוד עליו זמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני המתיחת פנים הברז מהירה יותר ברבע מייל ואחרי המתיחת פנים של המיאטה הברז איטת ב0.4.

בהרגשה אולי המיאטה יותר זריזה בהרבה אבל על בפועל הזמנים לא שונים מהותית לרכב שלא אמורים למדוד עליו זמנים

עשינו מבחן השוואתי לפני כשנה בין המיאטה (לפני מתיחת הפנים) והברז (אחרי מתיחת הפנים). המיאטה הייתה מהירה יותר בפער ניכר בכל מבחן שעשינו (יציאה מהמקום, האצת ביניים מ-80 קמ"ש וכד').

אלו לא המכוניות שאתה מודד ברבע מייל וכבישים ישרים, אלו רכבים לכבישים מפותלים ובכבישים מפותלים המיאטה מהירה יותר.

בכל מקרה, אשמח לראות את המבחן שאתה מדבר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה כמה סרטונים שמגיעים לאותה תוצאה שהגענו במבחן שלנו:

2016 Mazda MX-5 Miata vs Scion FR-S 0-60 MPH Review: Which car is faster?

The fast lane car

Mazda MX-5 ND Miata VS. Subaru BRZ // AUTOCROSS BATTLE // ONE TRACK MIND Ep. 7

Throttle House

[video=youtube;0pSp6-IX4t0]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה כמה סרטונים שמגיעים לאותה תוצאה שהגענו במבחן שלנו:

2016 Mazda MX-5 Miata vs Scion FR-S 0-60 MPH Review: Which car is faster?

The fast lane car

Mazda MX-5 ND Miata VS. Subaru BRZ // AUTOCROSS BATTLE // ONE TRACK MIND Ep. 7

Throttle House

[video=youtube;0pSp6-IX4t0]

0:37

עריכה אחרונה על ידי AsafRS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0:37

רבע מייל זה רלוונטי לדראג בלבד. מירוץ שממילא לא מיועד לשני הרכבים האלו,סביר להניח שטויטה קאמרי לוקחת את שתיהן בדראג.

המיאטה הובילה ברוב המוחלט של הרבע מייל, מה שמייצג תאוצה בחיים האמיתיים ולכן היא מנצחת במסלולים, אוטוקרוס, תאוצה למאה וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים האמיתיים אני לא אתחרה עם אף אחד (גם לא במסלול ובמיוחד לא ברמזור) ולכן הדיון קצת מיותר אבל פשוט לדעתי ההבדל ביניהן לא גדול כמו שעושים אותו.

בסרטון הבא אני מניח שזאת המיאטה לאחר המתיחת פנים בגלל התאריך. כאן המיאטה מנצחת ב0.4 שניות

בסרטון של Doug DeMuro הוא גם אומר שלמיאטה חסר כוח בדיוק כמו לברז.

18:48

עריכה אחרונה על ידי AsafRS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים האמיתיים אני לא אתחרה עם אף אחד (גם לא במסלול ובמיוחד לא ברמזור) ולכן הדיון קצת מיותר אבל פשוט לדעתי ההבדל ביניהן לא גדול כמו שעושים אותו.

טוב, ברור לך שמאזדה לא עיצבו את הרכב סביב הצרכים שלך, כן? :) \

המיאטה זה הרכב הכי נפוץ על מסלול המירוצים בעולם. זה הקהל של המיאטה ולו מאזדה מכוונים.

בסרטון הבא אני מניח שזאת המיאטה לאחר המתיחת פנים בגלל התאריך. כאן המיאטה מנצחת ב0.4 שניות

תראה את ההבדל בזמנים בסרטון עם האוטוקרוס. אותו נהג (מקצועי) שעשה שם אינסוף הקפות בשתיהן. ההפרש היה של 2.5 שניות במסלול של 60 שניות. זה פער גדול מאוד.

בסרטון של Doug DeMuro הוא גם אומר שלמיאטה חסר כוח בדיוק כמו לברז.

חסר כוח זה עניין יחסי. מבחינתי לכל רכב חסר כוח. גם שנהגתי ב-RS6 עם 500 כ"ס אחרי שעה כבר היה חסר לי עוד כוח.

בכל מקרה, ברור לכולם שלא מדובר על רכבים חזקים בטירוף וזה גם לא הפואנטה שלהם.

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב היטב, נהניתי לקרוא!

בנוגע לענייני הפרקטיות, טען כאן איזה מישהו שהמיאטה הוא רכב לסופ״שים בלבד או משהו בסגנון - לאחר שנה וחצי עם הרכב, ההצהרה הזו פשוט לא עומדת במבחן המציאות. בפועל: זה הדיילי שלי + רכב סופ״שים עם בת זוג + רכב לרואדטריפ.

