Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונה/ארונה/סטוניק/ נירו עד 140 אלף ש"ח.

AvivC
שימו לב! השרשור הזה בן 1701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, תודה על התגובות :-o

הספורטאג' וה3008 רכבים מאד גדולים ויקרים, ולכן אפילו לא הסתכלתי עליהם.

אני פחות מכיר את הקטע של רכב 0 ק"מ - ואני דיי מנסה להימנע מקומבינות כאלו.

שימו לב ששהפרש שאתם מדברים עליו הוא גם גדול מאד - 124 לקונה, לעומת 134 לספורטאג ו144 ל3008 (אפילו לא חדש מהחברה, אלא מליסינג 0 ק"מ). האם זה מצדיק להסתכל על הדגמים האחרים? בסופו של דבר אתה גם לא מקבל את רמת האבזור הכי טובה שלהם, ככה שאולי אתה מקבל פחות בסופו של דבר?

אגב, שם דגש קטן שביצועים ונהיגה דינמאית זה לא הדבר שהכי חשוב לי. בסופו של דבר אני רוצה רכב אמין וביטחותי שימשיך איתי שנים קדימה, ולכן הייתי מוכן ללכת על רכב כמו הנירו למרות שהוא נראה כאילו סבא נוהג בו.

יש עד יום הבחירות מבצע "חבר" בלובינסקי, בדוק כדאיות, לדעתי שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה ביצעתי נסיעת מבחן על שלושתן, זו התרשמותי:

נתחיל מהסטוניק שכמעט ונפסלה מידית רק על סמך רושם ראשוני מעיצוב הפנים - בעוד שלדעתי מדובר ברכב הכי בשל ושלם בעיצוב החיצוני שלו, התחושה בפנים מרגישה זולה מאוד, עם פלסטיקה מבריקה ומקרקשת שיוצרת אווירה עמוסה ומעייפת. קשה להתעלם גם מתנוחת הישיבה הנמוכה עד כדי גיחוך שמבהירה לך שאתה יושב בריו מסוגננת.

הנסיעה הרגישה הכי פחות מלוטשת מבין ה-3; מנוע הטורבו אמנם זריז יחסית אבל מרעיש למדי ובשילוב עם הגיר כפול המצמדים מייצר האצות קופצניות ולא נעימות. אחרי הרמזור השני כבר ידעתי שזה לא זה, ואמנם למי שמחפש סופר מיני מעוצבת (הסגמנט האמיתי של הרכב הזה), יתכן ומדובר בבחירה ראויה.

לקונה עיצוב חיצוני מעניין בז'אנר אוהב-או-שונא אבל אין עוררין על כך שמדובר ברכב שנראה הכי "ג'יפון" בין ה-3, והוא גם מרגיש ככה עם תנוחת הישיבה הגבוהה ביותר. העיצוב הפנימי בוגר למדי עם הרבה גוונים של אפור במראה "יונדאי" טיפוסי, ועדיין לתחושתי מגומר בחומרים איכותיים יחסית הנעימים למראה ולמגע.

כצפוי לרכב לא חסר כח ואם לוחצים - הוא מושך, והוא בהחלט מהנה לנהיגה כשהחסרון היחיד אליו שמתי לב הם בלמים ספוגיים ולא מאוד תגובתיים שדורשים לחיצה חזקה מהממוצע.

הארונה נראית כמו איביזה שאכלה יותר חלבון ממה שעשתה סקוואטים ועדיין - העיצוב החיצוני נאה וספורטיבי, במיוחד בשילוב הגג הדו גווני. בפנים יש רק פלסטיקה קשיחה על גבי פלסטיקה קשיחה יותר, ולמרות זאת הקונסולה לא מעייפת ומייצרת תחושת VW מוכרת ונעימה בסה"כ, לדעתי הרבה בזכות מרווח פנימי נדיב וחלונות אחוריים ענקיים שתורמים לתחושת הנינוחות.

3 הצילינדרים שמניעים את מנוע הליטר טורבו נשמעים ומרגישים אחרת מיתר מנועי הקונצרן מרובעי הבוכנה - הפתיחה מעט איטית יותר ונהימת ההאצה אנמית יותר, אבל ברגע שמתחילים להתגלגל הגיר המפורסם/ידוע לשמצה עושה את שלו וכתוצאה מתקבלת חווית נסיעה חלקה מאוד מבלי שהורגש חוסר בכח זמין - בתוך העיר או מחוצה לה. לגרסת ה fr יש גם מצב "ספורט" שמקשיח את ההגה והבלמים ותורם משמעותית להתנהגות המצויינת מלכתחילה.

