Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן 'מחסל' ממסרי פחת

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

העצות פה ישמשו אותי להזמנת חשמלאי מורשה ועבודה מולו.

כמובן שחשמלאי טוב היה חוסך לי לכתוב פוסט פה, אך לפני שאני מזמין אחד אחר אני רוצה כלים לדעת שהוא טוב ושלא יתן לי עצות שגויות (אוגוסט בלי מזגן במבנה יביל.. הבנתם).

בבית עם מערכת חשמל חד פאזית, מזגן בן שנה מקפיץ ממסר פחת כמעט בכל כניסה של המדחס לעבודה.

מתקין מזגנים שהוא גם חשמלאי טען שהמזגן תקין, ולדעתו חיברו מכשיר חשמלי עם שנאי שביחד עם המזגן גורם לקפיצה (לדוגמא מטען של פלאפון).

כל תקע אפשרי נותק (מבנה קטן, כנראה רק הדוד נותר מחובר לרשת החשמל).

הוחלט להחליף ממסר פחת באחר (נתונים זהים תוצרת סימנס) - זה החזיק חודשיים, עכשיו חזרה התקלה.

לא השתנה דבר במערכת החשמל, צרכני החשמל והשימוש בהם.

אשמח לעצות איך להתקדם מפה, כדי שאוכל להזמין חשמלאי ולהנחות אותו מה אני צריך.

אין לי ידע לקבוע אם יתכנו תרחישים כמו זליגה קבועה קטנה מכדי להקפיץ את הפחת אך מספקיה כדי לקצר את חייו, והשילוב עם המזגן כבר עובר את הדלתא הנדרשת.

תודה מראש!

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחת קופץ מעיד בד"כ על מגע בין מוליך הפאזה או מוליך האפס, למוליך ההארקה. ייתכן שגוף החימום של הדוד מקצר לכן בתור התחלה נסה לא להפעיל את הדוד ולבדוק האם התופעה חוזרת על עצמה.

ייתכן מאוד שהבעיה בכלל בגוף החימום של המקרר כאשר הוא נכנס למצב הפשרה.

קשה לי להאמין שהפחת נדפק אלא יותר בכיוון של תקלה באחד ממכשירי החשמל או בעיה באחד השקעים בבית.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחת קופץ גם אם הדוד כבוי והחצי אוטומטי למטה, וכאמור רק כשהמדחס של המזגן נכנס לפעולה. אם המזגן כבוי הדוד וכל שאר הצרכנים בעומס מלא יכולים לרוץ חופשי.

עדיין צריך לבדוק את גוף החימום כדי לשלול זליגה של אפס לאדמה?

אני בטח שלא יודע לקבוע אם פחת יכול להידפק, אבל העובדה שהחלפה שלו פותרת את המצב לזמן מה גורמת לי לשאול.

אני יכול לפתוח את הישן אם יש דרך לבדוק אותו (יש לי כל ציוד מעבדה אפשרי אם זה עוזר).

סליחה על הריבוי שאלות, החשמלאי כבר עבר על הדוד ועל לוח החשמל (לא בדק זליגות וכדומה) אך כדי לשכנע את בעל הנכס שצריך חשמלאי אחר אני מנסה לאבחן כמה שאפשר בעצמי.

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק את תקינות מוליכי החשמל של המזגן כולל שקע/תקע של המזגן והחיבורים ליחידה הפנימית והחיצונית. לפעמים דברים פשוטים כאלה הם הבעיה.

האם בדקת את קבל העבודה של המדחס (למעשה הקבל עוזר גם בהתנעה של המדחס) ? למרות שהמזגן חדש הייתי בודק את הקבל.

נתק את תקע המזגן ולאחר מכן פרק את הקבל ובדוק את קיבול הקבל לאחר שפרקת אותו מהאנרגיה הצבורה בו על-ידי קיצור של הדקי הקבל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שציינת נבדק ע"י המתקין של המזגן (שהוא גם החשמלאי), אך הוא לא בדק קיבוליות/פריצה - רק שלא התנפח ושהמאוורר מתניע תקין.

אבדוק קיבוליות ואעדכן (יקח לי קצת זמן, המון תודה בינתיים!).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה היחידה הרלוונטית היא בדיקת טיב ההבדדה של המזגן. חשמלאי מבצע את הבדיקה עם מד התנגדות בידוד (״מגר״). על מנת שלא להרוס את הכרטיסים האלקטרוניים במזגן החשמלאי יבצע ניתוקים או שיגביל את מתח הבדיקה. ניחוש שלי שיש בעיית פריצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שנה הייתה לי בעיה דומה.. אבל לא עם מזגן אלא עם מקרר.

בסוף הבעיה הייתה בכלל במקום אחר..

הייתה זליגה בין קו האפס (החוטים הכחולים) לאדמה, גם אז לא עזר שהורדנו את כל המפסקים.

עדיין היו קפיצות לא מובנות שהמקרר היה נכנס לעבודה (הוא היה הצרכן הכי גדול בבית).

חשמלאי עם מגר יכול לבדוק זליגה בין פס של הכחולים לאדמה ואם אין אז אין ברירה ..

אלא לנתק אותם פיזית ולראות מי הכוכב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש להוסיף משהו לדברי אביב וקורולה.

זליגה מבעד לבידוד היא תופעה לא לינארית כלומר תוספת מה למתח או להפרש המתחים עלולה ליצור פריצה.

כשהמדחס נכנס לפעולה הזרם עולה, ואז עולה גם מפל המתח על קו האפס ביחס למוליך ההארקה.

אם המצב גבולי אולי (רק אולי) תוספת המתח במוליך האפס תספיק להקפיץ את הפחת.

אם אני אתה (לא ממליץ לך, לך תדע.......) הייתי מנתק את כל מוליכי האפס מהחיבור לפס בארון החשמל, ומנתק את כל הצרכנים מהחשמל. בדוד שיש לו מפסק דו-קוטבי מספיק להוריד את המפסק. ובשלב זה הייתי בודק בעזרת מגר התנגדות של כל מוליך ומוליך מול ההארקה.

גם אצלי הייתה פעם זליגה שהקפיצה את הפחת גם כשהחצי-אוטומט הרלוונטי היה מורד.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על כל העצות, כל מה שציינתם קל לבדיקה וברור גם מבחינת הזהירות מהתחשמלות (תודה לכל מי שטרח גם להזהיר בהודעה פרטית), אך אין לי מגר (ציינתי שיש לי את כל הציוד, הכוונה הייתי לציוד של מעבדות).

כרגע סוכם שהחשמלאי יחזור, הוא מעוניין להתקין פחת נפרד למזגן וזה מקובל - אך גם ביקשתי שיבצע בדיקת זליגות והסברתי לו את הרציונאל.

אעדכן.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...