Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב ברומניה - מספר שאלות

wzo4
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, אז כנראה שאשכור רכב לטיול עצמאי ברומניה בתחילת אוקטובר.

התוכנית היא לשכור משדה התעופה של בוקרשט ומשם לנהוג לערים (ברסוב ואולי Cluj-Napoca) ולטבע באזור.

אשמח לעצות מאנשים שכבר התנסו בחווית השכרת רכב ברומניה וכל מה שמסביב לה, כמה שאלות ברשותכם:

1) במידה ואני רוצה רק רכב אוטומטי, הבנתי שבאירופה בכלל וברומניה בפרט הזמינות מוגבלת, אם אני מזמין למשל מאחת החברות הגדולות כמו Avis\Hertz רכב אוטומט, האם מובטח לי שישמרו לי רכב אוטומטי באותה קטגורית רכב? או שעלולים לומר לי "שמע, אין לנו כרגע אוטומט, אתה חייב ידני או לבטל את ההשכרה"?

2) האם הקטגוריה הכי נמוכה הזמינה (למשל בavis זה ford fiesta - קבוצה J) מספיקה בשביל לנסוע לשאר ערים הגדולות מבוקרשט ולטייל בטבע? (מבחינת חוזק מנוע, וכן שלא יגרם נזק לרכב, כי מרכב תחתון לרוב לא מכוסה בביטוח וגם נסיעה בדרך לא סלולה לא מכוסה). לא מעוניין ל"שחוט" את הרכב ולנסוע על מסלולים אתגריים, אלא נסיעה רגועה באזורים הכפריים ליד ההרים וכו'.

3) אני רוצה לעשות ביטוח ביטול השתתפות עצמית, אבל אני רואה שבמקומות שאפשר, מרכב תחתון וצמיגים לא מכוסים, בעוד אם עושים החזר השתתפות עצמית, זה כן מכוסה, עד כמה עניין ביטוח המרכב תחתון קריטי?(משתמע מתנאי ההשכרה שאם יש נזק למרכב תחתון, השוכר יהיה מחוייב בעלות כל הנזק)

4) לא יודע אם מישהו ידע לענות על זה, כי בקושי מצאתי מידע באינטרנט, אבל זה נושא חשוב מאוד וממה שכן מצאתי, הבנתי שבאירופה ביטוח צד ג' כלול בCDW ולכל מדינה יש גבול כיסוי משלה, ראיתי שבצרפת למשל הכיסוי לא מוגבל, אבל ברומניה הוא מוגבל למשהו כמו 150K EURO עבור כל אדם שנפגע וסה"כ 750K EURO לכל האנשים שנפגעו, זה נראה לי סכום ממש נמוך כי נזקי גוף יכולים להגיע למיליונים, מישהו יודע אם אפשר להרחיב את הביטוח הזה או שברומניה זה מה שנהוג וחברת ההשכרה "סופגת" את העלויות במידה וחלילה מתרחשת תאונה עם נפגעים בגוף שהעלויות בה מגיעות לסכומים של מיליוני יורו?

תודה רבה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קנה ביטוח ביטול השתתפות עצמית מחברת ביטוח גדולה בארץ כי זה מכסה מרכב תחתון. 6$ ליום.

פייסטה תסע בסדר גמור לצרכיך אבל היא לא רכב שטח (תלוי במסלול שלך).

הזמנת אוטומטי :תקבל אוטומטי . אל תדאג. אם תרצה המלצה לחברה באוטופני שגם מבטיחה לך בדיוק את הדגם והשנה: שתקבל שלח לי הודעה בפרטי.

רישיון בינלאומי מודפס חובה.

הביטוח: ברומניה חיי אדם קצרים יותר ו שוים פחות. מכאן נגזרות תקרות הביטוח.

הערה קטנה :

ברשוב . לא ברסוב.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא נהגתי ברומניה אלא התרשמתי ממרומי האוטובוס, ומשם ברור לי שהנהיגה לא קלה וצריך להביא בחשבון עומס\פקקים רבים.

שים לב שהמרחקים גדולים, ולאור מצב הכבישים תביא בחשבון שהנסיעות יהיו משמעותית יותר ארוכות מהתחזית של מפות גוגל.

