Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאנקן דונאטס בישראל. אולי שמישהו יפתח?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקפה בארץ, ברוב המוחלט של המקרים - רע מאוד.

שטויות, צר לי.

בארץ גם יש חומר גלם טוב, גם יודעים להכין קפה סביר ברוב המקומות, ואפילו במקומות הרעים יודעים להקציף.

חסר לך איזה ביקור באירופה (כן, כולל איטליה) לקבלת פרופורציות.

אפילו בקיפצובה (!) שזה מקום שאתה בא אליו עם אפס ציפיות (צ׳יפס וקטשופ, רק שיירגעו הדרדקים) קיבלתי קפה מעולה.

לא סביר. מעולה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

hans ידידי. עבדתי בתחום הקפה במשך כמעט 5 שנים בישראל, ביקרתי במסגרת העבודה בעשרות מקומות.

רוב המוחלט של הריסטות - חלש וחסר יד מקצועי. (יש בהחלט גם מצויינים, אבל לא מספיק).

נסעתי בכל אירופה, גם באיטליה, גם בצרפת וגם בגרמניה. הקפה הכי טוב ששתיתי היה בצרפת, באיטליה היה פחות לטעמי בעיקר כי הם אוהבים את הקפה שלהם קלוי על סף השרוף והם ממעטים מאוד לשתות עם חלב (שותים בעיקר אספרסו).

בארץ אוהבים קפוצ'ינו או "נס על חלב" והטעמים פה שונים בתכלית.

ברוב המקרים כששאלתי בריסטי (שזה בריסטה ביחיד) מה זמן הזרימה המיטבי לקפה - קיבלתי עיני עגל פעורות.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פה מכינים קפה שמנסה לקלוע לטעם של הישראלי הממוצע, בארה"ב מנסים לקלוע לטעם של האמריקאי הממוצע.

אפשר להתווכח מה טעים בלי סוף וזה נכון שיש דרך "נכונה" להכין קפה, אבל אם יבשת שלמה אוהבת את הסוכר תירס שלה עם קצת קפה וקצפת, לך תתווכח איתם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים כששאלתי בריסטי (שזה בריסטה ביחיד) מה זמן הזרימה המיטבי לקפה - קיבלתי עיני עגל פעורות.

בגלל שהתשובה הנכונה היא ״זה תלוי״.

בנוגע להשוואות - בוא נישאר עם תפוזים מול תפוזים ולא נתחיל להתערבב עם העדפות ->

אני מוכן לעמת קפוצ׳ינו ממוצע שמשיגים במקום ממוצע בעיר ממוצעת בארץ עם כל קפוצ׳ינו בעולם.

וזה לא מתוך איזה נציונל-פטריוטיזם גדול, אלא סתם אוסף של אבחנות שאספתי לאורך השנים.

ובאיטלקית, בריסטי זאת צורת רבים של בריסטה :roll:

אז לא כדאי לנסות להתעליין עם מונחים באיטלקית שחלילה לא אעשה לך בלוקה לה טסטטורה (עצירת קלייה). :-P

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לבאדוויזר, שנה שעברה כשביקרתי בארה"ב ישבנו באיזו המבורגריה נידחת, אני הזמנתי סטלה והחברה הזמינה באדוויזר. תקעתי בה פרצוף כזה :crazyeyes ואמרתי לה שהיא תתחרט על זה.

מפה לשם, שלוק אחרי זה נחשו מי נהנית מהסטלה ומי תקוע עם הבאדוויזר...

אבל כן, הבאדוויזר הצ'כי לא רע.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן לעמת קפוצ׳ינו ממוצע שמשיגים במקום ממוצע בעיר ממוצעת בארץ עם כל קפוצ׳ינו בעולם.

וזה לא מתוך איזה נציונל-פטריוטיזם גדול, אלא סתם אוסף של אבחנות שאספתי לאורך השנים.

אז לא כדאי לנסות להתעליין עם מונחים באיטלקית שחלילה לא אעשה לך בלוקה לה טסטטורה (עצירת קלייה). :-P

אנחנו לא חלוקים על המונח, בסוגריים הסברתי שבריסטה זה יחיד...כשאני קורא את זה שוב כתבתי את זה בצורה די עילגת.

