Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכנית "speed tech" להייטק אורט סינגאלובסקי

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הייתי בכנס הזה,

לאורט יש תוכנית חדשה של 8 חודשים של לימודים+4 חודשים של "סטאז" באחת מחברות הייטק

שהצטרפו לתוכנית המדוברת.

חוץ מ4 נציגים של אותן חברות שדיברו לא הצלחתי להבין דבר מהתוכנית הזאת חוץ מזה שיש מסלול

full stack או cloud יש סינון והרשמה במכון פילת של 200 שקלים ולאחר מכן ראיון ועוד כמה שלבים.

מה דעתכם? זה לא תואר הנדסאי/אלא משהו חדש שהמדינה קוראת לו טכנאי מוסמך או משהו כזה.

https://s.ort.org.il/speed-tech-%D7%A9%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A3-%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%91%D7%A1/

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התשובה היא אותה התשובה לכל הנושאים בסגנון הזה.

יש כיום שפע בוגרי מדמ"ח והנדסת תוכנה (בעיקר בוגרי מכללות) שמתקשים למצוא עבודה בגלל שהם לא בוגרי אוניברסיטה.

אז קורס של 8 חודשים באורט זה מה שיכניס אותך במהירות הבזק להיות מפתח FULL STACK?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המטרה ומה פרטי התוכנית? Full stack שכולל מה? סטאז' באיזה חברות באיזה תפקידים?

8 חודשים זה לימודי טכנאי תוכנה (י"ג), ב-4 חודשים אתה לא תספיק לעשות שום דבר שיפתח לך דלת הלאה.

יש איזה התחייבות שאותה חברה תעסיק אותך גם אחרי ה-4 חודשים?

בשוק התוכנה יש שני דברים מעניינים שקורים במקביל, יש כמה אלפי משרות פתוחות, ובמקביל יש אינפלציה של בוגרי תואר (טכנאי, הנדסאי, BSC וכו') שלא מוצאים עבודה, כי כולם מחפשים אנשים עם נסיון.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא אותה התשובה לכל הנושאים בסגנון הזה.

יש כיום שפע בוגרי מדמ"ח והנדסת תוכנה (בעיקר בוגרי מכללות) שמתקשים למצוא עבודה בגלל שהם לא בוגרי אוניברסיטה.

אז קורס של 8 חודשים באורט זה מה שיכניס אותך במהירות הבזק להיות מפתח FULL STACK?

אבל טוענים שיש מחסור בעשרות אלפי עובדים.

איך זה מסתדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הסיפור של "ניסיון" הוא מלכודת .

יש לי בן שסיים את הסמסטר האחרון של לימודי הנדסת תעו"נ (מגמת מערכות מידע. נותר לו עוד מבחן אחד אחרון). בכל מקום שאליו פונה קורים אחד משני דברים: או שמתברר שהמשרה אינה מיועדת למהנדס אלא לבעל הסמכה פחותה, או שנדרש מהנדס עם ניסיון. ין משרות לג'ויניורים עם כוונה לפתח אותם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המטרה ומה פרטי התוכנית? Full stack שכולל מה? סטאז' באיזה חברות באיזה תפקידים?

8 חודשים זה לימודי טכנאי תוכנה (י"ג), ב-4 חודשים אתה לא תספיק לעשות שום דבר שיפתח לך דלת הלאה.

יש איזה התחייבות שאותה חברה תעסיק אותך גם אחרי ה-4 חודשים?

בשוק התוכנה יש שני דברים מעניינים שקורים במקביל, יש כמה אלפי משרות פתוחות, ובמקביל יש אינפלציה של בוגרי תואר (טכנאי, הנדסאי, BSC וכו') שלא מוצאים עבודה, כי כולם מחפשים אנשים עם נסיון.

זה לימודי יום מא עד ה לימודי בוקר 8 חודשים+4 חודשי עבודה אצל אחד מהחברות ALLCLOUDS/BETA/MSBIT/TIBA PARKING.

הם לא מתחייבים להמשך העסקה לאחר ה4 חודשים זה יותר תלוי בך לפי טענתם.

בנוסף,הם מתגאים בתוכנית הזאת שהיא חדשנית ואין אותה לאף אחד בגלל "הסטאז" והיקף השעות שקרוב ל1400 שעות.

לטעתנם הם יקחו את הטובים ביותר ולא כול אחד בגלל זה הם עושים מיון בפילת+ראיון של הנציגים+נציגים של מכללת אורט.