לגבי סעיף 3 - תתקשר ישירות למשרדי חברת ההשכרה. יתכן שניתן לרכוש את ההרחבה בעת איסוף הרכב. מניסיון (לא ברומניה) הדרים האלה הרבה פעמים לא ברורים באתרי האינטרנט.

לגבי סעיף 4 - CDW זה ביטוח רכוש לרכב שאתה שוכר. בדוק היטב את סעיפי ביטוח החובה וביטוח צד ג' שיתכן שכלולים במחיר ההשכרה שכן הם חובה. שוב , טלפון או מייל לחברת ההשכרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי טיול דומה לפני כמה שנים.

לברשוב, סינאייה ועוד כמה מקומות בטרנסילבניה.

הכבישים פחות מסודרים מבארץ אבל די סבירים, עומסי תנועה מחוץ לבוקרסט לא היו.

נסעתי עם אופל קורסה ידנית 1.2, ביצועים לא משהו אבל מספיקים לגמרי לנסיעה רגועה.

מכוניות סופר מיני אוטומטיות אין הרבה.

עדיין אם תזמין רכב אוטומטי תקבל רכב אוטומטי או רובוטי חד מצמדי שגם נחשב אוטומטי, לא ידני.

די נהנתי לנהוג שם, הנהגים המקומיים נוהגים רגוע ולא ממהרים. זה גם אומר שבאיזורים כפריים תראה דאצ'יות ישנות נוסעות להן ב 60-70 קמ"ש בבינעירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ביוני ברומניה

בדכ אני מזמין רק מחברות השכרה הבינלאומיות המוכרות (דרך מתווך לרוב)

ברומניה חרגתי והזמנתי ישירות מ klass wagen. עקב המלצה כאן וממשפחה.

גם המחיר וגם בגלל שבתיאור של הביטוח ההרחבה מתוארת כך שאין השתתפות עצמית והם כלל לא בודקים את הרכב.

העמדה שלהם לא היתה בשדה (סיביו) אלא ליד אבל הכל היה נוח סך הכל.

לקחנו רכב שטח וקיבלנו דאצ׳יה דיזל ידנית.

אני מאוד ממליץ

מאפשר להגיע למקומות מקסימים וגם פה ושם גיחות קטנות לשבילים ביערות.

והעובדה שמדובר ברכב שטח לא מבאסת בנהיגת הכביש כי מדובר בכבישים לא משהו גם ככה. עם התנהלות איטית למדי רוב הזמן גם על אספלט.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני טס ביום שלישי הקרוב- הזמנתי רכב ליום אחד דרך אופרן, 107 ש"ח כולל ביטול השתתפות עצמית.

מחיר ההשכרה ברומניה נמוך משמעותית מבמדינות אחרות, לכן העדפתי ביטוח מלא כאמור והזמנה מהארץ על מנת להיות בראש שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף רק שקצב ההתנהלות הממוצע (למעט 3 אוטוסטרדות קצרות יחסית) הוא כ-60 קמ"ש, בכבישים רבים מתבצעות עבודות והתנועה נעצרת לא פעם ומתקדמת בטפטופים.רוב הכבישים הם נתיב וחצי (במקרה הטוב) לכל כיוון (השוליים מקווקווים ומשמשים כחצי נתיב לרכב האיטי/הנעקף).כל כניסה לכפר שמצוי על הדרך מקטינה את המהירות המותרת גם אם הדרך עצמה היא דרך בינעירונית. יש מצלמות נייחות וגם שוטרים שאורבים בצד הדרך.הנהגים הרומנים אינם כה רגועים וממש לא מהטובים, סטטיסטית אני מוכן להתערב ש85% מהרכבים שיעקפו אותך, בלי לדפוק חשבון למי שבא ממול יהיו מתוצרת גרמנית או צ'כית ובצבע שחור, לבן או כסוף (בדוק אחרי אלפי ק"מ שצברתי בכבישי רומניה) .

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הכבישים הם נתיב וחצי (במקרה הטוב) לכל כיוון .

אני נהנה יותר לנהוג בכבישים כאלה, לנסוע על 110 קמ"ש באוטסטרמדה עם 4 נתיבים לכיוון זה מצויין כשאתה נוסע לעבודה, לא כשאתה בטיול.

והקטע עם דאצ'יות 1310 שנוסעות ב 60 קמ"ש ואף אחד לא עוקף, באמת משעשע :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה ביטוח ביטול השתתפות עצמית מחברת ביטוח גדולה בארץ כי זה מכסה מרכב תחתון. 6$ ליום.

