Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונספירציה: דוחות מהירות לא נועדו להפחית עבירות מהירות!

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבקשה לך חנ"א מפברואר 2019, הקטגוריה מופיעה למעלה, סעיפי האישום השונים למטה.

[ATTACH=CONFIG]522527[/ATTACH]

אז בוא תספר לי איזה עבירה אחרת זו

אספר את מקרה העברה האחרונה: עומד בצומת מרומזרת באדום ומהצד השני של הצומת כאשר יש לנו ירוק הולך רגל מתחיל לעבור באדום.

אני מתחיל בנסיעה (הולך הרגל כבר מזמן עבר שני שליש ובנתיב השלישי לפני סיום מעבר החציה - שוב שעבר באדום) ושומע בכריזה ניידת לעצור.

שאני עוצר מגיע שוטר עם מתנדבת ואומר לי שאני עברתי עברה (עברת בית דין שהאצתי וסיכנתי הולך רגל כי הייתי צריך לחכות - היכן לחכות באמצא הצומת?)

שאלתי אותו למה הוא לא עצר את הולך הרגל שחצה באדום? - לא היה לו מה לומר

אמרתי לו שהכל מוקלט ועוד כמה דברים.

בסוף עזב אותי אבל אכיפה למי? לזה שמבצע את העברה או למי שלא היתה לו ברירה, אם הייתי נעצר באמצע הצומת הייתי מסכן את עצמי והוא ממילא כבר היה על גדת המדרכה השניה.

קל יותר לתפוס את הנהג ולא את הולך הרגל :(

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל אמרת שהיו אוכפים את זה לפני עשר שנים והיום כבר לא, וזו תקנה חדשה...

איך אוכפים היום פחות חוק שלא היה קיים פעם?!

התקנה לא חדשה בכלל, רק הניסוח השתנה, ובהתאם גם סעיפי האישום.

או שנדמה לך שלפני 10 שנים לא היית צריך לעצור לפני מעבר חצייה כשיש הולך רגל? :-D

אספר את מקרה העברה האחרונה: עומד בצומת מרומזרת באדום ומהצד השני של הצומת כאשר יש לנו ירוק הולך רגל מתחיל לעבור באדום.

אני מתחיל בנסיעה (הולך הרגל כבר מזמן עבר שני שליש ובנתיב השלישי לפני סיום מעבר החציה - שוב שעבר באדום) ושומע בכריזה ניידת לעצור.

שאני עוצר מגיע שוטר עם מתנדבת ואומר לי שאני עברתי עברה (עברת בית דין שהאצתי וסיכנתי הולך רגל כי הייתי צריך לחכות - היכן לחכות באמצא הצומת?)

שאלתי אותו למה הוא לא עצר את הולך הרגל שחצה באדום? - לא היה לו מה לומר

אמרתי לו שהכל מוקלט ועוד כמה דברים.

בסוף עזב אותי אבל אכיפה למי? לזה שמבצע את העברה או למי שלא היתה לו ברירה, אם הייתי נעצר באמצע הצומת הייתי מסכן את עצמי והוא ממילא כבר היה על גדת המדרכה השניה.

קל יותר לתפוס את הנהג ולא את הולך הרגל :(

אתה מחזק את מה שאני אומר - לא אוכפים עבירות משיקולים של בטיחות אלא משיקולי קלות אכיפה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה לא חדשה בכלל, רק הניסוח השתנה, ובהתאם גם סעיפי האישום.

או שנדמה לך שלפני 10 שנים לא היית צריך לעצור לפני מעבר חצייה כשיש הולך רגל? :-D

ברור שצריך לעצור, רק שזו עבירה קלה לאכיפה, כי היא, כמו שאתה אומר, דיכוטומית.

הולך רגל על המעבר, לא עצרת, קנס.

בדיוק כמו סלולרי. יש סלולרי ביד - קנס.

כמו אי מתן זכות קדימה, כמו לא לעצור בעצור, כמו לעבור נתיב בלי לאותת...

התזה שאוכפים רק מה שלא דיוכוטומי היא מוזרה, כי כל העבירות דיכוטומיות

אם כבר, יותר קל לאכוף אי עצירה במעבר חציה...

זו פשוט תופעה הרבה פחות נפוצה משימוש בסלולרי או מהירות מופרזת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכיפה היא לא בינארית, בניגוד למצלמות מהירות או מצלמות רמזור, שבהם עצם הצילום הוא לכאורה ההוכחה לעבירה.

וכמובן שאכיפה של אי עצירה לפני מעבר חצייה קשה יותר.

אם לא מדברים על אכיפה ספונטנית, הניידת צריכה להתיישב ליד מעבר חצייה כזה, צריך שוטר שיעמוד אחרי מעבר החציה לעצור את הרכבים וכו'.

ועדיין זה הרבה יותר קל מאשר אכיפת אי מתן ז"ק, שם צריך לעצור את שני הרכבים, למלא פרטים של כל המעורבים וכו'.

