Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה MX5 במבחן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחיר המיאטה לא נתפס ולא יעזרו ההסברים/תאוריות המצחיקות.

היבואן כנראה רוכש את הרכב במחיר טוב יותר מדילר רנדומלי בגרמניה (יבואן עם קשרים עמוקים ליצרן שקונה בכמויות גדולות).

המיסוי על רכב שנרכש בארץ הוא רק 83% לעומת 130% על רכב שאתה מייבא לבד תוצרת יפן, זה פער עצום!.

אני לא רואה בעיה לרכוש מיאטה חדשה בחול, אז אני לא מצליח להבין איזה סיבה יש ליצרן להקצות כמות זעומה לישראל? הדגם בייצור כבר כמה שנים, בעיות מלאי בהתחלה? אוקיי מובן, עכשיו? לא מאמין, לא רק שלא מאמין גם לא רואה, תפתחו לוחות בחול, אין בעיה כזו.

עם כל הסיבות הללו אני לא מצליח להבין את המחיר. קניה מדילר רנדומלי בגרמניה (אפילו לא ניסיתי לחפש את הכי זול), מביאה אותנו לרמת מחיר של כ-220K כאן על הכביש, וזה אחרי שקנינו ממישהו שהרוויח לא רע, מיאטה חדשה מהדגם החדש, ועם המון המון איבזור, וזה אחרי ששילמנו 130% מס ולא 83%.

רמת חזירות כזו לא זכורה לי אפילו בשוק הרכב שלנו.

הרכב מדהים, כן, אבל זה פשוט מוגזם, וכמו שאמר הבחור מלמעלה צריך לזכור שזה תכשיט לא פרקטי בעליל, ולכן תג המחיר הנמוך הוא כל כך חשוב. זה צעצוע שמצריך עוד רכב ליד.

* באם אני טועה בנתוני המיסוי תקנו אותי. זה מה שגוגל נתן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נשמע כמו רכב עם המון פשרות שאפילו לא נותן את האקסטרה בהיבט הספורטיבי לולא שדרוג למתלים.

נוסיף לזה את תג המחיר הלא שפוי, ולא בטוח שיש פה חבילה כזאת מוצלחת.

אבל אנשים שרוצים מיאטה יקנו מיאטה. לא משנה החסרונות ולא משנה כמה תעלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מי שרוצה גג נפתח, הברז לא רלבנטית לו. ויש כנראה מגזר שלם של רוכשים שזה מה שמעניין אותם ולאו דווקא נושאים אחרים, או לפחות יותר מעניין אותם.

בנוסף, הגיע הזמן להפסיק להצדיק מחירי שערוריה בכך שהיבואן הוא לא מוסד צדקה... הוא גם לא אמור לעשוק את הקונים כאשר אין יבואן רשמי אחר או מקביל רציני, רק שכמובן בהיעדר פיקוח הוא עושה מה שבא לו.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו רכב עם המון פשרות שאפילו לא נותן את האקסטרה בהיבט הספורטיבי לולא שדרוג למתלים.

לא נכון. רק לא מזמן היה פה בחור שקנה ברז, וסיפר בכנות שרק כשהמחיר ירד ל200K הוא הרשה לעצמו לרכוש אחת. לפני זה פשוט ויתר על הקניה.

מבטיח לך שאם היא הייתה עולה 190K היו נמכרות יותר, ואם הייתה גירסה זולה שעולה כמו מאזדה 6 היו נמכרות אפילו יותר, הרבה יותר.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיאטה החדשה כלכך יותר זריזה מהברז? אני לא מחפש מהירות אבל אני בהחלט מחפש זריזות.

נסעתי על הברז במסלול ולא הרגשתי איטיות, אולי חוסר במהירות...

נוהג כיום על ספארק 100 כ״ס.

