Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונה/ארונה/סטוניק/ נירו עד 140 אלף ש"ח.

AvivC
שימו לב! השרשור הזה בן 1689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לפורום הנכבד,

אני מרגיש מבולבל מאד כי אני כבר מספר חודשים מנסה לבחור לעצמי רכב אך פשוט לא מצליח להינעל על האחד. אשמח לייעוץ ממכם ושימוש בידע שלכם.

קצת על עצמי:

בן 23, בקבע, נוסע סביב ה25~ ק"מ ביום, הלוך חזור לעבודה, עם פקקים קלים בסה"כ, ולא יותר מדי בסופ"שים גם. נוסע לרוב לבד, ובמקסימום עם עוד בן אדם או 2.

מחפש רכב גבוה ולא סופרמיני, תקציב עד 140K פחות או יותר(ורצוי שפחות :), מחפש רכב חדש (יד 0) ולא איזה משהו מליסינג או יד 2.

התלבטתי בין הדגמים האלו עד עכשיו (ואני יודע שהמגוון רחב :roll:):

1. קיה סטוניק - הרגשתי שהרכב "זול" מדי, ולא באמת נראה טוב, אך יכול להיות שהתחושה מוטעת עקב כך שראיתי ביחד עם הסטוניק את הנירו שהוא לגמרי אחר.

2. קיה נירו - תכלס, רכב טוב, אך יקר ולא "צעיר". אני לא נוסע מספיק בשביל לשלם על רכב היברדי, למרות שאני חושב שזה העתיד. הבעיה העיקרית עם הנירו הוא המחיר הגבוה (שעובר את ה140 בגירסה החדשה), וגם שהוא פשוט לא מתאים לצעירים. יותר רכב ליסינג

3. סיאט ארונה - אהבתי את העיצוב, פחות אהבתי את צ'מפיון מוטרוס על בסיס אינטרקציה לא טובה איתם. מרגיש כאילו הם עושים לך טובה ולא שמים עליך. גם פחות אהבתי את זה שיש Mobileye.

4. יונדאי קונה - אופציה שגיליתי לאחרונה. אני לא סגור על עצמי עם הרכב הזה. לפי דעתי הוא נראה טוב. אך הוא מקבל ביקורות קוטלות ברחבי האינטרנט. יש להם עכשיו ימי מכירות וגם ככל הנראה מבצעי מכירות ל"חבר" בינואר. מבאס שאין לו מערכות כמו בקרת שיוט אדפטיבית, ושיש לו מנוע חזק כ"כ שגם זולל דלק וגם מעלה את המחיר של החבר משמעותית. קיבלתי הצעה בימי מכירות על הדגם הבסיסי (פרימיום, 2X4), על סך 124,500, כולל הכל (חיישני רוורס, מרימי שמשות, אגרת רישוי, איתוראן אקטיב).

מה שחשוב לי ברכב הוא בגדול ככה:

1. בטיחות - מערכות מקוריות, סטייה מנתיב, בלימה אוטונמית, בקרת שיוט אדפטיבית זה בונוס, ואם זה מ0 קמ"ש כמו הנירו החדשה אז בכלל נפלא).

2. אבזור - מולטימדיה, carplay, גימיקים נחמדים כמו בלם יד חשמלי, טעינה אלחוטית, וכו' וכו'. פחות אכפת לי מפלסטיקה זולה.

3. ביצועים - אני לא נוהג כמו מטורף, אבל אני לא רוצה רכב שלא יזוז. רוצה לעקוף בכיף שלי ולתת גז ברמזור בצורה סבירה ולא מזדחלת.

4. נראות - רכב גבוה + מעדיף רכב שנראה צעיר בצורה כזאת או אחרת.

נקודות נוספות לשיקול:

1. יש השבוע שבוע מכירות של יונדאי

2. יש עוד שבוע וקצת בערך 72 שעות של צ'מפיון מוטרוס

3. כפי שכבר אמרתי, יש לי חבר, ובינואר יש מבצע רכב על יונדאי.

אשמח לעזרתכם ואענה בשמחה על כל שאלה או תהייה שתהיה לכם

אביב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני תומך בקונה, נוסעת טוב מאוד עם הטורבו.

תשקול גם ספורטאז דיזל ו3008. אפשר למצוא ב134 ו144 בהתאמה מ0 ק"מ.

