Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונספירציה: דוחות מהירות לא נועדו להפחית עבירות מהירות!

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני טוען שאם היו רוצים להפחית עבירות מהירות, היו דורשים מהיצרנים להגביל את מהירות הרכבים למהירות המקסימלית המותרת בכביש הכי מהיר במדינה, ואולי אפילו מרווח ביטחון טיפה כלפי מעלה שיהיה "מרווח ביטחון" לבריחה ממצבים שדורשים האצה.

מבחינה טכנולוגית הכל כבר קיים אז אי אפשר להגיד שאי אפשר בגלל קרבורטור וכו', הכל ממוחשב היום, רבאק, אפילו הרכבים הכי פח היום כמו פולקסווגן אפ או סיאט מיי יכולים להגיע ל200 קמ"ש וצפונה, למה? הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא מאות מיליוני השקלים שזה מכניס לקופת המדינה בשנה, ולא שום דבר אחר.

דעתכם?

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q1_2018/Article-726477fafa3d161004.htm

עריכה אחרונה על ידי BlaCk ChaoS

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זו קונספירציה גלובאלית, כי בכל המדינות זה עובד ככה (עם הגבלות מאוד גבוהות במדינות מסויימות)?

ואם כן, מי מושך בחוטים ונהנה מהכסף בסוף?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קיים רק לא במכוניות פרטיות. בכל משאית מעל משקל מסויים יש מגביל מהירות (במחשב מנוע) ל 85 קמ"ש, בכל אוטובוס יש מגביל מהירות ל 100 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שיצרנים יגבילו את המהירות נניח ל150 קמ"ש תהיה האטה דרסטית במכירות רכב חדש...

מה גם שאם אתה מעוניין לנסוע עם הרכב במסלול למה שתהיה לך הגבלה כזו?

בקיצור אם זו קונספירציה או לא, ליצרנים אין שום סיבה להגביל את המהירות של הרכבים.

אני טוען שאם אתה לא רוצה לקבל קנסות על מהירות, אל תסע מהר...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהירות ותחרות גורמים להתפתחות ושיפורים שמשפיעים לטובה על בטיחות.

לא יהיה שום צידוק לפתח למשל צמיגים שמותאמים ל 300 קמ"ש אם המכוניות תוגבל ל 120.

החידושים מייצרים רווחיות.

הגבלת מהירות תהרוג את התעשיה.

המכוניות היום בהרבה יותר בטוחות בזכות היותן מותאמות למהירות גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קיים רק לא במכוניות פרטיות. בכל משאית מעל משקל מסויים יש מגביל מהירות (במחשב מנוע) ל 85 קמ"ש, בכל אוטובוס יש מגביל מהירות ל 100 קמ"ש.
משאיות מאיזה משקל מוגבלות ל85 קמ"ש? עוד לא נתקלתי במשאית שנוסעת פחות מ90 בשעות העומס. כמו גם אוטובוסים שעוקפים אותי כשאני על 100-110

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטובוסים בוודאות מוגבלים (אני יודע מאחי, נהג אגד), לאזור ה 100, אבל יש "חריגות" שככל הנראה משתנות בין דגמים. סיפר לי שיש אוטובוסים שיכולים לגרד את ה 110 ויש כאלה שתקועים על 100 לא משנה מה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאיות מאיזה משקל מוגבלות ל85 קמ"ש? עוד לא נתקלתי במשאית שנוסעת פחות מ90 בשעות העומס. כמו גם אוטובוסים שעוקפים אותי כשאני על 100-110

מ 12 טון ומעלה ומשנת 2016 משאיות חדשות מעל 7.5 טון. למגביל מהירות מותרת סטייה +/- 5 קמ"ש וגם סיפדומטר ברכב מזייף מעט כלפי מעלה. 90 קמ"ש זה בתחום הסטייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים עוקפת אותי משאית כשאני על 100 [emoji848]

אני גר בעוטף עזה ושם רוב הנסועה שלי, כידוע זהו אזור שנוסעות בו אלפי משאיות. לא פעם ולא פעמיים נסעתי אחרי משאית. יכול להגיד בוודאות שהם נוסעות גם על 100, לפחות חלק מהן, ואני לא מדבר על משאיות 12 טון אלא על 30 +

עריכה אחרונה על ידי mm1987
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכיפה בארץ נועדה להעשיר את קופת המדינה. אם היו רוצים להפחית את התאונות היו מוצאים דרכים הרבה יותר יעילות.

הגבלת מהירות תוריד את התחרות בשוק הרכב (בכל מקום שהיא תהיה). כוחות הכלכלה הרבה יותר חזקים מערך חיי אדם....

כמקרה מבחן אפשר לראות את חברות הסיגריות - אף אחד לא מתכוון לסגור אותם למרות שברור שהם אחראיות באופן ישיר להרג של מאות אלפים (אולי יותר?) בשנה בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו הרכבים הכי פח היום כמו פולקסווגן אפ או סיאט מיי יכולים להגיע ל200 קמ"ש וצפונה

א, לא. הרכבים הכי פח כמו פולקסגוון אפ וסיאט מי לא יכולים להגיע ל-200 קמ"ש וצפונה. אפילו לא קרוב.

