Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמקולים חדשים מחרחרים

Ofek Gal
שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי מעט מוגזם סכום של 2,000 ש"ח עבור תיקון התקנה קיימת.

לא ראית את הרכב ולא את ההתקנה בכלל. אין שם מה לתקן מי שמכבד את עצמו לא יתקן כזה דבר. לא הועבר בכלל חיווט לדלתות (כרגיל שימוש בחיווט מקורי). אין שם הגבהות אלא שימוש ברמקול המקורי כהגבהה. RCA הועבר רק אחד וגם הוא ברמה ירודה. החיווט שכן הועבר גם הוא ברמה הירודה ביותר (כולל מתח). רמקולים אחוריים הותקנו על המגש האחורי עם חיתוך שמשאיר הרבה רווחים מסביב, כי פשוט לא ניתן להתקין את הרמקולים על המגש המקורי אלא יש צורך בבניית מגש אחורי. המגבר נזרק מתחת לכסא מבלי שדאגו לקבע אותו. את זה אתה רוצה לתקן?

מעניין איזה מתקין שמכבד את עצמו ואת עבודתו יעבוד יום שלם כולל חומרים יבנה מגש אחורי וירפד אותו ובסוף יקח 500-600 ש"ח.

אז בבקשה לפני שאתם כותבים שטויות תנסו לרדת לעומקם של דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עם כל הכבוד,

לדעתי 2,000 ש"ח הוא סכום מאוד גבוה עבור התקנה שכזו.

אני מקווה שכולנו מסכימים שפות"ש לא הולך להתחרות עם הרכב שלו ב-iasca.

לכן, הדבר הנכון כרגע הוא למזער נזקים כספיים ולגרום למערכת לעבוד היטב במינימום השקעה.

אפשר להשתמש בחיווט המקורי לרמקולים שבדלת, היצרן לא העביר שם חוטים בקוטר של רבע מ"מ, נכון?!

החיווט שבדלתות מספיק טוב כדי לחבר את הוופרים לקרוס אובר של הרמקולים.

הנה סרטון הסבר:

קיבוע מגבר - את המגבר שנמצא מתחת לכסא, ניתן לקבע עם לוח עץ/צמדנים (וולקרו) ואין טעם לקדוח את פח הרכב.

RCA וחיווט - ניתן להשתמש בחיווט ברמה סבירה ויעילה.

לדעתי כדאי שפות"ש יעשה סקר שוק אצל כמה מתקינים מומלצים,

אני עדיין חושב שסכום של 600-500 ש"ח עבור העבודה הנ"ל הוא סביר (עבודה נטו, ללא חיווט).

חיווט - קיט התקנה של 8GA אמור להספיק למגבר (אין צורך לזרוק את החיווט הקיים, ניתן להשתמש גם בו במקביל).

לגבי מגש אחורי - ניתן לתקן רווחים בין רמקולים למגש בעזרת חומרים אקוסטיים. העלות לא אמורה להיות גבוהה.

טווח מחיר סביר לחומר אקוסטי הוא 250-200 ש"ח (אם צריך אפשר להזמין מחו,ל וליישם לבד ובאופן עצמאי).

בהצלחה.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה חייב להבין כשאני מתקין ללקוח מערכת ברכב ולא משנה אם זה מולטימדיה או אם זה מערכת קומפלט עם 10 מגברים ובניות, אני שם את השם שלי והמוניטין שלי על ההתקנה הזאת, כמו כן אני לוקח אחריות על ההתקנה ולכן במקרה כזה אני לא מתקן התקנות חובבניות מסוג זה אלא מתקין הכל מחדש. אם למחרת יהיה קצר ברכב האשמה תיפול על המתקין האחרון שנגע ברכב גם אם הוא לא אשם.

אותי לא מעניין במה הבחור הולך להתחרות. אותי מעניין רמת ההתקנה שאני מוכר ללקוח. כדי שלא ימשיך להתגלגל בין כל מיני מתקינים וימשיך לזרוק כספים. יש רמה מינימלית להתקנה ואצלי היא הרבה יותר גבוהה מהשוק. לא משתש בחיווט זול שיגרום ללקוח לחזור אל המתקין מספר פעמים.

אתה תמשיך להשען על סרטונים ותאוריות ואני אשען על "תכלס בשטח". חיווט מקורי ברוב הרכבים לא מתאים להגברה בטח ובטח ברכב הנ"ל (שוב לא ראית את הרכב ולא את ההתקנה) אתה טועה ומטעה. האם אתה יודע או ראית באיזה חיווט מקורי מדובר? כמובן שלא, אני חווה את זה על בסיס יומי ומי שמשתמש בחיווט מקורי ירגיש זאת בתוצאה הסופית.

אתה כותב שאין צורך לזרוק חיווט קיים, האם ראית פיזית את סוג החיווט שהועבר ברכב? התשובה היא כמובן שלא.

לגבי המגש האחורי, שוב לא ראית ואתה ממשיך לכתוב שטויות​. הרמקולים מותקנים בצורה מרושלת ולא מקובעים כמו שצריך. גם החלפת מגש (מקורי) לא תעזור בגלל המבנה של המגש. אני מבין שעניין הנראות לא ממש מעניין אותך. אתה מציע לו לרכוש חומרים ב200-250 ש"ח ולאטום וזה יראה זוועה, כשעלות בניית מגש שגם ניראה טוב וגם יתן תוצאה טובה יותר עולה 400-450 ש"ח.

