Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רגע לפני הגעת רכבים חשמליים, האם נכון לרכוש היברידי?

outnex
שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רכב חדש חסכוני ובטוח, לצרכים שלי מתאימות קורולה ואיוניק. תקופת שימוש לפחות לחמש שנים.

שנה הבאה מגיעים המון דגמים שהטווח שלהם רלוונטי אלי.

האם זו טעות לרכוש רכב שעוד שניה מוחלף בטכנולוגיה עדכנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כלל לא ברור באיזה קצב ייקלטו הדגמים החשמליים, ואיזה תמיכה תהיה להם מבחינת עמדות טעינה (למרות היוזמה של השבועות האחרונים).

לא הייתי מהסס לרכוש רכב מתאים לצרכי בטכנולוגיה עכשווית - הוא יהיה שמיש גם בעוד 10 שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשרי המאמין. פעם חשבו שתחנות ההחלפה של בטר פלייס יהיו מלאות פעילות. היום הן נשכחו.

מבחינתי רכישת רכב חשמלי היא הימור די קשה. יתכן שבעוד 5 שנים הרכב החשמלי ינגוס כמה אחוזים משוק הרכב החדש, יתכן שלא. הנהג הישראלי שמרן מאד, ויש כאן בעיה קשה של ביצה ותרנגולת - האם תחנות הטעינה יקדמו את מכירות הרכב החשמלי ואת שמירת ערכו, או שהעדר עניין של בעלי הרכב יגרור האטת ועצירת הקמת עמדות הטעינה.

ובעיה אחרונה - טויוטה נותנת אחריות ארוכה לסוללות הרכב ההיברידי, ואם הן נשחקות עדיים מנוע הבנזין יניע את הרכב. הרכב החשמלי יעמוד, וצריך לבדוק היטב מה האחריות שתקבל ומה עלות החלפת הסוללות בעוד כמה שנים..

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה ההוכחה שזה העתיד, במדינה ענקית כמו ארה"ב הם מצליחים בטירוף גם אצל נהגים שנוסעים המון. ישראל מקום קטן וצפוץ מושלם לרכב חשמלי. יש מודל אסים עם מאות אלפי קילומטרים. זו טכנולוגיה הרבה יותר יעילה מבעירה פנימית ורק עניין של זמן עד שיכבוש את השוק גם בישראל.

מחירי הסוללות ירדו עם השנים.

אם כבר אני זורק סכום של רכב חדש שואל את עצמי אם אתקע מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש בעיה של רגולציה ותמיכה ממשלתי לכל טכנולוגיה חדשה למרות שאנו אומת ההיטק, לא רק שיש בעיה של תמיכה אלה גם גורמים כלכליים שמשמרים את המצב הקיים. לשימוש פרטי נרחב צריך הרבה נקודות טעינה וכרגע פשוט לא קיימים, הקמה של נקודות במרחבים הציבוריים של בתים כנראה תתקל בלא מעט מתנגדים. לדעתי האישית מכוניות חשמליות זה העתיד אבל כרגע בארץ הוא ישים רק לאנשים די עמידים ובעלי בית פרטי, אם אתה כזה, ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה ההוכחה שזה העתיד, במדינה ענקית כמו ארה"ב הם מצליחים בטירוף גם אצל נהגים שנוסעים המון. ישראל מקום קטן וצפוץ מושלם לרכב חשמלי. יש מודל אסים עם מאות אלפי קילומטרים. זו טכנולוגיה הרבה יותר יעילה מבעירה פנימית ורק עניין של זמן עד שיכבוש את השוק גם בישראל.

מחירי הסוללות ירדו עם השנים.

אם כבר אני זורק סכום של רכב חדש שואל את עצמי אם אתקע מאחור.

טסלה היא לא מודל לכלום. מדובר בחברה שמוכרת רכבי יוקרה ומפסידה מיליארדים. אתה לא יכול להסיק ממנה מסקנות לרכבים עממיים.

