Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו B4 - איך משפיעים על החיסכוניות שלה

דניאליטו
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי סובארו B4 . המטרה היא נסיעות יומיומיות מנתניה לחיפה .

איך ניתן למקסם את החסכוניות של הרכב הזה למקסימון האפשרי .

לדברי יודעי דבר , הרכב עושה בכביש פתוח 1:11 ליטר לק"מ.

אשמח לעצות .

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע 90 קמ"ש בכביש פתוח.

להאיץ במתינות, להסתכל רחוק ולהוריד מוקדם יותר רגל מהגז לפני רמזור אדום.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע 90 קמ"ש בכביש פתוח.

להאיץ במתינות, להסתכל רחוק ולהוריד מוקדם יותר רגל מהגז לפני רמזור אדום.

ואם אני נוסע במהירות 120 ? , 90 זה מעט מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לחסוך בדלק כמה שיותר, לא זה מה ששאלת ?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להשיג תוצאה טובה ב B4 - במיוחד אם מדובר בדוור 4 (2004 עד 2009). הרכב לא חסכוני, לתיבה אין נעילת ממיר מומנט כך שאין רגע דל שהרכב אינו צורך דלק - גם בעזיבת הדוושה בירידות או לקראת עצירה. כמו כן מהירות גבוהה משפיעה על הצריכה בצורה חדה - הבדל ענק בין נסיעה ב 90 קמ"ש ל 120 או יותר.

המצב יותר טוב בדור 5 שמצוייד בתיבה רציפה שתורמת לסל"ד מאוד נמוך בשיוט.

דור 6 בעלת מנוע 2500 יותר חסכונית משתיהן - בזכות מנוע מודרני (יחסית..) ותיבה רציפה שמתנהגת מעולה.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להשיג תוצאה טובה ב B4 - במיוחד אם מדובר בדוור 4 (2004 עד 2009). הרכב לא חסכוני, לתיבה אין נעילת ממיר מומנט כך שאין רגע דל שהרכב אינו צורך דלק - גם בעזיבת הדוושה בירידות או לקראת עצירה. כמו כן מהירות גבוהה משפיעה על הצריכה בצורה חדה - הבדל ענק בין נסיעה ב 90 קמ"ש ל 120 או יותר.

המצב יותר טוב בדור 5 שמצוייד בתיבה רציפה שתורמת לסל"ד מאוד נמוך בשיוט.

דור 6 בעלת מנוע 2500 יותר חסכונית משתיהן - בזכות מנוע מודרני (יחסית..) ותיבה רציפה שמתנהגת מעולה.

הרכב עלה לכביש ב 11/2015 . דור 5 או 6 (המנוע 2500 סמ"ק) ? , אתה רוצה לומר שנסיעה ב 90 קמש חסכונית יותר מנהיגה ב 120 קמש ? , תן הסבר מפורט יותר ...

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לחסוך בדלק כמה שיותר, לא זה מה ששאלת ?

כן , שאלתי... אבל אם תוכל תן הסבר למה ? , חשבתי שאין חשיבות למהירות אלא שהמהירות תהיה קבועה .

אשמח להסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , שאלתי... אבל אם תוכל תן הסבר למה ? , חשבתי שאין חשיבות למהירות אלא שהמהירות תהיה קבועה .

אשמח להסבר.

ברור שלמהירות יש חשיבות - ככל שהמהירות יותר גבוהה, סיבובי מנוע צריכים להיות יותר גבוהים = צריך להזרים יותר דלק.

מדוע נתוני היצרן יותר טובים מאשר צריכת דלק בפועל?

נתוני יצרן נמדדים במעבדה כאילו הרכב נוסע 90-80 קמ"ש ( מהירות אופטימלית לטובת החיסכון ), ללא מזגן ( שמעלה צריכת דלק ), עם חלונות סגורים ( כדי לא לפגוע באירודינמיות של הרכב ) ואדם אחד בפנים ( בגלל תוספת משקל ).

מה מזה תוכל באמת ליישם?

