Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיסוי רכב בישראל - לאן?

khalil
שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי העליה בגרעון הממשלתי, נטען שאחת הסיבות היתה הכנסות קטנות מהצפוי ממיסוי רכב.

בהסתכלות על טבלת המסירות יש שתי מגמות בולטות, גם ירידה מתונה במסירות רכב מאז השיא ב2016 (למרות שהמסירות עדיין גבוהות מאוד יחסית לעשור הראשון של המאה), וגם עליה באחוזי הרכבים ההיברידיים (איוניק, נירו, טויוטות למיניהן וסונטה), רבות המכר של השנים האחרונות הן היברידיות, והרכבים הקטנים, פיקנטו ושתופותיה, רכבים אלו מכניסות הרבה פחות מכס, וגם הרבה פחות הכנסה עתידית בבלו על דלק.

הממשלה בנסיון לבלום את איבוד המס על ההיברידי ע"י העלאה הדרגתית בו, אבל אל נראה שזה יסיט המאזן הרבה.

כשתקום הממשלה החדשה ויהיה צורך בהצגת תקציב חדש, יאלצו החשב הכללי ופקידי האוצר לאזן את צפי המס הכללי על רכב בישראל, ובמקביל לראות איך מקטינים את הגרעון, לדעתי יהיו קולות להגברת המיסוי והמועמדים העיקריים יהיו המע"ם ותחום הרכב, לכן אני צופה לפגיעה.

מה חושבים חברי הפורום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אשאל את זה הפוך: בישראל יש מעט מכוניות והמכוניות שלנו זקנות (יחסית ל oecd)

האם ירידה בשיעורי המס בהכרח תפגע בהכנסות המדינה ממיסים? הרי המדינה לא מרוויחה ממכירת מכוניות יד 2.

ירידה בשיעורי המס תוביל לעליה במכירות רכב חדש. הירידה בהכנסות על מכירת רכב בודד תתאזן על ידי העליה בסך המכירות

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהסתכלות על טבלת המסירות יש שתי מגמות בולטות, גם ירידה מתונה במסירות רכב מאז השיא ב2016

שיא המסירות היה ב-2018.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, לא יודע למה הייתי בטוח ש-2018 הייתה השיא.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ירידה בשיעורי המס בהכרח תפגע בהכנסות המדינה ממיסים?

לדעתי כן, כי רוב האנשים קונים לפי תקציב - 100-140 אל"ש לרכב משפתי, 80 אל"ש לרכב קטן וכו'. ללא מס פשוט יקנו רכבים טובים יותר. נראה לך שבגרמניה אין שוק יד 2 :)

פייר עם כמות של כסף שחור פה, אני בעד למסות כמו שזה היום, ואני קניתי עכשיו רכב ב-300K. והייתי מעלה גם מע"מ ל-22% כמו באירופה בעיקר מאותה סיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשאל את זה הפוך: בישראל יש מעט מכוניות והמכוניות שלנו זקנות (יחסית ל oecd)

האם ירידה בשיעורי המס בהכרח תפגע בהכנסות המדינה ממיסים? הרי המדינה לא מרוויחה ממכירת מכוניות יד 2.

ירידה בשיעורי המס תוביל לעליה במכירות רכב חדש. הירידה בהכנסות על מכירת רכב בודד תתאזן על ידי העליה בסך המכירות

עד כדי נקודה מסוימת, כי זה אומר ששוק יד 2 יתקרר (אנשים שהיו קונים יד 2 כי לא יכולים לקנות חדש כן יקנו חדש), וזה אומר שהמוכרים של יד 2 (שקנו רכב חדש) יחזיקו אותו יותר זמן כי השווי שלו יירד בצורה גבוהה יותר.

תוסיף לזה גם את העובדה שרכב זה בד"כ הרכוש השני בשוויו אצל ישראלים אחרי דירה (אצל חלק זה הראשון בשוויו למי שאין דירה), הורדת המס נניח מ-X% ל-X-10% יפגע מיידית אוטומטית בשווי של הרכבים יד 2 שנמצאים בשוק כרגע.

כמה אנשים יבחרו במישהו שמבטיח להם שמחר הוא פוגע להם ב-10% מהשווי של הנכס השני בשוויו אצלם?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מפת המסים שקשורה לרכבים - בעיקר הבלו מושפעת מהרכבים ההיברידיים והחשמליים. צריך להתחיל למסות לפי נסועה, שעות שיא וכו'. אבל בסופו של דבר הבעיה היא לא ה"ירידה בתקבולות המסים", אלא ההתמכרות למזומנים של המדינה.