ללא קשר לתוכנית הזאת,

איך המחלקה למדעי המחשב במכללת HIT בחולון או רופין? לצערי התנאי קבלה שלי בעייתים לאונו'

ועוד בגילי זה בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את עצמך - אם אחרי ה-4 חודשים זה יותר תלוי בך - למה לא מתחייבים?

עקרונית זה נשמע לי שאתה משלם על תואר טכנאי תוכנה (שום דבר נגד זה, אבל אל תצפה להצעות עבודה בגלל התואר הזה בפני עצמו), עובד 4 חודשים בחברה מסוימת, ואז מחפש את עצמך.

הבעיות כאן:

* 4 חודשים נסיון זה כלום, אז כנראה שיתנו לכם לעבוד על פינות במערכת, סקריפטים ושטויות, ולא על ליבות המערכות.

* כשתחפש את עצמך אז מה שיהיה זה 4 חודשים בחברה מסוימת - שזה ממש לא רחוק ממישהו שסיים תואר טכנאי ולא עבד 4 חודשים באותה חברה.

* מכיוון ש-4 חודשים זה כלום, יש סיכוי סביר עד גבוה שחוץ מהלימודים הנדרשים למבחני מה"ט לטכנאי, אתם תלמדו דברים שיעזרו לחברות להכניס אתכם לעבודה יותר מהר, ולא בהכרח דברים שיעזרו לכם.

אותה בעיה ניצבת גם אם אתה מדבר על תואר ב-HIT או רופין או את"א או הטכניון, אין כמעט משרות ג'וניור.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל טוענים שיש מחסור בעשרות אלפי עובדים.

איך זה מסתדר?

לא יודע איך בדיוק גוזרים את המספר, אבל אני מכיר כמה וכמה חברות שלא מצליחות להגדיל את ה-rnd שלהן בקצב הרצוי.

יש לזה כמה סיבות. אחת היא שבאמת מחפשים המון פעמים אנשים עם ניסיון, לפעמים מאוד ספציפי. אחרת היא שמגייסים מרשים לעצמם להיות מאוד מאוד מאוד מאוד בררנים, מכיוון שהשכר בתחום הוא יחסית מאוד גבוה.

אני כן מכיר סיפורים של אנשים שהשתלבו אחרי קורסים שונים. סביר שזה גם אנשים שהיו מצליחים לעשות תואר במדמח ולהשתלב, ופשוט הגיעו לתעשיה מכיוון אחר. הצע החברות שאפשר לחפש בהן אחרי קורס כזה הוא כנראה מצומצם יותר, אבל קיים. אם הייתי ממליץ למישהו לעשות קורס כזה? לא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכלס, זה מאד דומה לחבר שלי שרכש שטרות שחורים עם צבע מיוחד שמדלל אותם, תנחש איך זה הלך לו?

אין מתנות חינם, וללמוד פיתוח ב-8 חודשים זה אולי מספיק כדי לתת לך את הבסיס של הבסיס. לעומת שאר החברים שענו לך אני לא מאמין שלימודים אקדמיים זה המחסום, היום רוב החברות פתוחות לאנשים שאין להם תואר, אבל הן כן מצפות לניסיון כזה או אחר.

אם תלך על הקורס הזה, תצא בטוח חכם יותר (בקונטקסט של פיתוח) אבל להערכתי האישית עבודה לא תראה מזה. לגבי מסלול הcloud באופן ספציפי, יכול להיות שהם מלמדים אותך לעבוד בתור devops, שם עוד אני יכול להבין איך מצליחים לדחוף חומר חיוני ב-8 חודשים, אבל בטוח לא תלמד פיתוח ברמה גבוהה ב-8 חודשים.

אני כבר המון זמן רוצה ללמוד פיתוח והתחלתי ללמוד javascript שהיא שפה יחסית פשוטה, אם יש לך 8 חודשים ואתה יודע ללמוד לבד כנראה תגיע לאותה תפוקה של הקורס בלעדיהם כי האינטרנט מפוצץ בחומרים, סרטי הדרכה ועוד. אני ממליץ לך לפני שאתה מחליט לקחת את הקורס להתנסות ב https://watchandcode.com

זה בחינם, ואחרי שתסיים את הקורס שלו (בחינם) כבר תוכל להגיד שפיתחת אפליקציה אחת (גם אם היא קטנה ולא מסובכת).

