Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אני מקבל התחושה של פות"ש, ולדעתי זה נובע מכך שהם לא רוצים להתעסק עם דרישות של לקוח הקצה. יש לאותם חנויות סוכנים שפועלים מול חנויות יותר קטנות. אותם חנויות לא רעבות ללקוחות חדשים, ולא מעוניינים לגדול.

נ.ב.

אשמח לקבל קישור לאתר הסיני שמיצר מודלים לפי שרטוט (אם יש אפשרות בתחום הפלסטיק). הייתי מעוניין להדפיס כמה חלקים מבלי לשלם על מדפסת שתשאר אצלי בבית.

הבעיה לפעמים זה לא שהמתקין עובד בהתאם למחיר שמשלמים לו,

אלא שאותו מתקין לא יודע חצי דבר על העבודה שלו מלבד הבסיסי שלימדו אותו.

אני רואה את זה בכול מקום:

בא למגרש רכבים שואל אם הרכב עבר טיפול טיימינג- המוכר אומר לי תשובה שמראה לי שהוא לא יודע מה זה טיימינג בכלל.

בא לחנות סלולר בקשר לבעיה מסויימת ואומרים לי שכניראה המעבד הלך- ומסתבר שזה באג תוכנתי שפותרים אותו בעזרת גוגל בשעה בערך.

אפילו אני אקח דוגמא אחרת, יש לי חבר שהלך ללמוד הנדסאי אלקטרוניקה. הוא מספר לי שהיו אנשים שם שקיבלו את התעודת ההנדסאי שאם תציג להם את המשוואה X+2=10 , הם לא יבינו מה אתה רוצה מהחיים שלהם ומה זה X בכלל.

לדעתי זה צריך להיות חקוק בחוק שיתחילו להקפיד יותר על הכשרה וסינון ראויים, ושיהיה חובה להציג ולדרוש את התעודות האלה, שלא כול חאפר טמבל יוכל להציג את עצמו כ"איש מקצוע".

תעודה זה לא מדד למקצועיות.. לך למוסך יש להם תעודה. בפועל לא יודעים לעבוד...

לצערי הפורום השתנה. אחרת הייתי מעלה לכם תמונות של מקום עם תעודות בתחום המיזוג אוויר ואיך ניראת ההתקנה שלו...

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• אחראי פורום

השרשור קיבל טוויסט קטן שמדבר כעת על חוסר מקצועיות, אבל זה הולך יד ביד עם חוסר בשירותיות.

אנשים פותחים פה עסקים על ימין ועל שמאל, לעיתים עם מעט זיקה למהות העסק, העיקר להיות עצמאי כי הרי "רק ככה עושים כסף בארץ".

גם אם תהיה להם זיקה, אין להם כלים לספק שירות מלא (מקצועי או שירותי) וגם לרוב לא מעניין אותם. הם בטעות חושבים שמספיק לעבוד או לספק שירות כלשהו.

מה שאירוני בזה, זה שלהקים עסק (חוקי) בישראל, זה קשה כמו ליילד תינוק דרך הגרון.

כמות המכשולים שהרשויות שמות בפני יזם היא ארוכה ומתישה, אבל מה - להעשיר את היזם, לתת לו כלים, להוביל אותו לפעולות נכונות, סדנאות פשוטות של תקשורת בסיסית - אף אחד לא מתעכב על זה.

העיקר בואו תקימו עסקים, נדאג לפרנוסה לכמות יפה של בעלי חותמות ואודרוב לשוק.

*גם אם משהו נשמע מכליל מדבריי, זה רק למען זרימת הפוסט. כאמור קודם, אני מכיר המון עסקים קטנים עם שירות נפלא ומקצוענות ברמה של מייסטרים.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והחזיקו מדפסות כל כך בלויות שהן נתקעו אחרי כל דף עשרי.

המדפסות האלו לא בלויות. פשוט הרסו אותן על ידי שימוש בטונר ומתכלים תחליפיים לא בסטנדרט של היצרן, ומטופלות על ידי טכנאים שיוצאים בבוקר עם 10 קריאות ורוצים לסיים את העבודה כמה שיותר מהר. אז יוצא לא יותר מ 20-30 דקות פר לקוח. ואין להם את הזמן, את הרצון ולעיתים גם את הידע לתחזק אותו ברמה גבוהה.

רשמתי את זה כי כל אחד רואה את התופעה בתחום שהוא מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויית שירות טובה שקיבלתי בחודש שעבר:

לאחר כמעט 7 שנים התקלקלו צירי שתי דלתות ארונות מטבח של "מטבחי זיו", שאמנם פעלו, אבל עם נקישות או ללא טריקה שקטה.

בפניה אל מוקד השירות שלהם נעניתי ע"י ריטה שעלות טכנאי תהיה 250 ש"ח והחיוב על הצירים יהיה לפי מה שיוחלף וכמובן שאישרתי זאת.

ריטה הוסיפה שהיא תבדוק האפשרות לא לחייב בתשלום הצירים.

למחרת תיאמו איתי את יום הגעת הטכנאי וטווח השעות בו.

