Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכנית "speed tech" להייטק אורט סינגאלובסקי

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש מספיק משרות ג'וניור, אבל לבוגרי אוניברסיטה (וחלק מאד קטן מהמכללות).

כמו שכבר כתבו בפעמים הקודמות הקורסים האלה הם עבודה בעיניים: באנלוגיה הם מלמדים אותך לסובב מברג, לעבוד עם פטיש, אבל לבנות כיסא אתה לא תדע.

יוצאי דופן הם קורסים שמיועדים לבעלי תואר הנדסי או מדעי.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן כן.

מבחינת לימודים יש עדיפות מסוימת לרופין לעומת HIT בחולון ממישהו שלמד/ניסיון?

HIT קרוב לי לבית ורופין יותר רחוק.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תיארתי לעצמי מראש שזה לא רציני מבחינת היקף שעות הלימודים.

אולי אם זה היה לימודים של שנה+סטאז בחברה של עוד שנה אז זה היה נשמע יותר רציני.

M3X- אז מה עושים מבחינת משרות ג'וניור בארץ אין מספיק משרות ואין אפשרות להתחיל ממשהו?

אולי אם זה היה לימודים של שנה (אינטנסיבית) וסטאז' של שנתיים, אחרת זה לא באמת משנה.

ומה עושים? הג'וניורים נלחמים על כל משרת ג'וניור שיש, רוב החברות נלחמות על האנשים שהם יוצאי יחידות טכנולוגיות (כי אז אתה מקבל מישהו עם נסיון של 3,4,5,6 שנים בפועל), ומראש לא יזמינו אותך (כמובן) לראיונות למשרות שמוגדרות Senior, ורוב הסיכויים שלא יזמינו אותך לראיונות למשרות רגילות.

בסופו של דבר חלק מהג'וניורים שאני מכיר בחרו במסלול קצת שונה, אחרי התואר הלכו לפסיפיק או אינפיניטי לבס או כאלה דברים שעושים סוג של Boot Camp, שמחולק לשלושה חלקים - תכנות כללי בפועל, ראיונות לחברות שעובדות איתם, ולאחר שחברה מסוימת בוחרת אותך המשך הכשרה ספציפי לתפקיד שאליו אתה תגיע בחברה הזו, ואז שנתיים אתה נחשב עובד אינפיניטי ומקבל מהם משכורת (שהחברה משלמת להם), ולאחר מכן אתה יכול בדרך כלל להיקלט בחברה שבה אתה עובד או לצאת לדרכך עם שנתיים ניסיון.

אם לדבר בסדרי גודל - על כל אחד שמגיע למשרת ג'וניור רגילה ישר מתואר ראשון (ולא מדבר על הנדסאי או טכנאי מג'ון ברייס או סינגלובסקי או אורט וכאלה) יש בערך 10 שמגיע דרך אינפיניטי, לפחות מהאנשים שאני מכיר, על כל טכנאי שמגיע למשרת ג'וניור יש לפחות 50 שמגיעים דרך אינפיניטי.

אני הייתי מנסה אולי ליצור קשר עם אינפיניטי, להבין מה הדרישות להגיע אליהם ומשם ממשיך.

נכון, זה לא קיצור דרך, אבל כמו שליביו כתב, אין קיצורי דרך.

לפחות לבוגרי Boot Camp יש הרבה יותר משרות פתוחות, והחברות שעושות Boot Camps נמצאות בקשר קבוע עם הרבה יותר חברות מה-4 שציינת.

יש מספיק משרות ג'וניור, אבל לבוגרי אוניברסיטה (וחלק מאד קטן מהמכללות).

ממש לא מספיק משרות ג'וניור, אין סגמנט אחר בשוק שבו יש יחס כזה בין משרות סניור לבין משרות ג'וניור (לרעת הג'וניור בכמה סדרי גודל).

כדי לענות על החוסר במתכנתי סניור של היום (שזה כמה אלפים לפי הערכות הכי נמוכות) בעוד 3 שנים, צריך לייצר היום באיזור 5000 משרות ג'וניור נוספות, וזה ממש לא קורה.

אכן כן.

מבחינת לימודים יש עדיפות מסוימת לרופין לעומת HIT בחולון ממישהו שלמד/ניסיון?

HIT קרוב לי לבית ורופין יותר רחוק.