עד כאן נסיעות מבחן ותחושות חמימות בלב, נותרנו (לפחות אני) עם התלבטות בין הקונה לארונה ואין מנוס מהתעמקות בנתונים הקרים (FR בארונה מול דגם בסיס בקונה)

בטיחות:

לארונה התראה על רכב בשטח במת + חוצה מאחור, לקונה לא

לארונה יש מובילאיי (זיהוי תמרורים והולכי רגל) להתרעה על סטייה מנתיב, בקונה מערכת מקורית

לארונה יש בקרת שיוט אדפטיבית, לקונה רגילה

בלימה אוטונומית בשתיהן

אבזור:

מולטימדיה 8" בארונה, 7" בקונה

מצלמה אחורית בתשלום בארונה, בקונה מקורית

משטח טעינה אלחוטי בארונה, בקונה אין

קיפול מראות אוטומטי בארונה, בקונה אין

KEYLESS בארונה, בקונה אין

מושב נוסע מתכוונן לגובה בארונה, בקונה נהג בלבד

בקרת אקלים מפולצת בארונה, רגילה בקונה

4 שמשות עולות בנגיעה בארונה, בקונה רק חלון נהג

שימושיות:

460 ליטר בתא המטען של הארונה, 361 בקונה (100 ליטר הבדל!)

לארונה מרחב פנימי רחב יותר עם יותר מקום לרגליים/ראש לנוסעים מאחור.

צריכת דלק מוצהרת 1:20 לארונה מול 1:15 בקונה (במציאות הארונה יותר כמו 1:15 והקונה מגרדת ליטר לעשרה קילומטרים מלמעלה)

מחיר:

מחיר מחירון + אגרת רישוי עבור דגם הבסיס של הקונה עומדים על 127,709 ש"ח ללא תוספות.

ארונה FR מגיעה ל 123,429 ש"ח - אבל - שנת אחריות נוספת (שאתה רוצה), צבע מטאלי ומצלמת רוורס (שמגיעים ללא תוספת בקונה), למשל, יביאו אותך יותר קרוב ל 127,429 ש"ח ומכאן שמחיר הבסיס של השתיים פחות או יותר זהה

פות"ש - מכיוון שדירגת בטיחות ואבזור בעדיפות עליונה אני ממליץ לעשות נסיעת מבחן על הארונה (אם לא כבר עשית), הגם שבהיעדר דרישות מיוחדות בתחום הביצועים להערכתי לא צפויה לך אכזבה. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או רכב שהיבואן לא הצליח למכור במשך שנה ולכן אתה רושם אותו על שמך.

לא ראיתי שקוטלים את הקונה בביקורות, החסרונות העיקריים שלו הם בעיקר צריכת דלק גבוהה, תא נוסעים קודר ונוחות נסיעה בינונית(אם כי לאחר יום שלם של נהיגה זה לא היה נורא במיוחד, ויחסית לקטגוריה שלו הוא פונה לנהג יותר מהרוב).

לא מבין איך פספסתי את הכתבה ואת הדיון הזה באופן כללי למרות כל החיפושים שלי באינטנרט. תודה!

יש בספטמבר (6-13) ימי מכירות במאזדה. ה cx3 יקר יותר אבל לדעתי הוא מאוד יפה וזה יכול להיות יתרון בשבילך. גם תא הנוסעים שלו נראה טוב.

הוא גם עונה על הדרישות שלך: זריז, גבוהה, צריכת דלק סבירה יחסית. בנוסף יש לו מכלולים מוכחים ויתכן שהאמינות לטווח ארוך תהיה טובה יותר בזכות המנוע האטמוספרי והגיר הפלנטרי.

לא מבין למה הוא כ"כ יקר. הוא לא נותן (הרבה) יותר משאר הקטגוריה ממה שאני ראיתי, והוא עולה הרבה יותר. לא זכור לי שמזאדה זה רכב פרימיום אבל אולי הזמנים השתנו.

בכל אופן, לא מאמין שההנחה בימי מכירות תהיה משמעותית כ"כ שיהיה שווה לקנות את הרכב, וגם אין לו בקרת סטייה מנתיב אקטיבית מה שמפריע לי יותר מבקרת שיוט אדפטיבית.