לבסוף, יום קודם טילפן אלי הטכנאי ושאל אם אנו בבית ויוכל לבוא כעת, כי התפנה לו חלון זמן והסכמתי מיד.

תוך כרבע שעה הגיע הטכנאי (החביב והמקצועי) ומיד ניגש למלאכה. הוא החליף הצירים הפגומים,

בדק בעין קפדנית את המרווחים בין הדלתות וכיוונם, מיוזמתו כיוון גם כמה מגירות והסביר לנו כיצד להעמיסן נכון

(החפצים הכבדים יותר פנימה ורחוק והקלים בחזית) וזאת כדי למנוע קריסת המסילות והמגירה.

לבקשתי הוא בדק עוד זוג דלתות שהתחככו קלות אחת בשנייה וכשראה שכיווני הצירים לא פתרו הבעיה החליף גם אותם.

בבדיקת דף הבנק ראיתי שחויבתי רק בסכום של 250 ש"ח וללא חיוב של הצירים.

מגיעים כל השבחים למע' השירות של "מטבחי זיו" על שירות מצוין שקיבלנו ועם התחשבות בעלות, למרות שכלל לא ביקשנו זאת, אלא ביוזמה עצמית שלהם.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שתעשיית הבניה פרמיטיבית זה בגלל שלא ראית מבפנים את תעשיית החשבונאות הישראלית.

חברות ענק שעד לפני 3-4 שנים אפילו לא טרחו לספק לעובדים שלהם מסכי מחשב והחזיקו מדפסות כל כך בלויות שהן נתקעו אחרי כל דף עשרי. אפס השקעה בטיפוח כוח אדם הטמעה של טכנולוגיה. אפס השקעה בשיפוץ משרדים. רק בשנה - שנתיים האחרונות משהו שם התחיל לזוז. ואנחנו מדברים כאן משרדי ענק שמעסיקים אלפי עובדים.

לפני חודש מישהו שעובד במגדל שוקי הון רצה לשלוח לי איזה חישוב באקסל. הוא התעצל לשלוח את הקובץ, אז הוא שלח לי צילום של המסך בוואטסאפ.

מערכת ההפעלה היא ווינדוס XP.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדיין אירגונים שעובדים עם XP, זה כבר די נדיר אבל קיים.

לפעמים זה אילוץ של איזה תוכנה פנימית של האירגון שלא רצה על מערכות הפעלה חדשות יותר ולא רוצים להשיקע בשידרוג של אותה תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל9ני כ 4 שנים המטבח שלי קיבל מכה והיה סימן בדלת (מטבח כפרי של רגבה).

שלחו בחור שהוא פשוט אומן. ישב ומילא את המכה ואחר כך התאים צבעים עד שהגיע לתיקון מושלם (אני רואה כל דבר קטן ויודע איפה התיקון ולמרות זאת לא רואה אותו). העתות היתה 500 שקלים בלבד אחרי שעבד כשעתיים וחצי.

יש גם בעלי מקצוע טובים. הבעיה היא למצוא אותם בין ים החאפרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה. תענה למייל תשאל כמה יחידות צריך.

אבל תענה! אל תתעלם!

אגב. אותו המפעל הרוויח עוד לקוח מאוד גדול בתחום העיבוד שבבי שמוציא הזמנות מהארץ במאות אלפי דולרים בחודש.

הראתי לבחור את החלק שייצרו לי והראתי לו את ההצעות מחיר.

בזה אין ספק.

כשפונים אליי בדברים שלא מתאימים לי או שאני לא תאים להם לא רק שאני עונה אלא אני משתדל לתת שמות של בעלי מקצוע שיכול להתאים להם. מעבר לזה שלא עולה כסף לעזור למישהו גם אם הוא זר לחלוטין העולם קטן ומי יודע מתי ניפגש שוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
הגרמני, הבריטי והקנדי רגילים לסטנדרט מסויים של איכות שמקובע בנורמות ולעתים גם בתקנות/חוקים. מי שיעגל פינות כדי לחתוך במחיר ייאלץ ליישר קו עם המסה הקריטית של המתחרים, או שייפלט מהשוק. אצלנו המצב בדיוק הפוך, בהרבה תחומים הסטנדרט אצלנו הוא תת-סטנדרט, וגם מי שרוצה לעבוד טוב ונכון ייאלץ לעתים קרובות ליישר קו עם המתחרים שלו ולהפוך לחפיפניק מן השורה. יש תחומים שיוצאים מן הכלל הזה - תעשיות ייצוא שמתחרות בעולם הגדול, ושם תרבות החפיף לא יכולה להתקיים (לפחות לא בכאלה מימדים).

