Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין רכב פרטי (משומש) לליסנג פרטי

ay115
שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור הזה, החלטתי להתמקד בפיקנטו/I10 מנוע 1.25 (בגלל הרצון בגיר פלנטרי + שנתון מתקדם ואמינות סבירה)

התקציב שהקצבתי לעצמי 35-30,000 ש"ח, בתקציב הזה נכנסים דגמי 2013-2015.

(בקצרה, הדרישה היא רכב אוטומט, כ20,000 ק"מ בשנה, רובם על כביש 1/4/20 בשעות העומס - מבחינת גודל רכב מיני זה בסדר גמור, צפי צריכת דלק פקקים+מזגן כ1/10 בין עירוני ללא פקקים 1/15 עם מזגן בשיוט עד 110 קמ"ש)

לאחר שבועיים של חיפוש, לא מצאתי רכב שנראה כמו מציאה סבירה, ובנוסף בת הזוג החליטה להוציא רישיון נהיגה, מה שיגרור עלות נוספת במחירי הביטוח (כ2,000 ש"ח יותר בשנה (לפי בדיקה לרכב הנוכחי, פיג'ו 108 )

לכן, התחלתי לבדוק אופציות נוספות כגון רכישת 0 ק"מ או ליסנג פרטי, (במיוחד שקיה פיקנטו 1.25 חדשה נמכרת ב67,000 כרכב 0 ק"מ, מה שמעורר תמיהה על מחירי המשומשות בנות ה4-6..., אבל היצע וביקוש וכו')

(כרגע, רכישת 0 ק"מ ירדה מהפרק בשל עלויות הביטוח)

תחשיב סביר שערכתי המשווה בין רכב פרטי בן 4-6 לבין ליסינג פרטי, אשמח אם למישהו יש תובנות:

רכישת רכב: 35-30,000 ש"ח (ירידת ערך לאחר 3 שנים ו60,000 ק"מ כ15,000 ש"ח)

ביטוח: (עלות מוערכת ל3 שנים, לחובה ומקיף הכולל שנתיים של נהג חדש - כ15,000 ש"ח)

עלויות אחזקה לרכב משומש: (3 טיפולים, סט צמיגים, מצבר ומס' תקלות בתקופת האחזקה - כ10,000 ש"ח (מגלם כ2,000 ש"ח תקלות בשנה)

רישוי שנתי: (3 טסטים+עלות בדיקה ללא ריג'קטים) כ3,500 ש"ח

סה"כ כ43,500 ש"ח ל36 חודשי אחזקה.

אופצייה נוספת, היא ליסינג פרטי (כגון אוויס אקספרס)

עסקה לדוגמא (דרך מועדון לקוחות הייטקזון):

קיה פיקנטו 1.25 LX ל30 חודשים:

מקדמה: 7,500 ש"ח

תשלום חודשי 804 ש"ח

חבילת אחזקה (ביטוח+טיפולים): 296 ש"ח

תוספת נהג חדש: כ100 ש"ח בחודש

רישוי: 3 שנים כ-3,600 ש"ח

סה"כ עלויות:

עלות רכב: 31,620 ש"ח (מקדמה+חודשי)

חבילת אחזקה: 8,800 ש"ח

תוספת נהג חדש: 3,000 ש"ח

עלויות רישוי ל3 שנים כ3,600 ש"ח

סה"כ עלות כוללת 47,020 ל30 חודשי אחזקה

פער - כ3,500 ש"ח (בפועל טיפה יותר, כי בתחשבי של הרכב הפרטי מדובר על תחשיב של 36 חודשים ובליסינג 30 חודשים אז מעריך שזה לכיוון ה4,500-+ ללא הפתעות חריגות ברכב המשומש וללא התחשבות בעלויות העסקה (הקמה עמלת שקר כל שהוא, וללא התחשבות בעלויות בדיקת הרכב המשומש)

אשמח לשמוע השגות לגבי התחשיב הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תוספת נהג חדש בביטוח היא לשנה אחת, לא לשנתיים. כמובן שתוספת הגיל תלויה בגיל ולא בשום דבר אחר. אבל אתה יכול להתקשר לסוכן הביטוח יום לאחר שימלאו לזוגתך 21 או 24 (לפי העניין) על מנת לעדכן את תעריפי הביטוח.

שנית - מה קורה לאחר 3 שנים: בעסקת המימון (ליסינג פרטי) אתה נשאר בלי כלום, ואולי יחייבו אותך בסכומים גדולים לתיקון כל מיני פגמים קטנים. ברכישת רכב משומש אתה נשאר עם רכב משומש, שאתה יכול להמשיך להחזיק או למכור לטובת הרכב הבא, לפי צרכיך ויכולתך, בלי קציבת הזמן של עסקת המימון.

אם להכנס לעסקת מימון - וזה תלוי במיליון גורמים אחרים - הייתי מתחיל בבדיקת הלוואה בנקאית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג פרטי אתה נוסע על רכב חדש באויס גם מגיעים ואוספים ממך את הרכב לטיפול.

אתה לא מתעסק לאחר מכן בירידת ערך ובמכירת הרכב וסיפורים כאלו ואחרים.

באויס אתה לא משלם על כל השנה האחרונה של אגרת הרישוי אלא רק על חצי (כי העסקה ל 30 חודשים).

אני לקחתי מהם שברלוט ספארק עבור אשתי בעסקה זו.

