Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו קרוסטרק - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המבחן של סובארו קרוסטרק אמנם הרגיש ממש מיותר אחרי שסיימתי אותו, אבל הוא הצליח להזכיר לי למה אהבתי אותו.

MAIN-סובארו-קרוסטרק-2019.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה כמה ארוך או קצר - תמיד כיף לקרוא. הבדלים חיצוניים : ידיות בגימור כרום, גג נפתח, וצביעה כתומה לקצוות הפנסים הקדמיים לפי התקן האמרקאי.. למרות שהרכב עצמו מיוצר ביפן עבור ישראל אך בתקינה אמרקאית.

הבדלים נוספים : בלם יד מכני מול חשמלי באירופי, והכי מבאס עבור חלק גדול מחובבי סובארו שאין אפשרות להתקנת וו גרירה ברכבים בעלי תקינה זו - בדיוק כמו הפורסטר החדש. בתחילת השיווק היבואן הודיע שהוא עובד במרץ על הוצאת אישור לזה אך הדבר עוד לא אפשרי.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית למה לא רכשתי סובארו XV בזמנו היתה המנוע 2.0ל' הגדול והכבד במקום מנוע היברידי או טורבו.

ואז התחיל רעש שסובארו יביאו מנוע היברידי צנום בשביל לתת לרכב תווית "היברידי" במגזין "אוטו".

האם סובארו מתכוונים להביא את הXV עם מנוע אחר? אם כן איזה ומתי?

אם לא אז מדוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכוונים או לא.. אין כזה מבחר..

1.6

2.0

ו 2.0 הברידי עם סוללה 48v שאמור להגיע שנה הבאה (ולא מביא איתו בשורה של ממש).

למה לא בשורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהרכב עצמו מיוצר ביפן עבור ישראל אך בתקינה אמרקאית.

הפנסים א-סימטריים כמו בתקן האירופי או סימטריים כמו באמריקאי?

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינואר כשבאנו לרכוש אחד, במזל היו עוד כמה אחרונים בתקן האירופאי אז לקחנו אחד כזה עם וו גרירה. אני יודע שהרבה לקוחות קבועים של במותג התאכזבו מכך שאין אפשרות להתקין וו גרירה על הפורסטר והxv, ושבימים אלה מגיעה משלחת מיוחדת מיפן לנסות לפתור את זה מול משרד התחבורה משום שבארהב כן יש תקינה לזה.

בעניין אחר, האייסייט מערכת נהדרת וגם הבלימה בנסיעה לאחור עובדת יפה. הרכב באמת מאוד נוח ומצד שני באמת לא מאוד זריז.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיזה סיבה יש להעדיף אותו על פני הגירסה הארופאית?

כרגע אין כל כך אפשרות להעדיף, לא אותו ולא את האירופאי. דגם ה-2.0 ליטר נמכר רק בגרסה הזו (בשתי רמות גימור) וה-1.6 נמכר רק בגרסה האירופאית. אם אתה שואל אם עדיף חדש/אמריקאי או משומש/אירופאי, אז מלבד עניין וו הגרירה שציינו Legacy ו-bar72 ההבדלים זניחים ולא מדובר פה במצב של רכב טוב הרבה יותר ש"שווה" לשלם עליו את הכסף הנוסף.

הפנסים א-סימטריים כמו בתקן האירופי או סימטריים כמו באמריקאי?

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

אני חייב להגיד שאני לא זוכר בוודאות, אבל היות ומדובר כאן בפנסי לד (עוקבי פניה, אגב) עם פורג'קטורים הם בין כה וכה פחות א-סימטריים מפנסי הלוגן עם רפלקטור וההבדל בינם לבין פנסים בתקן אמריקאי בקושי מורגש.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה כמה ארוך או קצר - תמיד כיף לקרוא. הבדלים חיצוניים : ידיות בגימור כרום, גג נפתח, וצביעה כתומה לקצוות הפנסים הקדמיים לפי התקן האמרקאי.. למרות שהרכב עצמו מיוצר ביפן עבור ישראל אך בתקינה אמרקאית.

הבדלים נוספים : בלם יד מכני מול חשמלי באירופי, והכי מבאס עבור חלק גדול מחובבי סובארו שאין אפשרות להתקנת וו גרירה ברכבים בעלי תקינה זו - בדיוק כמו הפורסטר החדש. בתחילת השיווק היבואן הודיע שהוא עובד במרץ על הוצאת אישור לזה אך הדבר עוד לא אפשרי.

לא ברור לי העניין של תקינה אמריקאית וגיר רציף האם משווקים באמריקה כלי רכב אוטומטים שאינם בעלי תיבה פלנטרית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח להתחבר לרכב.

מה שהוא נותן ביחס למחיר פשוט לא מושך אותי

מסכים איתך, רכבים נוראיים הסובארואים האלה, גם הפורסטר אגב. השילוב הזה של מנוע עצל מ א ד וגיר רציף הוא נורא ואיום, נהגתי המון ברכבים האלה וחוויתי דיכאון. כמובן שגם דינמית, אין שום דבר מעורר, אם כי ייאמר שהאחיזה של ה- XV לא רעה בכלל, אבל אין משהו מעורר לנהיגה שם. בנוסף, סביבת נהג של שנות ה-90. כמובן שבשטח זה סיפור אחר, אבל אם הייתי מחפש שטח, כנראה שהייתי רוכש ג'ימני או דאסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי העניין של תקינה אמריקאית וגיר רציף האם משווקים באמריקה כלי רכב אוטומטים שאינם בעלי תיבה פלנטרית?

שאלה מוזרה. יש חוק בארה"ב נגד גיר אוטומטי שאינו פלנטרי?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי הפנסים : נהגתי בפורסטר של חבר והפנסים אכן סימטריים.

2. לגבי ת"ה : דגמי סובארו השונים (גם אלה עם מנוע 2.4 טורבו) נמכרים עם תיבה אוט' רציפה. אין פלנטרית ואין כפולת מצמד. התיבה מתנהגת אחלה אבל אני לא התחברתי לאופיה בנהיגה נמרצת.

לגבי מנועי בוקסר : מאוד אהבתי את ה ej 20 שהיה בלגאסי דור 4 - מאוזן, חלק, וממש בריון. תיבת הילוכים איטית בעלת יחסי העברה ארוכים סירסה אותה בצורה קשה!

אותן מחמאות מגיעות גם למניע FB 25 אשר שירת את הדור השישי שניחן בגרגור נחמד במצערת מלאה. גם כאן עבר דיכוי ע"י ה CVT שבמצבים מסויימים גרם לכוח המנוע להתפרץ במלוא עוצמתו!!

עוד נקודה חשובה בנושא הכוח - לא לשכוח שרכבי סובארו מצויידים בהנעה כפולה אשר גוזלת כוח ומכבידה עוד יותר על העסק. בעבר יצא לי לנהוג בלגאסי דור 4 עם תיבה ידנית וההבדל ממש מורגש.. שלא נדבר כל גרסת 3.0 spec b ידנית עם 6 מהלכים.. יא חסרה על הרכבים האלה!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...