ועם כמה שסלולרי זו תופעה נפוצה, אי עצירה לפני מעבר חצייה (בטח לאחר השינוי האחרון) מאוד נפוצה.

פשוט לאכוף אותה מצריך להתיישב במקום שבו יש מעבר חצייה פעיל, וזה בד"כ נמצא בתוך העיר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו תקנות לא אוכפים?

למשל חלוקת הנתיבים על ידי רוכבי דו"ג, גם כשזה כולל עקיפות גסות במעברי חציה וכניסה לצומת באדום.

למשל מיליון ואחת עבירות תנועה שמבצעים רוכבי אופניים וקורקינטים. אתמול, לדוגמא, בפעם הראשונה בחיי ראיתי שוטר תנועה *לא* מתעלם ממישהי שרכבה נגד כיוון התנועה. אבל האכיפה הסתכמה ב"נו נו נו".

אבל יש לא אוכפים כי לאף אחד לא איכפת מספיק, כמו זה. ויש לא אוכפים כי אי אפשר להציב שוטר בכל צומת בישראל. המשטרה מתמקדת בדברים מאוד ספציפיים, ולפעמים זה טוב - כמו כל מה שקשור לסלולארי בזמן נהיגה. ולפעמים זה פחות טוב - כמו הצבה כמעט קבועה של ניידת בכמה נקודות בכביש 1, או ליד גלילות על איילון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהולך הרגל סיים את המעבר ולא הפרעת לו, לא מבין בכלל מה היתה העבירה שלך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך הרגל מתכוון לעבור במעבר החצייה שקובי תכף יגיע אליו, לפי שינוי התקנה, הוא לא סיים את המעבר בנתיב שלו אלא בכיוון ההפוך

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכיפה היא לא בינארית, בניגוד למצלמות מהירות או מצלמות רמזור, שבהם עצם הצילום הוא לכאורה ההוכחה לעבירה.

ההוכחה לא קשורה לבינאריות העבירה/חקיקה, היא קשורה ליכולת להוכיח.

אני גם מניח שאתה לא טוען שלעבור רמזור באדום זו לא עבירה חמורה...

האכיפה של סלולרי היא מסובכת גם לתיעוד, ולראיה המעבר לשימוש במצלמות ומארבים שונים ומשונים.

ואם נחזור לדיון, האם היה שינוי באכיפה בזמן האחרון?

ממש לא.

מעבר לזה שיש הרבה פחות ניידות מאז שנכנסו המצלמות. האכיפה היתה לא איכותית אז והיא לא איכותית היום. שומדבר לא השתנה מבחינת מדיניות.

הדבר החיובי היחיד הוא ההקפדה על נושא הסלולרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוכחה לא קשורה לבינאריות העבירה/חקיקה, היא קשורה ליכולת להוכיח.

אני גם מניח שאתה לא טוען שלעבור רמזור באדום זו לא עבירה חמורה...

זה שטות כי השוטר לא צריך להוכיח מעל לספק סביר, יש לו חזקת אמת בבית המשפט.

ולא טענתי שלא אוכפים עבירות חמורות, אלא שאוכפים את מה שקל בלי קשר לחומרת העבירה.

במקרה יוצא שחלק מהעבירות שקל לאכוף הן גם חמורות, וחלק אחר הן לא חמורות בכלל.

האכיפה של סלולרי היא מסובכת גם לתיעוד, ולראיה המעבר לשימוש במצלמות ומארבים שונים ומשונים.

שטות, סופר קל לאכוף סלולרי, והוכחתי את זה לפני כמה הודעות, המצלמות רק נועדו לעשות Scaling לאכיפה הקלה הזו.

כנ"ל א3, Scaling למצלמות פילם הישנות.

ואם נחזור לדיון, האם היה שינוי באכיפה בזמן האחרון?

ממש לא.

מעבר לזה שיש הרבה פחות ניידות מאז שנכנסו המצלמות. האכיפה היתה לא איכותית אז והיא לא איכותית היום. שומדבר לא השתנה מבחינת מדיניות.

הדבר החיובי היחיד הוא ההקפדה על נושא הסלולרי.

בטח שהיה שינוי אכיפה

לפני 10 שנים לא היה מצב שניצב במשטרה מחליט מה לאכוף ומה לא https://cars.walla.co.il/item/2661442

לפני 6 שנים כן.

מה זה אם לא שינוי אכיפה?!

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפני 10 שנים וגם לפני 20 שנה המשטרה החליטה מה לאכוף ומה לא.

מאז ומעולם יש עבירות שכמעט ולא נאכפות, בטח לא ביחס לשכיחות של ביצוען (איתות, גלישה מעבר לקו העצירה בצומת, נסיעה וחניה של אופנועים על מדרכות, כנ״ל לגבי אופניים, חצית הולכי רגל של במעבר, ועוד עשרות של תקנות).