מבין המכוניות שציינת, אני אוהב את הארונה: העיצוב לא מדהים, צ'מפיון זה הימור, אבל היא הכי פרקטית ומרווחת מביניהן.

סתם מתוך סקרנות, הסתכלת גם מחוץ לקופסא? יש עכשיו את המבצע של חבר על אופל פיג'ו וסיטרואן. לסיטרואן יש את הC3 אירקרוס שלא ממש התחברתי אליו, אבל לאופל יש את הקרוסלנד X ובתקציב שלך אתה יכול לקחת את הגרסה היקרה (116 לחבר). היות ואינך נרתע מפיג'ו/סיטרואן, והאמת שאין כל כך סיבה מבחינת אמינות בשנים האחרונות לפי מה שאני שומע, אז אין בעיה עם אופל שזה בעצם פיז'ו.

יש לה את רוב מערכות הבטיחות, מראה נחמד ועוד. מה שכן לאחרונה דווח שהיא מקבלת מנוע חדש עם 130 כס באדיבות פיז'ו אז שווה לבדוק מתי זה מגיע

בנוסף, בקרוב מגיעים מאזדה CX30 וסקודה קאמיק, כך שאולי שווה לחכות (ראיתי שמישהו המליץ על הCX3 וכאמור, הוא עוד שניה מוחלף).

הסתכלתי על המבצע חבר. אני מעדיף לא לקחת רכב שהערך שלו ירד מאד מהר, וגם אין לשניהם מערכות בטיחות רבות בכלל. לשניהם אין בקרת סטייה מנתיב אקטיבית. המצב של הC3 בדגם היקר עוד יחסית בסדר, אבל האופל ממש לא.

CX-30 לא מחליף את ה-CX3, מדובר ברכב גדול יותר שמכוון להתחרות בכלים אחרים.

מאזדה CX3 הוא רכב פנאי ייחודי ומהנה ולדעתי לפחות הוא אחד הרכבים הכי יפים על הכביש היום, אבל המחירים גבוהים והתמורה בצמד דגמי הכניסה בינונית.

אם אהבת את הארונה אבל אתה מחפש קצת יותר אבזור וביצועים אתה יכול לנסות את האטקה. הוא מגיע עם מנוע טורבו בנזין 1.5 ליטר עם 150 כ"ס, בקרת שיוט אדפטיבית שפעילה גם בפקקים, תיקון סטייה מנתיב הנסיעה ומימדים שהם עדיין קומפקטיים יחסית ולא מוגזמים. אני מאמין שהוא יוצע במחיר אטרקטיבי בימי המכירות הקרובים.

לחלופין, אם תבחר לוותר על הישיבה הגבוהה, סיאט לאון תחסוך לך כ-20,000 ש"ח בהשוואה לאטקה, היא מציעה את אותו המנוע, אבזור דומה והתנהגות כביש עדיפה.

לגבי האטקה - הוא לא יוצע במחיר של יותר מ10,000 ש"ח הנחה (וגם זה במקרה הטוב), וזה מוריד את הדגם הבסיסי ל133 אלף. תוסיף תוספות כמו מצלמת רוורס שלא כלולה, אגרת רישוי, ועוד שיט שהם אוהבים לדחוף ותגיע ל136-7~ לפחות. במחיר הזה כבר להערכתי עדיף להשקיע עוד טיפה ולקבל רכב עם תמורה יותר טובה. אני טועה?

אני מבין רתיעה מעסקאות 0 קמ, אף שלדעתי לרוב הרתיעה מוגזמת.

היית אומר שלא רוצה 0 ק"מ אז סבבה.

אבל אם אתה מתייחס לעסקה כזו כקומבינה אז יש מצב שאתה לא מכיר מספיק את העניין בשביל לפסול אותו

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

אני אכן לא מכיר את העניין בכלל. רק התייעצתי עם אבא שלי והוא ישר קיבל רגליים קרות בגדול ואמר שלא כדאי.

לאף רכב מהדגמים האלו, אין בעיות. כולם טובים. היתרון הגדול ביותר של הקונה היא הזריזות, יש כרגע מבצע של סיאט ארונה בקנייה באינטרנט של היבואן, דגם מאוד מאובזר, במחיר של 112, אתה מקבל המון איבזור ללא תוספת תשלום. שווה להסתכל על זה. הקיה סטוניק נופלת בין הכסאות, אין לה שום יתרון, הנירו, אחלה רכב, רק שהוא כמו שאמרת מתאים לבעלי משפחות שנוסעים הרבה.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

מאמין שתהיה הנחה טובה יותר בימי מכירות שלהם על דגם הFR, ואז אולי שווה לקחת אותו כבר ולא את הSTYLE + הזה.