דוגמא טובה - תעשיית הבניה. אולי התעשיה הפרימיטיבית ביותר בישראל, נשענת על כמויות של כוח עבודה זול ולא מקצועי, עבודה באיכות הירודה ביותר שניתן לעלות על הדעת כשרק המחיר מעניין את בעל הבית, עבודה מבולגנת וחפוזה כמעט בלי אמצעי בטיחות בסיסיים ובלי הקפדה על נהלים (כי זה עולה הרבה זמן וכסף), והתוצאה, בלי סוף ליקויי בניה ועשרות הרוגים בתאונות עבודה כל שנה, כאילו אנחנו במאה ה-19 כשכל פרוייקט בניה היה גובה מאות ואף אלפי קורבנות.

תחום הבניה פרימיטיבי מאד בארץ דווקא בגלל שיש יותר מידי חוקים קטנוניים שמגבילים אותו איפה שלא צריך, ומצד שני מאפשרים לחפף איפה שלא כדאי וכתוצאה מכך המינימום המותר בחוק הפך להיות הסטנדרט. זה כמובן לא אומר שאין צורך ברגולציה, אבל כשרגולציה גורמת לדברים כמו בסיסיים כמו דירות ושכונות להיות מחורבנים, היא מפספסת את המטרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחום הבניה פרימיטיבי מאד בארץ דווקא בגלל שיש יותר מידי חוקים קטנוניים שמגבילים אותו איפה שלא צריך, ומצד שני מאפשרים לחפף איפה שלא כדאי וכתוצאה מכך המינימום המותר בחוק הפך להיות הסטנדרט. זה כמובן לא אומר שאין צורך ברגולציה, אבל כשרגולציה גורמת לדברים כמו בסיסיים כמו דירות ושכונות להיות מחורבנים, היא מפספסת את המטרה.

כי מי הם הריגולטורים? אותם המקצואנים (לא זאת לא טעות כתיב) עם תעודות וסיפורים בקילומטרים.. לכן זה ניראה בהתאם...

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל9ני כ 4 שנים המטבח שלי קיבל מכה והיה סימן בדלת (מטבח כפרי של רגבה).

שלחו בחור שהוא פשוט אומן. ישב ומילא את המכה ואחר כך התאים צבעים עד שהגיע לתיקון מושלם (אני רואה כל דבר קטן ויודע איפה התיקון ולמרות זאת לא רואה אותו). העתות היתה 500 שקלים בלבד אחרי שעבד כשעתיים וחצי.

יש גם בעלי מקצוע טובים. הבעיה היא למצוא אותם בין ים החאפרים.

כנראה שזה תלוי במחיר של המטבח שהוזמן מ"רגבה" , כשאני ביקשתי פלטה למדיח חצי אינטגרלי עבור המטבח "קבלן" שהוזמן מהם, נתנו לי הצעה של 2.5K והפקידה עוד הופתעה לשמוע שזה יקר.

בסוף עלה 500 ש"ח +כמה שעות פנוית ודלקף נשארתי עם עודף פורמייקה שיספיק לעוד X פלטות כאלה כי היבואן של הפורמייקה מוכר בחתיכות של 2X3 מטר.

עבור שינוי צבע שלא בסטנדרט של הקבלן הוספתי עוד 2K, כמובן היחס היה בהתאם ובכלל היינו צריכים להגיד תודה שהסכימו לקבל אותנו כי הם עושים לנו טובה ומכינים את המטבח ב"חינם".

פותח השרשור, מזדהה עם כל מילה והפתרון כמו שכבר נאמר זה לעשות הכל לבד.

מסכנים אותם אנשים שלא יודעים / לא מסוגלים לעשות לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא חייב להיות רגבה. נגר פרטי עם נגריה קטנה שעשה אצלי את המטבח וגם עבר להורים שלי, חזר אליהם לעניינים קטנים שביקשו ממנו

ועשה את זה בלי לחייב בכלל ואני מדבר על שנתיים שלוש אחרי.

על השירות המזלזל והחיובים המופרכים של מטבחים מטעם הקבלן אפשר לכתוב ספר.

אחי הכניס שינויים ממש קטנים, בסוף עלה לו כמעט כמו שעלה לי מטבח פי 1.5 גודל.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מסכנים אותם אנשים שלא יודעים / לא מסוגלים לעשות לבד.

דווקא אלה שכן יודעים יותר מסכנים. מי שלא מבין בזה מקבל מה שנותנים לו. מי שיש לו קצת מושג ויודע איך הסטנדרט במקומות אחרים מתבאס יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוב מבינים מה הם צריכים לקבל אבל חיים עם התוצאות , חלקם מתרגשים יותר וחלקם פחות.

אני בטוח שהם היו שמחים לדעת לעשות לבד.

דרך אגב,

נושא השירות בארץ לא נוגע רק לנותני השירות, זה בכל מקום, כמה פעמים יצא לכם להזכיר לעמית מהעבודה על משהו שאתם מחכים שהוא יעשה?

במקום עבודתי הנוכחי זה ממש בסדר אם אתה צריך לחזור למישהו לפחות פעמיים עד שהוא נזכר לעשות את זה :shock:

בישראל יש יותר מדי אנשים שזה פשוט לא מציק להם בשום צורה שהם צריכים להחזיר למישהו תשובה או לעשות משהו עבורו.

"לאט לאט" , "מה הלחץ?!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...