ב, יצרניות מייצרות מוצרים. כדי שאנשים יקנו את המוצרים שלהן ולא של המתחרות, הם צריכות להציג מוצרים טובים יותר מאלה של המתחרות שלהן, אחד הפרמטרים בו המוצרים האלה צריכים להיות טובים יותר, זה במהירות הסופית.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים עוקפת אותי משאית כשאני על 100 [emoji848]

אני גר בעוטף עזה ושם רוב הנסועה שלי, כידוע זהו אזור שנוסעות בו אלפי משאיות. לא פעם ולא פעמיים נסעתי אחרי משאית. יכול להגיד בוודאות שהם נוסעות גם על 100, לפחות חלק מהן, ואני לא מדבר על משאיות 12 טון אלא על 30 +

יש דרכים לפרוץ את המגביל מהירות כדי להגדיל את התפוקה של המשאית.

עדיין ברוב המשאיות הוא קיים, אפשר לראות את זה בעקיפות כשמשאית שנוסעת על 90 קמ"ש עוקפת משאית שנוסעת על 89 קמ"ש והעקיפה נמשכת זמן רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שאם אתה מעוניין לנסוע עם הרכב במסלול למה שתהיה לך הגבלה כזו?

כמובן שההגבלה תבוטל במסלול, לא חסרות דרכים לעשות את זה

האכיפה בארץ נועדה להעשיר את קופת המדינה. אם היו רוצים להפחית את התאונות היו מוצאים דרכים הרבה יותר יעילות.

הגבלת מהירות תוריד את התחרות בשוק הרכב (בכל מקום שהיא תהיה). כוחות הכלכלה הרבה יותר חזקים מערך חיי אדם....

כמקרה מבחן אפשר לראות את חברות הסיגריות - אף אחד לא מתכוון לסגור אותם למרות שברור שהם אחראיות באופן ישיר להרג של מאות אלפים (אולי יותר?) בשנה בעולם.

יש דרכים לפרוץ את המגביל מהירות כדי להגדיל את התפוקה של המשאית.

עדיין ברוב המשאיות הוא קיים, אפשר לראות את זה בעקיפות כשמשאית שנוסעת על 90 קמ"ש עוקפת משאית שנוסעת על 89 קמ"ש והעקיפה נמשכת זמן רב.

Fun fact: הפורדים הישנים בצה"ל מוגבלים ל100 קמ"ש, וזה כולל את האמבולנס! בצוק איתן פיניתי פצוע ונדהמתי לגלות שהאמבולנס מוגבל ל100, והנה אני, מוצא את עצמי על כביש מהיר נוסע במהירות של 100 קמ"ש, רכבים מפנים לי את הדרך ולא מבינים למה לעזאזל אני לא עוקף אותם. יש טריק לעקוף את ההגבלה ע"י סיבוב הסוויץ' והחזקתו שלב אחד קדימה, זה מבטל את החשמל ברכב ככה שאין פנסים, מזגן, ושום דבר חשמלי, מסתבר שהשארתי אותם בלי תאורה מאחורה באמבולנס לכמה רגעים, ואולי עוד מערכות חיוניות :oops:

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש קונספירציה כלשהי מאחורי כל זה.

דוח על מהירות זה לא רק 200 קמש. אפשר לקבל דוח כזה כשנוסעים ב-90 באזור של 50.

ואין לי נתונים אובייקטיבים בנושא, אבל תחושת הבטן שלי היא שרובם האבסולוטי של הנהגים בארץ לא מגיעים גם ל-130, חוץ מאולי בכביש 6.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את זה צעד אחורה, למה בכלל להגביל מהירות בכביש מהיר? למה דווקא לשים כ"כ הרבה משאבים על מהירות, שהיא אחד הגורמים הכי שוליים לתאונה?

לפי דעתי זה בעיקר כי מהירות זה דבר מאוד מדיד, בניגוד לרוב העבירות האחרות (קיפוח זכות, וכד').

ולגבי הוקנספירציה שלך, כבר עשו מחקר שהראה שלא רק שמלחמה במהירות לא מונעת תאונות, היא אף גורמת להן. זה היה נכון בקטעים שבדקו את ההבדל בין אותו קטע כביש עם ובלי מצלמות. המצלמות גרמו לבלימות פתאומיות ולנהיגה פחות חלקה שבתורה הביא ליותר תאונות.

דוגמאות:

חודשיים ללא מצלמות מהירות: ירידה חדה במספר ההרוגים והנפגעים קשה בתאונות דרכים

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3743866,00.html

מצלמות אכיפה מעלות את מספר התאונות

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4183654,00.html

בקיצור, אמור מעכשיו "מס מהירות".

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...