קצת מפריע לי שהסיאט ארונה מגיע עם mobileye, ובכללי אמרתי כבר בהודעה הראשונה - סיאט ארונה זה הרכב שננעלתי עליו בהתחלה ואחרי שהלכתי לאולם התבאסתי רצח מהיחס של המוכרים ושל צ'מפיון. הדברים שנאמרו באינטרנט עליהם לא סייעו למצב...

@VWM -שההודעה שלו הייתה ארוכה מדי לציטוט, ראשית תודה על הפוסט הארוך והמפורט.

לתחושתי האישית דווקא היונדאי קונה בטיחותית יותר. יש דגש למערכת אמיתית כמו בקרת סטייה מנתיב לעומת תנועה מאחור. בקרת שיוט אדפטיבית זה בהחלט סימן שאלה לא ברור ביונדאי קונה, כנראה אילוצי תקציב או משהו בסגנון, אבל בתכלס למישהו כמוני שלא נוסע יותר מדי - וגם לא יותר מדי בפקקים, אני לא בטוח שזה deal breaker. אין ספק שיש יותר אבזור בארונה, ובקונה אתה מקבל את המנוע במקום האבזור.

אבל בגלל תחושתי האישית שהבטיחות בקונה טובה יותר במעט (למרות שאולי התחושה מוטעת, בכל אופן 2 הרכבים לא רחוקים אחד מהשני). ולא אכפת לי לוותר על אינצ במערכת המולטימדיה, טעינה אלחוטית (כל עוד אין carplay אלחוטי כמו בBMW למשל זה לא שווה, גם ככה אהיה עם כבל מחובר, בלי קשר לזה שכרגע הפלאפון שלי לא תומך בטעינה אלחוטית אבל בעתיד יתמוך כנראה), מהמושב נוסע לא אכפת לי, מהבקרת אקלים המפוצלת לא אכפת לי (כי אני לרוב נוסע לבד בשני המקרים). keyless זה מבאס אבל לא deal breaker גם. שימושיות - אני לבד ברכב ברוב המקרים ואין לי עגלת תינוק בעתיד הקרוב לשים בתא המטען.

בקיצור - זה לא שאני נעול על הקונה ורק מחפש שירימו לי עליה, פשוט רוב היתרונות של הארונה נמחקים עקב צרכיי. ואני לא אשקר, המנוע קצת מפתה. צריכת דלק זה משהו שאני מוכן לספוג כי אני באמת לא נוסע יותר מדי

כמעט אף אחד לא התייחס לנירו. האם שווה להשקיע עוד 15 אלף ש"ח (אולי טיפה יותר) מהיונדאי קונה ולהשקיע אותם בנירו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נירו לא מתאימה, בין היתר, מהסיבות שציינת.

הארונה עדיפה על הסטוניק אז הסטוניק גם ירדה.

הקונה עדיפה על הארונה, מנוע חזק בהרבה שזה בונוס בשביל החיוך שלך (ושל תחנות הדלק :)) למרות שאין בכך צורך ממשי, תנוחת הישיבה גבוהה יותר, אין בה מובילאיי מעצבן, הרכב מרווח יותר אבל תא המטען קטן יותר, שני פרמטרים שבכל מקרה לא רלבנטיים בשבילך, ואם אתה רוכש אותה בהנחה ועוד בחודש ינואר זה הכי כדאי לעומת סיאט שעוד גובים לך כסף על תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני שותף לתחושות בנוגע ליחס מסוכני צמפיון. אני לא יודע באיזו סוכנות סיאט ביקרת, אבל אם מדובר בהתרחשות נשנית מישהו צריך לעשות שם בדק בית.

ביונדאי דווקא היו בסדר ובקיה היו הכי מסבירי פנים, כשמקצועיות נסיעת המבחן עמדה ביחס הפוך לאדיבות הסוכן - בסיאט היו הכי מקצועיים ובקיה הכי פחות.

לגבי הקונה - כבר אמרתי שהוא מרגיש הכי ג'יפון ואני חושב שהוא באמת הרכב השלם יותר. מבחינה בטיחותית הן כמעט זהות , הסיאט מעט עדיפה בהגנה על מבוגרים והולכי רגל והקונה על ילדים, אבל ההבדלים זניחים.

