Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לטיול באירופה

rotemb
שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

אהלן חברים..

כמו שכתוב בכותרת, לא סגור על מקום, יותר סגור על תאריך, תחילת נובמבר 4 ימים (א-ד).

אני מודע לעניין הימים המצומצם אבל זה מה שאני יכול (ילדים /עבודה, מחק את המיותר).

תקציב: 5-5.5 אלף

הניסיון שלי באירופה הוא פעמיים (איטליה וגרמניה), אני דובר אנגלית מצויינת.

אני פתוח לכל דבר(פחות למזרח אירופה).

נקודות העניין שלנו:

1. אזור עם מסעדות כשרות (חובה)

2. פריימרק (אתם רשאים לגחך....)

3. אני חובב גדול של מוטוריקה, היסטוריה צבאית, מדע-אם קיים משהו בכיוון אני אשמח.

4. לא מפריע לי טיול בתוך עיר ראשית ושימוש באובר טראם וכו'(כגון אמסטרדם) שאין לי נסיון בכלל בזה , או לחילופין לשכור רכב ולראות נופים(פחות) בזה יש הרבה יותר נסיון .

5. לא מתחבר למוזיאוני אומנות.

אם נדרשים עוד פרטים, אני יותר מאשמח לתת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

5000 ש"ח לאדם?

הרכב הנוסעים מבחינת גיל?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

התקציב הוא לזוג, אם נדרש, אפשר למתוח.

שנינו בשנות ה-30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שלך מצומצם מאד. למזלך זו עונת המלפפונים הן מבחינת הטיסות והן מבחינת המלונות. מצד שני, מזג האויר יכול להיות כבר קר עד מושלג.

בתקציב הזה הייתי בודק את הבלקנים (ביקרתי בסופיה ובלגרד) או את המדינות הבלטיות (יש טיסות לליטא וללטביה).

מסעדות כשרות? לא יכול לעזור לך משתי סיבות - אנחנו ממעטים מאד לאכול במסעדות, וההקפדה שלנו על כשרות מסתכמת בהפרדת בשר מחלב ובהמנעות מאכילת חזיר. לא מחפשים חותמות של רבנויות. לטיול קצר אתה יכול להביא אוכל מהבית (קצת שימורים, מנות חומות, חטיפים, קרקרים וכו') ולקנות במקום פירות וירקות, או לחפש חנויות יהודיות, מסעדות כשרות ובתי חב"ד במסגרת ההכנה לטיול.

פריימרק - אני מגחך בקול גדול. אחרי שאשתי גילתה את הסינים ב-newchic פריימרק עלתה לדרגת חנות יקרה. שלא לדבר על האיכות הירודה. בכלל, בשנים האחרונות צמצמנו מאד את הקניות בחו"ל. זה לא שווה את המאמץ. המציאונים נמצאים דווקא בסופרמרקטים, או שקונים פריטים שקשה מצוא בארץ, כגון ביגוד לעונות מעבר רטובות.

הערים שהזכרתי מספקות תעסוקה ל-2-3 ימים כל אחת. אבל אפשר להרחיק בתחב"צ (ברוב המדינות יש שירותי רכבת, אם כי אישית אין לי ניסיון עם רכבות מזרח אירופיות, וכנראה שחלקן הוא שריד לימי הקומוניסטים, מוזיאון נגרר על ידי קטר). או לשכור רכב, להביא בחשבון שיהיה ידני וסביר שגם קרוע (לפחות הניסיון שלי בבלגרד).

אני מקווה שאינך סולד מכנסיות, שכן יש ביניהן שכיות חמדה שאסור להפסיד. אני לא אשכח איזה סיור שארגנו במסגרת הדיל שבו נסעתי לסופיה. ביום השני של חג המולד ביקרנו בכנסיית נבסקי והיה תענוג לשמוע את שירת הכמרים והמקהלה, אבל חצי הקבוצה סירבה להכנס. לא מבינים מה שהפסידו. חוץ מזה כמעט בכל כנסיה מרכזית יש בית אוצרות שבו דברי אמנות מאוספי הכנסיה (ולא לשכוח, הכנסיה דאגה לסחוט מהמאמינים, כולל הדלים שבהם, לא מעט כסף). חוץ מזה, אד הדברים היפים הוא לעלות לעמדות תצפית, וממגדלי הכנסיות נשקף בדרך כלל הנוף המדהים של הערים העתיקות.

