Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להחליף את האיביזה ספורט לרכב יותר חסכוני בדלק

denish
שימו לב! השרשור הזה בן 1630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברשותי איביזה ספורט 1200 טורבו גיר אוט' שנת 2011,

מאוד נהנה עם הרכב, אך מחפש רכב שיהיה יותר חסכוני בדלק.

בנסיעה רגועה מאוד (מאוד) שאני עם בקרת שיוט תמיד ונוסע על 100, אני מקבל 1:15,

וכשאני נוסע רגיל על 120 אני מקבל סביב ה1:13.

אני מחפש רכב שאני אצליח לעשות איתו סביב ה1:20, השיקול הוא גם להתקדם בשנים, וגם לחפש רכב יותר חסכוני, תוך כדי זה שאני לא מפסיד הרבה כסף בהתחדשות של הרכב הבא, כי אני מאמין שאת הרכב הנוכחי אפשר למכור סביב ה30-35.

פחות מחפש את הפוזה שהייתה לאיביזה ספורט היפייפיה שלי.

על איזה רכבים אפשר להתמקד בתקציב שנע סביב ה35 אלף שקלים ? גיר אוט' בלבד, שאר השיקולים פחות רלוונטים כמו גודל תא המטען וכו', נוסע לבד בד''כ.

הציפייה שלי לקבל מהרכב הבא מבחינת תצרוכת דלק סביב ה1:20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית למה שהאיביזה נותנת זה צריכת דלק לא רעה בכלל.

ב35 אתה רוכש רכב מיני שיהיה נחות בכל דבר לעומת האיביזה חוץ מצריכת דלק.

אם כבר להחליף אז כדי להימנע מתקלות שיכולות להגיע. עם כמה ק"מ האיביזה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בשאלה פשוטה: מה הנסועה השנתית שלך?

נניח שמדובר ב-15,000 ק"מ והצריכה של האיביזה היא 15 קמ"ל, כלומר בשנה תשתמש ב-1000 ליטר דלק. כ-6000 ש"ח בשנה. עכשיו, תחליף את המכונית לכזו שצורכת 20 קמ"ל. מכאן שהצריכה השנתית תהיה 750 ליטר. ההפרש הוא 250 ליטר, כלומר כ-1500 ש"ח. האם בשביל חסכון כזה תרצה מכונית שאינך יודע מה מצבה (ותיקון אחד גדול יבלע חסכון בדלק של שנתיים), אולי התכלבות עם איזו מיני.

אני יכול להבין למה אתה רוצה להתקדם ממכונית בת 8 למשהו יותר חדיש. אבל התחשיב צריך להיות הרבה יותר כולל מעלות הדלק החזויה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגיד לך למה אתה יכול להחליף בתנאים שרשמת - לטויוטה פריוס 2010 עם נתונים ממוצעים, אפילו טובים. לדוגמה :

https://www.yad2.co.il/s/c/djmstx

אבל גם אם תמצא רכב שהאריכו בו אחריות על סוללה היברידית ל 10 שנים, בעוד שנה גם זה נגמר, ועלות הסוללה החדשה( במידה ותצטרך להחליף על חשבונך ) תמחק לך חסכון בהוצאות דלק של כמה שנים טובות. אז זה סיכון מסויים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסועה גדולה ותצדיק את ההחלפה הייתי בודק ספייס סטאר אשר בשיוט בין עירוני במהירות שציינת תקבל מעל 1/20.

מוזמן לקרוא את הסיכום 5 שנים שלי:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?676431-מיצובישי-ספייס-סטאר-2014-סיכום-5-שנים

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בשאלה פשוטה: מה הנסועה השנתית שלך?

נניח שמדובר ב-15,000 ק"מ והצריכה של האיביזה היא 15 קמ"ל, כלומר בשנה תשתמש ב-1000 ליטר דלק. כ-6000 ש"ח בשנה. עכשיו, תחליף את המכונית לכזו שצורכת 20 קמ"ל. מכאן שהצריכה השנתית תהיה 750 ליטר. ההפרש הוא 250 ליטר, כלומר כ-1500 ש"ח. האם בשביל חסכון כזה תרצה מכונית שאינך יודע מה מצבה (ותיקון אחד גדול יבלע חסכון בדלק של שנתיים), אולי התכלבות עם איזו מיני.

אני יכול להבין למה אתה רוצה להתקדם ממכונית בת 8 למשהו יותר חדיש. אבל התחשיב צריך להיות הרבה יותר כולל מעלות הדלק החזויה.

סביב ה20 אלף ק''מ פר שנה. בכל אופן האיביזה שלי היא עם 3 דל' וזה קצת מעצבן כשאני כבר לא רווק ונוסע לפעמים עם בת הזוג ואולי אדם שלישי.

בלי קשר אני רוצה להתקדם בשנים, וגם לחסוך כמה שקלים בצריכת הדלק.