בלי שום קשר המיאטה לא רלוונטית לי כי אני לא רוצה גג רך ואני צריך ספסל אחורי בשביל כלב ואולי נוסע מאחורה פעם בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שנהג על שני הרכבים (מיאטה וברז) ודי הרבה בחודש האחרון [אחד מהם יהיה הרכב הבא שלי] אני יכול להגיד בפה מלא שהמיאטה החדשה משמעותית זריזה יותר. עזבו מספרים בצד, היא מרגישה זריזה הרבה יותר ממה שהמספרים מעידים.

בדיוק חזרתי מ 1000 ק"מ מהנים מאוד עם המיאטה החדשה [גרסא זהה לחלוטין לגרסא שנמכרת בארץ, מלבד אולי ניטור שטחים מתים שהיה ברכב השכור] ויש לי די הרבה מה להגיד על הרכב:

zUF6AaN.jpg

נסיעת המבחן שהיבואן מציע היא ביזיון. לנהוג 20 דק' בקו ישר זה פשוט לא זה לרכב כזה. כשביקשתי את הרכב לסופ"ש\overnight עשו פרצופים. חזרתי הביתה והזמנתי כרטיסים למינכן שם גם נהנתי מטיול מושלם וגם בחנתי את הרכב בכיף שלי. 2 ציפורים. לצורך ההשוואה, הפגנת רצינות בסובארו וקיבלתי את הרכב לקצת מעבר לנסיעת מבחן של 30 דק'. בכללי, בדלק מקבלים את התחושה שהם בכלל לא רוצים למכור וזה ממש ממש חבל.

באמת שאין ספק שהברז הוא הרכב ספורט הטוב יותר, אבל האם זה הופך אותו לרכב הטוב יותר? לא בטוח. אישית אני דווקא שמח שהרכב דיילי שלי רך מאוד. זה מאוד כיף ביום יום - שזה 99% מהנסועה.

המיאטה כל כך קוסמת. הגיר הפצפון, הצורה שבה הסלד עולה כשמניעים את הרכב (כן, אני קצת מאוהב), המימדים המאוד קטנים...

אממה - צפוף שם. אתם לא מבינים בכלל כמה צפוף שם עד שלא מתיישבים ברכב. אין תא כפפות. אין איפה לשים דברים. בכלל. במושב של הנוסע כמעט אין מקום ל רגליים. זה רכב עם לא מעט פשרות בתחום הזה, שמפצה על זה בהמון דברים אחרים, כמובן.

לכל המתלוננים על הרכות של המיאטה - מאזדה עושים את זה בכוונה. זה אמור להיות ראודסטר כיפי, לא רכב ספורט פרופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השינוי הזה הוסיף למנוע עוד 26 כ"ס וקג"מ בודד למומנט. השינויים במספרים לא רעים, אבל השינוי האמיתי הוא באופי של המנוע, שלפתע מטפס בסל"ד מהר יותר וגבוה יותר (הקו האדום עלה מ-6,800 ל-7,500), דבר קריטי במנוע אטמוספרי, בו הכוח נמצא בסל"ד גבוה. ניתוח הלב הפתוח שעבר המנוע הצליח והמיאטה המעודכנת מרגישה לראשונה מזה 30 שנה כמו רכב מהיר.

גם ל brz קו אדום ב 7,500 , ההספק שלה עומד על 200 כ"ס וכולם כותבים כמה שהמנוע שלה גרוע לעומת המונע במאזדה. איך זה שיש הבדל כל כך גדול בין שני המנועים?

עריכה אחרונה על ידי mcshmupi

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר משווים, אז יש את סעיף שמירת הערך. נראה לי שהמאזדה לוקחת שם ובגדול.

לא ממש. ברז שומר מחירון בצורה לא רעה בכלל. אולי המיאטה קצת עדיפה, לא משהו קיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן משובח.