לנסוע לבד - אתה יודע יותר טוב.

ללא מזגו ועם חלונות סגורים ? לא נראה לי בקיץ.

90 קמ"ש לטובת סל"ד נמוך? תלוי בך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להסבר.

שמעתה על התנגדות אוויר? עם לא תבדוק בויקיפדיה, בקצרה ההסבר הוא שככל שאתה נוסע מהר יותר יש יותר התנגדות אוויר וצריך להשקיע יותר אנרגיה כדי לשמור על המהירות הגבוהה וכך צריכת הדלק, סל"ד, רעשי רוח עולים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בצעירותי למדתי שמהירות שיוט היא המהירות החסכונית ביותר לרכב. מהי מהירות השיוט...אז גם אותי זה הפתיע שאמרו לי שמהירות השיוט היא כאשר מחוג המהירות ניצב ב 90 מעלות. יש רכבים בעלי נפח גדול כמו אצלי שהוא 2000 שהניצב 90 מעלות של המחוג הוא על 120. יש רכבים בעלי מנועים קטנים שהוא על 100 וכו..

מכיוון שעיקר העבודה שלי במשך המון שנים היא דווקא בכביש ואני נוסע המון ויצא לי לנסוע על עשרות של רכבים עד היום דיי נוכחתי לדעת בהרבה ניסויי ותהייה עד כמה העניין נכון. מכיוון שאני דווקא עובד יותר בלילות אז ניסיתי את כל טווחי המהירויות לאורך זמן וללא רמזורים לרוב. המהירות החסכונית ביותר יצאה כמו שתיארתי במהירות השיוט. ההפרשים היו משמעותיים עד כדי 4.5 ליטר ל 100 קמ מול אותה דרך במהירות פחותה מהשיוט עד כדי 6.5 ליטר ל 100 קמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה המרחקים שאתה נוסע,

אבל אם מדובר במרחקים גדולים אולי שווה לשקול התקנת מערכת גז.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה המרחקים שאתה נוסע,

אבל אם מדובר במרחקים גדולים אולי שווה לשקול התקנת מערכת גז.

אני נוסע כ 130 ק"מ ביום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמות הנסיעות שלך, ההשקעה במערכת הגז תחזור אליך תוך שנה דרך מחירי הגז.

סובארו חיה טוב עם המערכת. בזמנו אפילו היה פרק זמן ( קצר ) שהתקנת מערכת גפ"מ דרך המתקין שבהסכם עם יבואן הרכב הזה לא פגעה באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בצעירותי למדתי שמהירות שיוט היא המהירות החסכונית ביותר לרכב. מהי מהירות השיוט...אז גם אותי זה הפתיע שאמרו לי שמהירות השיוט היא כאשר מחוג המהירות ניצב ב 90 מעלות. יש רכבים בעלי נפח גדול כמו אצלי שהוא 2000 שהניצב 90 מעלות של המחוג הוא על 120. יש רכבים בעלי מנועים קטנים שהוא על 100 וכו..

מכיוון שעיקר העבודה שלי במשך המון שנים היא דווקא בכביש ואני נוסע המון ויצא לי לנסוע על עשרות של רכבים עד היום דיי נוכחתי לדעת בהרבה ניסויי ותהייה עד כמה העניין נכון. מכיוון שאני דווקא עובד יותר בלילות אז ניסיתי את כל טווחי המהירויות לאורך זמן וללא רמזורים לרוב. המהירות החסכונית ביותר יצאה כמו שתיארתי במהירות השיוט. ההפרשים היו משמעותיים עד כדי 4.5 ליטר ל 100 קמ מול אותה דרך במהירות פחותה מהשיוט עד כדי 6.5 ליטר ל 100 קמ.

האם אתה בטוח שמהירות השיוט שבה הרכב הוא החסכוני ביותר היא המהירות עליה מצביע המחוג בניצב ???? אצלי זה 120 ... , למה החבר'ה אומרים שהנסיעה האופטימלית היא על 90 ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...