פייסטה תסע בסדר גמור לצרכיך אבל היא לא רכב שטח (תלוי במסלול שלך).

הזמנת אוטומטי :תקבל אוטומטי . אל תדאג. אם תרצה המלצה לחברה באוטופני שגם מבטיחה לך בדיוק את הדגם והשנה: שתקבל שלח לי הודעה בפרטי.

רישיון בינלאומי מודפס חובה.

הביטוח: ברומניה חיי אדם קצרים יותר ו שוים פחות. מכאן נגזרות תקרות הביטוח.

הערה קטנה :

ברשוב . לא ברסוב.

הביטוח שאתה מדבר עליו שעלה 6$ זה החזר השתתפות עצמית לא? , אני מחפש ביטול השתתפות עצמית שכולל מרכב תחתון, קיים דבר כזה?.

כעקרון לא מחפש להכנס לשטח וכאלה, יותר לנסוע מעיר לעיר ולראות בדרך נופים, ולעצור בצד פה ושם (אם בכלל אפשרי לפי מה שאני קורא כאן, לא כזה פשוט לנהוג שם).

אשמח להמלצה שלך בפרטי.

לגביי הביטוח, הטיעון נשמע לא נעים, אבל ייתכן וזה אכן המצב, אבל האם זה באמת מספיק לצד ג׳? הטיפולים הרפואיים שם לא מגיעים לסכומים אסטרונומיים כמו במדינות מפותחות יותר?.

יש סתירה בין זה

די נהנתי לנהוג שם, הנהגים המקומיים נוהגים רגוע ולא ממהרים. זה גם אומר שבאיזורים כפריים תראה דאצ'יות ישנות נוסעות להן ב 60-70 קמ"ש בבינעירוני.

לזה:

אוסיף רק שקצב ההתנהלות הממוצע (למעט 3 אוטוסטרדות קצרות יחסית) הוא כ-60 קמ"ש, בכבישים רבים מתבצעות עבודות והתנועה נעצרת לא פעם ומתקדמת בטפטופים.רוב הכבישים הם נתיב וחצי (במקרה הטוב) לכל כיוון (השוליים מקווקווים ומשמשים כחצי נתיב לרכב האיטי/הנעקף).כל כניסה לכפר שמצוי על הדרך מקטינה את המהירות המותרת גם אם הדרך עצמה היא דרך בינעירונית. יש מצלמות נייחות וגם שוטרים שאורבים בצד הדרך.הנהגים הרומנים אינם כה רגועים וממש לא מהטובים, סטטיסטית אני מוכן להתערב ש85% מהרכבים שיעקפו אותך, בלי לדפוק חשבון למי שבא ממול יהיו מתוצרת גרמנית או צ'כית ובצבע שחור, לבן או כסוף (בדוק אחרי אלפי ק"מ שצברתי בכבישי רומניה) .

איך קרה שחוויתם את הנהיגה שם בצורה כ״כ שונה אחד מהשני? זה חשוב לי, כי אם באמת הנסיעה כ״כ זוועתית ומלאה במכשולים ומלכודות בדרך, אולי אוותר ואסע למקום אחר\אתנייד בתחבורה ציבורית. האם באמת כזה בלאגן לנהוג שם? זה נשמע כאילו חוזרים לארץ עם מינימום דוח תנועה ותשלומי נזק לחברת ההשכרה על תאונות בגלל הנהיגה שלהם שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא טיפול יקר, אבל אשתי הגיעה לבית חולים בטרגו-מורש לאחר שנכנס לה גוף זר לעין (ללחמית). בית החולים נראה כמו לפני 60 שנה, אבל קיבלה טיפול ראוי מצוות נחמד מאד, ולא חייבו אותנו ולו בלאו אחד. גם התרופות עלו משהו כמו 15 ליי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקרשט עיר איומה ונוראית לנהוג בה נהגתי בנאפולי, נהגתי ביפו, נהגתי בעוד המון ערים איומות - אבל בוקרשט היא שיא חדש של עיר איומה לנהוג בה!.