רכבים רמה מעל מה שאתה מסתכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם גדולים יותר, פחות זריזים וספורטיביים. הם לא מתאימים לבחור צעיר שמחפש רכב דינאמי.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

אני גם חושב שלבחור צעיר הרכבים הקטנים יותר מתאימים יותר בגדול,קח בחשבון שהיתרון הגדול של ה3008 זה הדינמיות שלו וההנאה מנהיגה,זה אחד הפרמטרים שמבדלים אותו בסגמנט הזה,תנסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם, תודה על התגובות :-o

הספורטאג' וה3008 רכבים מאד גדולים ויקרים, ולכן אפילו לא הסתכלתי עליהם.

אני פחות מכיר את הקטע של רכב 0 ק"מ - ואני דיי מנסה להימנע מקומבינות כאלו.

שימו לב ששהפרש שאתם מדברים עליו הוא גם גדול מאד - 124 לקונה, לעומת 134 לספורטאג ו144 ל3008 (אפילו לא חדש מהחברה, אלא מליסינג 0 ק"מ). האם זה מצדיק להסתכל על הדגמים האחרים? בסופו של דבר אתה גם לא מקבל את רמת האבזור הכי טובה שלהם, ככה שאולי אתה מקבל פחות בסופו של דבר?

אגב, שם דגש קטן שביצועים ונהיגה דינמאית זה לא הדבר שהכי חשוב לי. בסופו של דבר אני רוצה רכב אמין וביטחותי שימשיך איתי שנים קדימה, ולכן הייתי מוכן ללכת על רכב כמו הנירו למרות שהוא נראה כאילו סבא נוהג בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף רכב מהדגמים האלו, אין בעיות. כולם טובים. היתרון הגדול ביותר של הקונה היא הזריזות, יש כרגע מבצע של סיאט ארונה בקנייה באינטרנט של היבואן, דגם מאוד מאובזר, במחיר של 112, אתה מקבל המון איבזור ללא תוספת תשלום. שווה להסתכל על זה. הקיה סטוניק נופלת בין הכסאות, אין לה שום יתרון, הנירו, אחלה רכב, רק שהוא כמו שאמרת מתאים לבעלי משפחות שנוסעים הרבה.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה מתאימה לצעירים או לזוג שהילדים עזבו את הבית.

מבחינת עלות/תועלת - לדעתי גבוהה,מערכות בטיחות מקוריות,מנוע בריון וביצועים בהתאמה.

צריכת דלק יומית מהוד השרון לאוניברסיטת ת"א נעה סביב ה 12 ק"מ לליטר לא נורא בהתחשב לזמינות הכח המשכרת.

מערכת מולטימדיה מקורית תומכת באנדרואיד אוטו ( השמר לך מהשיקוץ של כלמוביל) עם שמע לא רע.

בזמנו עשיתי מבחן נסיעה ב 3008 ,ארונה וסטוניק,אף לא אחת מהן סיפקה חווית נסיעה כוחנית כמו הקונה ( זה מה שעניין אותי לאחר בעלות על קורולה רופסת) ולכן בחרתי בה

ביקורת קוטלות? לא מצאתי הרבה..תבדוק ביקורת מהאתרים הקנדיים או אמריקאים

לדוגמה:

https://www.caranddriver.com/reviews/a20154728/2018-hyundai-kona-16l-turbo-awd-test-review/

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין רתיעה מעסקאות 0 קמ, אף שלדעתי לרוב הרתיעה מוגזמת.

היית אומר שלא רוצה 0 ק"מ אז סבבה.

אבל אם אתה מתייחס לעסקה כזו כקומבינה אז יש מצב שאתה לא מכיר מספיק את העניין בשביל לפסול אותו

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם, תודה על התגובות :-o

שימו לב ששהפרש שאתם מדברים עליו הוא גם גדול מאד - 124 לקונה, לעומת 134 לספורטאג ו144 ל3008 (אפילו לא חדש מהחברה, אלא מליסינג 0 ק"מ). האם זה מצדיק להסתכל על הדגמים האחרים? בסופו של דבר אתה גם לא מקבל את רמת האבזור הכי טובה שלהם, ככה שאולי אתה מקבל פחות בסופו של דבר?

