Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בתקציב גמיש, יותר מדי אפשרויות

ItaiAK
שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

בין הררי אפשרויות והתלבטות לגבי התקציב שאני מעוניין לשים, די איבדתי כיוון ואשמח להמלצותיכם.

אני נוסע בעיקר לבד או עם בת זוגי. אין ילדים או ציוד שדורש מקום.

גר בדרום ת"א קרוב ליציאה לאיילון - כלומר יש חניה ומשתדל ממילא לא לנסוע בתוך העיר עם האוטו.

השימוש ברכב יהיה לרוב בינעירוני קצר, אך לעיתים בינעירוני של ירושלים או צפון רחוק. פקקים יהיו, ולכן לא ידני.

מבחינת תקציב אני גמיש בין 15 אלשח (וראיתי שיש אופציות רציניות סביב סכום זה) ועד 35 נניח באמצעות הלוואה או תשלומים.

חשוב לי שהאוטו יהיה יחסית חזק וכמובן יציב ונעים על הכביש.

חרשתי את יד 2 לאורך ולרוחב וגיליתי דברים מעניינים:

1. תיאורטית מזדה 2 אמורה להיות סבבה לצרכים שלי. אבל - היא מאוד מבוקשת ולכן אקבל שנתון יחסית נמוך, וגם אם אקפוץ לקצה התקציב שלי אקבל רק רכב 2012/3 מהצורה הוותיקה. וגם מאוד בזבזנית בדלק ונאמר עליה שנוחות הנסיעה לא משהו.

2. ואז הסתכלתי על כלמיני C3 ו-C4 מהשנים 10-13. מחירים ברצפה. כזה אני יכול להשיג בפחות מ-20 במצב טוב אם אחפש קצת. 120 כ"ס, צורות חדשות, אבזור וכל זה. הבנתי שהC4 מגיעה עם שדרוג של הAL4 בשם AL8 שאמור להיות עדיף משמעותית.

- מה דעתכם על הסיטרואנים הללו? האם המחיר הנמוך מייצג בעיות אמינות או בעיקר סטיגמה? והאם 3 או 4 עדיפה לצרכיי? (מבחינת מחירים הן די זהות, וה-4 יותר מאובזרת ועם גיר מתקדם יותר).

3. ואז פתאום... הבנתי שב-35 אני כנראה יכול למצוא שברולט קרוז 1.4 טורבו שנים 13-15. זה גם שנתון גבוה, גם רכב חזק שאמור להיות מאובזר ומפנק (איך החוויה באמת?), גם יותר חסכונית בדלק ביחס לשתי הקטנות הקודמות בזכות הטורבו.

אחרי שהתגברתי על המחשבה שאהיה תל אביבי רווק עם רכב משפחתי גדול במיוחד, הקרוז נראית יותר ויותר כמו הבחירה המושכלת.

- ידוע לכם משהו על עלויות אחזקה של קרוז כזאת? נניח ביחס לסיטרואנים ולמזדה

- אני מפספס משהו? האם האמינות אכן השתפרה כפי שקראתי בכמה מקומות

תודות רבות,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי קונה מאזדה 2 \סוזוקי סוויפט במצב הכי טוב שהתקציב מאפשר ולא נכנס לכל מיני הרפתקאות עם רכבים אחרים שרשמת.

במיוחד כאשר אין צורך ברכב משפחתי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הקרוז (מערכת קירור) וגם הסיטרואנים (גומיות שסתומים ועוד כמה דברים) לא חפים מתקלות מצד אחד, אבל גם לא יגרמו לך להיכנס כל חודש למוסך. הקרוז לא חסכונית (וגם לא כל כך חזקה) כמו שאתה חושב, והגיר ב-c4 הוא אותו גיר 4 הילוכים עתיק.

בסוף מדובר בטרייד-אוף - אם אתה לא מסוגל לספוג תקלה פה ושם, המאזדה או הסוויפט יהיו כנראה אפשרויות טובות יותר (בטח אם תבחר בצד הגבוה של התקציב). אם מצד שני מוסך הוא לא סרט אימה עבורך, ואתה מוכן לספוג תקלה פה ושם, לא הייתי פוסל על הסף. לסיטרואן במקרה הזה יתרון לא קטן בדמות מוסכים מתמחים באזור המרכז שיתנו לך שירות מעולה במחיר סביר.

ד"א א' - אם אתה בוחר בסיטרואן או בקרוז, תתמקח. אלו רכבים לא מבוקשים ולדעתי תוכל לגלח לא מעט מהמחיר המבוקש.

ד"א ב' - בקצה העליון של התקציב תוכל כבר למצוא c4 או 308 שאחרי מתיחת הפנים (2015 ו-2014, בהתאמה) עם נסועה גבוהה (100+) - שגם הן לא חפות מתקלות (אם אתה מאמין ל"דיסאינפורמציה" שרצה פה בפורום), אבל כבר מצויידות במנוע וגיר עדיפים הן מבחינת כח והן מבחינת חיסכון.

אתה צריך לנסוע על כל רכב ולהחליט מה אתה מעדיף.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על התשובות.

מוסך לא מפחיד אותי עד מוות, כל עוד לא מדובר בסכנות משמעותיות לגיר ולמנוע.

על איזה מוסכים אתה ממליץ לגבי סיטרואן?

ולגבי הקרוז - האם בעיית הקירור רלוונטי לדגם המחודש עם מנוע 1.4?

מבחינת עלויות טיפול, האם הקרוז והC4 יהיו דומות? והאם שתיהן יקרות יותר מהמאזדה?

לגבי הסוויפט, לא רלוונטית לי לדעתי. סבבה שהיא אמינה, אבל חוץ מזה מאוד יקרה לשנתון ויחסית חלשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכים מומלצים לצרפתיות הם גבע בת"א ואורן שירותי רכב בחולון. יש גם את שאפט בת"א ששמעתי עליהם הרבה דברים טובים אבל אני לא מכיר באופן אישי.

אני חושב שעלויות טיפולים סטנדרטיים לא יהיו שונות מהותית בין הרכבים, השאלה היא כמה תקלות יהיו וכמה הן יעלו. זה מעט קשה לחיזוי כי לא כולם נתקלים באותן תקלות באותו זמן. בסיטרואנים יש בעיה של גומיות שסתומים שעשויות לדרוש החלפה (סד"ג של 3,000₪ אאל"ט), בעיות פוטנציאליות בגיר שאולי כן ואולי לא יגיעו ואולי דברים נוספים.

את הקרוז אני לא מכיר לעומק, אבל הדעה הכללית לגביה לא חיובית.

אני שוב ממליץ לנסות כל אחד מהרכבים, יכול להיות שתגלה שההבדל באיכות הנסיעה שווה לך את ההתעסקות הפוטנציאלית ויכול להיות שלא.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...