Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להחליף את האיביזה ספורט לרכב יותר חסכוני בדלק

denish
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסה את ההונדה ג'אז 2016+, אמנם לא זולה, אבל חסכונית בטירוף, הבנזין עושה אותה צריכה כמו שההיברידית עושה גם כן.

כבעלים של ג'אז צורה חדשה, היא באמת חסכונית מאוד, אבל צריכת הדלק המשולבת עומדת אצלי על 1:15 בממוצע. הצלחתי להגיע גם ל 1:17.

הק"מ של פותח השרשור סביר, אני למשל נוסע יותר ממנו (כ 30000 ק"מ בשנה) ולא קניתי לא היברידי ולא דיזל.

היתרונות של הג'אז הם מרחב פנימי, תא מטען גדול, בטיחות, מחירי ביטוח זולים, צריכת דלק טובה.

להגיע ל 1:20 לדעתי זה רק דיזל או הייבריד (גם סופר מיני ידנית תגיע לצריכה כזו אך ורק בנסיעה בין עירונית, ולא משולבת, משולבת תקבל גם סביב 1:15).

בהייבריד יש לך את הבעיה של החלפת סוללות אחת לכמה שנים וגם כדי שתקנה רכב הייבריד במצב סביר תצטרך להשקיע המון כסף.

דלק זה לא הפרמטר היחיד, צריך לבדוק גם מחירי ביטוח ועוד דברים מסביב.

ובתקציב שלך, לא תיכנס ג'אז צורה חדשה ובמיוחד לא אוטומטית, אלא אם היא תהיה גמורה אחרי תאונה/מליון קילומטר.

הפיקנטו יותר קורצת לי, גם כי מבפנים היא נראת יותר מרשימה לכאורה, ביחס לספייס, וגם חיצונית היא נראת יותר יפה על הכביש, מה גם היא יותר זולה בלוחות היד2, לדוגמא בשנתונים 17, ספייס היא סביב ה50, לעומת הפיקנטו שיש פה ושם מודעות של 40.

סמ''ק.

1. הפיקנטו זה אחד הרכבים הכי לא חסכוניים שיש.

2. שים לב שיש לה רק 4 כוכבי בטיחות וזה עוד בדגם שמגיע עם מערכות בטיחות אקטיבית.

3. הפיקנטו קטנה יותר מהאיביזה.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, נסגרתי על שלושה דגמים בעיקר.

מבחינת תצרוכת דלק בעיקר,

מבין ספייס סטאר, מיקרה, ואלטו, כולם גיר אוטומט, מה הכי עדיף מבין השלושה? לא כל כך אכפת לי אם הרכב שאקנה שנת 2016 כמו הספייס, או ישן יותר כמו 2012 מיקרה/אלטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שלושתם יש לי ניסיון.

מבין הרכבים הנ"ל - הספייסטאר עדיפה אבל רק אם היא מסוף 2014 ומעלה- קיבלה תוספת אבזור משמעותית.

אח"כ המיקרה - דומה לספייסטאר אבל לי אישית הרגישה עוד פחות נוחה ובגלל חוסר אבזור מרגישה ממש כמו רכב משנות ה-90.

והשלישית שלא מומלצת כלל זה האלטו האוטומטית. פשוט רכב זבל, עגלה ברמות אחרות, וביחס לגודל גם לא חסכונית- אם תמצא את הסיכום שלי תיראה שבנסיעת מאוד רגועה בינעירונית היא עשתה אצלי 1 ל-17 איפה שהספייסטאר( שמרגישה כמו פרארי לידה מבחינת כוח) עשתה 1 ל-21.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 3 האופציות האלה - לדעתי אתה יורד ברמה בכל היבט אפשרי, חוץ מאשר צריכת דלק.

אולי משתדרג בשנתון אבל יורד כמה רמות מבחינת איכות הרכב.

לא מכיר את הספייס סטאר אבל מכיר את האלטו והמיקרה, אין מה להשוות ביניהן לבין איביזה מבינת נוחות, איכות, אחיזת כביש, כח ועוד.

אם אתה לא נוסע באופן קבוע עם אנשים מאחורה - הייתי נשאר עם האיביזה.

גם אם אתה כן נוסע באופן קבוע עם אנשים מאחורה - האלטו לא ממש אופציה. אלא אם אתה רוצה להתעלל באותם האנשים (וגם בעצמך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
עם שלושתם יש לי ניסיון.

מבין הרכבים הנ"ל - הספייסטאר עדיפה אבל רק אם היא מסוף 2014 ומעלה- קיבלה תוספת אבזור משמעותית.

אח"כ המיקרה - דומה לספייסטאר אבל לי אישית הרגישה עוד פחות נוחה ובגלל חוסר אבזור מרגישה ממש כמו רכב משנות ה-90.

והשלישית שלא מומלצת כלל זה האלטו האוטומטית. פשוט רכב זבל, עגלה ברמות אחרות, וביחס לגודל גם לא חסכונית- אם תמצא את הסיכום שלי תיראה שבנסיעת מאוד רגועה בינעירונית היא עשתה אצלי 1 ל-17 איפה שהספייסטאר( שמרגישה כמו פרארי לידה מבחינת כוח) עשתה 1 ל-21.

היי,

מקפיץ קצת את האשכול.

תוכל להגיד לי על איזה אבזור מדובר? כרגע אני מתלבט בין שנתון 14 ל15 בספייס.

אני קצת מתקשרה למצוא ספייס שנתון 15 סביב ה30-32 אלף ש''ח כשהיא עם ידיים פרטיות ולא ליסינג כל שהוא בעבר.

האם יש חשיבות כה גדולה אם הרכב שאני רוכש הוא ליסינג?, מלבד ההורדה במחיר בשקלול המחירון.

תמיד למדו אותי לא לגעת ברכבי ליסינג כשאני קונה רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...