כל זה לא היה נכון אילו הייתי גבוה ב10 ס״מ (אני 1.8מ׳), או אם הייתי ״מאותגר רוחבית״, או אם היינו זוג שצריך לארוז כבד יותר (או יוצא לטיולים ארוכים יותר). קרי: המיאטה אינה בנויה לכל אחד, ויש אנשים שפשוט לא יסתדרו עם הרכב.

בנוגע לעניין המתלים - זהו פורום חובבי רכב ולכן יש ייצוג-יתר למי שנפשו חושקת בקשיחות וכו׳, אבל המיאטה לא מיועדת רק לחובבי נהיגה ספורטיבית ״רציניים״ אלא גם לחובבנים, וכמובן גם למי שפשוט רוצה את החויה של רודסטר. המתלים הנוכחיים מאפשרים למיאטה להיות רכב מאוד נוח לנסיעה ארוכה (מבחינת השיכוך), וההקרבה בפן הספורטיבי היא עניין סובייקטיבי. אם הייתי עושה אוטוקרוס קרוב לוודאי שהייתי מתקין קוילים, אבל בתור מי שרק לוקח את הרכב לכל מיני twisty mountain roads אני מקבל בהבנה (ובחיוך) את המתלים הרכים, על שלל חסרונותיהם.

[עריכה: לחובבי הקשיחות יש בארה״ב את חבילת המתלים של בילסטיין שאמורה לטפל בחלק מהבעיות]

עניין רעשי הרוח - לי יש גג קשיח וזה קורה גם שם, תכנון לקוי של מזדה, ממש פספוס גדול (ומיותר!). בגרסת הבד זה עוד יותר חמור, בהחלט משהו לשקול למי שעושה נסיעות ארוכות ואוהב לקשקש במהלכן.

לגבי הצליל - החלפת דוד אחורי זה עניין זול, קל, ומשפר בטירוף את החוויה.

עניין מיקום הארנק - טיפ שלי: רוכשים שטות כזו מסיליקון עם חיכוך גבוה, שמים בתא הקטן ליד ידית ההילוכים, ואז יש מקום לכל מיני דברים מבלי שהם יעופו בתא הנוסעים כשלוחצים את הרכב (לדוגמא: פלאפון / ארנק).

עניין התאוצה - מי שמתמקד בכמה מהר הרכב מגיע ל100 קמ״ש לא מבין את הרכב, ובפרט את הייעוד שלו. זה לא רכב בשביל ׳לפתוח׳ ברמזור, זה רכב בשביל לשחק בכביש האחורי. נהגתי בדי והותר רכבים חזקים יותר, ולכבישים כאלו הייתי בוחר במיאטה על פני רובם המוחלט (כולם?). הדבר היחיד שיותר מהנה עבורי בכבישים האלו זה אופנוע.

דעתי האישית: בפער המחירים הישראלי, אם הייתי רוצה משהו בסגמנט הזה, כנראה שהייתי רוכש את הברז (או רכב אחר). גג נפתח זה מגניב אבל ממצה את עצמו באזורים רווי שמש, גג הבד בישראל היה גורם לי לבעיות לב בכל פעם שהייתי חונה במקום ציבורי, והפער במחירים גבוה מכדי שהייתי יכול להצדיק. הברז רכב נהדר ומגיע עם כמה יתרונות משלו, חבל שפנים הרכב מיושן ולא איכותי (לטעמי), ויח׳ ההינע פחות מוצלחת - אבל אקסטרה שימושיות, מראה נהדר, אמינות התנהגות ושמירת ערך בפער של 50k זה לא צחוק.

בארה״ב לעומת זאת, לא באמת היתה תחרות בין השתיים (עבורי). פער המחירים זניח, יש גרסת גג קשיח שנראית הרבה יותר טוב הן מהברז והן מגג הבד.

אני סבור שמתיחת הפנים לקחה רכב מאוד מושחז, והביאה אותו לאופטימום.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

נהגתי באדמונית כשהייתה עם 350 ק"מ בלבד. כמה יש היום?

אין ספק שזו מכונית מיוחדת מאוד. החל במראה ובממדים, המשך בחווית הישיבה האינטימית.

מבחינת נהיגה, מי שמגיע ממנוע טורבו מודרני ירגיש בחסרון של זמינות כוח, עניין של הרגל שיכול להשתנות. אבל בטוח שלא כל אחד יאהב מצב שכדי להנות מקצב מהיר, נדרש לדחוף את הסל"ד לאיזור המחיה של המנוע. 6.5 למאה נשמע מפתה, אבל בנהיגה מנהלתית היא מרגישה כמו רמת ביצועים של מכונית עם טורבו שעושה 8-9 למאה. מקווה שאני מובן.

