Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי יהיה בסדר ומה אתה דואג. כי עברנו את פרעה, ודוקרים אנשים ברחובות, ויורים טילים על שדרות, והפוליטיקאים מושחתים, והחינוך והבריאות בתחת, והערבים נוהרים והחרדים מתרבים - אז מי ישמע?! חיכית חודשיים לתשובה? ביג דיל. בישראל, ההישג הנדרש הוא "אף אחד לא מת", ואף אחד לא מת מזה שהקיר הוא לא בדיוק 90 מעלות, וזה שהפרופילים לא מתאימים וזה שקיבלת מוצר אחר לחלוטין ממה שהזמנת.

תרבות חפיף, חפ-לפ, שימת קצוץ מוחלט על יסודיות או מקצעויות, והכי חשוב - הרצון הבלתי נשלט מצד אחד "לעשות מכה" ומצד שני "לא לצאת פראייר". אז בגלל שהלקוח חייב לא לצאת פראייר אבל בעל העסק חייב לעשות מכה - הוא מוריד את איכות המוצר/שירות ל-10% ומוריד את המחיר ל-100% - כי מיסים, ובטחון, ומשכורות, ודתיים, ואיראן.

השירות, המקצועיות (מבחינת ידע), איכות המוצר, איכות התקשורת עם הלקוח - בסוף כל אלה נפגעים. והמצחיק הוא שבסופו של יום כולנו, גם בעלי עסקים שנותנים שירות/איכות/מקצועיות מחורבנות, לקוחות של עסקים אחרים שמקבלים שירות/איכות/מקצועיות מחורבנות והולכים להתלונן על זה. כי ככה זה, כשנורא חשוב לכווווולם "לא להיות פראייר", בסוף כוווולם פראיירים.

לי היה לפני איזה שבועיים קטע הזוי לגמרי - הזמנתי איזה מוצר, משהו זניח ב-115 שקל. באתר של החנות היתה תמונה של המוצר, והיו כתובות עליה מידות. בתיאור של המוצר היו כתובות מידות, אחרות. הזמנתי לפי המידות שכתובות בתיאור, כי הנחתי שיש את אותו דבר בכמה גדלים ופשוט שמו את אותה תמונה בכמה מקומות. המוצר הגיע, ואיך לא, עם סט מידות שלישי אחר לחלוטין גם ממה שהיה כתוב בתיאור וגם ממה שהופיע בתמונה. התקשרתי לבקש להחזיר את המוצר ולקבל זיכוי, ושלושה ימים רדפתי אחריהם כדי שישלחו שליח שיאסוף את זה, עד שבסוף פשוט נסעתי לשם בעצמי והחזרתי את זה במקום. לפחות כשכבר הגעתי הם היו נעימים וזיכוי את הסכום המלא כולל המשלוח בלי וויכוחים.

בעברי עבדתי במסעדות, בארים, מועדונים וכיו"ב, ותמיד הדבר הכי חשוב לי היה שאני (ומאוחר יותר הצוותים שניהלתי) יהיו הכי מקצועיים שאפשר (עד כמה שחבר'ה לפני/אחרי צבא עם בעיקר סמים במחזור הדם יכולים) כי ברגע שאתה מקצועי ואתה יודע לענות כראוי, כל השיח מול הלקוח הרבה יותר נעים כי הוא לא מרגיש שמנסים לערבב אותו. ברגע שהשיח נעים, הרבה יותר קל לתת שירות טוב וגם אם נאלצים לתת תשובה שלילית, היא מתקבלת בהבנה, ואם לא יודעים, אומרים שנוודא - אבל תמיד, תמיד, תמיד, בלי יוצא מן הכלל וגם אם זה הדבר האחרון שאני עושה - הלקוח יקבל תשובה.

וברגע שהשירות טוב, ב-90% מהמקרים אנשים שמחים לשלם יותר כי הם מרגישים שה"עסק" הרוויח את זה. וכל זה באמצעות שעה שבועית של הדרכות/פגישות צוות. זה הכל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל השיח מול הלקוח הרבה יותר נעים כי הוא לא מרגיש שמנסים לערבב אותו.

