Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות? השקה עולמית - סקודה קאמיק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם לנו מגיע לטוס קצת לחו"ל בקיץ, לא? אז מה אם זה רק ל-24 שעות וכדי לנהוג מאות קילומטרים?

ביום שלישי הקרוב ננחת בשעות הבוקר בציריך ונפגוש לראשונה את סקודה קאמיק - היורש הרוחני (והמסקרן מאוד יש לציין) של סקודה יטי.

את כל מה שאנחנו יודעים על הקאמיק אתם יכולים לקרוא כאן ולאחר מכן, כרגיל, מוזמנים לשאול אותנו איזו שאלה שאתם רוצים אודות הרכב, ואנחנו נשתדל לענות על כולן לצד עדכונים שוטפים מההשקה.

נתראה בקרוב!

עריכה: הרשמים המלאים כאן.

סקןדה-קאמיק-1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3 שאלות,

1. באם מדובר בג'יפון בעל פיתוח ייעודי, עם תכונות "אישיות" לקאמיק? או שזה גם אותה גברת בשינוי אדרת במתקונת האיביזה המוגבהת שנקראת ארונה?

2. האם איכות החומרים תהיה טובה? או גם בסיסת וזולה?

3. איזה מנועים יהיו

4. אולי הקדמתי בשאלה הזו, אך אם יש תשובה, אחלה, האם תהיה גם גרסה ידנית שתגיע לארץ כמו הייטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני עדיין לא יודע להגיד אם אכן מדובר בפיתוח עצמאי לגמרי, אבל המידות שלו - ובעיקר היחס בין בסיס הגלגלים לאורך הכללי - שונות בצורה די מהותית מאלה של הארונה. האם מדובר בפיתוח עצמאי וכמה חופש היה למהנדסים של סקודה, אדע לענות אחרי שאדבר עם נציגי היצרנית שיהיו נוכחים בהשקה.

2. אוכל לענות בהמשך.

3. המנועים יהיו אותם מנועים כמו בשאר הליין של הקונצרן - 1.0 ו-1.5 ליטר בנזין, ו-1.6 דיזל.

4. מה יגיע לארץ, לא רק מבחינת תיבות הילוכים, עדיין קשה לדעת. ומעבר לגרסת 1.0 ליטר אוטומטית שתוצע בוודאות די גבוהה (אם הרכב כלל יגיע לארץ), כל תשובה שאני אקבל תהיה בגדר השערה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכתבה על הקאמיק ישנה טעות- מצויין כי הוא קצר בס"מ אחד מהאטקה ו- 14 ס"מ מהקארוק, אבל האטקה זהה באורכו לקארוק.

האם הקאמיק יימכר גם עם בלם יד חשמלי ופונקציית אוטו הולד? (לפחות בתמונות ראיתי רק בלם יד רגיל כמו שגם ראיתי בתמונות על הסקאלה).

האם אכן מרווח הרגליים במושב האחורי גדול יותר משל הקארוק והאוקטביה כפי הפרסומים של סקודה?

רכב מאד מעניין, קטן במידותיו החיצוניות וכנראה מרווח ובעל ישיבה קצת גבוהה יותר מרכב משפחתי (האם זה כך באמת?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הקאמיק ממוצב כגרסה הצ'כית לארונה, או שהיא בין הארונה לקארוק.

בעצם האם התחרות שלה היא מול CX30 ו-CHR או מול פיג'ו 2008 וניסאן ג'וק?

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם! עוד רגע אנחנו מטפסים למטוס ויוצאים לפגוש את הקאמיק. עדכונים ותשובות לכל השאלות בקרוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את הרכב בתערוכה בגנבה,הוא משהו בין SUV למשפחתי רגיל,דומה ל2008 הנוכחית,העיצוב שלו לדעתי אחד היפים שיצאו מסקודה,תא הנוסעים מודרני,רואים שסקודה שינו את שפת העיצוב שלהם בכל הקשור לתא הנוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה, יצאנו לדרך ויש חדשות טובות וחדשות רעות:

החדשות הרעות הן שייצור גרסת ה-1.5 ליטר, כך שבהשקה נוכחות רק גרסאות 1.0 ליטר.

