Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג׳ו 208 אזהרת engine fault

galbh
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עצה ממני, תקח את הרכב למוסך גבע, נשמע שהם היחידים בארץ הזו שיודעים איך להתנהל בצורה הוגנת ומקצועית עם הרצועה הארורה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באופן אירוני נדלקה היום שוב התראת engine fault, הפעם מלווה ב 2 מנורות מנוע כתומות ובמנורת service כתומה.

הרכב עם 69,000 קמ. לצערי עדיין אין לי סורק. רצועת תזמון מתפוררת?

תציץ בדיון שפתחתי, נשמע כמו הסימפטום שהיה לי.

תקפוץ למוסך.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך ליצור קשר עם השירות של פיג'ו ו/או עם השירות שלהם כאן באתר.

יואב היקר

אולי אתה בתור מנהל וכותב וותיק בפורום הגדול בישראל, תצליח להעיר מישהו שם בלובינסקי לפני שיהיה מאוחר מדי.

מה שעשתה הBX לצרפתיות בתחילת שנות ה90, תעשה הרצועה הזאת לכל קבוצת PSA, אלא אם כן הם יתעשתו בזמן.

כל יום שומעים על עוד רצועה כזאת. והם ממשיכים להתעלם.

חמור מכך, גם כששלחתי מייל מסודר עם אסמכתאות ותמונות וביקשתי באופן פרטני להגיע לבדיקה יסודית של הרצועה *ונעניתי בחיוב תוך קביעת תור ע"י שירות לקוחות*, במוסך המרכזי סירבו לבדוק את הרצועה כל עוד לא קופצת התראה. הם כנראה רוצים לדחות את כל המכוניות האלה לתקופה שאחרי תום האחריות , ואח"כ שיחנקו הלקוחות.

מה זה יעשה למותג הזה, שסובל ממילא מתדמית בעייתית? לא אכפת להם.

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי, זאת לא החלטה של לובינסקי, אלא הנחייה של היצרן (הרי לובינסקי לא יבצעו את האופרציה על חשבונם ללא גיבוי של היצרן...). היצרן פשוט עדכן הנחיות שמכוניות המצויידות במנועים שיוצרו לפני ה-5/03/2017, יש להחליף להם רצועה לאחר 6 שנים או 100K ק"מ (לפי הקודם) וזאת ביחס להוראה המקורית של 10 שנים או 180K ק"מ. זהו.

מנועים שתידלק להם נורת לחץ שמן ויכנסו למוסך, יבצעו בדיקה של הרצועה ויחליפו לפי הצורך.

בזמנו, שביקרנו בלובינסקי נדב האחראי הטכני עדכן שיש להם איזה מכשור שנועד לבדוק את הרצועה בכל טיפול - לא ראיתי שום עדות למיכשור כזה בפורומים בחו"ל, רק קראתי על אותו עדכון תדירות ההחלפה למנועים המצויידים ברצועה הבעייתית.

אם לי הייתה מכונית עם הרצועה הזאת, הייתי מחליף אותה על חשבוני - החלפת הרצועה בלבד עולה סביב ה-1300 ש"ח. לדעתי כל המנועים עם הרצועה הבעייתית, חשופים לקיצור אורך החיים שלהם ושל הטורבו לאור ההסתברות להרעבת שמן. לדעתי היצרן פשוט אדיוט ויורה לעצמו ברגל בגלל החור של הגרוש.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי במפגש הזה

נדב פשוט מרח אותנו, בלי בושה.

"כבר כיום אנחנו בודקים את הרצועה בכל טיפול, ובקרוב ייכנס מכשיר מיוחד לבדיקת הרצועה."

מעולם לא בדקו אצלי את הרצועה, גם כשביקשתי מפורשות במסגרת הטיפולים (עברתי 3 עד כה), וגם כשהגעתי למוסך במיוחד בשביל זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

PSA ולא בפעם הראשונה מוכיחים שהם לא סופרים את הלקוחות שלהם (וזה נכון לכל העולם) - יותר מדי דוגמאות החל מה-THP156 על אין סוף הבעיות שלו ועכשיו עם עניין הרצועה. יצרן שמכבד את השם שלו, היה יוצא בקמפיין להחלפת הרצועה, בייחוד שההשלכות של המתנה ל-100K ק"מ או 6 שנים יכולות להיות הרסניות למנוע ולטורבו. מכאן הדרך להריסת מוניטין של יצרן קצרה מאד.

מנסיוני, אין יצרן שאין אצלו כשלים מדי פעם מרכיבים היקפים כאלו ואחרים ועד כשל תכנוני במנוע/גיר. ההבדל הוא בדרך ההתמודדות של יצרנים שונים עם כשלים אלו. PSA נכשלים פעם אחר פעם במבחו האמון הזה.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מפרקים להחלפה יזומה ומתחילים לזהות התפררות בראשיתה, עדיף כבר לפרק ולנקות קרטר ומעברים כדי לישון בראש שקט.

