Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו מיטו או רנו קליאו

Ron.cohen13
שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אני חדש פה בפורום, ואחרי אין ספור חיפושים באינטרנט אמרתי שהכי טוב לשאול באופן אישי. אני במשך חודשים מחפש סופר מיני, החלטתי אחרי הרבה חיפושים שמבחינת תקציב ( 40 אלף) אני רוצה רנו קליאו, נסעתי על כמה. מת על הצורה, מת על המראה ונהנתי ממש.

עכשיו אני מחפש הרבה זמן את האחת, ידנית כמובן, יד ראשונה, ק"מ נמוך, שנתון 2015/2016 ומעלה, בלי מכות ( שריטה פה ושם זה הגיוני) ובמחיר הגיוני.. כמעט ומצאתי אחת ובסוף לא המחיר שהוא רצה גבוה מידי.

אז אחרי חיפושים רבים במקרה נתקלתי באלפא רומיאו מיטו 105 כוח סוס, ידנית, 2016, עם 29 אלף ק"מ, ב50 אלף לפני בכלל מו"מ.. וזה מעל התקציב אבל אמרתי שאולי זה שווה.

בכל מקרה. רציתי להתייעץ פה בפורום, כי אני מקבל כ"כ הרבה דעות שונות על האלפא הזאת ואני באמת לא יודע אם שווה לקנות אותה, או לחכות לקליאו המבוקשת...

מבחינת דלק הם די דומות, הקליאו קצת יותר חסכונית, מבחינת כוח כמובן שהמיטו

ומבחינת נוחות שתיהן נוחות לי

והשאלה הגדולה זה מבחינת אמינות, חלק אומרים לי אלפא אמינה אם שומרים עליה וחלק אומרים לי על הפנים

אז למען ה', מישהו שיכול לעזור לי עם כל המידע הזה

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאמרו לך על אלפא נכון, כלומר, האלפות יותר רגישות לתחזוקת שבר ודורשות אחזקה יותר הדוקה ותדירה מהוראות יצרן. יתר על כן, רצוי מאוד לטפל באלפות במוסכים מומחים.

בדוק היטב את היסטורית הטיפולים של הרכב.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאמרו לך על אלפא נכון, כלומר, האלפות יותר רגישות לתחזוקת שבר ודורשות אחזקה יותר הדוקה ותדירה מהוראות יצרן. יתר על כן, רצוי מאוד לטפל באלפות במוסכים מומחים.

בדוק היטב את היסטורית הטיפולים של הרכב.

אין לי בעיה לטפל כמו שצריך ברכב, אני בנאדם שמאוד דואג לציוד שלו ובמיוחד לרכב.. אני בקבע בצבא ויש לי רכב ( דימקס ישנה) עם כל מה שהיא עוברת אני צריך לקבל צלש חח

השאלה אם הפער בין רנו קליאו למשל במוסך מורשה לאלפא במוסך מורשה מבחינת כסף ממש גדול?

ועד כמה האלפא לא אמינה? שפתאום יהיה לי בעיות ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

עד לפני שנה הייתה לי אלפא רומיאו, מיטו 120 כ"ס ידנית - שנת 2010.

הרכב היה ברשותי 3 שנים.

מבחינת חווית נהיגה, פשוט אין מילים ועוד אומרים שאלפא ישנה מספקת חוויה יותר טובה.

אני יכול להגיד לך שהייתי מאוהב באוטו הרמות קשות.

מבחינת אמינות, 3 שנים מלבד טיפולים רגילים לא ניתקלתי בשום בעיה או תקלה חמורה כלשהי.

כשקניתי את הרכב העדפתי להחליף את רצועת הטיימינג למרות שלפי הספר יכלתי למשוך עוד שנה או 20K ק"מ אבל לא ידעתי איך נהגו באוטו אז העדפתי להחליף.

מחיר הרצועה כולל עבודה לא הגיע ל 1,500 ש"ח אצל מיכאל אלפא בת"א (רק מילים טובות יש לי אליו).

שאלתי אותו למה במיטו המחיר "נמוך" יחסית, ענה לי כי מדובר באותם חלקים של פיאט ולכן המחירים צונחים.

אז מבחינת אמינות הרכב היה אמין ולא עשה בעיות כלל, גם מחיר טיפולים הוא סביר בהחלט ואין לך ממה לדאוג.

יש לי רק בעיה אחת והיא עניין הרכב שאתה קונה שזה ה 105 כ"ס - אני הייתי הולך שנתון אחד אחורה וקונה לפחות את ה 120 כ"ס או את ה 135 כ"ס.