כשמדינה קיקיונית כמו שלנו מחזיקה יותר מ30 שרים עם תחומי פעילות אפוריים משהו, שכל אחד מקבל תקציב לבזבז, אוכלוסיות כאלה ואחרות שמקבלות אחוזים מהתקציב תמורת משמעת קואליציונית... בסוף הכסף נגמר. שכל אחד יעשה את החושבים שלו בעוד 10 ימים איך הקול שלו ישפיע על נתיבי הכסף במדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף שמשלמים ל-30 שרים ומתנות תקציביות תמורת משמעת קואליציוניות זה פרוטות בהשוואה לכסף שהמדינה מפסידה כל שנה בגלל הגודש בכבישים. גודש שרק הולך ומחמיר כל שנה חולפת ואנחנו מתקרבים לנקודה שהכבישים יהיו פקוקים לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרות גודש הן רעיון מצוין בעיני ברמת העיקרון, רק שבמקום להפחית את מס הקנייה במקביל וככה להשאיר את נטל המס זהה (וככה לדחוף למכוניות חדשות ובטוחות יותר), בישראל כמו בישראל גם יטילו אגרות גודש וגם יעלו את מס הקנייה כי גירעון, ויכבידו עוד יותר את נטל המס על האזרחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרות גודש הן רעיון מצוין בעיני ברמת העיקרון.

אז יסעו עשירים או למי שהמדינה תממן את הכניסה לערים.

זה רעיונות של השמאל בעיקר, כל מיני מודלים של מדינת תל-אביב כדי להוציא את אלה שלא גרים שם החוצה.

האמת, שאני נוסע לעבודה עם קורקינט חשמלי. רכב יוצא רק בנסיעות ארוכות. ככה המדינה רוצה שאנחנו נוציא 120% מס על הרכב ולא נשתמש בו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי ולכולנו היתה האפשרות לנסוע בקורקינט לעבודה.

בכל הקשור למיסוי רכבים כולל אגרת רישוי ההתנהלות של המדינה רשלנית ביותר, אפשר להשוות את זה לאי רצון של kodak להתנתק מההכנסות על פילם, כולנו ידעים מה התוצאה.

במקום להשקיע בפיתוח תשתיות לאומיות (בעזרת הכסף שגובים מאגרות רישוי ומס רכבים) סותמים חורים אחרים.

אשמח אם מישהו יסביר לי למה בעשור האחרון יש צמצום בתקציבי המשרדים כולל תקציב הבטחון במקביל כל מקורות ההכנסה גדלים - מיסים ישירים ועקיפים, כמות רכבים בכבישים, ארנונה, יש מאגרי גז, מחירי הדיור בשמיים (מחירי קרקעות) - ועדיין הגרעון גדל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי ולכולנו היתה האפשרות לנסוע בקורקינט לעבודה.

בכל הקשור למיסוי רכבים כולל אגרת רישוי ההתנהלות של המדינה רשלנית ביותר, אפשר להשוות את זה לאי רצון של kodak להתנתק מההכנסות על פילם, כולנו ידעים מה התוצאה.

במקום להשקיע בפיתוח תשתיות לאומיות (בעזרת הכסף שגובים מאגרות רישוי ומס רכבים) סותמים חורים אחרים.

אשמח אם מישהו יסביר לי למה בעשור האחרון יש צמצום בתקציבי המשרדים כולל תקציב הבטחון במקביל כל מקורות ההכנסה גדלים - מיסים ישירים ועקיפים, כמות רכבים בכבישים, ארנונה, יש מאגרי גז, מחירי הדיור בשמיים (מחירי קרקעות) - ועדיין הגרעון גדל?

בלי להיכנס יותר מדי לפוליטיקה - כי תמיד יש מישהו שהבטיחו לו את הכסף (בין אם לפני חודש, לפני שנה, או לפני 30 שנה).

כאחד שעובד בתחום הרכב, השחיתות שקורית פה מזעזעת. א-ב-ל, יש קשר שתיקה עצום. אף אחד לא יעז לפתוח את הפה ולדבר על השחיתויות שקורות שם. רק אגיד וארמוז בחצי רמיזה, שכל עוד החוק מבטיח שעל כל שקל שפלוני מוציא על רכב, המדינה מרוויחה קרוב ל 48% והיבואן עוד 15%, שום דבר לא ישתנה. עוד הערה קטנה, בהולנד המדינה מסתפקת רק ב 22%, והיבואן מסתפק רק ב 8%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...