Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"מיני " פרוייקט מצולם: ביטול מע" START STOP, ספייס סטאר\ אטראז'

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא תמיד אנחנו זוכרים ללחוץ על כפתור הביטול הזה, לפני התחלת הנסיעה. ואז לאחר כל עצירה המנוע כבה.

וגם המזגן {כמובן} מפסיק לפעול. בחום הכבד של אילת, כל הפסקה בפעולת המזגן מורגשת מיד.

לאחר שזה הפך להיות מטרד של ממש, החלטתי לעקוף את המערכת המעצבנת הנ"ל.

את יתרונות ביטול המערכת אסביר בסוף הפוסט.

1. כלי עבודה: מברג פיליפס, קטר, וסיכה משרדית.

2. זמן העבודה: לא יותר מ 5-10 דקות.

כדי להוציא,{לשלוף} החוצה את הכפתור, יש לפרק את הפנל השמאלי התחתון של לוח המחוונים.

2 ברגי פיליפס, נמצאים בתחתית הפנל, ולאחר מכן משיכה של הפנל, מ-ליד ההגה, משני הצדדים, והוא בחוץ.

דוחפים בקלות מהצד השני,את הכפתור עם הסימון "A" עליו, והוא יוצא. יחד עם צמה קטנה של חוטים. {4 חטים עם צבעים שונים, במספר}.

מחזירים את הפנל חזרה, בלחיצות עד ששומעים "קליקים, ומוודאים שהוא יושב במקומו כמו שצריך. מוודאים שהכפתור נמצא מחוץ לפנל, גם לאחר החזרתו.

מבריגים את שני ברגי הפיליפס בחזרה. לא בכוח, כדי לא לחרוש את ההברגה,

חותכים מתוך סיכת המשרד חתיכה קטנה{לפי הצורך ,כמו בתמונה} ומכניסים אותה לתוך הקונקטור, קצת בלחץ, לתוך הצבעים שבתמונה. כלומר למעשה מבצעים "גשר" בין החוט האדום, והשחור . שני החוטים שבקצה הקונקטור.

מוודאים שהגשר אינו נופל מעצמו, ואז למעשה ניתן לדחוף בקלות את הכפתור כולו בחזרה, לתוך הפנל.

סיימנו!

20190806_120249.jpg20190823_173446.jpg20190823_164704.jpg20190823_170842.jpg20190823_170949.jpg

אני לא מתיימר להיות מהנדס או מתכנן רכבים, אבל דעתי למעשה שונה מזו של היצרן, למשל,

מנקודת המבט שלי חסכתי בזאת, או לפחות דחיתי, תקלות בעתיד הרחוק, או הקרוב, תלוי בכמות ההתנעות של המערכת, אילו הייתה פועלת:

1- להאריך את חיי המצבר,

2- גם את חיי המתנע,[סטרטר]

3- המשך פעולת המזגן כאשר שורר בחוץ חום קיצוני,

4- מנגנון ה-סטארט-סטופ, זהו מנגנון יקר,היושב{ברוב המקרים} בתוך הגיר עצמו, הוא אחראי "להכניס" את הגיר לניוטראל בעצירה, וכאשר לוקחים את הרגל מדוושת הבלם, הרכב מותנע אוטומטית ומוכנס להילוך בחזרה, ללא התערבות הנהג. הפעולה הזו מתרחשת בשבריר שנייה, והנהג אינו מרגיש אותה, מלבד החום כמובן, עקב הפסקת פעולת המזגן.

אם איתרע מזלכם והחלק המסויים הזה מפסיק לתפקד, לרוב לא ניתן להניע את הרכב, ויהיה צורך בהחלפתו, לאחר גרירה למוסך. יהיה צורך כמובן להוריד את הגיר מהרכב, כדי להחליף את החלק.

כמובן שזו תהיה הוצאה כספית לא מבוטלת אם אתם מחוץ למסגרת האחריות.

לגבי העבודה בביטול המע" אני זמין לשאלות או הכוונות.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ -- רק כמה הערות לנקודות שלך.

1. כנראה. יחד עם זאת, לפחות ברכבים שאני מכיר המצבר אינו משתתף בהנעת הרכב בעת דומם/הנע. ב PSA מדובר על קבלי על הנטענים במהירות ומספקים את החשמל להתנעה (ותודה ל VALEO). מה שכן, יש כמובן פריקה מהמצבר בעת שהרכב לא מונע ומערכות שונות דורשות חשמל (ולעתים הרבה). יחד עם זאת, עם פריקת המצבר המנוע יונע כך שלדעתי היתרון בבטול שולי.

