Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכבת פנס רוורס נוסף

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב שלי (E350 מ 2008) פנסי הרוורס חלשים מאוד ויציאה ברוורס בלילה היא מאוד בעייתית, ממה שהבנתי לא ניתן להחליף את הנורות לחזקות יותר (נורת לדים מולחמים לבסיס הפנס) כך שאני מחפש פתרון אחר. מה שחשבתי עליו הוא מנורת לדים קטנה בעוצמה גבוה בפגוש האחורי.

-אני מחפש מנורת לדים 12 וולט 15 וואט בקוטר קטן (4-5 ס"מ) עם טבעת הברגה, איפה ניתן למצוא כזו?

-הרכב שחור, הפגוש (כמובן) שחור. האם ישנו חיפוי כהה לפנס כזה? אני לא רוצה לפגום במראה הרכב.

-היכן ניתן להרכיב? חשוב לי עבודה נקייה ומקצועית (הלחמות או מהדקים, העברת קו עם פיוז עליו מהמצבר ושליטה דרך ממסר)

-זה עלול לעשות בעיות בטסט? כמובן שאפרק את הפיוז לפני הטסט אבל האם הטסטר יתקרצץ עלי עקב המנורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את זה: https://www.ebay.com/itm/Car-Reverse-Lights-Bulbs-Lamps-Day-Time-DC-12V-5730-Chip-110-120LM-Corner-9W/223540978765?hash=item340c14a44d:g:xWAAAOSwPJNc8OSX

או את זה:

https://www.ebay.com/itm/10x-White-LED-Eagle-Eye-9W-18MM-5730-SMD-Car-Fog-Light-DRL-Reverse-Backup-Lamp/142389061659?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D0f3585cb536b4b5cba30d5fbba0a3132%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26mehot%3Dag%26sd%3D223540978765%26itm%3D142389061659%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

עשרים ומשהו ש"ח, דיי זול למען האמת. מה במוצא חן בעיניי שהן כבר בצבע שחור ובאות עם טבעת הברגה, משטח הפגוש אצלי מעוגל מעט כך שאצטרך לשים טבעת גומי עבה ועלייה שייבת מתכת כך שאום ההברגה לא יתקע בפגוש. אני חושב להרכיב את כל המנורות בתצורה של חמש זוגות בפגוש, זוג מאיר הצידה בקצוות הפגוש (מימין ומשמאל) ושלוש זוגות לאורך הפגוש. במחשבה שנייה תאורת לד של 90 וואט זה לא קצת יותר מדיי?:?

אשמח להמלצה על בעל מקצוע איכותי שיסכים לקחת פרוייקט כזה:-D ושוב, זה עלול לעשות בעיות בטסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, על רכב כזה (שהוא יחסית מיוחד ויקר) לא הייתי מבצע בחיים פרויקט כזה משום שזה פשוט להרוס משהו קיים שלא ניתן להסרה בצורה יפה. אם אני הייתי קונה ממך את הרכב, הייתי מאוד מתבאס שמישהו עשה חור באמצע המגן בשביל דבר כזה.

אני במקומך הייתי חוקר יותר לעומק את עניין הנורה. נשמע לי מוזר שזה מולחם (בדקת את זה בעצמך או שקראת באינטרנט?), וגם אם כן, למה לא להסיר את הנורה הקיימת ולהלחים חדשה? כל אחד עם מלחם יכול לבצע כזה עבודה.

אם בכל זאת תחליט ללכת על הפרויקט הזה - נשמע שאתה די מבין במונחים בסיסיים אז לא חושב שזה פרויקט שאמור להיות מסובך עבורך. הלינקים שצירפת נראים מוצרים מעולים. יש מכשיר שעושה חור בפגוש עם פאנצ'ר כזה שמייצר חור בלי לפגוע בצבע מסביב בצורה מושלמת, אז תוכל להשתמש בו או לחילופין במברגה בזהירות וכל מה שניתן לך לעשות זה להעביר 12V מפנס הרוורס הקיים. נשמעת כמו עבודה של שעה עד שעה וחצי.

