Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פותח השירשור, מזדהה עם כל מה שכתבת. ולי זה גם מאוד מפריע.

אני בדעה שנותני השרות מתאימים את עצמם לדרישות הלקוחות.

והדרישות הן "זול (יחסית, כן) ומהר".

לדוגמא כשמגיע מתקין להתקיו מזגן, מתקין אותו בחצי שעה ולוחק 500 ש"ח במקום 700, הלקוח מרוצה.

זה שההתקנה נעשה לא לפי הוראות ההתקנה, 80% מהפעולות שרשומות בחוברת התקנה לא בוצעו וכו' - לא מעניין את הלקוח. רוב הלקוחות לא מתעמקים בדברים האלו.

המזגן עובד - יופי.

אז למה שהמתקין יעבוד אחרת?

כמובן שיש נותני שרות שעושים עבודה טובה אבל הם יותר יוצאים מן הכלל מאשר הסטנדרט.

הפתרון הוא, כמו שכתבו פה כמה אנשים - לעשות כל מה שאפשר לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהמשך לבוקי, צריך להבין שהסיבה לכך שהרמה נמוכה בארץ היא בדיוק בגלל הדרישות של הלקוחות - זול.

עד שזה ישתנה לעבוד בעצמך על מה שאפשר ועל מה שלא אפשר להסתמך על עסקים בחול, לדוגמא לקליפרים שלך ושל כל רכב אחר יש קיטים מעולים ב BIG REDD (חברה בריטית שמתעסקת רק בבלמים) , שילוח זול לארץ ואיכות גבוהה יחד עם מחיר נמוך מאוד , סתם דוגמא שזרקתי ממה שאמרת.

מעבר לזה כמו שציינו פה יש מספר מצומצם של בעלי עסקים שתודעת השירות והמקצועיות גבוהה ומתאימה לסטנדרטים של מדינות מערביות.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכול מי שטוען שבארץ רוצים בזול ומהר.

מה נראה לכם שרוצים בגרמניה? אנגליה? ארהב? קנדה?

יקר ולאט?

כולם רוצים זול ומהר. כולם. השאלה היא איך בעל המקצוע מתייחס למקצוע וללקוחות שלו.

מצתרף להמלצה על bigg red

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח דוגמא ממקום עבודה קודם שלי. הייתי טכנאי מדפסות.

מדפסת X אחרי 100.000 הדפסות צריכה לעבור טיפול והחלפת מערכת פיתוח.

בארץ אף אחד לא עושה שום טיפול עד שב 150-170 אלף היא מתחילה להדפיס עם לכלוך והלקוח מתלונן. ואז לא מחליפים כלום לפי הוראות היצרן אלא משפצים את המערכת פיתוח עם חלקים תחליפיים. הטיפול הבא מגיע לא אחרי 100 אלף אלא אחרי 50. אבל לאף אחד לא איכפת.

אם אתה מציע את האופציה היקרה (לפי הוראות היצרן) כמעט אף אחד לא יבחר בה, ועוד יחשבו שאתה רמאי ורוצה "לעשות קופה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נותני שירות טובים אבל הם רחוקים מלהיות זולים ואז נשאלת השאלה אם תהיה מוכח לשלם את עלות השירות הטוב.

נתת לדוגמא את המתאם לגיר. לעשות את זה עם cnc יעלה כשעתיים עבודת מהנדס/תכנת ועוד שעתיים פלוס עבודה של סטאפיסט (חיתוך פלזמה לפלטה ואחר כך עיבוד). על זה תוסיף דפינה שבמקרה הכי זול תעלה עוד כ 500 שקל. החלק במקרה הטיב היה עול לך כ 1500-2000 שקל אם מצאת מישהו סופר זול שבדמוק גם יש לו זמן פנוי. אני מקווה שאת מבין שאין מה לעשות אותו בארץ אלא אם אתה צריך 50 יחידות שאז כל העלות שציינתי מתחלקת על כל היחידות.

היום בהרבה מקרים יותר זיל להחליף מאשר לתקן כי חסרים בעלי מקצוע יאלה שכבר יש מאוד יקרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי ואתה מציינים בעיה אחרת וזה הזלזול שיש לישראלים באנשי מקצוע, בניסיון שלהם ובידע הנדרש לביצוע המשימה בשילוב של חוסר יכולת מצד מזמין השירות לאמוד את טיב העבודה שנעשתה להם. לכן המחיר הזול ביותר הוא זה שבדרך כלל גורם לבחירת איש מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

כבעל עסק שמוכר את הידע שלו אני מתמודד מול עסקים מתחרים שחלקם מוכר שעות עבודה (מוצרים מועתקים באיכות ייצור נמוכה) וברוב המקומות אני נאלץ למכור את הידע מאוד בזול.