2. תלוי. לפחות ברכבים שאני מכיר המתנע אינו משתתף בהנעת הרכב בעת דומם/הנע. ב PSA מדובר על האלטרנטור להבנתי (ותודה ל VALEO). בינתיים לא נתקלנו (כאן ובחיפושים שעשיתי בחו'ל לפני רכישה) בבעיות אלטרנטור. אז זה נושא יחסי ליצרן.

3. נכון. יחד עם זה ברכבים שאני מכיר ( :-) ) מעל 35 מעלות מערכת דומם/הנע מנותקת בכל מקרה. בטמפרטורות ביניים (חם אבל פחות מ 35 מעלות) אכן תרגיש את החלשות המיזוג אבל אחרי זמן מה המנוע יונע בגלל זה.

4. מנגנון הדומם/סע אינו יושב בגיר. ובכל מקרה, הכנסת הגיר לניוטרל בעצירה ושילוב הילוך בתחילתנסיעה זה לא מנגנון יקר - זה לא צריך להיות יותר מפיסת תוכנה שיוצרת את אותו אות כמו הזזת בקר ההילוכים על ידי הנהג. המנגנון המכני הרי קיים בגיר בכל מקרה. ובכל מקרה, ברכבים שאני מכיר ( :-) )(ותודה לאייסין) הגיר עובר לניוטרל כשהרכב בעמידה ומשלב הילוך מחדש בלחיצה על הגז בכל מקרה (מי שתוהה על ההשהיה הקלה ברכבי PSA - זה תשובה).

אני רק אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה במע' סטארט/ סטופ זה הבלאי המוגבר לבוכנות שנעשה.

סקוט קילמר מסביר את זה יפה ביוטיוב.

בנוסף אין שום חיסכון בדלק בנסיעה עם המערכת לעומת נסיעה בלעדיה.

אישית הייתי שמח לתבוע את היצרן או היבואן שסיפקו את הרכב ללא אפשרות בהגדרות הרכב לבטל אותה סופית.

לי אישית היא מציקה מאד ואני לא רוצה לפרק כפתורים רק בשביל לבטל מערכת לא הכרחית לנסיעה.

פשוט זוועה שאין אפשרות לבטל אותה סופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המערכת הזו קמה בכדי לחסוך במעט דלק והפחתה של זיהום אויר.

אם אני זוכר נכון, זה תקן מחייב למכירת רכבים חדשים באירופה.

יש מערכות ״טיפשות״ ויש מערכות ״יותר חכמות״ שלא מדוממות את המנוע בכל עצירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרויקט יפה .

בקצרה?

לנתק קונקטור מהקוטב השלילי של המצבר.

חשבתי על זה, אבל לזה שייקנה אחרי את הרכב, באם ירצה לחבר את המע" בחזרה, יידרש רק הוצאת ה"גשרון" בלבד.

DANI

לא יודע ברכבים אחרים, אבל בספייס סטאר ,

1-אין קבלים כאלה, המצבר{המחוזק} עושה את העבודה.

2-כנ"ל לגבי הסטרטר, הוא זה שמניע את הרכב ולא האלטרנטור.

3-כבר נתקלתי,{אפילו בפורום}במקרה שהרכב לא הניע בגלל שהמע" הזו לא עבדה והיה צורך לגרור הרכב ולהוציא גיר כדי להחליף את החלק הזה שהיה יקר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוציא התראה. מנורה שמודיעה שהמע" מנוטרלת.

אותה התראה כאילו לחצת על הכפתור.

*אגב, ניתוק המינוס או הקונקטור מהכפתור, תגרום למערכת לעבוד כל הזמן, ללא אפשרות לנטרל אותה..

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-- ^ -- רק כמה הערות לנקודות שלך.

1. כנראה. יחד עם זאת, לפחות ברכבים שאני מכיר המצבר אינו משתתף בהנעת הרכב בעת דומם/הנע. ב PSA מדובר על קבלי על הנטענים במהירות ומספקים את החשמל להתנעה (ותודה ל VALEO). מה שכן, יש כמובן פריקה מהמצבר בעת שהרכב לא מונע ומערכות שונות דורשות חשמל (ולעתים הרבה). יחד עם זאת, עם פריקת המצבר המנוע יונע כך שלדעתי היתרון בבטול שולי.

2. תלוי. לפחות ברכבים שאני מכיר המתנע אינו משתתף בהנעת הרכב בעת דומם/הנע. ב PSA מדובר על האלטרנטור להבנתי (ותודה ל VALEO). בינתיים לא נתקלנו (כאן ובחיפושים שעשיתי בחו'ל לפני רכישה) בבעיות אלטרנטור. אז זה נושא יחסי ליצרן.