בקיצור אתה מציע לו להוציא באזור ה1000ש"ח פלוס על תיקון התקנה עם שימוש בחיווט מקורי ועם מיני תלאים שחלק מהעבודה הבחור יבצע וחלק המתקין.

נשמע דיל מעולה.

מכיוון שפותח השרשור הינו חייל הצעתי לו שיתקן בעצמו והסברתי לו מה הוא צריך לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכמת בצורה מושלמת את הידע התאורתי שלך וכהרגלך לא התייחסת לגופם של דברים.

אני עדיין ממתין להסבר המפורט שלך,

מדוע יש צורך להחליף את החיווט של הרמקול הקדמי.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין ממתין להסבר המפורט שלך,

מדוע יש צורך להחליף את החיווט של הרמקול הקדמי.

קודם כל אתה חייב להבין כשאני מתקין ללקוח מערכת ברכב ולא משנה אם זה מולטימדיה או אם זה מערכת קומפלט עם 10 מגברים ובניות, אני שם את השם שלי והמוניטין שלי על ההתקנה הזאת, כמו כן אני לוקח אחריות על ההתקנה ולכן במקרה כזה אני לא מתקן התקנות חובבניות מסוג זה אלא מתקין הכל מחדש. אם למחרת יהיה קצר ברכב האשמה תיפול על המתקין האחרון שנגע ברכב גם אם הוא לא אשם.

אותי לא מעניין במה הבחור הולך להתחרות. אותי מעניין רמת ההתקנה שאני מוכר ללקוח. כדי שלא ימשיך להתגלגל בין כל מיני מתקינים וימשיך לזרוק כספים. יש רמה מינימלית להתקנה ואצלי היא הרבה יותר גבוהה מהשוק. לא משתש בחיווט זול שיגרום ללקוח לחזור אל המתקין מספר פעמים.

אתה תמשיך להשען על סרטונים ותאוריות ואני אשען על "תכלס בשטח". חיווט מקורי ברוב הרכבים לא מתאים להגברה בטח ובטח ברכב הנ"ל (שוב לא ראית את הרכב ולא את ההתקנה) אתה טועה ומטעה. האם אתה יודע או ראית באיזה חיווט מקורי מדובר? כמובן שלא, אני חווה את זה על בסיס יומי ומי שמשתמש בחיווט מקורי ירגיש זאת בתוצאה הסופית.

אתה כותב שאין צורך לזרוק חיווט קיים, האם ראית פיזית את סוג החיווט שהועבר ברכב? התשובה היא כמובן שלא.

לגבי המגש האחורי, שוב לא ראית ואתה ממשיך לכתוב שטויות​. הרמקולים מותקנים בצורה מרושלת ולא מקובעים כמו שצריך. גם החלפת מגש (מקורי) לא תעזור בגלל המבנה של המגש. אני מבין שעניין הנראות לא ממש מעניין אותך. אתה מציע לו לרכוש חומרים ב200-250 ש"ח ולאטום וזה יראה זוועה, כשעלות בניית מגש שגם ניראה טוב וגם יתן תוצאה טובה יותר עולה 400-450 ש"ח.

בקיצור אתה מציע לו להוציא באזור ה1000ש"ח פלוס על תיקון התקנה עם שימוש בחיווט מקורי ועם מיני תלאים שחלק מהעבודה הבחור יבצע וחלק המתקין.

נשמע דיל מעולה.

מכיוון שפותח השרשור הינו חייל הצעתי לו שיתקן בעצמו והסברתי לו מה הוא צריך לעשות.

מה המצב יוסי

כן הסברתי לי מה אני צריך לעשות,

אני יכל להעביר עוד 2 חוטי RC ולחיות עם זה ככה,

אבל כפי שהסברת אפשר להוציא הרבה יותר מהציוד שיש לי,

אני מבחנתי שומע טוב והמערכת לא כזו נוראה (אני מבין בסאונד יוצר מוזיקה אלקטרונית, כן טיפה נשמעת צורם בווליום גבוה גם שחתכתי הרבה מHIGH)

והלוואי הייתי יכל לעשות את כל מה שהסברת לבד אבל אני לא איש מקצוע ולא מכיר מישהו שיכל לעזור לי בזה,

אם אני משלם לך על התקנה כפי שצריכה להיות יוצא שהוצאתי 4000 ש"ח על המערכת בסך הכל שזה בצעם כמעט כמו עלות הרכב.

לכן שיקול שצריך לקחת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו התקנה תקציבית,

אז כדאי להריץ עוד RCA כדי שתוכל לשלוט על הסאב מהמכשיר JVC שלך.

לא הייתי משקיע מאות ש"ח ברמקולים אחוריים, מכיוון שהאפקט שלהם לא משמעותי כשיש קומפוננט וסאב.

ובטח שלא הייתי משקיע בציפוי לבד ואסתטיקה,

זה נחמד שהמערכת נראית טוב אך זה לא בהכרח תורם לשמע.

לדעתי כדאי שתעשה סקר שוק אצל כמה מתקינים מומלצים,

ותבקש הצעת מחיר לבדיקת חיווט, הרצת כבל RCA וכיוונים.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...