תחומי העניין שהזכרת קיימים בבלגרד - מוזיאון צבאי במצודה העתיקה, מוזיאון יוגוסלביה עם הרבה פריטים מהמחצית השניה של המאה ה-20 (צמוד ל"בית הפרחים" - אחוזת הקבר של טיטו), מוזיאון טסלה שהוא מוזיאון מדע המוקדש לניקולה טסלה הסרבי וכנספח גם מוזיאון הבנק המרכזי של סרביה.

מבחינת מערב אירופה - הכל טוב ויפה, התקציב שלך פשוט לא מספיק, אלא אם אתה רוצה להתכלב. או לחפש איזה טיול מאורגן זול.

לגבי טיסות - שים לב למכסת המטען המותרת, ה-LCC קשוחות מאד ועליך להקפיד על ההקצאות שינתנו לך. בדרך כלל עדיף לא לרכוש את הכרטיס הזול ביותר אלא כרטיס שכולל מטען לפי צרכיך. אפילו נושא הטרולי אינו מובן מאליו. הקנס על מטען חורג יכול להיות כפול ממחיר הכרטיס עצמו, והחברות מניחות את המארבים בגייט, כאשר אין לך שום דרך מילוט.

עריכה: עוד אופציה מעניינת היא אתונה. יש טיסות זולות מאד של אליטליה, אם כי השעות שלהן לא נוחות. מחיר הכרטיס כולל טרולי, ויש תחבורה מנמה"ת למרכז העיר 24/7, אם כי צריך ללמוד איזה אמצעי פועל באיזה שעה הייתי באתונה לפני חודשיים, הטיסות היו אלה של אליטליה, נסענו למלון בערב בתחתית וחזרנו לנמה"ת באוטובו שיוצא מהסינטגמה (הכיכר המרכזית) בערך בשעה 3 בבוקר. אם המלון שלך מרכזי מרבית האתרים נגישים בהליכה, אם כי חלקם דורש טיפוס לא קל. כמובן שמדובר בעיקר במרכז של תרבות עתיקה. ושוב, אתה תלוי מאד במזג האויר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ ממה שכתבתי בפוסט הקודם אני רוצה לספר על משהו שאחד הבנים שלי עושה. הוא קורא לזה "טיול של 10 ביט", כלומר טיול בתקציב של 1024 ש"ח. הבסיס הוא נסיעה של כמה חברים שטסים עם תרמיל גב בלבד בטיסת לואוא קוסט, מתאכסנים במלון זול או באכסניה, ומתניידים בעיקר ברגל, לעתים בתחב"צ המקומית. עשה את זה בעיקר במזרח אירופה אבל לא חרג יותר מדי גם בנאפולי ונדמה לי שבברלין. העניין הוא שמדובר בניצול של נסיעה בקבוצה של 3-8 אנשים שבזכות גודלה המגורים שלה זולים ולא נוחים, בדרך כלל בעונת השפל של החורף על גבול ההתכלבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בדקתי עכשיו בקייאק לגבי אמסטרדם, הטיסות (כולל מזוודות) 900 דולר לזוג יוצא 4 ימים מלאים (שעה מוקדמת יציאה להולנד וחזרה מאוחרת), עוד 2500 ש"ח לא יספיק למלונות ותחבורה בעיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת-בוקרשט.

כל מה שביקשת, ואתה ממצה אותה יופי ב4 ימים.

טיסות יעלו לך בסביבות המאה דולר לאיש, המלון יעלה עוד בערך 300 לשניכם למשהו טוב, האוכל והאלכוהול שם זולים וטעימים מאד (גילוי נאות-אני שייך לתפוצה).

הבעיה העיקרית שם היא כשרות- אין לי מושג מה קורה בעניין הזה, יען כי בועל שפנים וזולל נידות אנוכי :-)

קבל צילום מסך למחירי טיסות מסקאייסקנר (ברור שים מזוודה אחת והושבה המחיר יעל מעט)

1677722d1ae1d679c29f7dd825eb81b7.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קודם כל, תודה על התשובות.