אל תיכנס לשמה עם אוטו, סתם זחילה איומה(7 קילומטר בשעה וחצי) התנהגות מטורללת של מקומיים על הכביש(כולם בסלולרים שלהם ולא חגורים מטפסים על כל חלקת אדמה/כביש/דרך) חותכים אנשים חונים באמצע צמתים כאוס תחבורתי אמיתי.

כמובן שיש גדרות בניה לא צפויות חסימות מוזרות וכן, שכרתי רכב ברוב אירופה והעיר היחידה שעשיתי תאונה הייתה בוקרשט כי גדר של בנייה באה לי בהתפעה בתוך פניה ושפשתי את הפגוש שלי לתוכה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכנסתי לתוך בוקרסט עצמה. בשדה תעופה לקחתי רכב וישר נסעתי לסינאייה, משם לברשוב ועוד טיולי כוכב מסביב. לא קיבלתי דוחות מהירות, תשתית בכבישים לא אידיאלית אבל חוץ מזה אין משהו מיוחד שמקשה על הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוץ לבוקרשט היה בסדר, הכבישים לא הכי מדהימים באיכותם אבל לא משהו שלא ראינו פה כבר - מחוץ לבוקרשט הנהיגה היא באמת בסדר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בבוקרשט לא פעם ולא פעמיים. נכון פקוק בשעות הלחץ. כמו לסוע ביפו . קצת יצפרו עליך: לא להתרגש ( הם משום מה אוהבים ישראלים) .

הכבישים לא תמיד במצב הכי טוב במיוחד כאלה המרוצפים באבנים בנות מאה אבל אתה תצליח לסוע יפה מאד.

לא מצאתי חברה מקומית בבוקרשט שמבטחת אותך עם 0 השתתפות עצמית במחיר סביר שגם כוללת מרכב תחתון.

כן מצאתי חברה שמוכנה לעבוד עם מזומן. ככה שלא היה בידיה כרטיס אשראי שלי והכל עבר בשלום וגם הפיקדון הוחזר לי בסיום (שטר של €100)

השכירות לשבוע עלתה 300€ כולל ביטוח כלשהוא שלהם.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקרשט עיר איומה ונוראית לנהוג בה נהגתי בנאפולי, נהגתי ביפו, נהגתי בעוד המון ערים איומות - אבל בוקרשט היא שיא חדש של עיר איומה לנהוג בה!.

אל תיכנס לשמה עם אוטו, סתם זחילה איומה(7 קילומטר בשעה וחצי) התנהגות מטורללת של מקומיים על הכביש(כולם בסלולרים שלהם ולא חגורים מטפסים על כל חלקת אדמה/כביש/דרך) חותכים אנשים חונים באמצע צמתים כאוס תחבורתי אמיתי.

כמובן שיש גדרות בניה לא צפויות חסימות מוזרות וכן, שכרתי רכב ברוב אירופה והעיר היחידה שעשיתי תאונה הייתה בוקרשט כי גדר של בנייה באה לי בהתפעה בתוך פניה ושפשתי את הפגוש שלי לתוכה.

אני לא מתכוון להכנס לשם עם רכב, אני יודע שזה סיוט בבוקרשט, אבל סתם מסקרן אותי, איך בוקרשט בהשוואה לבנגקוק מבחינת הנהיגה? יותר גרוע? בבנגקוק חוויתי את הנהיגה לא מהצד של הנהג אמנם, אבל אני יכול לומר בוודאות שהם משוגעים + פקקים וזיהום נוראי.

בכל מקרה, אני מתכוון כמובן לנהיגה מחוץ לבוקרשט, חלק אומרים שהרומנים נוהגים רגוע ובסדר גמור על הכביש, וחלק אומרים שהם לא נורמאליים (גם מחוץ לבוקרשט) ויוצאים לעקיפות מסוכנות בכל מצב, ושיש שוטרים עם מכמונות מהירות בכל מקום, כבישים משובשים וכו'...אני כבר לא יודע למי להאמין, אני רוצה לצאת לחופשה ולהתרענן מתקופה מאוד עמוסה בחיים שלי אחרי הרבה זמן שלא הייתי בחופש, ולא בא לי להתעצבן ולהרוס את החופשה הזו, אז באמת חשוב לי לדעת האם זה בכלל כדאי בתור מישהו שיוצא לטייל לבד לגמרי ושונא נהגים מטומטים על הכביש? אם המצב שם באמת כזה, אני מעדיף יעד אחר או להתנייד בתחבורה ציבורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...