ההבדל היחיד בענין אופנועים בשוליים זה שהוא פורסם בתקשורת, וזאת כדי העדר האכיפה נבע מההבנה שעדיף שיסעו בשוליים ולא יזגזגו בין נתיבים, ולכן פרסמו כדי שהרוכבים יפסיקו לזגזג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפני 10 שנים וגם לפני 20 שנה המשטרה החליטה מה לאכוף ומה לא.

מאז ומעולם יש עבירות שכמעט ולא נאכפות, בטח לא ביחס לשכיחות של ביצוען (איתות, גלישה מעבר לקו העצירה בצומת, נסיעה וחניה של אופנועים על מדרכות, כנ״ל לגבי אופניים, חצית הולכי רגל של במעבר, ועוד עשרות של תקנות).

נכון, אבל השינוי באכיפה שאליו התכוונתי הוא למעשה הודעה בראש חוצות של גורם האכיפה מס' 1 על כך שלא יאכוף עבירה מסוימת.

זה שינוי שבמדינה דמוקרטית לא מתקבל על הדעת, בכלל.

ההבדל היחיד בענין אופנועים בשוליים זה שהוא פורסם בתקשורת, וזאת כדי העדר האכיפה נבע מההבנה שעדיף שיסעו בשוליים ולא יזגזגו בין נתיבים, ולכן פרסמו כדי שהרוכבים יפסיקו לזגזג.

אסור שגורם אכיפה יודיע על אי אכיפה של עבירה ספציפית, בכלל.

זה לא מתקבל על הדעת כשזה קורה בפועל, זה עוד יותר לא מתקבל על הדעת כשאומרים את זה במפורש, זה עוד יותר לא מתקבל על הדעת כשאין שום תבחין איזה עבירה נאכפת או לא, אלא על בסיס מה שנוח למפקד מתנ"א ושיקוליו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שטות כי השוטר לא צריך להוכיח מעל לספק סביר, יש לו חזקת אמת בבית המשפט.

ולא טענתי שלא אוכפים עבירות חמורות, אלא שאוכפים את מה שקל בלי קשר לחומרת העבירה.

אמרת שאוכפים מה שבינארי.

שינית את הטיעון שאוכפים את מה שניתן להוכיח.

לא מבין למה אחיזה בסלולרי קל יותר להוכיח מאי מתן זכות קדימה במעבר חציה

בשני המקרים מדובר במילה של השוטר.

אתה טוען שלפני עשר שנים אכפו אחרת, אני אומר שלא.

מה שיש זה פשוט עוד פחות אכיפה, משום שיש הרבה פחות ניידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ממה שכתבתי הבנת את זה?

או שקראת לא נכון, או שהבנת לא נכון.

אוכפים את מה שקל, לא צריך להוכיח למעט עבירות שניתנות למדידה אמפירית (מהירות, שמירת מרחק היה בעבר), השאר הם לא ניתנים למדידה אמפירית, ולכן כדי להרשיע אותך מספיק שהשוטר אומר שעשית, ולא מבזה את עצמו בבית המשפט.

ולכן השאלה הבאה שלך לא רלוונטי, לא יותר קל "להוכיח" אחיזה בסלולרי, שניהם קלים באותה מידה, האכיפה של שניהם לא קלה באותה מידה, לא ההוכחה.

הוכחתי כבר שבהחלט אכפו אחרת, את נסיעה בשוליים של דו"ג לכל הפחות, אבל גם שמירת מרחק אכפו בעבר ולא אוכפים היום.

אי מתן ז"ק להולכי רגל פעם היו הרבה יותר שוטרים ליד מעברי חצייה, היום כפי שהראה קובי זה אכיפה ספונטנית, על הדרך, השוטר כבר היה שם וראה, אף אחד לא שלח אותו לשבת על מעבר חצייה כדי לחפש.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהולך הרגל סיים את המעבר ולא הפרעת לו, לא מבין בכלל מה היתה העבירה שלך...

זהו שלא היתה עברה אבל השוטר שראה את הולך הרגל מתחיל חציה באדום ושעבר כמעט את כל הכביש הפריע לו שאנחנו שקיבלנו ירוק התחלנו בנסיעה.

לראיה שלא היתה עברה זה שגימגם ששאלתי אותו ואמר שרק רצה להביא לידיעה ושטויות כאלה ועזב אותי לנפשי אחרי שהתקפתי אותו שלא עצר את הולך הרגל שהתחיל לעבור באדום.

שיעמם לו ואם היה נופל על אדם אחר אולי היה מצליח לתת לו דו"ח, לי עזר גם שאין עברות כלל מיום שקיבלתי את הרישיון (והוא בדק חחח) ושאמרתי לו שהכל מצולם (אמר שגם אצלו יש מצלמה) אבל את הולך הרגל הוא לא רדף.

מחפשים את המטבע איפה שהפנס ולא היכן שהלך לאיבוד, יותר קל לרשום דו"ח שם :(

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...