מומלצת הרבה יותר מפיקנטו ויונדאי מבחינת אבזור, נוחות וכוח (הרכב עם מנוע 1.4 עם 98 כ"ס).

העלות גם זולה יותר משניהם.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג פרטי אתה לא מתעסק בסוף עם ירידת ערך - אתה משלם אותה כל חודש שהרכב אצלך.

בוודאות מבחינה כלכלית עדיף רכב משומש ( בערך אותו סוג הרכב ).

אבל אתה לא נוסע ברכב חדש ומתעסק עם כל מה שקשור בתחזוקה שלו. נוחות עולה כסף.

מתי ההפרש בהוצאות מצטמצם? כאשר יש נהג חדש - התוספת לנהג חדש לביטוחים בחבילות ליסינג פרטי יותר קטנות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תוספת נהג חדש בביטוח היא לשנה אחת, לא לשנתיים. כמובן שתוספת הגיל תלויה בגיל ולא בשום דבר אחר. אבל אתה יכול להתקשר לסוכן הביטוח יום לאחר שימלאו לזוגתך 21 או 24 (לפי העניין) על מנת לעדכן את תעריפי הביטוח.

שנית - מה קורה לאחר 3 שנים: בעסקת המימון (ליסינג פרטי) אתה נשאר בלי כלום, ואולי יחייבו אותך בסכומים גדולים לתיקון כל מיני פגמים קטנים. ברכישת רכב משומש אתה נשאר עם רכב משומש, שאתה יכול להמשיך להחזיק או למכור לטובת הרכב הבא, לפי צרכיך ויכולתך, בלי קציבת הזמן של עסקת המימון.

אם להכנס לעסקת מימון - וזה תלוי במיליון גורמים אחרים - הייתי מתחיל בבדיקת הלוואה בנקאית.

לגבי הביטוח - מדובר על ביטוח לנהג חדש (לא צעיר) מעל גיל 24 (העלות המצויינת כ15,000 לקחה את הדפרנציאליות בחשבון, שנה 1 6,000 שנה 2 5,000 שנה 3 4,000 - כמובן הכל בהערכה לפי WOBI)

"מה קורה לאחר 3 שנים" - 1. בתחשיב העלויות לרכב המשומש - לא חישבתי את העלות המלאה אלא רק את ירידת הערך כאילו אני מוכר את הרכב מייד לאחר ה 3 שנים (במידה ואני רוצה להתחשב בזה שישאר רכב בבעלותי אני אצטרך להוסיף למשוואה עלות נוספת של 20-15,000 ש"ח לרעת המשומש).

2. מהתרשמות של חבר הפורום ניקומיצ' (בעסקאות שלו מול אוויס אקספרס) לא היו הפתעות במועד החזרת הרכב, ציין שחייבו אותו בסך 350 ש"ח בגין שפשוף בטמבון.

בליסינג פרטי אתה לא מתעסק בסוף עם ירידת ערך - אתה משלם אותה כל חודש שהרכב אצלך.

בוודאות מבחינה כלכלית עדיף רכב משומש ( בערך אותו סוג הרכב ).

אבל אתה לא נוסע ברכב חדש ומתעסק עם כל מה שקשור בתחזוקה שלו. נוחות עולה כסף.

מתי ההפרש בהוצאות מצטמצם? כאשר יש נהג חדש - התוספת לנהג חדש לביטוחים בחבילות ליסינג פרטי יותר קטנות.

כמו שציינתי, במקרה שלי אכן יש/תהיה נהגת חדשה (צפוייה לגשת לטסט בחודש הקרוב) שתגרור תוספת בעלות הביטוחית.

ואני מודע לעלות הנוספת ביחס לרכב פרטי משומש - (מצד שני, גם קורץ לי לשלם תשלום חודשי קבוע לתקופה קבועה בלי להוציא סכום גדול בבת אחת)

כמו כן, העובדה שלא צריך למכור את הרכב בסוף התקופה מוסיף לאטרקטיביות.

לשם הקוריוז, את הרכב הנוכחי שלי רכשתי חדש ב2016, ובגלל שאין לי רצון או זמן להתעסק עם שוק היד2 (שגם מתמחר את הרכב בצורה שלא משקפת את הערך שלו) אני אעביר אותו לבן משפחה בעלות די סמלית (כ50% ממחיר מחירון)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק לא מבוטל ממכלול השיקולים שלך לא קשור לפן הכלכלי או שמור רק לך .

אנחנו כאן לא יכולים לנחש מה היכולת החודשית שלך בהחזרים, חסכונות, הגישה שלך לרכב הנוכחי, יחסים במשפחה.

גם לא יכולים לנחש כמה אתה מוכן לשלם יותר על הנוחות הזאת של ליסינג פרטי לרכב חדש, בהשוואה לאחזקת רכב משומש בבעלות פרטית.

ברגע שברור לך מה עולה יותר (בשקלים בלבד), לדעתי, הפורום לא יכול לעזור יותר מדי בהחלטה הסופית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את נושא הרכב המשומש שנשאר בידך כדבר מצויין.

אתם זוג צעיר, יתכן שבעוד 3 שנים תזקק לכל פרוטה לצורך חתונה/קניית דירה/מימון ילד או הוצאה אחרת, ואז העובדה שיש רכב בלי חובות תהיה חיובית מאד, בהשוואה למצב בו אתה בדיוק צריך להזדכות על רכב הליסינג ולהתחיל מחזור חדש של חיפוש ורכישת/חכירת רכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...