Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו לאונה DL ידנית שנת 92 שהבעלים המקורי נוסע עליה עד היום

sfargol
שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בסרטון של אדם מבוגר שנוהג על סובארו לאונה ידנית הוא היד 1 הוא זה שהוציא אותה ב92 מהחברה ונוהג בה עד היום. האם נדיר למצוא בעלי רכבים שנוהגים על רכב שקנו שנים רבות?

האם הבלאי שהרכב עבר לא עדיף למכור ולהתקדם ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש עוד די הרבה סובארו כאלה בשימוש אצל אנשים, חלקן כבר עם רישוי אספנות. זה היה כנראה הרכב הכי נפוץ בארץ לפני 25-30 שנה.

גם לא כזה נדיר שבן אדם בגיל נגיד 60 קונה אוטו חדש, אחרי כמה שנים יוצא לפנסיה, נוסע מעט ולא מרגיש צורך להחליף, נשאר עם האוטו עד גיל 85 או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בואו ואספר לכם סיפור משוגע עוד יותר.

יש לי לקוח בן 90, שלפני פחות משנה החליף רכב בפעם השלישית. כן, בפעם השלישית, אני פחות משליש מגילו וכבר היו בבעלותי חמישה רכבים.

ב1962 קנה את רכבו הראשון מוריס מיינור, שיפץ מנוע פעם אחת, טיפל תמיד בחברה ועבר עליה חצי מליון קמ עד 1992.

ב1992 קנה את רכבו השני, סובארו גסטי ידנית, ונסע עליה עד אוקטובר 2018, כ300 אלף קמ.

באוקטובר האחרון הלך לסוכנות וקנה סוזוקי איגניס חדשה אוטומטית, האוטומט הראשון שלו.

הבן אדם מעולם לא התחתן או הביא ילדים, גר באותה דירה מאז שנולד, ממש סגור לשינויים כפי שנראה.

מעבר לכך ראיתי מקרים קצת פחות קיצוניים, שכנה שלי קנתה ב2000 קורולה שעדיין משמשת כרכב שני.

יש לי שכן שהחליף את האקסנט 99 יד 0 שלו באקסנט 2016 לפני 3 שנים.

שכנה מבוגרת נוספת קנתה סיוויק ב2003 מהחברה ונסעה עליה עד היום 115 אלף קמ.

המקרים האלו נראים לנו הזויים אך קיימים לא מעט אצל אנשים מבוגרים שרוכשים רכב בסביבות גיל 40 50, ונשארים איתו לתוך הפנסיה או משאירים כרכב שני בבית.

אל תשכחו שיש אנשים שלא עושים הרבה נסיעות לכן ירידת הערך היא ההוצאה הגדולה ביותר, ועדיף להם להחזיק את הרכב 'לנצח' מאשר לשלם תמידית על רכב חדש שבקושי נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קולגה שכבר קרוב ל-30 שנה אני רואה אותו נוסע ברותה רנו 5 משנת 1987. בפעם האחרונה שפגשתי אותו הוא סיפר שהרכב משמש אותו רק לנסיעות בין הבית לעבודה (עניין של קילומטרים בודדים לכיוון), וכי אין בכוונתו להחליף את המכונית. הלוחיות, דרך אגב, היו ללא כיתוב "רכב אספנות".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה עד לפני שנתיים פיאט פונטו 2003 אוטומטית שהייתי בשמחה ממשיך להחזיק אותה, אך לצערי עברה תאונה טוטאל לוסט. 340 אלף קילומטר. ללא תקלות, מנוע מקורי, ללא אכילת שמן או סימן אחר שהמנוע מתכוון לשבוק. פשוט רכב מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש פורד אסקורט שנת 92 - הרכב הראשון שנהגתי

הרכב יד שניה אצלי - היתה שייכת לאבא שלי וגם אז רוב הזמן אני נהגתי. כבר עם כ- 250,000ק"מ

תקינה מכאנית (מנוע וגיר מקוריים, לא עברו שיפוץ מעולם), אך עם רשיונות מוקפאים מאז שהשכנה הורידה לי את הטמבון.

שיפצתי את פנים הרכב - נראה מדהים.

חיצונית - התכנון זה צביעה מחדש

אני מאמין שהרכב יחזור לכביש בעוד כשנה

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא של זוגתי טויוטה סטארלט משנת 1996, שהיא יד ראשונה עליה.

במקור היה לה הגה מכני ובגלל הקושי לסובב את ההגה בחניה הוא שודרג להידראולי במוסך מרכזי של טויוטה.

הרכב משמש לנסיעות עירוניות קצרצרות. בעבר הייתה יוצאת איתו מידיי פעם מחוץ לעיר אבל בשנים האחרונות היא נמנעת מנהיגה מחוץ לעיר מפאת גילה.

למכונית כ-60,000 ק"מ. ולמיטב ידיעתי לא הייתה לה שום תקלה משמעותית.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוחיות, דרך אגב, היו ללא כיתוב "רכב אספנות".

יש רכבי אספנות שנוסעים עם לוחיות רגילות. לא תמיד מקפידים על זה בטסט.

אין הרבה מכוניות שנשארות אחרי 30 שנה על הכביש עם רישוי רגילל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היא שהרכבים האלה בלויים ומצריכים הרבה תשומת לב.

למרות הפרסומת של שברולט "להתגאות בה", לרוב האנשים לא באמת אכפת איזה רכב עומד בחניה של השכן. והימים בהם רכב חדש היה גורר הרמת כוסית בחדר הקפה בעבודה חלפו לפני עשורים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכשהו הוא הצליח להתחמק מגנבי הרכב.

גם לנו היתה כזאת שנגנבה, במשך שנים סובארו ליאונה היה הרכב הנגנב ביותר בישראל.

היא גם הייתה הנמכרת ביותר בישראל בהפרש גדול מכל השאר וזאת הסיבה שהיא הייתה הרכב הנגנב ביותר.

בשנת 1994 לי ניסו לגנוב אחת כזאת שנת 90 אבל איכשהו הגנב לא הצליח להניע. הגעתי בבוקר וגיליתי את הסוויטצ' מפורק...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומדת בחניה באזור שלי טויטה קורולה אושריקו לבנה דגם סאן, תמיד באותו המקום, תמיד נקיה, כיף לראות רכבים ישנים שממשיכים לשמור עליהם.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...