Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופנוענים עם אגזוזים משופרים שיוצרים רעש מוגדל מרעישים בלילות בשכונה-יש חוק שמגבילם?

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 1689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אצלנו בשכונה (שכונת מגורים מנומנמת בפרבר של עיר) בחצי שנה האחרונה ישנה תופעה של צעירים עם קטנועים/אופנועים שמתקינים אגזוז שמייצר רעש מוגבר, והם נוהגים לעשות עם הכלים "רונדלים" בשעות הערב המאוחרות לתוך הלילה. בעיקר בסופ"שים. בשלב הזה זה כבר די ברור לכל שאין פה נסיעה מנהלתי הביתה בסוף יום עבודה אלא "רונדלים" סתם כך לעשות רושם כמו שצעירים שרק מקבלים רישיון על אופנוע נוהגים לעשות.

שאלתי - האם למשטרה יש כלים למנוע את התופעה? הכוונה במישור דיני התעבורה (כיוון של חוקי עזר עירוניים כמו רעש ומטרד לא יעבדו פה - "הוא בסך הכל נוהג הביתה, לא מארגן מסיבה"). דברים כמו:

1. האם האגזוז חוקי?

2. שלט שאוסר כניסה עם קטנוע לכבישי השכונה המנומנמת לאחר 11 בלילה?

וכו' - יש דרך למצוא פתרון לתופעה?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מתקינים מערכת פליטה מיוחדת אלא פשוט מסירים חלק ממנה. יצא לי לא פעם לעמוד לצידם ברמזור וכאחד שרגיש מהממוצע לרעש, אני פשוט סובל כאבים חזקים באוזניים ברמה שאני מוכן לרוצץ את ראשם.

כפי שכתבו, יש חוק בנושא אבל לא פשוט לרתום את המשטרה לנושא. מספיק לראות את כמות הרכבים על הכביש עם תאורה לא חוקית ומסנוורת במיוחד (כל חובבי הלד הסיני ללא רפלקטור מותאם) בכדי להבין שהמשטרה לא בדיוק מתעסקת עם זה, אלא אם זה במפגש מקרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם הפיקוח העירוני (הטדנרים שמצלמים עבירות חניה תוך כדי תנועה בלי לתת לך דו"ח ביד) גם יכולים להיות רלוונטיים לסיפור?

2. מתחילה להתארגן מחאה בקבוצות הפייסבוק השכונתיות וכו' - מה ההיתכנות לבקש ממשטרת המרחב הרלוונטי לבצע מבצע אכיפה ממוקד בשכונה? כלומר אני מניח שכשזה נוגע להפעלת לייזר מהירות, יש תורה סדורה, קובץ אקסל שבו מחלקים משמרות, ניתוחי GIS על מפות לאתר את הכבישים שבהם מותר 70 ומערכת ה- GIS מראה שיפוע יורד קרי בטוח יתפסו שם על 90 וכו'. ז"א מתנ"ע יודעים להיות מאוד מקצועיים ומסודרים. מה רמת הפתיחות שלהם לשיתוף ציבור ברמה המוניציפלית? אני מניח שבגלל שלא מדובר על "עבירת בריונות המסכנת חיים" אזי מה? לא יאכפו בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד זוהי התקנה מקומית אלא לפעמים כלים מגיעים עם אגזוזים כאלו.

יש אצלי בעיה דומה של איזה צעיר עם ג'וליה פה למטה.. באמת סיוט. אני באופן כללי עם דיזל כך שאני מרעיש לא מעט גם כן בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר שתמצא אגזוז אפטמרקט חוקי, רובם מיועדים למסלולים ולשיפור ביצועים (נטולי ריסון כגון ממיר קטליטי וכו'), גם האגזוזי אפטרמרקט שמגיעים על האופנוע דרך היבואן בתכלס לא עומדים בתקנים ובחוק.

כל אופנוע כזה דינו הורדה מהכביש על פי החוק היבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר שתמצא אגזוז אפטמרקט חוקי,

במילים פשוטות - אתה פשוט טועה.

יש מלא אגזוזים אפטר מרקט חוקיים. כתוב עליהם "street legal" ומותר לקנות אותם ולהתקין אותם.

והם גם לא עולים הרבה יותר מאלו הלא חוקיים, כך שלרוב קונים חוקי.

מה שכן- יש אחוז מסוים מהקונים שמוציאים את המשתיק לאחר הקנייה (בדר"כ עניין של בורג אחד).

*ואגב- זה שאגזוז הוא פתוח ומרעיש, לאוו דווקא הופך אותו ל"משופר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר מאשמח (ברצינות) שתראה לי פה בארץ מערכת full system לאופנוע כביש שמגיעה עם ממיר(ים).

גם באגזוז המקורי שמגיע מהיצרן יש משתיק, משתיק זה לא סממן לחוקיות.

מעבר לעניין הרעש יש את עניין הזיהום אויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם הפיקוח העירוני (הטדנרים שמצלמים עבירות חניה תוך כדי תנועה בלי לתת לך דו"ח ביד) גם יכולים להיות רלוונטיים לסיפור?