לפעמים יש לקוחות שיודעים מה הם צריכים ו ה המשמעות של החיסכון אבל ברוב המקרים לא. כב3 יצא לי לשבת מול מתכננים שאמרו לי שמצידם שהמתקן יתמוטט אחר שנה ויום כי האצריות שלהם היא לשנה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזמין כל דבר אפשרי מחו"ל, וללמוד לעשות לבד את כל מה שרק אפשר. חוסך הרבה עוגמת נפש, זמני המתנה, ועצבים. על הכסף אני בכלל לא מדבר.

לא בדיוק, או צריך לדעת מאיפה לקנות.

כבר יצא לי להזמין חלקים שמסרו את נשמתם לאחר חודש עבודה.

וכמובן שנאלצתי לשלם על פירוק והרכבה פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא כאוב ומעצבן, אבל אפשר לפתור את הכאב והעצבון בשלל שיטות שונות.

- כל מה שאפשר לתקן/להחליף לבד - עושים לבד.

כל מה שאפשר להזמין מחו"ל - מזמינים.

- כשאין ברירה וחייבים בעל מקצוע או שיש אילוצי זמן ומקום, להעדיף החלפה על פני תיקון. נכון, יקר יותר, אבל הסיכוי שישברו לך משהו בדרך קטן יותר. בחירה פרגמטית במצב של אין ברירה.

הגעתי בהזמנות מחו"ל לקטעים מגוחכים ממש, של מוצרים לכאורה זמינים ונפוצים - אבל רק הסיכון שאגיע למקום מסוים ו"אה אופס בעצם אין לנו תחזור מחר" לא שווה לי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק, או צריך לדעת מאיפה לקנות.

כבר יצא לי להזמין חלקים שמסרו את נשמתם לאחר חודש עבודה.

וכמובן שנאלצתי לשלם על פירוק והרכבה פעמיים.

הכל עניין של ניסוי וטעיה, אבל השיטה של "להזמין הכל כולל את הסוללות לשלט של הטלויזיה מחו"ל" חסכה לי עד היום המון עצבים וסכומי כסף לא מבוטלים. המסך של המחשב הנייד שאני עובד עליו כרגע הוא דוגמה שכזו, החלפתי אותו בעצמי בשליש מהמחיר שדרשו בארץ (למק"ט מקורי!), ב 15 דקות במקום השבועיים שהייתי נאלץ להיפרד ממנו בשביל לשלוח למעבדה, ובצורה מקצועית להפליא. (מעל שנה וחצי, שום דבר לא זז או השתחרר, וגם לא יזוז או ישתחרר.)

השקעת הזמן הראשונית בחיפוש מקורות טובים משתלמת מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכול מי שטוען שבארץ רוצים בזול ומהר.

מה נראה לכם שרוצים בגרמניה? אנגליה? ארהב? קנדה?

יקר ולאט?

הגרמני, הבריטי והקנדי רגילים לסטנדרט מסויים של איכות שמקובע בנורמות ולעתים גם בתקנות/חוקים. מי שיעגל פינות כדי לחתוך במחיר ייאלץ ליישר קו עם המסה הקריטית של המתחרים, או שייפלט מהשוק. אצלנו המצב בדיוק הפוך, בהרבה תחומים הסטנדרט אצלנו הוא תת-סטנדרט, וגם מי שרוצה לעבוד טוב ונכון ייאלץ לעתים קרובות ליישר קו עם המתחרים שלו ולהפוך לחפיפניק מן השורה. יש תחומים שיוצאים מן הכלל הזה - תעשיות ייצוא שמתחרות בעולם הגדול, ושם תרבות החפיף לא יכולה להתקיים (לפחות לא בכאלה מימדים).

דוגמא טובה - תעשיית הבניה. אולי התעשיה הפרימיטיבית ביותר בישראל, נשענת על כמויות של כוח עבודה זול ולא מקצועי, עבודה באיכות הירודה ביותר שניתן לעלות על הדעת כשרק המחיר מעניין את בעל הבית, עבודה מבולגנת וחפוזה כמעט בלי אמצעי בטיחות בסיסיים ובלי הקפדה על נהלים (כי זה עולה הרבה זמן וכסף), והתוצאה, בלי סוף ליקויי בניה ועשרות הרוגים בתאונות עבודה כל שנה, כאילו אנחנו במאה ה-19 כשכל פרוייקט בניה היה גובה מאות ואף אלפי קורבנות.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שתעשיית הבניה פרמיטיבית זה בגלל שלא ראית מבפנים את תעשיית החשבונאות הישראלית.