בעיה נוספת שקיימת לפחות אצלי. עקב המצב המתואר בשירשור אני תמיד בתחושה שמנסים לערבב אותי ולא מאמין לאף אחד ולשום דבר, גם כשכביכול אני מקבל ייעוץ ותשובות ראויות מנותן שרות. ברגע שאין לי מספיק יידע אישי לבחון את התשובה, קשה לי לסמוך עליה. מצב די בעייתי כי בחלק מהמקרים דווקא עונים לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, על זה מתגברים על ידי "שיעורי בית" ברשת, הפעלת היגיון טכני והצלבת מידע מול נותני שירות נוספים.

אני גם כמוך וקשה לי לקבל משהו רק כי אמרו. חייב להבין מה עומד מאחורי הדברים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הראשונה תחשוב שמערבבים אותך, ואז כשתלך לאמת את המידע תראה שהוא נכון. בפעם השניה תהיה פחות סקפטי ובשלישית הוא יהפוך לאחד מאותם "בעלי מקצוע שיש לך ניסיון טוב איתם". אין מה לעשות, אמון של לקוחות בעסק לא מגיע ככה סתם, צריך לזכות בו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שמפריע לי. כל דבר צריך לאמת, כל דבר צריך להצליב מידע וללמוד את התחום. כמובן אחרי שעושים את זה מקבלים את הכלים הדרושים לבחון את התשובות ולבחור את השרות והמוצר המתאים.

אבל במצב אידיאלי זה לא צריך להיות כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבקש עולם אידיאלי, בעולם לא אידילאי אתה מסכים שיש מקום לשיפור ברמת השרות והמקצועיות כמעט בכל תחום אליו אתה פונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודש מישהו שעובד במגדל שוקי הון רצה לשלוח לי איזה חישוב באקסל. הוא התעצל לשלוח את הקובץ, אז הוא שלח לי צילום של המסך בוואטסאפ.

מערכת ההפעלה היא ווינדוס XP.

בנוסף לעבירת ביטחון מידע חמורה זה מראה עד כמה הוא לא יודע לתפעל כלי עבודה טכנולוגי.

על זה אני מדבר.

תרבות חפיף, חפ-לפ, שימת קצוץ מוחלט על יסודיות או מקצעויות, והכי חשוב - הרצון הבלתי נשלט מצד אחד "לעשות מכה" ומצד שני "לא לצאת פראייר".

השירות, המקצועיות (מבחינת ידע), איכות המוצר, איכות התקשורת עם הלקוח - בסוף כל אלה נפגעים.

בהכללה גסה זו תוצאה של עובדים רואים בתפקיד שלהם תחנת מעבר ואין להם שום רצון להגדיל ראש ולהרחיב אופקים. מצד שני קיימים הרבה עצמאיים שפתחו עסק בלי שהם מבינים לעומק את התחום עוסקים בו ובלי שהם הספיקו לאמץ הרגלי עבודה טובים כי "רק ככה אפשר לעשות כסף" ואין להם שום עקומת למידה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור ותמיד צריך לשאוף ליותר טוב.

אבל כמו בכל תחום, תמיד יהיו נוכלים, תמיד יהיו בעלי מקצוע פחות טובים (שיכולים להיות ישרים ואחלה בני אדם. פשוט עם פחות ידע/ניסיון/יכולת) ותמיד יהיו את אלה שילמדו על הגב שלך. הרי לכל נותן שירות יש את הפעם הראשונה שהוא מתמודד עם משהו.

בקיצור, נצטרך להמשיך לבדוק ולהפעיל את השכל וההיגיון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בלא מעט שרלטנים, רמאים וסתם בעלי מקצוע שאינם בעלי מקצוע.

מצד שני, גם בלא מעט מקצענים אמיתיים. למשל הנגריה שבנתה לי את המטבח ועשתה עבודה מצויינת, וכעבור מספר חודשים, כאשר התגלתה תקלה באחת המגרות, שלחה את המתקין (בחור חמד, כבר הכרנו אותו מהעבודה הדקדקנית שעשה בהתקנה) כדי לתקן את התקלה ובאותה הזדמנות לחזק ולשפר עוד כמה מגרות.

