Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לרופאי הפורום אודות מחלה חשוכת מרפא

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
איתי - ה"רובוטים" האלה אינם עצמאיים, אלא בעצם מופעלים מרחוק על ידי הרופא. יש לכך יתרונות, למשל הפחתת חשיפה של הצוות הרפואי לקרינת רנטגן, או אפשרות לפעולות עדינות יותר או עוד כמה יתרונות.

לגבי פיתוחים ישראליים - רבים מהם אינם מזוהים ככאלה בעולם, כאשר הם משווקים במיתוג של חברות לא ישראליות.

הרשה לי לתקן אותך.

יש התקנים ומכשירים שעובדים עצמאית וחוסכים רופא או מתמחה. הלוואי ויכולתי לפרט על פיתוחים שנמצאים אצלי.

נכון, רוב המוצרים באים להיות "יד" נוספת לרופא או לשפר את הדיאגנוזה שלו, אבל בהחלט יש עצמאיים.

לגבי שיווק שלא תחת מייד אין איזראל, מאמין שזה עדיין קיים ובכל מקרה הרבה פעמים החלק הישראלי הוא בכובע הפיתוח והורי המוצר הם אמריקאים וכו'.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - אני אהיה קצת עוקצני. למד לקרוא מאמרים מדעיים, תראה איזה מניפולציות עושים בפרסומים. במיוחד עם סטטיסטיקה.

חוץ מזה, יש כל כך הרבה חורים במדע הזה, כל כך הרבה דברים שאנו לא יודעים ולא מבינים, כל כך הרבה וריאביליות ביולוגית, כל כך הרבה דברים שמשפיעים על התוצאות. כל כך הרבה מחשבות שמבוססות על ביוכימיה ופיזיולוגיה ושאר מדעים, והמציאות שונה לחלוטין מהחזוי. אז המדע מדוייק (בגבולות הסטטיסטיים), המציאות ממש לא.

איתי - אני לא יודע על איזה פיתוחים אתה מדבר ואני מניח שמדובר בסודות מסחריים. ואולי אני לא מבין נכון את המונח "רובוט" בהקשר הזה. מכל מקום, מוצרים ישראליים שאני מכיר, שלא רק מפותחים אלא גם מיוצרים בארץ, נמכרים במותגים בין לאומיים, וליד שם המותג מופיעה כתובת בארה"ב או אירופה. מספיק שיהיה לחברה משרד שיווק באיזה מדינה ושמה של ישראל מוצנע או נעלם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים נוטים להתבלבל בין כלים לפתרונות. הקשר בין כלים לפתרונות רופף למדי... אנסה להמחיש באמצעות דוגמה:

בעבר חשבו שיותר ויותר בעיות ייפתרו באמצעות ניתוח, חיתוך, סילוק מה שמפריע ויאללה ביי.

חשיבה הגיונית כשאתה מסתכל על חלקת אדמה שתקוע בה עץ באמצע, וצריך לפנות את העץ כדי לצקת יסודות.

מה גילו? עם כל ההתקדמות בניתוחים, בכלים, במכשור וביכולת ההרדמה, ההתאוששות לא הייתה מי יודע מה והניתוח עצמו היווה גורם סיכון לא פחות גרוע מהבעיה שמנסים לפתור.

מה גילו (2)? שמינימום התערבות (כמה שפחות פולשני) עוזרת להתאוששות מהירה יותר ומשם לאחוזי הצלחה גבוהים בהרבה.

במידה מסוימת, זאת חזרה לאחור - מנתחים פחות, חותכים פחות, יותר בזהירות, ומנסים כמה שפחות להימנע מהזזת רקמות - רק בגלל שהתגלה שכאב מפריע להתאוששות. למה כאב מפריע להתאוששות?

לא יודעים.

פשוט. לא. יודעים.

מטיסים רובר למאדים עם כור גרעיני אבל למה הגוף צריך להימנע מכאב ומה בדיוק אותו מנגנון התאוששות/ריפוי עצמי?

לא יודעים.

- - - - -

אז נכון שפה ושם מצליחים לתפוס תהליכים ולהקיש מה גורם למה, אבל בסך הכול ברפואה, ביחס לתחומים אחרים כמו כימיה שימושית ופיזיקה, אנחנו די בוחשים באפילה. כנ"ל לגבי תרופות אגב, כל חומר שמוצאים שמשפיע על משהו מתברר כמשפיע על עוד אלף ושבע מאות תהליכים אחרים בגוף, ולך תאזן את זה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס - פעם היו אומרים "כירורג גדול עושה חתך גדול". אבל הטכנולוגיה אפשרה למזער הרבה חתכים. והפרמקולוגיה וטיפולים אחרים לבצע ניתוחים פחות רדיקליים.

והמשפט האחרון שלך חשוב, ולכן בבחינה של כל תרופה או טכנולוגיה חדשים מוקדש מאמץ גדול לבדיקת השפעות הלואי. לעתים הן מתגלות בשלבים המוקדמים, לפעמים אחרי שהתרופה או הטכנולוגיה זוכו לתפוצה רחבה. והמציאות עוד יותר בעייתית, כיוון שיש השפעות פסיכולוגיות והשפעות חברתיות שגורמות לאנשים ליחס תופעות אקראיות לטיפולים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - אני אהיה קצת עוקצני. למד לקרוא מאמרים מדעיים,

למדתי, כתבתי ולימדתי. אל תניח עליי דברים.

חזרה לעניינו: אנחנו לא חלוקים. המדע המדויק, לעתים יותר סטטיסטי מאשר מובן, אבל גם זה דיוק שנחשב תקין בסטנדרט מדעי, אחרת זה לא היה נקרא מדע.

זה שיש חלק לא ידוע, או לא גלוי, לא אומר שכל מה שכן ידוע לא מדויק. פעם שנייה שאני חוזר על זה, לא תהיה פעם שלישית.

פרסומים זה לא המדע, אלו מאמרים (עיתונות לרופאים מה שנקרא) וכמו כל עיתונות, היא חוטאת פה ושם בדברים אחרים. לכן יש סטנדרט מסוים שאתה לבטח מכיר ואלי אנו מתייחסים. המציאות, לפה או לשם, שונה מהמדע כי המורכבות בעולם הזה גדולה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...