בדומה לסמוראי/ג׳ימני, כנראה שרק היפנים מסוגלים לשמור על אותה מילה חמקמקה שנקראת ״מסורת״,

עם מינימום שינויים הכרחיים במהלך 3 עשורים. באירופה איבדו את זה מזמן - רק קליפה ריקה של נוסטלגיה.

זה רק אני או שלפחות לפי התמונות, מדובר במיאטה הכי ״כריס באנגל״ אי פעם?

ממש z4 דור ראשון מכווצת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מבחן מצויין, גיא. מאוזן וענייני.

לעניין המתלים, זו בדיוק הטענה שלי כלפי הדגם לפני המתיחה. רכות מוגזמת שמורידה בטחון.

ה-BRZ פוגעת במדוייק למטרה שלהן שתי אלה נוצרו ומבין שתיהן הייתי לוקח את הסובארו גם בשקלול שאר הפרמטרים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בין כל דיבורי המתחרות הפוטנציאליות, למה לא הזכרת את ה-124? במיוחד שסוף סוף הגיעה אחת ידנית ארצה, הגם שביבוא אישי.

היא לא מספיק שונה, פחות ספורטיבית והמנוע שלה שהיה חזק יותר כשרק הושקה, כבר לא רלוונטי אחרי העדכון מנוע של מאזדה. חוץ מזה, אם התמחור של המאזדה מזעזע, התמחור של האבראט זה כבר הזייה מטורפת. עוד 50 אלף לאותה לפלפורמה בדיוק.

קודם כל, המתלים - לא מובן לי למה מאזדה לא מטפלים כבר בסוגיה היחסית פשוטה הזאת במיוחד כשה-BRZ מנצחת בקטגוריה הזאת בכל מבחן. רכב נהיגה כל כך רך (לפי כל הביקורות, לא נהגתי בעצמי) הוא קצת אוקסימורון.

דווקא כן התייחסתי לזה בסיכום. לא ברור לי למה מאזדה לא מוציאה גרסה קשיחה יותר. בכל מקרה, זה מאוד פתיר בשוק האפטרמאקרט.

המשמעות של מה שכתבת כאן הוא שאפילו כרכב רווקים (+ בת זוג) המיאטה היא רכב סופ"שים בלבד. המצב הזה פשוט לא נשמע כמו משהו שאפשר להשלים איתו במשך שנה-שנתיים אם זה הדיילי שלך. לזרוק את הארנק על המושב של הנוסע פשוט כי אין מקום? לא קביל בעיני ברכב דיילי ובטח במחיר של 250K.

יש תא איחסון מאחורה (בין המושבים) שניתן להשתמש בו. זה בטוח לא אופטימלי, אבל אפשר לחיות עם הרכב כדיילי אם זה מספיק חשוב לך. המיאטה שלי אמנם טיפה יותר פרקטית, אבל אני איתה כדיילי כבר 8 שנים, 3 מתוכם עם ילדים וזה ממש אחלה.

לבסוף, גם בהשוואה מול הברז - בעיני הברז הרבה יותר יפה וקרבית. הן בכלל לא באותה ליגה. המראה של המיאטה לבדו גרם לי לפסול אותה עוד כשהן תומחרו בצורה זהה, ולדעתי אני לא היחיד. זה סובייקטיבי כמובן.

בסך הכל מנקודת מבטי, למרות השיפורים החביבים של ה ND2, המיאטה נשארה רכב רך, לא פרקטי, ולא יפה במיוחד - אותן סיבות שגרמו לי לבחור בברז.

כמו שאמרת, יופי זה סובייקטיבי. לפי דעתי שתיהן יפות פחות או יותר באותה מידה.

לגבי המכירות, אם מסתכלים על השוק האמריקאני, למרות שמיאטה פחות פרקטית מה-BRZ ויותר יקרה ממנה, היא נמכרת במספרים של כמעט פי 2 מה-BRZ. אז כנראה שיש משהו שהם יודעים ואתה לא :)

המון פשרות יש בכל רכב ספורט, אלא אם אתה מטפס לעולם ה-מליון שקל. המתלים הם הנקודת תורפה במבט ספורטיבי, אבל מכאן ועד "לא נותן את האקסטרה" המרחק עצום.