לא חושב שזה משנה, מהניסיון שלי עם ג'וניורים מסביבי לרוב מה שמצליח זה אחד משני אלה:

* תוך כדי תואר משרת תכנות ממש זוטרה (נניח משנה שנייה) בחצי משרה, ואז אתה כבר ממשיך באותה חברה עד לסיום התואר ואולי קצת מעבר, לחברה זה נוח כי לאט לאט מכניסים אותך לאיזורים הכי קלים (מה שתקבל ב-4 חודשי סטאז') אבל ימשיכו איתך לאיזורים קצת יותר מורכבים, ואחרי זה כבר נוח להשאיר אותך כי סיימת חפיפה ואתה כבר מכיר, ולך יש אינטרס לצבור כמה שיותר ניסיון, אופטימלית ל-3 שנות ניסיון לפחות.

זה בד"כ קורה בחברות גדולות, לפעמים גם בבינוניות, כמעט ולא קיים בקטנות.

* אחרי התואר Boot Camp עם השמה לשנתיים ומשם יוצא לדרכך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקרנת אותי.

הכרתי רו"ח שלמד SQL ופייתון דרך עבודה במחלקת מערכות מידע באחד ממשרדי הביג 4 וחלק לבד דרך codecademy. עכשיו הוא קורא לעצמו data scientist ב-linkedin ואני יודע שהוא עובד בחברה כלשהי. אני יודע שהוא עשה את המעבר מראיית חשבון למה שהוא עושה עכשיו צ'יק צ'ק תוך 7-8 חודשים.

מה זה? שווה משהו?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

data scientists יכולים לעשות דברים שונים בחברות שונות. בגדול ובהכללה, המטרה היא למצות נתונים גולמיים שהחברה אוגרת בתוך ה-domain שלה, ולנסות להוציא מהם תובנות שונות. דוגמא נפוצה לזה: ניתוחי טקסט והבנה של המשמעות של התוכן (למשל: האם הטקסט הוא בעל נימה חיובית או שלילית).

זה שווה משהו היום, אבל עם מגבלות, מכיוון ששירותי הענן של כל הגדולות נותנים יותר ויותר יכולות כאלו out of the box, אם כי יש סיכוי שמה שתקבל מ-aws ומתחריה לא יתאים עדיין אחד לאחד לצרכים הפרטניים של החברה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייתון זה קל ללמוד בעצמך, בטח עם רקע כלשהו בתכנות, אבל זה לא נורא אם אין לך.

SQL יש הרבה חומר, את הדברים הגנריים (Selection, Projection, Creation, Insertion, Modification, Views) קל נורא ללמוד, בטח לרו"ח שהקונספט של טבלאות וחלוקת מידע לשורות / עמודות צריך להיות לו טבע שני.

הדברים היותר מסובכים שהם ספציפיים לפלטפורמה קצת יותר קשה, אבל זה בד"כ לא תפקיד של Data Scientist להתעסק בזה (אלא אם כן אין DevOps ואז ה-Data Scientist צריך לעשות הכל בעצמו).

עכשיו לשאלה מה שווה Data Scientist זה תלוי בעולם התוכן, יכול להיות משמים לפחות כמו רו"ח (עם קצת תכנות) או מעניין מאוד

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הטבלאות שכר זה 26 ברוטו ומעלה, אבל המנעד של התפקידים כל כך רחב שאני יכול להניח שגם המנעד של השכר כזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x אני מכיר את אינפינטי לאבס הם רוצים בוגרי אונו' פחות מכללות לפי האתר שלהם.

לרופין התקשרתי הם רוצים פסיכומטרי בשביל להתקבל למכינה 30+ ובHIT יש מכינה למדעי המחשב+מכינה למתמטיקה.

מה כדאי ללכת על לעשות פסיכומטרי או HIT?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה כזה משנה ביניהם, אבל אין לי נסיון עם מי מהן ואני לא מכיר אנשים שהשתלבו בתעשייה ולמדו שם (או ליתר דיוק - רק שם)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבוגר קורס של אינפיני לאבס - יכול להעיד בעצמי שהקורס קשה וחלק מהאנשים שהגיעו אליו הצליחו להשתלב בהי טק בתנאי בוגר מדמ"ח לכל דבר.

יש משמעות מכרעת של מי מעביר את הקורס, מה התכנים, עד כמה עומדים בלו"ז וכו'. היתי נכנס לתוכנית כזאת רק אם אני מכיר אישית אנשים שעשו את זה ויכולים להביע דעה אובייקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה בתנאי מדעי מחשב?

בתפקידי פיתוח?

באיזה חברות?

(יש הבדל גדול בין מפתח במטריקס שעובד על פרוייקטים למפתח נגיד בפייסבוק או בגוגל כן? גם בדרישות וגם בתנאי עבודה - גם לבוגרים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפשים יותר זמן, פונים לחברות גדולות כמו אינטל וצ'קפויאנט, שכן קולטות ג'וניורים, מתחילים כמפתחי אוטומציה בחברה שיכולה להבטיח לך התקדמות מקצועית.