3. נכון. יחד עם זה ברכבים שאני מכיר ( :-) ) מעל 35 מעלות מערכת דומם/הנע מנותקת בכל מקרה. בטמפרטורות ביניים (חם אבל פחות מ 35 מעלות) אכן תרגיש את החלשות המיזוג אבל אחרי זמן מה המנוע יונע בגלל זה.

4. מנגנון הדומם/סע אינו יושב בגיר. ובכל מקרה, הכנסת הגיר לניוטרל בעצירה ושילוב הילוך בתחילתנסיעה זה לא מנגנון יקר - זה לא צריך להיות יותר מפיסת תוכנה שיוצרת את אותו אות כמו הזזת בקר ההילוכים על ידי הנהג. המנגנון המכני הרי קיים בגיר בכל מקרה. ובכל מקרה, ברכבים שאני מכיר ( :-) )(ותודה לאייסין) הגיר עובר לניוטרל כשהרכב בעמידה ומשלב הילוך מחדש בלחיצה על הגז בכל מקרה (מי שתוהה על ההשהיה הקלה ברכבי PSA - זה תשובה).

אני רק אומר.

1+2 - במכוניות עם מערכת SST פשוטה זה כן מתבצע על יד המצבר והסטרטר.

3. נכון.

4. בגיר (לא רובוטי או ידני) שעובד עם SST יש משאבת שמן חשמלית נוספת שפעולת בזמן שהמנוע כבוי. אז בהחלט חלק ממערכת SST נמצא בתוך הגיר.

למה צריך אותה? כי בלעדיה אחרי התנעת מנוע לחץ שמן בגיר לא נבנה מספיק מהר ולא מאפשר שילוב מהיר להילוך ותחילת תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי שמח לתבוע את היצרן או היבואן שסיפקו את הרכב ללא אפשרות בהגדרות הרכב לבטל אותה סופית.

וודאי תשמח לשמוע שבתקן יורו שעתיד להכנס אוטוטו לתוקף, כלל לא תהיה אפשרות לבטל את המערכת, גם לא באופן זמני.

תתחיל להכין את התביעה מעכשיו..

ולגבי סקוטי קילמר, הבן אדם ליצן חצר. אל תבזבז עליו רוחב פס וחפש לך ערוצי יוטיוב קצת יותר רציניים לזמן הפנוי.

• רעיון גרוע 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתקן יורו הנוכחי מי שקובע שברירת המחדל של המערכת הוא להיות תמיד ב ON זה התקן ולא היצרנים.

מבחינת היצרנים עדיף היה לא להתקין את המערכת בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוציא התראה. מנורה שמודיעה שהמע" מנוטרלת.

אותה התראה כאילו לחצת על הכפתור.

*אגב, ניתוק המינוס או הקונקטור מהכפתור, תגרום למערכת לעבוד כל הזמן, ללא אפשרות לנטרל אותה..

מהמצבר .

מהמצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי תשמח לשמוע שבתקן יורו שעתיד להכנס אוטוטו לתוקף, כלל לא תהיה אפשרות לבטל את המערכת, גם לא באופן זמני.

תתחיל להכין את התביעה מעכשיו..

ולגבי סקוטי קילמר, הבן אדם ליצן חצר. אל תבזבז עליו רוחב פס וחפש לך ערוצי יוטיוב קצת יותר רציניים לזמן הפנוי.

בלילה או בחורף זה עוד סביל, בקיץ תמיד אני לוחץ על הכפתור לפני תחילת הנסיעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי קודם, יש רכבים שבהם המערכת יותר חכמה וכשהיא מזהה טמפ׳ חיצונית גבוהה מ-30 מעלות/ מזגן בעוצמה מלאה/ מתח מצבר נמוך, המערכת פשוט לא נכנסת לפעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה, לקחת סיכת ביטחון ובעצם קיצרת את המספק שמבטל את מערכת הסטארט סטופ כך שהוא בעצם כל הזמן לחוץ.

למזלך כנראה זה לא מעגל סגור ישיר מול מחשב המנוע כי אם כן היה, הית שורף מחשב רכב בגלל מעגל סגור ללא התנגדות.

האם ביררת לפני שפשוט קיצרת מעגל ברכב שאתה לא מסתכן בכך?

בנוסף לכך בדקת לאחר ביצוע המעקף אם ישנה זליגת מתח לאחר כיבוי הרכב?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...