אל תעשה לי בלוקה בבקשה :)

סקוזאמי פר לרורה..

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטח שלא נציונל פטריוט גדול, ובכל זאת, אני נהנה מהקפה בארץ יותר מבערך כל מקום אחר שהייתי בו בעולם.

הקפוצ'ינו הכי טוב שיצא לי לשתות עד היום היה אומנם בטוקיו, אבל הוא היה כ"כ חריג ביחס לכל קפוצ'ינו אחר ששתיתי שם, שזו כנראה גם סיבה לכך שאני זוכר אותו.

האמת שאין לי אין הסבר טוב לזה, ולא התעמקתי בנושא, אבל יש לי ספקולציה קלה שזה אולי גם קשור לטעם שונה של חלב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי הקפה בארץ פשוט נהדר מהסיבה הפשוטה שברוב בתי הקפה מוכרים מותגים איטלקיים בקלייה בהירה (מאורו, לוואצה, אילי האדום וכו') בדיוק כמו שאני אוהב.

בכל ביקורי באיטליה הפעם היחידה אשר בה שתיתי קפה שלא היה מצוין היה בפירנצה ברחוב ויה נאציונלה בבית קפה יחסית מעפן. מלבד זאת הכל תמיד היה נהדר. ברוב המקרים הקלייה הייתה בהירה ולא כהה (קפה שרוף באיטליה? קצת בצפון, שם שותים את האילי הכהה).

גם הביתה אני קונה לוואצה או מאורו (כן, כן, לא קפה טרי, אני יודע) ונהנה כל בוקר, וערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

למי שזה עושה לו טוב...:

משבר בענף האופנה? פוקס רוצה למכור לכם המבורגרים וקפה

בעל הקבוצה הראל ויזל במגעים להקמת שותפות עם האחים ירזין, המסעדנים שייסדו את רשת מוזס ומחזיקים ברשת טוני וספה. ינסו להביא ארצה את סטארבקס ואת רשת הבורגרים הניו-יורקית שייק שאק

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5611450,00.html

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קפה גרוע והמבורגרים בינוניים בדרך לארץ.

(שייק שאק כ״כ בינוניים יחסית לכל בורגר ממוצע בארץ שהוא מעבר לFast food שזה עצוב)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב אנשים אומרים שהם מנסים לאכול יותר בריא אז כל רשתות הדונסטס בקשיים.

קריספי קרים סגרו את רוב הסניפים.

דאנקין נקראים דאנקין עכשיו, בלי דונטס בשם.

באירופה קריספי קרים יותר חזקים מאשר בארה"ב.

קריספי קרים הרבה, הרבה יותר טובים.

dunkin.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדאנקין יש גם משקאות חמים טובים, לא רק דונאטס...

למרות שבביקור האחרון שלי בארצות הברית, קניתי דונאטס בדאנקין (והייתי מאוד סקפטי כן?) היה פשוט מעדן.

לגבי שיק שאק - לא משהו בכלל....אם כבר עדיף את אין אנד אאוט או פייב גייז.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קפה גרוע והמבורגרים בינוניים בדרך לארץ.

(שייק שאק כ״כ בינוניים יחסית לכל בורגר ממוצע בארץ שהוא מעבר לFast food שזה עצוב)

ואיך הם ביחס למקדונלדס שאליהם אני לא נכנס אלא אם כן זה הדבר היחיד שיש?

שאני אדע כמה נואש אני צריך להיות כדי להיכנס לשם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא חושב שזה יהיה בדיוק אותו דבר כמו בחו"ל כי הם מתאימים את זה לקהל היעד. גם מקדונלדס בארה"ב לא בדיוק אותו טעם כמו פה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אבל הרמה נשארת בערך אותו דבר.

אני לא מצפה לאותו טעם, אבל מקדונלדס דרעק בארה"ב (ואפילו בסין), וגם בארץ - אותה רמת דרעק.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...