לדעתי, כדאי לך ללכת על האופציה של הלחמת נורה חדשה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי באינטרנט והתייעצתי בקבוצת וואטצאפ של מרצדס אבל יכול יכול להיות כי מה שראיתי אינו נכון, ל E350 אוונגארד עיצוב שונה ותאורה שונה מאשר בדגמים הפשוטים ועכשיו אני לא בטוח כי קראתי על הפנס הנכון:? אנסה לשאול בפורומים של MB בחו"ל, אולי מישהו יוכל לתת לי יותר אינפורמציה.

אני מבין (ומסכים) עם הגישה שאין צורך להוסיף דברים לאוונגארד שום דבר נוסף אבל זה היוצא דופן, אני חושש כי ללא תאורה אני אחטוף מאחור שבר או שריטה מאוד מכוערת. במקרה הכי גרוע אחליף את הנורות בכיסויי גלאי הרברס (יש לי כבר 4 כאלה בפגוש). אני צריך תאורה לטווח קצר, פחות מעשרה מטרים, כך שהנורות יורכבו בחלקו היותר תחתון של הפגוש ויהיו פחות בולטות לעיין.

לא אוכל להשתמש בהזנת המתח של נורת הרברס כי ההספק שם מוגבל, אני מניח פחות מ 20 וואט. במקום זאת, אשתמש במתח של נורת הרברס כדי להפעיל ממסר שימתג את השמונה אמפר שהנורות צורכות. יש לי תיבת פיוזים מאחורה עם מספר שקעים פנויים (יש המון אופציות ברכב שניתן להזמין) כך שאפשר למשוך משם קו מוגן.

פאנצ'ר זה מקדח כוס? יצירת חור נקי במשטח פלאסטיק/פיברגלאס מעוקל נשמע לי לא ממש טריוויאלי. אני מניח שאוכל לעשות זאת (וזה יקח לי יותר משעתיים...) אבל אשמח לבעל מקצוע עם ניסיון כדי להמנע מפאשלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור להרכיב ברכב פנס נוסף.

מעבר לנושא של טסט, אל תשכח כי גם שוטר יכול לתת לך דוח ו/או הורדה מהכביש.

ואז מה תעשה - כל פעם שתקבל הורדה מהכביש, תוריד את הפנס ואחרי יומיים תחזיר אותו ? או שתישאר עם רכב שיש בו חור בפגוש ?

אם יש בעיה עם אור רוורס - מומלץ לבדוק מדוע הבעיה. האם זה התכנון המקורי של הרכב או שיש בעיה כלשהי במערכת (ואז מומלץ לתקן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת. אני לא מרכיב קסנון כחול אפטרמארקט או פסי לדים סגולים שמהבהבים בקצב המוזיקה (ראיתי את זה באיזה ערסמוביל לפני מספר שנים :lol:).

אחרי הטסט שעשיתי לפני זמן קצר אני לא חושב שהם יבינו בכלל מה הן הנורות (שלא ידלקו כמובן, מוציאים את הפיוז לפני הטסט) האלה ואם ישאלו אז אומר כי זו הכנה למערכת עזר מחו"ל לגלאי הרוורס שאינה פעילה כרגע (וזאת אמת לאמיתה:-D).

אני דיי מפקפק אם שוטר יגלה את המערכת הזו, הרי היא לא פעילה בנסיעה קדימה. בהפעלה ברוורס היא תמשוך תשומת לב רק בשטחים חשוכים (לא במגרש חנייה מואר)

כן, יש בעייה עם אור הרוורס, ולא באשמת מרצדס אלא באשמת הלקוח. הרכב תוכנן עבור הר מילר לנסיעה בגרמנייה המוארת ולא עבורי לנסיעה בכבישי המזרח התיכון. רוב הזמן אור הרוורס הוא כמו אור בלם, מתריע על פעולה שהנהג עושה, התכלית של הארת הנתיב כשלעצמה דיי נעלמה ברוב המדינות המתקדמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון נחמד, לא הכרתי אותו. לא בטוח כי יתאים ללוחית הקיימת ועדיין יש צורך בקידוח חור לכבל אבל נראה ממש טוב.

אחפש משהו דומה באיביי/עלי, אין מצב שאני משלם יותר מ 100$ למנורה פשוטה כזו:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...