אגב, אני נמצא באותה התלבטות - ארונה ב 72 שעות של צמפיון בשבוע הבא או קונה בחבר בינואר הקרוב.

בסופו של דבר זה האבזור בארונה, שהוא רחוק מלהיות "מאסט", אבל מאוד מאוד כיף, אל מול מנוע בריא בקונה באותו תירוץ.

עבורי זה כנראה יוכרע עי גובה ההנחה במבצע - פער משמעותי מהקונה כנראה יהפוך את רכישת הארונה להחלטה כלכלית נכונה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VWM - שים לב שכל מה שאמרת בנוגע לאבזור או לפחות רובו כן קיים בגרסת הפרסטיג' (4X2 / 4X4),בדיוק כמו שחלקו או כולו לא קיים בגרסת הסטייל של הארונה.

בנוגע לרכבים גם אני מנמנעי המובילאיי ובנוסף הקונה מרגישה מאוד ייחודית בנוף,יחד עם המנוע ה"בריון" והמחיר הסביר כנראה שאני הייתי בוחר בה בלי הרבה מחשבות.

רק שתגיע כבר בקרת השיוט האדפטיבית אהם אהם כלמוביל.

אגב,לזכרוני בימי המכירות האחרונים (יש שבוע שאין "יום מכירות שלא יחזור" ? ) ,דגם הפרימיום 4X2 נמכר סביב ה-120K.

עריכה אחרונה על ידי bv12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח (לבנתיים) לבשר שסגרתי את היונדאי קונה פרימיום. אעדכן במבחן התוצאה בעוד מספר שבועות :)

אתה עומד להנות. מאד להנות :-)

בנסיעת המבחן ,הארונה והסטוניק היו אנמיות משמעותית לעומת הקונה,תתחדש וממתינים להתרשמותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השירות בסוכנות, אני לא יודע מהיכן אתם בארץ אבל בסיאט חיפה קיבלתי יחס טוב ובסיאט נצרת היחס מעולה ולמי שרוצה לרכוש וגר באיזור אני ממליץ לקפוץ לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח (לבנתיים) לבשר שסגרתי את היונדאי קונה פרימיום. אעדכן במבחן התוצאה בעוד מספר שבועות :)

איזו הנעה לקחת (4X4 או 4X2) ובכמה רכשת אם לא סוד.

לפני תקופה הזמנתי קונה 4X4 דגם פרמיום עם הנחה של 15אלף שח מהחירון ומעל זה איבזור בחינם.

ביטלתי את ההזמנה כי לא אהבתי את הרכב ומנוע טורבו הרגיש מיותר בשבילי.

אבל לנהוג עליו זה תענוג, אתה שם גז ורק סופר לאחור כמו על טיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו הנעה לקחת (4X4 או 4X2) ובכמה רכשת אם לא סוד.

לפני תקופה הזמנתי קונה 4X4 דגם פרמיום עם הנחה של 15אלף שח מהחירון ומעל זה איבזור בחינם.

ביטלתי את ההזמנה כי לא אהבתי את הרכב ומנוע טורבו הרגיש מיותר בשבילי.

אבל לנהוג עליו זה תענוג, אתה שם גז ורק סופר לאחור כמו על טיל.

כבר לא מוכרים את ה4X4, רק את ה4X2.

המחיר היה 123 אש"ח כולל אגרת רישוי (וכולל מרימי שמשות ואיתוראן שניתנו במתנה).

ההנחה של 15 אלף נשמעת הזויה, אבל אולי רצו להיפטר מהמלאי שיש להם על 4X4 לפני שהם מפסיקים לשווק את הדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל האופציות שהעלת לטעמי זקנות להחריד.

אדם צעיר אשר גם צעיר בנפשו קונה רכב כלשהו בתקציב הרבה יותר נמוך, נשאר עם הרבה כסף בצד לדברים יוצר מוצדקים או לחילופין אם אין לו הרבה לא משתעבד. לשלם הרבה כדי ללכת על בטוח זאת החלטה זקנה. עם רכב בתקציב נמוך לוקחים חברים לים ולא דופקים חשבון לנוזלי גוף על המושב האחורי, לא בוחרים חניות בפינצטה כדי שלא יפגע. עם רכב זול כשצעירים מעמיסים מכל הבא ליד ונוסעים לעבר השקיעה עם חיוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...