Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין לרכוש רכב ששומר על ערכו , בטיחותי וחוסך דלק

Yoni Berg
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

קצת מידע והרהורים

בבעלותי פורד פוקוס (שנת 2011) שקניתי מחברת ליסינג ב70000 ש"ח ב 2014 היום לאחר 5 שנים הרכב שווה 14000 ש"ח (לפי מחירון יד 2) יש לי בערך 150000 ק"מ. הפסדתי כ 56000 אלף שח ב 5 שנים . ז"א הפסדתי 80% על רכב שהוא 3 שנים על הכביש

כיום אני מחפש רכב לרכישה וחשוב לי (לפי הסדר הזה) : בטיחות, שישמור על ערכו, חסכוני בדלק, תא מטען רחב ,רכב מרווח .

אז התחלתי לחפש הבנתי שטיוטות יחסית שומרות על ערכן ובדקתי RAV 4 - היברידי (למשל) העניין שראיתי שRAV 4 חדש עולה נניח 180K ולאחר 3 שנים לפי יד 2 ערכו 101K .... מה שמדהים כאן שאין אף אחד שמוכר אותם בפחות מ 140K ויש ביקוש גבוהה לדעתי.

בדיקה נוספת שעשיתי (ללא מסקנות מיוחדות) זה לראות כמה עולה ראב 4 ארוך (אין היברידי) עולה לאחר 5 שנים ושם הוא מתקבע על המחירון של יש 2 סביב ה 86-90K, טוב זה לא ההיברידי ואני לא יודע מה המחיר המקורי אבל אם הוא היה 180K ז"א שהרכב איבד מערכו 50% תוף 5 שנים

השאלה שלי כזאת בהנחה שיש לי עד 180K לגייס (בכוונה אני משתדל לא להגביל) איזה רכב יענה על כל הפרמטרים שרשמתי....

כי אני כבר מבולבל לחלוטין. מה עצתכם ? מה עלי לחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף רכב חדש לא ישמור על ערכו .

ואף אחד לא יוכל לנבא לדוגמא פורד היו שומרים סבבה על הערך עד שיצא הדגם עם הגיר המקולל שהוריד את המחיר של כל הפוקוסים .

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסיק שום דבר מהמחירים שאתה רואה היום - לעתיד. אי אפשר לדעת מה יהיה.

קנה רכב לפי הצרכים שלך היום, ואם אתה שואל אותי קנה רכב בן 3, לא חדש, ואל תכנס להוצאות מיותרות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס שלך נחשב דגם לא מוצלח ועוד מליסינג לכן המחיר הנמוך. אם מדובר היה ברכב אמין ומבוקש פרטי הוא היה שווה סביבות ה30.

15 אלף הפרש זה לא הרבה לאורך 5 שנים, כפי שאתה רואה כל רכב מאבד המון.

אל תסתכל לפי מחירון יד 2, הוא לא רלוונטי. מחיר טוב לראב 4 בן שלוש ללא תאונות יהיה סביבות ה130-135.

תכתוב מה הצרכים שלך וכמה אתה נוסע ביום ונמליץ לך על משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא הבנתי את הטעם בחישובי האחוזים האלו. מה זה משנה אם הפסדת 50 או 80 אחוז? בסופר אתה גם משלם באחוזים? מה שמשנה זה כמה ירידת ערך ספגת בסה"כ, בשקלים.

ככלל אצבע, רכב יקר יותר יאבד מערכו יותר בערך מוחלט (כלומר בשקלים, גם אם לא תמיד באחוזים). יש דגמים מבוקשים יותר ודגמים מבוקשים פחות, לפחות נכון לעכשיו (וגם מותגים), אבל כמעט כל רכב חדש ב-180,000₪ יאבד (הרבה) יותר ערך מרכב משומש ב-80,000₪. גם אם החדש הוא טויוטה.

הדרישה לירידת ערך נמוכה קצת מתנגשת בדרישה לבטיחות - רכב חדש ויקר יותר יהיה גם כנראה בטוח יותר, אבל יאבד יותר ערך. כדאי שתהיה יותר ספציפי לגבי נקודת האיזון הרצויה בין שתי הדרישות.