החדשות הטובות הן ש... יצאנו לדרך :)

הקאמיק מרגיש מאוד... בהיעדר מילה אחרת - סקודאי. מאוד יעיל ומרווח (עוד מעט נבחן את המושב האחורי יותר לעומק, אבל במבט ראשון הוא נראה מעולה, הרבה יותר טוב מכל דבר אחר בקטגוריה). המון מקומות אחסון בכל מיני סוגים וגדלים.

אפשר לראות שהשקיעו המון במערך המולטימדיה - עם לא פחות משלושה סוגי מערכות שונים עם מסכים בגודל של עד 9.2 אינץ', לוח מחוונים דיגיטלי, ובערך 154 אלף אפליקציות ופיצ'רים שונים.

מאידך, איכות החומרים לא מי יודע מה, עם הרבה משטחים קשים וחלולים, כשחומרים רכים אפשר למצוא על משענות היד והדשבורד. ההגה, ידית ההילוכים ובלם היד (המכאני... ) כמובן מצופים עור רך ונעים.

במושב הנוסע די נוח. המושבים ה"חדשים" של וואג (הושקו יחד עם הקארוק) מאוד נוחים ומשלבים מעולה בין אחיזה בפניות למידת נוקשות שגם מספיק תומכת מחד, וגם אפשר לשקוע בתוכם בנעימות מאידך. בידוד הרעשים סביר בלבד, עם הרבה רעשים רוח שמתחילים קצת להציק באיזור 130-140 קמ"ש. מתחת לזה המצב סביר. בידוד רעשי הכביש לא רע - שומעים רחש, אבל הוא הרבה פחות מציק מהבחורה החופרת ב-GPS.

מבחינת מנוע, התנהגות אחיזה, תקשורת וכו' אעדכן מאוחר יותר, אבל קשה לי להאמין שיהיו כאן איזשהן הפתעות מרחיקות לכת.

תשובות לכל השאלות שלכם יהיו לי בקרוב, אחרי שנגיע להפסקה ונקשקש קצת עם המומחים מסקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, רשמים מהנהיגה.

כצפוי, יחידת ההנעה לא מפתיעה. היא היתה מעולה ונשארה מעולה. חוץ מאשר בסל"ד מאוד מאוד נמוך, אין שום רמז לזה שמדובר במנוע שלושה צילינדרים. הוא עולה מהר בסל"ד, עובד עגול וחלק, ומושך יפה מאוד. הגיר גם עובד לא רע בכלל, אבל קצת איטי לטעמי.

מאז הפוסט הקודם - נכנסנו לכביש מפותל ומשובש עם גשרים איריים שמרוצפים באבנים (כביש בלגי), שם הקאמיק התחיל קצת להתבלבל ולהרגיש קצת יותר עסוק ממה שהייתי רוצה.

האחיזה טובה מאוד, ואפילו בורר מצבי נהיגה ובלמים אדפטיביים (אופציה בתוספת תשלום). יש לא מעט זוויות גלגול, אבל הן יחסית נשלטות ואחרי הרכינה הראשונית הוא נשאר די יציב ומאוזן. גם באיבוד אחיזה, הרכב נשאר נייטרלי ונשלט מאוד בקלות. בורר המצבים משפר את המצב, אבל לא מספיק בשביל להצדיק תוספת תשלום. זה עמוק מאוד בתוך תחום ה-nice to have, אבל לא מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אכן מרווח הרגליים במושב האחורי גדול יותר משל הקארוק והאוקטביה כפי הפרסומים של סקודה?

רכב מאד מעניין, קטן במידותיו החיצוניות וכנראה מרווח ובעל ישיבה קצת גבוהה יותר מרכב משפחתי (האם זה כך באמת?)

הישיבה באמת גבוהה יותר מאשר ברכב משפחתי רגיל, אבל אני חייב להגיד שהוא לא הרגיש יותר גבוה מארונה או 2008 ושות'.