2. מתחילה להתארגן מחאה בקבוצות הפייסבוק השכונתיות וכו' - מה ההיתכנות לבקש ממשטרת המרחב הרלוונטי לבצע מבצע אכיפה ממוקד בשכונה? כלומר אני מניח שכשזה נוגע להפעלת לייזר מהירות, יש תורה סדורה, קובץ אקסל שבו מחלקים משמרות, ניתוחי GIS על מפות לאתר את הכבישים שבהם מותר 70 ומערכת ה- GIS מראה שיפוע יורד קרי בטוח יתפסו שם על 90 וכו'. ז"א מתנ"ע יודעים להיות מאוד מקצועיים ומסודרים. מה רמת הפתיחות שלהם לשיתוף ציבור ברמה המוניציפלית? אני מניח שבגלל שלא מדובר על "עבירת בריונות המסכנת חיים" אזי מה? לא יאכפו בכלל?

אולי אם תפעילו מספיק לחץ משהו יזוז. יתכן שאם המשטרה והמוקד העירוני יקבלו עשרות שיחות מדיירים בכל ערב הם יבינו שמדובר במטרד כולל ויפעלו לטפל.

לפיקוח העירוני עצמו אין סמכות ממשים בענין אבל העיריה אולי תפעיל לחץ נוסף על המשטרה לפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפעיל לחץ יש סיכוי שהמשטרה תפעל ביעילות.

לפנות למפקד התחנה הקרובה. לנדנד. להתמיד.

אני מדבר מניסיון כעורך דין

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה: מה משופר באגזוזים?

האגזוזו נועד להשתיק (או לעמם) את רעשי פליטת הגזים מהמנוע. השינויים המרגיזים האלה הם דווקא בגדר קלקול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוקל בדרך כלל הרבה פחות יכול להגיע לחצי מהמשקל של מערכת אגזוז מקורית, בעיקר כי הוא לא כולל ממיר קטליטי, עשוי מסגסוגת יותר קלה אין חיישנים, שסתומים וכו'.

נראה ונשמע הרבה יותר, לגבי שיפור בכח, לרוב תצטרך לבצע שינויים במערכת הזרקה\קרבורטור כדי לקבל שיפור, לעיתים יכול להיות מצב שבו שיפור בכח לא יתקבל מבלי שינויים בהזרקת דלק ובמקרים קיצוניים אפילו הרעה בתפקוד של המנוע, תערובת עניה מדי תגרום לבקפיירים בזמן האטה או תערובת עשירה מדי שגם תפגע בתפקוד המנוע ותגרום לפיח במנוע ובמקרים קיצוניים גם עשן שחור בלחיצה הגונה על הגז.

חיסרון הכי גדול - כל המערכות האלה ( FULL SYSTEM ) אינן חוקיות ונועדו למסלולים סגורים בלבד וזה בדרך כלל מסומן על האגזוז עצמו.

ניתן להחליף רק את האגזוז עצמו מבלי הצנרת ולהישאר עם הממיר(ים) לאחד תקני, יתן יופי חלקי ורעש יותר נחמד אבל שיפור בהאצה כנראה שלא תקבל.

עריכה אחרונה על ידי ROEi1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום רוב האגזוזים הם Street leagl ויש להם חותמת Eu והם עוברים טסט.

בנוסף לא נדרשים שינויים קיצוניים אלא בעיקר צריבת מפה ייעודית במחשב האופנוע שתואמת לאגזוז, לרוב זה מעודכן בעת התקנת האגזוז.

מאז תקן היורו 4 שנכנס לפועל אין יותר בורג שאפשר להוציא את המשתיק. הרוב עוקפים את זה ע"י קידוח/ריתוך וכו' .

השוטר יכול עד מחר לקפוץ שהאופנוע מרעיש מדי, יש חוק שקובע מהו רעש בלתי סביר ואם אין לשוטר מד דציבל זמין, הטענה שלו שווה כלום ושום דבר.

התופעה שאתה מתאר היא התקנת אגזוזים זולים שנרכשים מאתרים סיניים בחו"ל, חיקויים שנועדו לייצר רעש, לרוב מוגזם וזוועתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום רוב האגזוזים הם Street leagl ויש להם חותמת Eu והם עוברים טסט.

בנוסף לא נדרשים שינויים קיצוניים אלא בעיקר צריבת מפה ייעודית במחשב האופנוע שתואמת לאגזוז, לרוב זה מעודכן בעת התקנת האגזוז.

מאז תקן היורו 4 שנכנס לפועל אין יותר בורג שאפשר להוציא את המשתיק. הרוב עוקפים את זה ע"י קידוח/ריתוך וכו' .

השוטר יכול עד מחר לקפוץ שהאופנוע מרעיש מדי, יש חוק שקובע מהו רעש בלתי סביר ואם אין לשוטר מד דציבל זמין, הטענה שלו שווה כלום ושום דבר.

התופעה שאתה מתאר היא התקנת אגזוזים זולים שנרכשים מאתרים סיניים בחו"ל, חיקויים שנועדו לייצר רעש, לרוב מוגזם וזוועתי.

גם לאגזוזים שעומדים בתקן יורו 4 קל להוציא את המשתיק, יש לי אגזוז של arrow עם משתיק וההלחמה שלו כלכך קטנה שאפשר לשבור אותה בקלות ולהוציא את המשתיק(זה בכוונה ככה)

ולפותח האשכול, כל מי שזה רעש מוגזם מידי כנראה הוציא את המשתיק וזה לא חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...