Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע הילוך נמוך עוזר בהאצה?

levnu
שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שכשאני רוצה להאיץ בפתאומיות אני מוריד להילוך נמוך כלומר זה שנוסעים בו בד"כ במהירות האיטית יותר ואז הסל"ד עולה, אני מאיץ ומחזיר לאוטומט...אך עד היום אני לא מבין מדוע זה כך, הרי בירידות הילוך נמוך וסלד גבוה בולמים אז למה מצד שני זה עוזר להאיץ?

כמו כן האם יש איזה ספר דיגיטלי או PDF שאפשר ללמוד ממנו המון על רכב ופעילותיו בכדי להכיר טוב יותר את רכבי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה חסר לי להבין, אם כך מודע לא לנסוע באותו הספק גבוה גם בהמשך הדרך? כי זה לא יעיל תחת אותו הילוך גבוה? כמו באופניים בעלייה שאתה מדווש מהר ויכול לנסוע מהר אך נגמר לך הכח?

ומהו יחס הפחתה שוב כמו באופניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה לא צריך את שיא ההספק כל הזמן אז למה לשלם עליו בדלק, בלאי ורעש?

אתה מתאים את ההילוך לסל"ד הכי נמוך שיתן לך את הכוח שאתה זקוק לו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחס הפחתה זה בדיוק כמו באופניים.

בשביל לשמור על 100 קמ"ש במישור לא צריך את כל הספק המנוע אלא נגיד רק 20%. אז הגיר משלב להילוך גבוה ומאפשר למנע לעבוד בסל"ד נמוך וחסכוני (פחות סל"ד = פחות מחזורי שריפת דלק פר זמן נתון = פחות דלק שנצרך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המומנט שמגיע לגלגלים המניעים הוא בקירוב תפוקת מומנט המנוע מוכפל ביחס ההעברה של ההילוך המשולב. להילוכים הנמוכים יחס העברה גבוה יחסית, כלומר המומנט המנופק ע"י המנוע מוכפל ביותר מפי 4 בהילוך הראשון כ-3 בהילוך השני וכו'. כשאתה מוריד הילוך, כמות המומנט המגיע לגלגלים עולה משמעותית ומכאן תחושת הדחף המורגשת.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...