בכל מקרה תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון וידע מספיק על המיטו, אני כן יודע שהדיבור עליה זה שלא מדובר באחד מהדגמים הטובים ביותר שלהם (לא מבחינת אמינות אלא כרכב), הקליאו מן הסתם יותר ״עממית״, היא נחשבת לאמינה בגרסה הידנית שאתה מחפש, אין בעיות או מחלות ידועות, היא כן קצת חלשה אבל גם מהנה לנהיגה ומאובזרת יפה מאוד וכמובן שנראית מצויין (אבל גם המיטו נאה מאוד לדעתי)

בלי להתייחס להשוואה בין הקליאו למיטו אני כן יכול להמליץ על הקליאו 0.9 הידנית, באמת אחלה רכב ואחת מהחבילות היותר טובות בסגמנט של הסופר מיני הידניות בטווח המחירים הזה.

אתה חייב לעשות נהיגת מבחן על המיטו ואז תדע אם הוא שווה את התוספת במחיר על הקליאו שכבר נהגת בה ואהבת, על פניו המיטו שמצאת היא עם נתונים טובים על הנייר אבל כמובן שזה מחייב בדיקה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

עד לפני שנה הייתה לי אלפא רומיאו, מיטו 120 כ"ס ידנית - שנת 2010.

הרכב היה ברשותי 3 שנים.

מבחינת חווית נהיגה, פשוט אין מילים ועוד אומרים שאלפא ישנה מספקת חוויה יותר טובה.

אני יכול להגיד לך שהייתי מאוהב באוטו הרמות קשות.

מבחינת אמינות, 3 שנים מלבד טיפולים רגילים לא ניתקלתי בשום בעיה או תקלה חמורה כלשהי.

כשקניתי את הרכב העדפתי להחליף את רצועת הטיימינג למרות שלפי הספר יכלתי למשוך עוד שנה או 20K ק"מ אבל לא ידעתי איך נהגו באוטו אז העדפתי להחליף.

מחיר הרצועה כולל עבודה לא הגיע ל 1,500 ש"ח אצל מיכאל אלפא בת"א (רק מילים טובות יש לי אליו).

שאלתי אותו למה במיטו המחיר "נמוך" יחסית, ענה לי כי מדובר באותם חלקים של פיאט ולכן המחירים צונחים.

אז מבחינת אמינות הרכב היה אמין ולא עשה בעיות כלל, גם מחיר טיפולים הוא סביר בהחלט ואין לך ממה לדאוג.

יש לי רק בעיה אחת והיא עניין הרכב שאתה קונה שזה ה 105 כ"ס - אני הייתי הולך שנתון אחד אחורה וקונה לפחות את ה 120 כ"ס או את ה 135 כ"ס.

בכל מקרה תהנה.

תודה רבה!!

האלפא שמצאתי היא 105 אין לי פה כ"כ יותר או פחות זה כל העיינין זה זה או כלום

מה הבעיה במנוע הזה? יש לו מחלות ידועות?

אין לי ניסיון וידע מספיק על המיטו, אני כן יודע שהדיבור עליה זה שלא מדובר באחד מהדגמים הטובים ביותר שלהם (לא מבחינת אמינות אלא כרכב), הקליאו מן הסתם יותר ״עממית״, היא נחשבת לאמינה בגרסה הידנית שאתה מחפש, אין בעיות או מחלות ידועות, היא כן קצת חלשה אבל גם מהנה לנהיגה ומאובזרת יפה מאוד וכמובן שנראית מצויין (אבל גם המיטו נאה מאוד לדעתי)

בלי להתייחס להשוואה בין הקליאו למיטו אני כן יכול להמליץ על הקליאו 0.9 הידנית, באמת אחלה רכב ואחת מהחבילות היותר טובות בסגמנט של הסופר מיני הידניות בטווח המחירים הזה.

אתה חייב לעשות נהיגת מבחן על המיטו ואז תדע אם הוא שווה את התוספת במחיר על הקליאו שכבר נהגת בה ואהבת, על פניו המיטו שמצאת היא עם נתונים טובים על הנייר אבל כמובן שזה מחייב בדיקה.

נסעתי על האלפא היא הרבה יותר חזקה אין ספק, הקליאו הייתה לי יותר חלקה אבל זה בגלל שנהגתי באלפא מאוד בפחד ובמצב ספורט ולא רגיל לרכב כזה

הקליאו גם הייתה ראש שקט בשבילי, הבעיה שאני מחפש חודשים ואני לא מוצא אחת שמורה עם ק"מ נמוך ויד נמוכה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!!

האלפא שמצאתי היא 105 אין לי פה כ"כ יותר או פחות זה כל העיינין זה זה או כלום

מה הבעיה במנוע הזה? יש לו מחלות ידועות?