מבחינת נהיגה והתנהגות - גיר רגיל והנעה אחורית זו התחלה מצויינת. לפני שנכנסים לחלק האומנותי מפתיע כמה המכונית נוחה יחסית למצופה וזה יכול להיות יתרון עצום ללא מעט רוכשים, אך מנגד כשמגיעים לאקשן חסרה חדות מסויימת. התחושה הכללית שהמכונית מתנהגת בצורה בטוחה וזה גם סוג של יתרון. אבל אם באקשן עסקינן הייתי רוצה יותר נחישות.

ואז נהגתי ב BRZ שמלבד חווית נהיגה מוצלחת יותר והעובדה שהבדלי הביצועים שנטענים כאן אינם ממש מורגשים (אולי רלוונטי במסלול) מבהירה שלמיאטה יש בעיה גדולה של מחיר שפשוט מבאס לשלם. תמיד יש גם חלק אפילו קטן להגיון והמחיר של המיאטה לא הגיוני. בהחלט יכול לקבל שבעינייני טעם יש מי שיראה את המיאטה כמתאימה לו יותר, אבל עדיין כשבחו"ל אין פער מחיר, קשה לקבל תשלום בעשרות אחוזים גבוה יותר.

ואם הזכרתי טעם - הרי שבמחיר של ה BRZ המיאטה הייתה יכולה לגרום לי לקנות כובע.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שהמחיר הזוי.

הייתי בבולגריה לפני חודש וראיתי את המחיר קרוב ל40 אלף לבה שזה סביב ה80 אלף ש"ח.

איך זה מגיע למצב שהמחיר בארץ הוא כזה אין לי מושג.

https://mazda.bg/mazda-mx-5/

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

נהגתי באדמונית כשהייתה עם 350 ק"מ בלבד. כמה יש היום?

אין ספק שזו מכונית מיוחדת מאוד. החל במראה ובממדים, המשך בחווית הישיבה האינטימית.

מבחינת נהיגה, מי שמגיע ממנוע טורבו מודרני ירגיש בחסרון של זמינות כוח, עניין של הרגל שיכול להשתנות. אבל בטוח שלא כל אחד יאהב מצב שכדי להנות מקצב מהיר, נדרש לדחוף את הסל"ד לאיזור המחיה של המנוע. 6.5 למאה נשמע מפתה, אבל בנהיגה מנהלתית היא מרגישה כמו רמת ביצועים של מכונית עם טורבו שעושה 8-9 למאה. מקווה שאני מובן.

מבחינת נהיגה והתנהגות - גיר רגיל והנעה אחורית זו התחלה מצויינת. לפני שנכנסים לחלק האומנותי מפתיע כמה המכונית נוחה יחסית למצופה וזה יכול להיות יתרון עצום ללא מעט רוכשים, אך מנגד כשמגיעים לאקשן חסרה חדות מסויימת. התחושה הכללית שהמכונית מתנהגת בצורה בטוחה וזה גם סוג של יתרון. אבל אם באקשן עסקינן הייתי רוצה יותר נחישות.

ואז נהגתי ב BRZ שמלבד חווית נהיגה מוצלחת יותר והעובדה שהבדלי הביצועים שנטענים כאן אינם ממש מורגשים (אולי רלוונטי במסלול) מבהירה שלמיאטה יש בעיה גדולה של מחיר שפשוט מבאס לשלם. תמיד יש גם חלק אפילו קטן להגיון והמחיר של המיאטה לא הגיוני. בהחלט יכול לקבל שבעינייני טעם יש מי שיראה את המיאטה כמתאימה לו יותר, אבל עדיין כשבחו"ל אין פער מחיר, קשה לקבל תשלום בעשרות אחוזים גבוה יותר.

ואם הזכרתי טעם - הרי שבמחיר של ה BRZ המיאטה הייתה יכולה לגרום לי לקנות כובע.

השורה התחתונה שלך אומרת הכל, זה בעיקר עניין של תמחור (מטורף) בסוף, אז כל החסרונות שציינת היו שוליים יותר והיית בוחר כמו רוב האנשים במיאטה.

אני מופתע שהמנוע לא הרגיש לך נמרץ, כל הביקורות משבחות את המנוע שסוף סוף מרגיש זריז ועם רמת ביצועים ומומנט טובים כמו שמצופה מרכב ספורטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...