או חבר הפורום שאצלו אני מתקן מחשבים, שמעולם לא הכזיב.

או איש מחלקת כלי הבית בהום סנטר, שכאשר הגעתי אליו עם צינור קרוע של שואב אבק גנרי "הום" שנה אחרי גמר האחריות, לא היסס לפתוח ערכה חדשה ולתת לי צינור חדש.

בקיצור - יש ויש, ישרים ורמאים, מקצוענים ושרלטנים, קפדנים וחפיפניקים, כל הספקטרום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, על זה מתגברים על ידי "שיעורי בית" ברשת, הפעלת היגיון טכני והצלבת מידע מול נותני שירות נוספים.

אני גם כמוך וקשה לי לקבל משהו רק כי אמרו. חייב להבין מה עומד מאחורי הדברים.

זאת בדיוק הבעיה, שכל קניית מוצר אפילו הכי פשוט וקטן הופכת לעבודת מחקר של שבוע.

ואם כבר למדתי את כל התהליך. ויודע את כל הדברים הרלונטיים, למה אני צריך את העסקים האלה?

לא עניין של רוצה בזול, ממש לא. אני בעד שבעל מקצוע יקבל את הסכום שהוא מבקש על העבודה.

אבל הינה סיפור. עברתי דירה ורצינו לקנות שידה לטלוויזיה. באיקאה חברה שלי לא מצא שום דבר מתאים. אבל מצאנו באיזה נגריה בקריות ( אנחנו גרים ליד קרית מלאכי)

שידה פשוטה מאוד! שום דבר מיוחד, עולה 800 שקל הובלה עוד 300

אמרתי.. אני אזמין. אסע לשם בעצמי (כי הדלק יעלה לי פחות) ואאסוף אותה...

כמה שעות טובות של נסיעה. מגיע לחנות... אין במערכת הזמנה כזאת. שעה של חיפושים. מצאו... נו.. קורה לפעמים מקובל אין וויכוח..

הגעתי הביתה. התחלתי להרכיב. איכות המוצר הייתה כל כך ירודה! שאין דברים כאלה. זוויות לא ישרות. הדבקה של הקאנט קישוט כבר יוצאת.

המדף האמצעי אפילו לא בכיוון של להיכנס למקום שלו בלי דפיקות פטיש! מגירות עם הלכסונים שאפילו אני שלא נגר הייתי עושה יותר טוב.

ריהוט חד פעמי של איקאה זה פשוט LUXARY ביחד למה שקיבלנו, ועולים חצי מה ששילמנו...

אני יכול להמשיך עם סיפורים כאלה ימים שלמים!

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לעשות "עבודת מחקר" על המוצרים כדי שתהיה בטוח שמה שאתה קונה מתאים לך זה עוד בסדר, החלק המעצבן זה כשאתה אוכל סרטים אם אולי כדאי לקנות משהו פחות מתאים כי שמעת שהחנות היחידה שמוכרת את מה שאתה רוצה מזלזלת בלקוחות אחרי הקניה ולא נותנת שירות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד משפט ידוע:

רכב התקלקל, מגיע למוסך.

המכונאי לוקח פטיש 5 קילו, נותן מכה והופ - הכל עובד פיקס.

מגיש חשבונית לבעל הרכב - 501 ש"ח.

בעל הרכב שואל מה זה הסכום הזה ולמה כ"כ יקר, הרי עבדת רק דקה.

המכונאי:

שקל על העבודה ו 500 ש"ח על זה שידעתי איפה לתת את המכה עם פטיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נתקלתי במקרה ממש הזוי של שירות לקוי בארץ - של חברת מיקרוסופט.

יש בעיה עם רשיון מסוים שהוזמן והתעכב לפחות יממה מעבר למה שקורה בדרך כלל. בשירות מיקרוסופט בארץ אמרו לי שצריך להמתין וזה יכול לקחת גם יומיים. בשירות בחו"ל תוך רבע שעה הייתי עם מוצר פעיל.

הזוי לחלוטין. חברה עולמית, השירות אמור להיות זהה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...