להבהרה: הרכב סופר מהנה לנהיגה, אחד המהנים בכל קטגוריית מחיר, הוא פשוט יכול להיות הרבה יותר חד עם שיפור קטן של המתלים. הסיבה שאני מבקר אותו על זה היא מכיוון שאני משווה אותו לטופ של רכבי הספורט העממיים, מ-BRZ ועד פורשה בוקסר.

בנוסף, הגיע הזמן להפסיק להצדיק מחירי שערוריה בכך שהיבואן הוא לא מוסד צדקה... הוא גם לא אמור לעשוק את הקונים כאשר אין יבואן רשמי אחר או מקביל רציני, רק שכמובן בהיעדר פיקוח הוא עושה מה שבא לו.

היבואן הוא גוף למטרות רווח ומטרתו כמו כל חברה אחרת היא למקסם רווחים. זה לא "להצדיק אותו", זו פשוט המציאות.

לגבי "פיקוח", מיאטה זה לא מוצר בסיס עם כל הכבוד. הממשלה ממש לא צריכה לפקח על המחירים שלה. פיקוח על השוק החופשי זה מה שהוביל למחירים האלו מלכתכילה. אם היה פה פחות פיקוח ויותר חופש לתחרות להכנס אולי המחיר היה סביר יותר.

בכל מקרה, זה ממש לא עניין של יבואן כזה או אחר אלא של השוק הלא תחרותי והמיסוי המטורף.

גם ל brz קו אדום ב 7,500 , ההספק שלה עומד על 200 כ"ס וכולם כותבים כמה שהמנוע שלה גרוע לעומת המונע במאזדה. איך זה שיש הבדל כל כך גדול בין שני המנועים?

התחושות מהמנוע הן לרוב הרבה יותר מהספק וסל"ד. למשל הסאונד. המנוע בוקסר של ה-BRZ (ובוקסרים לרוב) מוציאים סאונד פחות מענג ויותר חופר.

מבחינת הטיפוס בסל"ד, המנוע של המיאטה "עף" למעלה בסל"ד בעוד הברז קצת עצלן יותר. אז כן, שניהם מפיקים מספר מסויים של כ"ס בפיק של עקומת הכוח, אבל השאלה היא גם כמה מהר הם מגיעים לפיק הזה.

בנוסף, הדבר המשמעותי ביותר הוא חוסר הלינאריות ברצועת הכוח של הברז. יש שם ממש בור מטורף באמצע הסל"ד שמבאס אותך כל פעם מחדש. הקטע המצחיק שסובארו החליטו להתקין שם גרף מומנט בלוח שעונים שגם מראה לך את הבור הזה מול הפנים כל הזמן. מעצבן.

שים לב לבור בין בערך 3,300 סל"ד לבין 4,800 סל"ד.

BRZ Power Cruve.png

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוח השעונים של הברז עם ה-Power Curve מופיע שם יחד עם הבור שלו. עד היום לא הצלחתי להבין למה הם החליטו לתקוע את זה לנהג ישר בפנים.

2017-subaru-brz-21.jpg

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין למה הBRZ, MX-5 וה124 לא מגיעים עם גרסאות יותר חזקות.

יש לא מעט רוכשים שאחיזה בלבד לא מספיקה להם, ואם הרכב לא מגיע עם תאוצה בריאה (נניח סביב 6 שניות למאה, שגם זה לא מדהים אבל יעשה את העבודה) זה לא מרגיש להם כמו רכב ספורט.

אם הם היו שמים מנוע חזק יותר, זה לא שהם היו מתחרים עם משהו אחר שהם מוכרים... אבל הם היו לפחות לדעתי מצליחים להפוך את הרכבים להרבה יותר קורצים לקניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...