נ.ב

למען הסר ספק, אין לי חבר כזה ואם היה לי חבר כזה הוא כבר לא היה חבר שלי :lol:

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי במספר חברות הייטק גדולות בחיי, יחס האנשים עם תואר אחד לפחות לכאלה שהיו ללא תואר אקדמאי היה בערך 1 ל25. והבודדים שהיו במשרות גבוהות ללא השכלה היו קליברים רציניים. להגיד שהיום חוסר בתואר אקדמאי זה לא מחסום זה לא כ"כ נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים אנשים עם אהבה למקצוע והבנה ולא כאלו שניסו לעשות קיצורי דרך.

רוב מי שאני מכיר שמצליח במקצוע (ולא הלך אליו כי ״יש כסף״ או ניסה להיכנס בקיצור דרך) עם או בלי תואר - אוהב את הנושא וקרע את התחת (לרוב גם בתור נער/ה) בזמנו החופשי

מה לעשות שקל להבין ולראות את ההבדל בראיונות בין השניים ואכן השכר הגבוהה מאפשר (ומחייב) לסנן אגרסיבית.

ולכן - כן חסרים המון אנשים בתחום מצד אחד ומצד שני יש הרבה שלא מגיעים לשום מקום.

זו לא סטירה.

עצה שלי - אם לא עסקת בזה עד היום וזה לא היה בראש שלך - תבדוק אופציה לתואר.

בוגרי מוסדות טובים שאוהבים את המקצוע ומתעמקים - יש להם מקום ודרישה בשוק (וזה לאו דווקא עניין של המוסד בלבד. זה אולי מביא לראיון הראשון - אבל לא הרבה יותר)

וכבדרך אגב - הדרך גיוס המועדפת על חברות שמקבלת הכי הרבה משקל גבוהה - חבר מביא חבר (וזה נכון גם לגבי חברות ענק כמו פייסבוק , גוגל , אפל ברמה העולמית - מהכירות ישירה - הם יחזירו טלפון תוך יום יומיים אם יש המלצה טובה)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תיארתי לעצמי מראש שזה לא רציני מבחינת היקף שעות הלימודים.

אולי אם זה היה לימודים של שנה+סטאז בחברה של עוד שנה אז זה היה נשמע יותר רציני.

M3X- אז מה עושים מבחינת משרות ג'וניור בארץ אין מספיק משרות ואין אפשרות להתחיל ממשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים אנשים עם אהבה למקצוע והבנה ולא כאלו שניסו לעשות קיצורי דרך.

רוב מי שאני מכיר שמצליח במקצוע (ולא הלך אליו כי ״יש כסף״ או ניסה להיכנס בקיצור דרך) עם או בלי תואר - אוהב את הנושא וקרע את התחת (לרוב גם בתור נער/ה) בזמנו החופשי

מה לעשות שקל להבין ולראות את ההבדל בראיונות בין השניים ואכן השכר הגבוהה מאפשר (ומחייב) לסנן אגרסיבית.

ולכן - כן חסרים המון אנשים בתחום מצד אחד ומצד שני יש הרבה שלא מגיעים לשום מקום.

זו לא סטירה.

עצה שלי - אם לא עסקת בזה עד היום וזה לא היה בראש שלך - תבדוק אופציה לתואר.

בוגרי מוסדות טובים שאוהבים את המקצוע ומתעמקים - יש להם מקום ודרישה בשוק (וזה לאו דווקא עניין של המוסד בלבד. זה אולי מביא לראיון הראשון - אבל לא הרבה יותר)

וכבדרך אגב - הדרך גיוס המועדפת על חברות שמקבלת הכי הרבה משקל גבוהה - חבר מביא חבר (וזה נכון גם לגבי חברות ענק כמו פייסבוק , גוגל , אפל ברמה העולמית - מהכירות ישירה - הם יחזירו טלפון תוך יום יומיים אם יש המלצה טובה)

תודה ליביו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3X- אז מה עושים מבחינת משרות ג'וניור בארץ אין מספיק משרות ואין אפשרות להתחיל ממשהו?

מחפשים יותר זמן, פונים לחברות גדולות כמו אינטל וצ'קפויאנט, שכן קולטות ג'וניורים, מתחילים כמפתחי אוטומציה בחברה שיכולה להבטיח לך התקדמות מקצועית.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...