במושב האחורי מרווח הרגליים והראש מעולים, ולרוחב יש מספיק מקום בדיוק לשני מבוגרים, כי המושב מכווץ יחסית לאמצע הרכב לטובת בטיחות בהתנגשויות צדיות.

אני לא חושב שיש יותר מרווח מרגליים מאשר באוקטביה (בשליפה מהזיכרון), אבל הוא מספיק בדיוק, מעבר לזה לטעמי היה סתם מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3 שאלות,

1. באם מדובר בג'יפון בעל פיתוח ייעודי, עם תכונות "אישיות" לקאמיק? או שזה גם אותה גברת בשינוי אדרת במתקונת האיביזה המוגבהת שנקראת ארונה?

4. אולי הקדמתי בשאלה הזו, אך אם יש תשובה, אחלה, האם תהיה גם גרסה ידנית שתגיע לארץ כמו הייטי?

1. חשבתי שאקבל תשובה פשוטה של כן או לא, אבל מסתבר שזה יותר מסובך. הקאמיק מבוסס על אותה פלטפורמה כמו הארונה (A0 mqb) אבל בגרסה מוארכת עד המקסימום האפשרי של הפלטפורמה, בנוסף, גם המושבים בקאמיק גבוהים יותר מאשר בארונה (לא ידעו להגיד לי בדיוק בכמה), מה שמייצר בעצם סוג של ארונה מרווחת ושימושית יותר. מעבר להבדלים האלה, בגדול המכוניות די זהו.

4. לא.

האם הקאמיק יימכר גם עם בלם יד חשמלי ופונקציית אוטו הולד? (לפחות בתמונות ראיתי רק בלם יד רגיל כמו שגם ראיתי בתמונות על הסקאלה).

כרגע לא, והסיכוי שזה יקרה בעתיד קטן מאוד לפי מה שהבנתי מהתשובה.

האם הקאמיק ממוצב כגרסה הצ'כית לארונה, או שהיא בין הארונה לקארוק.

בעצם האם התחרות שלה היא מול CX30 ו-CHR או מול פיג'ו 2008 וניסאן ג'וק?

לא רק שהיא בין הארונה לקארוק, היא סוג של קארוק עם קצת יותר מרווח רגליים על חשבון תא מטען. אני לא חושב שנכון להשוות אותה ל-cx30 או ל-CHR, כי היא עדיין קצת יותר קטנה מהן. אני הייתי אומר שהיא יותר קרובה ל-2008 מבחינת מידות חיצוניות, עם תכנון יותר יעיל של תא הנוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שהקאמיק הוא פשוט גירסת ג'יפון של הסקאלה, אותה פלטפורמה, אותו בסיס גלגלים, והפנים זהה לחלוטין לפי מה שאני רואה מהתמונות

למה סקודה הם הראשונים והיחידים שמשתמשים בMQB A0 בגירסא מאורכת ככה אבל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שהקאמיק הוא פשוט גירסת ג'יפון של הסקאלה, אותה פלטפורמה, אותו בסיס גלגלים, והפנים זהה לחלוטין לפי מה שאני רואה מהתמונות

למה סקודה הם הראשונים והיחידים שמשתמשים בMQB A0 בגירסא מאורכת ככה אבל?

זה לא רק נראה, זה בדיוק המצב. יכול להיות ששכחתי לציין, אבל כך גם בדיוק התייחסו לקאמיק גם הנציגים של סקודה שנכחו בהשקה.

אין לי את הסיבה האמיתית/רשמית לזה שרק סקודה החליטו למתוח למקסימום את בסיס הגלגלים שה-A0 מאפשרת, אני מניח שזה פשוט כי סיאט ופולקסווגן לא רצו למתוח את המכוניות יותר מדי כדי לא לייצר קניבליזציה חמורה מדי. לסקאלה יש בסיס גלגלים ארוך יותר מאשר לגולף, אז תחשוב מה היה קורה אם הפולו הייתה פתאום יותר מרווחת מהגולף, אני לא חושב שזה משהו שיכול לעבור בשקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...