אם כבר צריך לבדוק מה קורה בסין, שבה יש תעשיה עצומה של רכבים חשמליים שגם נפוצים מאד. אבל, שוב, קשה להקיש מהשוק הסיני לשוק הישראלי. בינתיים אנחנו מסתפקים בזואי של Car2Go ועוד כמה ליפים ואוטובוסים חשמליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שמכוניות חשמליות יחליפו את ההיברידיות בטווח של שנים מעכשיו, כמו שההיברדיות לא החליפו את מכוניות הבנזין (והדיזל). לדעתי זאת תהיה קטגוריה נוספת שתנגוס נתח לא ידוע ממכירות ההיברידיות והבנזין.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשרי המאמין. פעם חשבו שתחנות ההחלפה של בטר פלייס יהיו מלאות פעילות. היום הן נשכחו.

מבחינתי רכישת רכב חשמלי היא הימור די קשה. יתכן שבעוד 5 שנים הרכב החשמלי ינגוס כמה אחוזים משוק הרכב החדש, יתכן שלא. הנהג הישראלי שמרן מאד, ויש כאן בעיה קשה של ביצה ותרנגולת - האם תחנות הטעינה יקדמו את מכירות הרכב החשמלי ואת שמירת ערכו, או שהעדר עניין של בעלי הרכב יגרור האטת ועצירת הקמת עמדות הטעינה.

ובעיה אחרונה - טויוטה נותנת אחריות ארוכה לסוללות הרכב ההיברידי, ואם הן נשחקות עדיים מנוע הבנזין יניע את הרכב. הרכב החשמלי יעמוד, וצריך לבדוק היטב מה האחריות שתקבל ומה עלות החלפת הסוללות בעוד כמה שנים..

ההבדל בין היום לבטר פלייס זה שהחברות הגדולות עצמן עומדות לעבור לחשמלי כולן. יש חברות שכבר הודיעו שבקרוב ממש כל הדגמים עוברים לחשמלי. לישראל לא תהיה שום ברירה.

נבואה נתנה... אבל הבירוקרטיה הישראלית תצטרך הפעם להתכופף כי אחרת בעוד לא הרבה שנים יהיו לנו רק 5 וחצי חברות שנוכל לקנות מהם רכבים שאינם חשמליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש בעיה של רגולציה ותמיכה ממשלתי לכל טכנולוגיה חדשה למרות שאנו אומת ההיטק, לא רק שיש בעיה של תמיכה אלה גם גורמים כלכליים שמשמרים את המצב הקיים. לשימוש פרטי נרחב צריך הרבה נקודות טעינה וכרגע פשוט לא קיימים, הקמה של נקודות במרחבים הציבוריים של בתים כנראה תתקל בלא מעט מתנגדים. לדעתי האישית מכוניות חשמליות זה העתיד אבל כרגע בארץ הוא ישים רק לאנשים די עמידים ובעלי בית פרטי, אם אתה כזה, ממליץ.

כל עוד לא ימצאו דרך להעביר את המיסוי מהדלק למודל מיסוי של רכב חשמלי קשה לי להאמין שיהיה קידום של הנושא.

כנראה יגרור גם ביטול הנחה של רכב חשמלי.

לצערי אני סקפטי,הלוואי ויתברר לי אחרת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את נושא המיסוי פתרה בטר פלייס עם הטעינה המנוהלת. לא יודע איפה זה עומד היום. או שנקבל תיבות GPS כחובה ברכב החשמלי. הפתרון יימצא, השאלה היא כמה זמן ייקח לפקידי האוצר ומשרד התחבורה לחשב אותו ולייצר את החוקים והתקנות. אחרי שנתנו לאופניים החשמליים לברוח מהאורווה הכל אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..

אי אפשר להביא את בטר פלייס כדוגמא למה שקורה היום. הבעיות שהיו להם בצד, הם הקדימו את זמנם, ותכלס עכשיו הוא הזמן.

אין פה שאלה של האם זה יתפוס פה או לא, כי למדינת ישראל לא ממש תהיה ברירה אלא ליישר קו עם שאר העולם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל קצב פריסת עמדות טעינה בחיים לא יעמוד בקצב עליית רכבים חשמליים עלה הכביש.

אנשים ידקרו אחד את השני בגלל עמדות טעינה.

תזכור מה שאני אומר.

תהיה חכם.

תעמוד בצד ותן לאנשים לרצוח אחד את השני. אחרי שיפרסו מספיק עמדות אי שם בשנת 2030 תעלה על העגלה החשמלית. באותה תקופה יהיו הרבה יותר רכבים חשמליים במחירים הרבה יותר נמוכים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...