לא שידוע לי על מחלות מסויימות - נראה לי אותו הרכב קצת יותר חלש

אם מצאת משהו טוב ואהבת, לך על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו היא כנראה האוטו הכי גרוע שאלפא ייצרו מזה הרבה מאוד זמן. היא בגדול פיאט פונטו עם עטיפה אחרת. ובאופן די מפתיע, העטיפה הזאת פחות טובה ברוב הפרמטרים. אלא אם כן אין לך חוש ראיה תקין ואתה חושב שהיא יפה. :lol:

המנוע של המיטו הוא מנוע מולטיאייר והוא מאוד רגיש להזנחה. כן, אפילו אחרי רק 29 אלף ק"מ. בטיפול לא נכון הוא יכול למרר לך את החיים עם אכילת שמן משוגעת, או מולטיאייר (מערכת ניהול שסתומים אלקטרונית) שדורש החלפה.

היתרון היחיד של המיטו זה שאפשר לטפל בה אצל מיכאל - איש מקצוע ברמות הגבוהות ביותר.

הקליאו... קצת יותר חלשה. אבל היות וזה מנוע טורבו אני מניח שאפשר בלי בעיה לצרוב לו תוכנה שתביא את ההספק שלו גם לאיזור ה-105 ואולי אפילו יותר.

הקליאו מודרנית יותר (2012 מול 2009), מאובזרת יותר, מרווחת יותר, וכן, אפילו מתנהגת טוב יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו היא כנראה האוטו הכי גרוע שאלפא ייצרו מזה הרבה מאוד זמן. היא בגדול פיאט פונטו עם עטיפה אחרת. ובאופן די מפתיע, העטיפה הזאת פחות טובה ברוב הפרמטרים. אלא אם כן אין לך חוש ראיה תקין ואתה חושב שהיא יפה. :lol:

המנוע של המיטו הוא מנוע מולטיאייר והוא מאוד רגיש להזנחה. כן, אפילו אחרי רק 29 אלף ק"מ. בטיפול לא נכון הוא יכול למרר לך את החיים עם אכילת שמן משוגעת, או מולטיאייר (מערכת ניהול שסתומים אלקטרונית) שדורש החלפה.

היתרון היחיד של המיטו זה שאפשר לטפל בה אצל מיכאל - איש מקצוע ברמות הגבוהות ביותר.

הקליאו... קצת יותר חלשה. אבל היות וזה מנוע טורבו אני מניח שאפשר בלי בעיה לצרוב לו תוכנה שתביא את ההספק שלו גם לאיזור ה-105 ואולי אפילו יותר.

הקליאו מודרנית יותר (2012 מול 2009), מאובזרת יותר, מרווחת יותר, וכן, אפילו מתנהגת טוב יותר.

איך אתה אומר לי דבר כזה אבל מצד שני בנאדם אחר אומר לי בדיוק ההפך שזה אחלה אותו, חזק, אמין, יחסית חסכוני, ויופי זה כבר עיינין של טעם לדעתי היא יפה ומשדרת הרבה

אבל עדין..

מבחינת אבזור מולטימדיה זה מספיק לי, מרווחת לא משנה לי והתנהגות לא יודע עדין להגיד את ההבדל

אבל באמת הסתירות במה שאומרים עליה זה הזוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזו הזנחה, אני לא בטוח שהייתי הולך על הרכב שלו במיוחד שהסבירו לך פה שהרכב הזה מאוד רגיש להזנחות כאלו.

ומה ש Spire אומר מבחינת האיכות של הרכב זה מה שגם ידוע לי מדיבורים ומקריאה ברשת, לא מניסיון אישי שלי. הרכב הזה לא ידוע כמוצלח במיוחד, גם בהתנהגות (שזה חלק מהסיבה שקונים אלפא כזאת לא?), אני לא אתפלא אם הקליאו אכן יותר מהנה בקטע הזה, היא באמת נחמדה מאוד בניהוג שלה למרות שזה לא רכב עם יומרות ספורטיביות, מצד שני על טעם ועל ריח... אם אהבת את הרכב (כמו שיש פה בשרשור בעל מיטו שמאוד אוהב את הרכב) אז לך על זה רק חפש רכב אחר שהבעלים הקפיד על התחזוקה שלו כמו שצריך.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין... בדיוק שקלתי לקנות גם קליאו ידנית, אבל התבאסתי שהיא די חלשה (בעברי עם פולו 1.4 אסמוספרית ידנית שהייתה סבירה).

יצא לך באופן אישי לעשות את זה, ויכול לתת חוות דעת?

האם זה משתווה לגרסאה האוטומטית מבחינת כוח?

עריכה אחרונה על ידי serg90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בסכ"ה מגיע מפולו 1.4 אטמוספרית, אין מצב שהקליאו הידנית תרגיש לך חלשה יותר, אם כבר להפך בגלל הטורבו שנותן זמינות כוח טובה יותר היא כמעט בטוח תרגיש זריזה יותר מהפולו גם כשהיא במצב סטוק ללא שיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...