חברות ענק שעד לפני 3-4 שנים אפילו לא טרחו לספק לעובדים שלהם מסכי מחשב והחזיקו מדפסות כל כך בלויות שהן נתקעו אחרי כל דף עשרי. אפס השקעה בטיפוח כוח אדם הטמעה של טכנולוגיה. אפס השקעה בשיפוץ משרדים. רק בשנה - שנתיים האחרונות משהו שם התחיל לזוז. ואנחנו מדברים כאן משרדי ענק שמעסיקים אלפי עובדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים זול ומהר? זה ממש לא נכון. אני כל הזמן נתקל בזה, אני מוכן לשלם כמה שצריך והולך לפעמים על הכי יקרים ועדיין מקבל כלום בתמורה.

באחד הרכבים בבית הפסיק לעבוד כפתור הווליום של המערכת שמע. המערכת הקודמת הותקנה בשקל תשעים בערך בשטחים, אצל איזה בן דוד שהתקין לי משהו סיני מחברה לא ידוע ועבדה מצויין במשך 3 שנים!

הפעם החלטתי להשקיע! בחרתי מקום מומלץ להתקנת סאונד, קראתי חוות דעת מצויינות באינטרנט, גם כאן בפורום, סגרתי מחיר לא זול בכלל על מערכת כולל עבודה (כמעט פי 2 מכל מקום אחר בארץ, אבל אני מוכן לשלם על איכות! אני לא הישראלי הממוצע שמחפש מהר ובזול!) כל מה שהמערכת צריכה לעשות זה דיבורית, להציג את מצלמת הרוורס ולהשמיע מוזיקה מהדיסק און קי. לא ביקשתי שום אנדרואיד יוקרתי עם וייז! רק USB, מצלמת רוורס שכבר מותקנת ודיבורית! הכל כבר מוכן ברכב! יש פלסטיקה, יש מצלמת, רק להוציא את המערכת הישנה ולשים אחת חדשה במקום.

החזירו לי את הרכב מסריח מסיגריות, לקח לי חודש להוריד את הריח. באתי לצאת מהעסק ברוורס, המצלמת רוורס לא עובדת! שילמתי כפול והשארתי את הרכב שלי לחצי יום בלי לשבת על הראש ואף אחד בכלל לא בדק האם מה שהוא התקין לי עובד.

מיד התחילו לסבן לי את המוח שהגעתי עם מצלמת רוורס תקולה! אחרי רבע שעה של צעקות התברר שבעל הבית שכולם משבחים באינטרנט שעצמו התקין לי את המערכת, חיבר את מצלמת הרוורס לחיבור הלא נכון. פירק את כל המערכת שוב, הרכיב אותה, המצלמה עובדת, הידד!

אני מחליט לחבר את הטלפון לדיבורית, מתקשר לאישתי, לא שומעים אותי מהצד השני בכלל! בעל העסק מחליט שהמערכת תקולה. עוד שעה של פירוק והרכבת מערכת אחרת, זהה לחלוטין לקודמת. הפעם הכל עובד! אחרי ששרפתי עוד חצי יום על התיקונים שלהם.

נסעתי בדיוק חודש עם המערכת עד שהיא התחילה להתקע בכל פעם שמישהו היה מתקשר אלי. הייתי מנתק את השיחה והמערכת מיד הייתה קופאת ומפסיקה לעבוד לחלוטין.

הגעתי לממש אחריות! הם הפסיקו לעבוד עם המערכת שהתקינו לי, התיקנו לי מערכת "מודרנית יותר" במסגרת האחריות. שוב לא שומעים אותי בשיחות, שוב מחליפים למערכת אחרת מאותו הדגם, הכל עובד אבל אני כבר מתחיל להבין שהמערכת שהם התיקנו לי, עולה בערך 20 דולר בסין. אין לי כבר כוח! שרפתי שמה יותר מידי זמן, על רכב שנוסע בקושי 7,000 קילומטר בשנה אני מחליט לחיות עם מה שיש. אבל כמובן שזה לא מתאפשר, אחרי שבוע אני שוב חוזר לממש אחריות, כי כל פעם שאני משלב רוורס המערכת קורסת.

מזמינים לי מערכת חדשה, הפעם עם שם של חברה שאני כן שמעתי עליה פעם, מתקינים לי אותה, המערכת משמיע את אותו השיר שוב ושוב ואי אפשרות להעביר לשיר הבא, למרות ששום כפתור של חזור לא לחוץ. בעל הבית מנסע לשכנע אותי שזה לא משנה, כי מי בכלל שומע משהו חוץ מרדיו? אחרי עוד קצת צעקות מתקינים לי עוד מערכת חדשה, הפעם של PIONER וסוף סוף הכל עובד כבר כשבועיים (בנתיים לפחות).