אם הנסועה גדולה ותצדיק את ההחלפה הייתי בודק ספייס סטאר אשר בשיוט בין עירוני במהירות שציינת תקבל מעל 1/20.

מוזמן לקרוא את הסיכום 5 שנים שלי:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?676431-מיצובישי-ספייס-סטאר-2014-סיכום-5-שנים

Sent from my iPad using Tapatalk

נראה מגניב, הם גם מתומחרות במחיר לא רע.

הכיוון העיקרי כרגע הוא ספייס סטאר, פיקנטו, יונדאי I10, שברולט ספארק,

מבחינת עלות תועלת, מי מבין הבאים ייתן את התמורה הכי גבוהה שיש? הפיקנטו דיי קורצת לי מבחינת המראה והאבזור הפנימי שנראה לא רע.

כמו כן, האם יש מקור מהימן שאוכל לראות תצרוכת דלק שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על הספייסטאר בהנחה שרוצים לחסוך בדלק. באר שבע-רמת גן עם פקקים של כביש 4, בקרת שיוט על 110 אתה מקבל צריכת דלק של 1 ל-21(מדוד במשאבה)

אבל , ואבל גדול, זה ירידה משמעותית ברמה מהסיאט שלך, ואני אישית לא הייתי אומר ששווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גאז 2016 תיכנס בתקציב שלו?

גאז עולה כפול מהתתקציב שלו.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביב ה20 אלף ק''מ פר שנה. בכל אופן האיביזה שלי היא עם 3 דל' וזה קצת מעצבן כשאני כבר לא רווק ונוסע לפעמים עם בת הזוג ואולי אדם שלישי.

בלי קשר אני רוצה להתקדם בשנים, וגם לחסוך כמה שקלים בצריכת הדלק.

נראה מגניב, הם גם מתומחרות במחיר לא רע.

הכיוון העיקרי כרגע הוא ספייס סטאר, פיקנטו, יונדאי I10, שברולט ספארק,

מבחינת עלות תועלת, מי מבין הבאים ייתן את התמורה הכי גבוהה שיש? הפיקנטו דיי קורצת לי מבחינת המראה והאבזור הפנימי שנראה לא רע.

כמו כן, האם יש מקור מהימן שאוכל לראות תצרוכת דלק שלהם?

מבחינת צריכת הדלק כפול את המספרים שלי ב-4/3 והתאם לצריכה הצפויה ברכב החדש. עדיין מדובר בסכומים די קטנים.

לעומת זאת, השיקול של חוסר נוחיות ברכב 3 דלתות משמעותי. אם אתה "כבר לא רווק" אני נוטה לעשות אקסטראפולציה ולומר "אז רואים ילדים באופק", ואם אכן יש מחשבה כזו הייתי נמנע מרכבי המיני ומחפש סופרמיני מרווחת (עדיף עם תא מטען נדיב) שתשמש אותך לטווח יותר ארוך. אולי תשרוף עוד כמה אלפי ש"ח דלק, אבל תחסוך לעצמך את ההחלפה הבאה בעוד שנתיים, ואל תשכח, כל החלפה כזו עולה לא מעט כסף, כיון שאתה מגלה שהרכב שאתה מוכר שוה פחות ממה שתכננת וזה שתקנה יהיה משום מה יותר יקר, ויצריך השקעה ראשונית לא מבוטלת - שתבטל את כל יתרונות החסכון בדלק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הפיקנטו יותר קורצת לי, גם כי מבפנים היא נראת יותר מרשימה לכאורה, ביחס לספייס, וגם חיצונית היא נראת יותר יפה על הכביש, מה גם היא יותר זולה בלוחות היד2, לדוגמא בשנתונים 17, ספייס היא סביב ה50, לעומת הפיקנטו שיש פה ושם מודעות של 40.

נניח ואני מכוון לשנתון 2017, מבחינת עלות תועלת מה יתן לי את התמורה הגבוהה ביותר ?

והאם יש רכב יותר חסכוני בדלק בקטגוריה?

לפי איך שזה נראה, אני אהיה סבלני עד שאמצא פיקנטו בשנתון 17 סביב ה40 אלף שקלים, ויש כאלה ביד2, אך עם מנוע 999 ולא 1200, מה בעצם ההבדלים בין רמות הגימור האלה? מבדיקה שעשיתי ה1.2 עם 84 סוסים היא הכי חסכונית ביחס לדגם עם ה85 סוסים וה67 סוסים עם מנוע 1000 סמ''ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הדגמים של הפיקנטו זולים יותר כי אתה מסתכל על מונעי 1.0.

ההבדל בין רמת איבזור ex המאובזת לlx הבסיסית היא מערכת מולטמדיה,בקרת אקלים,פנסי ערפל,חיישני חניה,הגה וידניך מעור.

אך בעיר ההבדל הגדולצהוא במנוע, ה1.0 מרגיש חלש.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...