עם ההצעה של מוסך גבע לבדיקה חינם, אין מה לחשוב בכלל על האופציה לקיצורי דרך!

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ממני, תקח את הרכב למוסך גבע, נשמע שהם היחידים בארץ הזו שיודעים איך להתנהל בצורה הוגנת ומקצועית עם הרצועה הארורה הזו.

אם לא הייתי במרחק של מעל שעה נסיעה מהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני גר בראש העין וזה טחן אותי יומיים בנסיעות בתחבצ למרחקים לא קצרים. עברתי לדעתי 4-6 מוסכים בשנתיים האחרונה בין שתי המכוניות שלי. זו בהחלט החוויה הטובה ביותר שקיבלתי. מקצועי וענייני ובמחיר סביר. בלי סיפורים ובלי ניפוחים. לרכב הזה, עם החולי הזה, חבל על הזמן - גש לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בחיפה, המוסך המורשה שכרגע הרכב מטופל בו הוא ״יורומוטורס״ בחדרה אחרי שביקרתי במהלך תקופת האחריות ב-2 מוסכים בחיפה.

האם באמת כדאי להגיע עם הרכב ונורת ההתראה למוסך אחר? גם מוסך במרחק 40 דק׳ נסיעה זה תיק, אז תל אביב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מרטין מקפליי.

אם היתה נדלקת לי מנורה כתומה בלוח שעונים הייתי לכל היותר נוסע למוסך הקרוב אלי ולטפל . בגלל שגבע רחוק ממך הייתי ממליץ לעלות על גרר ולהגיע אליו בתיאום מראש . זו אופרציה וממש מעצבן שכמב בודדים בארץ יודעים להתמודד עם הבעיה הזו .

עוד עיצה , בחדרה חש את מוסך השלושה . הם גם תותחים בפיג'ו סיטרואן עד לרמץ הבורג . אפילו אם תבוא עם bx הם יעזרו לך. דבר איתם לפני , תבקש את אלכס או יונתן הבן שלו ותבדוק מה הם אומרים .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מרטין מקפליי.

אם היתה נדלקת לי מנורה כתומה בלוח שעונים הייתי לכל היותר נוסע למוסך הקרוב אלי ולטפל . בגלל שגבע רחוק ממך הייתי ממליץ לעלות על גרר ולהגיע אליו בתיאום מראש . זו אופרציה וממש מעצבן שכמב בודדים בארץ יודעים להתמודד עם הבעיה הזו .

עוד עיצה , בחדרה חש את מוסך השלושה . הם גם תותחים בפיג'ו סיטרואן עד לרמץ הבורג . אפילו אם תבוא עם bx הם יעזרו לך. דבר איתם לפני , תבקש את אלכס או יונתן הבן שלו ותבדוק מה הם אומרים .

לא הייתה לי שום תכנית לנסוע למקום שהוא לא המוסך. האם יש לי סיבה מיוחדת שלא להגיע למוסך מורשה לובינסקי שבו הרכב מטופל ועד עכשיו היו בסדר? המוסכים של לובינסקי לא יודעים לאבחן ולטפל בבעיה/רצועה? אם הייתי גר במרחק הגיוני ממוסך גבע כנראה שהייתי הולך לשם. האירוע נפל לי על שבוע קשה מאוד להגעה למוסך ובנתיים שכרנו רכב כדי לא להיות תלויים ב-208 עד שהוא יסודר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה לי שום תכנית לנסוע למקום שהוא לא המוסך. האם יש לי סיבה מיוחדת שלא להגיע למוסך מורשה לובינסקי שבו הרכב מטופל ועד עכשיו היו בסדר? המוסכים של לובינסקי לא יודעים לאבחן ולטפל בבעיה/רצועה? אם הייתי גר במרחק הגיוני ממוסך גבע כנראה שהייתי הולך לשם. האירוע נפל לי על שבוע קשה מאוד להגעה למוסך ובנתיים שכרנו רכב כדי לא להיות תלויים ב-208 עד שהוא יסודר.

לא הייתי מגיע למוסך של לובינסקי (דיסאינפורמציה, לא ? ) הרי הם טוענים שהם לא נתקלו בבעיה... לכן הייתי מעדיף להגיע למי שנתקל בבעיה ויודע לפתור אותה

ולעניין הגרירה, לא הייתי נוסע עם מנוע מאוד רגיש כשיש חשד לפירורי רצועה שסותמים את מעברי השמן במנוע

מצ״ב סרטון דיסאינפורמציה בנושא שפורסם על ידי אורן (מניח שהוא הוקלט באותו אולפן שבו צילמו את הנחיתה על הירח)

היית מניע רכב במצב כזה ?

חבל לקחת סיכון. אם אתה מאוד עמוס אתה יכול לשלוח את הרכב בלעדיך לאורן או לגבע ולדבר איתם טלפונית על התקלה (מראש) ואז לקפוץ לאסוף את הרכב

שניהם מאוד מאוד אמינים על פי חוות הדעת בפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...