לפי מה שמספרים, ברגע שהתחלת לעבוד באוטומציה, מאוד קשה לעבור אחר כך לפיתוח. זה לא המצב?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שמספרים, ברגע שהתחלת לעבוד באוטומציה, מאוד קשה לעבור אחר כך לפיתוח. זה לא המצב?

אכן לא פשוט - כי הידע שלך מתחיל להיות מכוון בתחום מסוים ועם אוריינטציה של בדיקות.

בגדול כשרוצים לקפוץ תחום - בארץ לא טריוויאלי לחברות הגדולות - אבל יש הרבה סטרטאפים שאולי יתנו צ׳אנס אם תעשה הרבה שיעורי בית ולימוד בבית (אחרי שיש לך ניסיון. סטארטאפים לא יכולים להרשות לעצמם כ״כ ברוב המקרים לגייס אנשים בלי ניסיון בכלל - הדלתא של ללמד ״את העולם האמיתי״ מול תואר או קורסים - גדולה , ועלויות גיוס והשקעת הזמן בג׳וניור היא גדולה. שזו הסיבה למה מעדיפים אנשים עם ניסיון פרקטי. גם אם יעסיקו בחינם - זה עולה זמן הכשרה רציני למי שמנהל אותם ופרודוקטיביות ממש תבוא אולי אחרי חצי שנה)

אינטל וצ׳קפוינט ספציפית אכן קולטות בוגרים (של אוניברסיטאות ומכללות נחשבות) למשרות מפתחים (לא אוטומציה, בצ׳ק פוינט הרבה הלכו בזמנו למפתחי הגנות - אבל בהחלט הם קלטו גם למשרות פיתוח דוגרי - לפחות כשעוד עבדתי שם).

לא לבלבל עם תוכנית הEntry level של צ׳ק פוינט לQA וTech support במוצרים שלהם שזה משהו אחר לגמרי. וזה באמת שלא יוביל לפיתוח.

בכ״א - אוטומציה זה עדיף למשהו שמכוון QA ורוצה להתפתח.

בנוסף צריך לקחת בחשבון שבכמה וכמה חברות גדולות (במחלקות דיי גדולות, ואני לא מדבר רק על ישראל) אין QA ואוטומציה שונה ממה שהרוב מכירים - כי הטסטים נכתבים על ידי המפתחים ומנוסים בA/B testing בסדרי גודל שונים / על ידי שירותים חיצוניים.

בקיצר - אם אתם רוצים להגיע למשרת פיתוח - עדיף לנסות להגיע למשרת פיתוח ולא ללכת מסביב.

זה לא טריוויאלי בכלל וזה לאו דווקא באמת מתממש (ואני מדבר במקרה הזה אפילו מניסיון אישי ומהכירות עם מקרים דומים. עזבתי אחרי חודשים רבים של הבטחות ומריחות וגם המעט שהצליחו - הקיזו דם ולא בטוח שזה מבחינת קריירה היה הצעד הנכון)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקרנת אותי.

הכרתי רו"ח שלמד SQL ופייתון דרך עבודה במחלקת מערכות מידע באחד ממשרדי הביג 4 וחלק לבד דרך codecademy. עכשיו הוא קורא לעצמו data scientist ב-linkedin ואני יודע שהוא עובד בחברה כלשהי. אני יודע שהוא עשה את המעבר מראיית חשבון למה שהוא עושה עכשיו צ'יק צ'ק תוך 7-8 חודשים.

מה זה? שווה משהו?

ומבחינת שכר ואפשרויות התפתחות?

לא כי אני רוצה לעשות הסבה או משהו אלא כי הופתעתי מהמהירות שהוא עשה את הסוויץ'.

לפי הטבלאות שכר זה 26 ברוטו ומעלה, אבל המנעד של התפקידים כל כך רחב שאני יכול להניח שגם המנעד של השכר כזה.

לגבי העניין של data scientist - מדובר במנעד רחב מאוד של עיסוקים. אני מכיר "data scientist״ שיושב ומתייג דאטה ואולי לפעמים מריץ עליו ניתוחים סטטיסטיים פשוטים עבור 12K בחודש (כן, כן ואפילו בחברה די גדולה ומוכרת), מצד שני מכיר אחד אחר שבונה ומריץ CNN-ים על דאטה רפואי בחברה קטנה שמרוויח 33K בחודש (מן הסתם הרקע, הניסיון והכישורים של השניים שונים משמעותית). מעבר לאינדיקציה שאתה נמצא בתחום הכללי של הפקת אינפורמציה מדאטה, מדובר בטייטל גנרי ברמה של ״אני במחשבים״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...