Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208, קומפרסיה נמוכה והחלפת מנוע

Gosser1860
מעבר לפיתרון נפתר ע"י menir1,
שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיטוט בפורומים צרפתיים יעלה לא מעט דיווחים גם משם (שם גם נמכרים כמויות משמעותיות של דיזלים). כאמור, מנועים שיוצרו לאחר 5/03/2017 לא אמורים לחוות את הבעיה הנ"ל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להרחיק עד פורומים צרפתיים, קבוצת "Peugeot 208 Owners Club" בפייסבוק (רוב החברים בקבוצה בריטים), גם שם הרצועה מככבת, ובכלליות נשמעים אותם דברים כמו שנשמעים פה - גם כשיש תקלה כלשהי (וברוך השם לא חסר) היבואן המקומי/פיג'ו עצמם לא יודעים איך לפתור אותה.

רכב פח אשפה, מצטער על הרגע שקניתי אותו וחבל שהלך הרוח כאן בפורום לגביו לפני חצי שנה היה שונה לגמרי ממה שעכשיו, אם בתוצאות חיפוש לפני חצי שנה הייתי מקבל את אותן תוצאות שמתקבלות עכשיו הייתי מוריד אותו מהרשימה מייד.

ה208 שלי עוד כמה ימים סוגר חודש במוסך. שוקל ברצינות להעיף אותו כשיחזור ולספוג את ההפסד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הבעיה קיימת ואפשר למצוא אותה בעיקר בפורומים צרפתיים. מצאתי לינק לכתבה שהופיעה במגזין צרפתי בשם L'argus

https://www.largus.fr/actualite-automobile/moteurs-psa-10-et-12-puretech-quelques-soucis-de-fiabilite-9090390.html

זה המקור האובייקטיבי הראשון (שאינו סתם פוסט בפורום) שבו מופיע מידע על כך שבעיית רצועת התזמון קיימת בכל מנועי ה-PureTech 1.2 110/130 שייוצרו עד 5/03/2017.

PSA עדכנו את תדירות החלפת הרצועה רק למנועים המצויידים ברצועה המועדת לפורענות (6 שנים או 100K ק"מ במקום 10 שנים או 180K ק"מ). למנועים שיוצרו לאחר 5/03/2017, תדירות ההחלפה היא המקורית.

יצרנית הרצועה המקורית הינה חברת Dayco. כפי שכבר ציינתי בפוסט אחר, בקטלוג של החברה, קיים מק"ט מעודכן שמחליף מק"ט קודם (941128 מחליף 941090 - http://web.daycogarage.com/catalogue/fr-fr/search-product-by-code?t=1&c=941128&a=1)

יש רצועות שעל גבן מודפס השם ISORAN - זאת חברה בבעלות Dayco.

מה בנוגע לגרסת 82 כ"ס?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך שזה בלתי נסבל, אני גם העפתי את ה208 ו301 שהיו לי ואני שמח ומרוצה שעשיתי את הצעד הזה למרות שהפסדתי הרבה,

לך אני מאחל שיפתרו את הבעיה כמה שיותר מהר,

אך עדיין לא חושב שמדובר ברכב פח אשפה, יש את נושא רצועת הטיימינג הדי מרתיחה האמת, ואצלי כלל עוד כמה בעיות, אך הרכב עצמו מעולה, אם היבואן ימצא ויתקן את הכשל הזה בטיימינג לאלתר תקבל כאן חבילה מצויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב שעלה לכביש בסוף אוגוסט 17, איך אני יודע אם הרכב שלי הוא מהייצור המדובר?

יש בכלל אפשרות לדעת?

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך שזה בלתי נסבל, אני גם העפתי את ה208 ו301 שהיו לי ואני שמח ומרוצה שעשיתי את הצעד הזה למרות שהפסדתי הרבה,

לך אני מאחל שיפתרו את הבעיה כמה שיותר מהר,

אך עדיין לא חושב שמדובר ברכב פח אשפה, יש את נושא רצועת הטיימינג הדי מרתיחה האמת, ואצלי כלל עוד כמה בעיות, אך הרכב עצמו מעולה, אם היבואן ימצא ויתקן את הכשל הזה בטיימינג לאלתר תקבל כאן חבילה מצויינת.

אצלי זו לא היתה הרצועה, זה היה חצי מנוע (טורבו, חיישנים למיניהם, צמת מנוע ומחשב מנוע), מוזמן לעיין כאן. אבל אין לי ספק שאני צריך לצפות פגיעה גם מהרצועה בזמן הקרוב-רחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב שעלה לכביש בסוף אוגוסט 17, איך אני יודע אם הרכב שלי הוא מהייצור המדובר?

יש בכלל אפשרות לדעת?

על משקוף דלת הנהג יש מדבקה עם מספרים ואותיות.

בינהם תמצא מספר בעל 5 ספרות שמתחיל בסיפרה 1 (נניח: 13522). אצלך אני מהמר שזה מספר שמתחיל ב 14.

עם המספר הזה תוכל לדעת את יום הייצור של הרכב, ותיקח בחשבון שהמנוע בטח מיוצר עוד לפני - דרך הלינק הזה:

http://www.citroen-ds-id.com/gen/Gen_Organr.html

לדעתי אתה על הגבול אבל יש לי תחושה שבטח הרכב יוצר באיזור אפריל-מאי 17 ובטח המנוע קצת לפני (לכן נראה לי שאתה על הגבול, אבל לכיוון החיובי). לקחתי כדוגמא את הרכב שלי (עליה לכביש סוף ינואר 17 - תאריך ייצור 6/10/16).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המספר שאיציק פרסם ייתן לך את תאריך הייצור של הרכב, אך מה שחשוב הוא תאריך ייצור המנוע. בתא המנוע, מוצמדת מדבקה לכל רכיב מפנס ועד מחשב רכב. על המדבקה מופיע תאריך הייצור ש אותו רכבי. נסה לאתר את המדבקה של המנוע.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...