אנחנו זוג דתיים, לכן הכשרות חשובה, לי לא אכפת להתכלב מבחינת אוכל, שזה אומר, מיקס של עלית לאמצע היום, תירס-טונה ומנה חמה לערב(מעריץ גדול של השלישיה), לגבי אישתי, זה כבר סיפור אחר, לכן בהתאם להמלצות שלכם על מקום אני יבדוק את מצב המסעדות באזור.

אנחנו זוג דתי, לכן כנסיות לא נכנס לחשבון.

לגבי מה שבדקתי על אמסטרדם, מבחינת המסעדות, זה מעולה, השאלה, איזה מקומות בילי עניין קיימים שם, בהתאם לפוסט הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצצתי לגבי הטיסות למדינות הבלטיות, מסתבר שהטיסות לוילנה מסתיימות בסוף אוקטובר, והטיסות לריגה מחייבות טיסה בשבת. אז היעדים האלה יורדים.

מציע לך לבדוק בארקיע ונתור (ישראייר), החברות האלה משווקות חבילות של טיסה ומלון שהרבה פעמים יהיו זולות וכדאיות. למרות שבחלק מהמקרים מדובר באוכלוסיה פחות רצויה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד 2500 ש"ח לא יספיק למלונות ותחבורה בעיר?

חופשי יומי ל 4 ימים עולה 24€ ומכסה אותך היטב מבחינת תחבורה. תוכלו לנסוע למסעדות כשרות גם באמסטלפן. עוד יתרון הוא שתוכל לבחור מלון יותר טוב מחוץ לצנטרום. כל מה שנמצא בתוך\על הטבעת A10 (חוץ מהצפון) מספיק טוב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים שמסבכים את העניין:

1. מה כוללים ה-$900 לטיסות? האם זה כרטיס מינימום שכולל מקום ישיבה ותיק אישי או גם מטען בגודל של טרולי שאמור להספיק ל-4 ימים (אם לובשים את הציוד החם לטיסה עצמה). באיזה חברת תעופה מדובר, ומה ימי ושעות הטיסה והנחיתה?

2. מה קורה עם השבת? לפי הנתונים הבחור שומר שבת, ואז, אם תקופת החופשה כוללת שבת, הוא צריך למצוא מלון שיהיה בטווח הליכה ליעדים (מן הסתם בית כנסת או אתרים שאינם מצריכים תשלום). וזה מעבר לכך שבנסיעה של 4 ימים השבת משביתה רבע מהחופשה. ואז מגיע יום ראשון שבו הכל על אש קטנה וגם חלק מהאתרים סגורים, ויום שני שבו מרבית המוזיאונים סגורים. כל אלה מצריכים התיחסות בתכנון הטיול.

שמירת מצוות דורשת מחשבה והתארגנות מעבר לנושא הכשרות. והמשפט הזה נכתב על ידי אפיקורס עם מודעות מינימלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

הטיול אמור להיות מראשון עד רביעי, או שני עד חמישי.

הקובץ שצירפתי כולל מזוודה וטרולי לכל נוסע. 5814f119eca568fd17123cae638ad315.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה את העסקה הכי טובה:

מיום א' 10.11 עד יום ה 14.11, באתר של KLM. הכרטיס הבסיסי יעלה לשניכם יחד פחות מ-750 דולר. את ה-150 שתחסכו דולר שלמו לעוד לילה במלון.

Capture.JPG

תביא בחשבון שהמחירים משתנים כל הזמן, בדרך כלל כלפי מעלה. ומצד שני, שברגע שהזמנת אינך יכול לבטל.

וחשוב מאד - הקפד על רישום כל הפרטים בדיוק כמו בדרכונים.

ולוודא שהדרכונים תקפים לפחות ל-6 חודשים מיום היציאה מהארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והדבר הראשון אחרי הזמנת הכרטיסים הוא רכישת ביטוח נסיעות. אחר כך לחפש מלון ולתכנן את הטיול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...