אז מה זה משנה? גם אם אתה מחפש בזול ומהר, וגם אם תחפש לאט ויקר, אתה עדיין תקבל במדינת ישראל את אותו שירות ואותה האיכות עבודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השירשור, מזדהה עם כל מה שכתבת. ולי זה גם מאוד מפריע.

אני בדעה שנותני השרות מתאימים את עצמום לדרישות הלקוחות.

והדרישות הן "זול (יחסית, כן) ומהר".

לדוגמא כשמגיע מתקין להתקיו מזגן, מתקין אותו בחצי שעה ולוחק 500 ש"ח במקום 700, הלקוח מרוצה.

זה שההתקנה נעשה לא לפי הוראות ההתקנה, 80% מהפעולות שרשומות בחוברת התקנה לא בוצעו וכו' - לא מעניין את הלקוח. רוב הלקוחות לא מתעמקים בדברים האלו.

המזגן עובד - יופי.

אז למה שהמתקין יעבוד אחרת?

כמובן שיש נותני שרות שעושים עבודה טובה אבל הם יותר יוצאים מן הכלל מאשר הסטנדרט.

הפתרון הוא, כמו שכתבו פה כמה אנשים - לעשות כל מה שאפשר לבד.

הבעיה לפעמים זה לא שהמתקין עובד בהתאם למחיר שמשלמים לו,

אלא שאותו מתקין לא יודע חצי דבר על העבודה שלו מלבד הבסיסי שלימדו אותו.

אני רואה את זה בכול מקום:

בא למגרש רכבים שואל אם הרכב עבר טיפול טיימינג- המוכר אומר לי תשובה שמראה לי שהוא לא יודע מה זה טיימינג בכלל.

בא לחנות סלולר בקשר לבעיה מסויימת ואומרים לי שכניראה המעבד הלך- ומסתבר שזה באג תוכנתי שפותרים אותו בעזרת גוגל בשעה בערך.

אפילו אני אקח דוגמא אחרת, יש לי חבר שהלך ללמוד הנדסאי אלקטרוניקה. הוא מספר לי שהיו אנשים שם שקיבלו את התעודת ההנדסאי שאם תציג להם את המשוואה X+2=10 , הם לא יבינו מה אתה רוצה מהחיים שלהם ומה זה X בכלל.

לדעתי זה צריך להיות חקוק בחוק שיתחילו להקפיד יותר על הכשרה וסינון ראויים, ושיהיה חובה להציג ולדרוש את התעודות האלה, שלא כול חאפר טמבל יוכל להציג את עצמו כ"איש מקצוע".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מקבל התחושה של פות"ש, ולדעתי זה נובע מכך שהם לא רוצים להתעסק עם דרישות של לקוח הקצה. יש לאותם חנויות סוכנים שפועלים מול חנויות יותר קטנות. אותם חנויות לא רעבות ללקוחות חדשים, ולא מעוניינים לגדול.

נ.ב.

אשמח לקבל קישור לאתר הסיני שמיצר מודלים לפי שרטוט (אם יש אפשרות בתחום הפלסטיק). הייתי מעוניין להדפיס כמה חלקים מבלי לשלם על מדפסת שתשאר אצלי בבית.

יש נותני שירות טובים אבל הם רחוקים מלהיות זולים ואז נשאלת השאלה אם תהיה מוכח לשלם את עלות השירות הטוב.

נתת לדוגמא את המתאם לגיר. לעשות את זה עם cnc יעלה כשעתיים עבודת מהנדס/תכנת ועוד שעתיים פלוס עבודה של סטאפיסט (חיתוך פלזמה לפלטה ואחר כך עיבוד). על זה תוסיף דפינה שבמקרה הכי זול תעלה עוד כ 500 שקל. החלק במקרה הטיב היה עול לך כ 1500-2000 שקל אם מצאת מישהו סופר זול שבדמוק גם יש לו זמן פנוי. אני מקווה שאת מבין שאין מה לעשות אותו בארץ אלא אם אתה צריך 50 יחידות שאז כל העלות שציינתי מתחלקת על כל היחידות.

היום בהרבה מקרים יותר זיל להחליף מאשר לתקן כי חסרים בעלי מקצוע יאלה שכבר יש מאוד יקרים.

אין שום בעיה. תענה למייל תשאל כמה יחידות צריך.

אבל תענה! אל תתעלם!

אגב. אותו המפעל הרוויח עוד לקוח מאוד גדול בתחום העיבוד שבבי שמוציא הזמנות מהארץ במאות אלפי דולרים בחודש.

הראתי לבחור את החלק שייצרו לי והראתי לו את ההצעות מחיר.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...