אגב, שם דגש קטן שביצועים ונהיגה דינמאית זה לא הדבר שהכי חשוב לי. בסופו של דבר אני רוצה רכב אמין וביטחותי שימשיך איתי שנים קדימה, ולכן הייתי מוכן ללכת על רכב כמו הנירו למרות שהוא נראה כאילו סבא נוהג בו.

0 ק"מ זה אותו רכב כמו מהיבואן רק שחברת הליסינג קונה אותו בהנחה משמעותית וחלק מהנחה עובר אליך. בתמורה לזה שאתה נרשם כיד 01.

רוב הרכבים החדשים נמכרים ככה.

אתה כתבת עד 140, קח את הקונה אם המנוע הכי חשוב לך כי זה מטוס קטן.

הנירו גם מאוד יקר מהיבואן.

בכל השאר הספורטאז וה3008 עדיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או רכב שהיבואן לא הצליח למכור במשך שנה ולכן אתה רושם אותו על שמך.

לא ראיתי שקוטלים את הקונה בביקורות, החסרונות העיקריים שלו הם בעיקר צריכת דלק גבוהה, תא נוסעים קודר ונוחות נסיעה בינונית(אם כי לאחר יום שלם של נהיגה זה לא היה נורא במיוחד, ויחסית לקטגוריה שלו הוא פונה לנהג יותר מהרוב).

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בספטמבר (6-13) ימי מכירות במאזדה. ה cx3 יקר יותר אבל לדעתי הוא מאוד יפה וזה יכול להיות יתרון בשבילך. גם תא הנוסעים שלו נראה טוב.

הוא גם עונה על הדרישות שלך: זריז, גבוהה, צריכת דלק סבירה יחסית. בנוסף יש לו מכלולים מוכחים ויתכן שהאמינות לטווח ארוך תהיה טובה יותר בזכות המנוע האטמוספרי והגיר הפלנטרי.

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין המכוניות שציינת, אני אוהב את הארונה: העיצוב לא מדהים, צ'מפיון זה הימור, אבל היא הכי פרקטית ומרווחת מביניהן.

סתם מתוך סקרנות, הסתכלת גם מחוץ לקופסא? יש עכשיו את המבצע של חבר על אופל פיג'ו וסיטרואן. לסיטרואן יש את הC3 אירקרוס שלא ממש התחברתי אליו, אבל לאופל יש את הקרוסלנד X ובתקציב שלך אתה יכול לקחת את הגרסה היקרה (116 לחבר). היות ואינך נרתע מפיג'ו/סיטרואן, והאמת שאין כל כך סיבה מבחינת אמינות בשנים האחרונות לפי מה שאני שומע, אז אין בעיה עם אופל שזה בעצם פיז'ו.

יש לה את רוב מערכות הבטיחות, מראה נחמד ועוד. מה שכן לאחרונה דווח שהיא מקבלת מנוע חדש עם 130 כס באדיבות פיז'ו אז שווה לבדוק מתי זה מגיע

בנוסף, בקרוב מגיעים מאזדה CX30 וסקודה קאמיק, כך שאולי שווה לחכות (ראיתי שמישהו המליץ על הCX3 וכאמור, הוא עוד שניה מוחלף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CX-30 לא מחליף את ה-CX3, מדובר ברכב גדול יותר שמכוון להתחרות בכלים אחרים.

מאזדה CX3 הוא רכב פנאי ייחודי ומהנה ולדעתי לפחות הוא אחד הרכבים הכי יפים על הכביש היום, אבל המחירים גבוהים והתמורה בצמד דגמי הכניסה בינונית.

אם אהבת את הארונה אבל אתה מחפש קצת יותר אבזור וביצועים אתה יכול לנסות את האטקה. הוא מגיע עם מנוע טורבו בנזין 1.5 ליטר עם 150 כ"ס, בקרת שיוט אדפטיבית שפעילה גם בפקקים, תיקון סטייה מנתיב הנסיעה ומימדים שהם עדיין קומפקטיים יחסית ולא מוגזמים. אני מאמין שהוא יוצע במחיר אטרקטיבי בימי המכירות הקרובים.

לחלופין, אם תבחר לוותר על הישיבה הגבוהה, סיאט לאון תחסוך לך כ-20,000 ש"ח בהשוואה לאטקה, היא מציעה את אותו המנוע, אבזור דומה והתנהגות כביש עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...