בניחוש מושכל, טויוטה קורולה חדשה יכולה להיות איזון לא רע בין הדרישות, מכיוון שהיא גם היברידית, גם שומרת יחסית טוב על ערכה וגם די בטוחה. אפשר גם לשקול קיה נירו משומשת קלות אם רוצים לחסוך קצת במחיר הרכישה (ולכן אולי גם בירידת הערך הצפויה).

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

לגבי טיוטה קורולה נכון להיום אשמח לדעת כמה ירידת ערך הייתה לה ב-3 שנים האחרונות בשח ולא באחוזים כפי שרשמו לי. ראיתי שבאתר של סוכנות טויוטה היכן שהם מפרסים את רכבי היד 2 יש כ60 רכבי טויוטה קורולה למכירה מול כל שאר הדגמים שיש שם בערך 15 ומטה. להבנתי זה מציג עודף מכוניות כאלה בשוק... האם זה סימן לדאגה ביחס לירידת המחיר?

ושאלה אחרונה . טויוטה קורולה חדשה מול 3 שנים על הכביש מה ההבדל בגדול? האם היו שינויים מכאניים ששווים את ההשקעה?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה יצאה לראשונה קורולה היברידית שמין הסתם רכב חדש לחלוטין מאחת בת 3.

קורולה ללא תאונות שמורה תעלה סביבות ה90-85 לאחר 3 שנים.

מחיר הרכבים החדשים רק עולה בזמן האחרון מה שקצת בולם להם את ירידת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר ומדגיש - אין להסיק דבר מירידת הערך העכשיווית לירידת ערך עתידית

טויוטה קורולה ידועה כ"מניה בטוחה" אך בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה האחרונה נמכרה בכמויות גדולות מאד, מה שעשוי לגרום לירידת ערך מואצת עקב עודף היצע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסיק שום דבר מהמחירים שאתה רואה היום - לעתיד. אי אפשר לדעת מה יהיה.

קנה רכב לפי הצרכים שלך היום, ואם אתה שואל אותי קנה רכב בן 3, לא חדש, ואל תכנס להוצאות מיותרות.

לדעתי זה לא נכון, רואים מגמות ברורות של רכבים עם שמירת ערך גבוהה יותר בייחס לאחרות

כל פעם מחדש אומרים שאני ניתן לנבא אבל סטטיסקיה קיימת.

לא הייתי זונח את עניין ירידת הערך, הוא פרט מאוד משמעותי , לרוב הרבה יותר מצריכת דלק ועלויות החזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה חדשה תשמור על ערכה די טוב בתנאי שאתה קונה את הדגם המפואר ולא נוסע יותר מ 15000 קמ בשנה. להערכתי תמכר סביב 100000 שח כשתהיה בת 3

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש רכב טוב שישמור על ערכו גם לאחר שנים (מתקונת מוכרת, כמובן שתהיה ירידה, אך לא דרסטית, ותוכל למכור במחיר קרוב למחירון)

לך על מאזדה 3 2017 דגם פרימיום, תקנה מיד ראשונה, קילומטר נמוך, הרכב הזה אמנם חזק מנוע 2.0 165 כ"ס, אך הוא גם מאוד חסכוני, אצלי הרכב עשה כל הזמן 12.5 ק"מ לליטר, ובתקופה האחרונה (לפני שמכרתי), החלטתי לבדוק נסיעה ממש ברוגע, ופה כבר קיבתי 14.5 ק"מ לליטר, מרשים מאוד למנוע כזה, הרכב עצמו נוח וכייפי לנהיגה ודי מפנק, בטיחותי ומאובזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול מבחן תמיד מציינים לטובה את המנוע 2.0 סקייאקטיב בהקשר של צריכת דלק.

ופותח השרשור, רוצה לחסוך בירידת ערך וחושב על רכב חדש ב 180 אלף? באיזה הגיון?

אתה תספוג ירידת ערך בשקלים שהיא בערך כמו מה שהפסדת על הפוקוס שלך.

אם אתה רוצה לחסוך באמת, קנה טויוטה משומשת בת כמה שנים עם קילומטראז נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...