Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 308 קומפורט פלוס אוטמט 1.6.. כרכב ראשון

YeudaZ
שימו לב! השרשור הזה בן 1679 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

אז התקציב שלי לא גדול לרכב ראשון.

ראיתי את הדגם של הפיגו ואהבתי מאוד.

מהמלצות של חברי הפורום הבנתי שבסכומים האלה עדיף למצוא רכב שמור כמה שיותר.

האם חייב להתעקש שיהיה יד ראשונה?

מה חייב לבדוק כאשר אני מוצא את הדגם הזה? האם בגלל שהציבור בארץ חושש מהרכב הזה אוכל לרדת הרבה מהמחירון גם אם הרכב שמור ויד ראשונה? האם הדגם מומלץ כרכב ראשון?

ראיתי הרבה דגמים של פיגו בשוק מקווה שכבר שבוע הבא אבצע רכישה לפי התשובות שאקבל פה.

תודה רבה לכל העוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים פרטים. שנתון ? מחיר ? מי המוכר ?

פחות חשוב היד , יותר חשוב היסטוריית טיפולים.

לדוגמא ראיתי.. שנתון 2011 .. 11 אלף שקל.. מוכר פרטי.. יד 1.

הרכב עבר 120 אלף ק"מ.. ראיתי שעד 80 אלף טופל במוסך מורשה.. אך אחרי זה אין תיעוד לטיפולים במחשבים של פיג'ו משער שטיפל במוסך אחר.

זה אמור להדליק לי נורה אדומה או שזה בסדר אם הרכב טופל במקום אחר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נורה אדומה אם יש קבלות מפורטות .

לא מעט נוטשים את מוסך היבואן בתום האחריות.

אתה מדבר על מנוע 120 כ"ס . גיר AL4 שהוא דיי מסרס את המנוע אבל מכיוון שזה רכב ראשון לא תשים לב.

בסהכ עבור ₪10K זו תמורה מצויינת לכסף לרכב מטופח.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נורה אדומה אם יש קבלות מפורטות .

לא מעט נוטשים את מוסך היבואן בתום האחריות.

אתה מדבר על מנוע 120 כ"ס . גיר AL4 שהוא דיי מסרס את המנוע אבל מכיוון שזה רכב ראשון לא תשים לב.

בסהכ עבור ₪10K זו תמורה מצויינת לכסף לרכב מטופח.

תשובה ממש לעניין.. תודה רבה גבר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת..

אם יש מוסך מורשה שאני מכיר שהוא בערך 30-35 קמ ממוכר הרכב .. מקובל לבקש לבדוק את הרכב שם?

אולי להשאיר תעודת זהות אצל המוכר ולגשת לבד אם לא מסתדר לו?

מה נהוג ומקובל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי הבדיקה המכנית של הרכב ללא שילדה, תבדוק את הרכב במוסך גבע בת"א, הוא מומחה לצרפתיות ואנשים משכמם ומעלה, אתה יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות, רק לא לשכוח לתאם מולם.

את בדיקת השלדה תבצע במכון בדיקה וגם תשלם מחיר מופחת בבדיקה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת..

אם יש מוסך מורשה שאני מכיר שהוא בערך 30-35 קמ ממוכר הרכב .. מקובל לבקש לבדוק את הרכב שם?

אולי להשאיר תעודת זהות אצל המוכר ולגשת לבד אם לא מסתדר לו?

מה נהוג ומקובל?

אני כמוכר - לא הייתי מסכים.

מדובר ברכב שערכו בשוק נמוך, ולמוכר לא שווה להשקיע זמן מיותר בבדיקות במקומות רחוקים.

קח את הרכב לבדיקה במכון או במוסך הקרובים למוכר ולא מטרטרים אותך ואותו יתר על המידה.

אם המוכר זורם איתך לבדיקה במוסך מרוחק - סבבה.

קח בחשבון שאם אתה לוקח את הרכב לבד אתה גם אחראי על הנזקים שתגרום אם יהיו. אני לא הייתי לוקח את הרכב לבד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מתכנן לקיחת הרכב לבדיקה באופן עצמאי בדוק האם המוכר מסכים לכך והאם הביטוח שלו מכסה אותך. בלי תשובה חיובית לשתי השאלות לא תוכל לקחת את הרכב לבדיקה באופן עצמאי.

שנית, ברכב בגיל הזה יהיו רג'קטים, ותזקק לייעוץ של מבין דבר כדי להבחין בין כסת"חים ותקלות מינוריות לבין בעיה שפוסלת את הרכב. תביא בחשבון שהבדיקה תעלה משהו בין 5-10% מערך הרכב, ואני מניח שבתקציב המוגבל שלך תרצה להמנע מהבדיקות מיותרות. לכן, אם אינך מבין בתחום, החל בבדיקה עצמאים בסיוע "אחד שמבין" מבין חבריך וקרוביך.

ולפני הכל, אם טרם קראת את המדריכים בשרשור הנעוץ בפורום הזה, עשה זאת כעת. תחסוך לעצמך זמן וכסף בחיפוש אחר הרכב המתאים לך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מתכנן לקיחת הרכב לבדיקה באופן עצמאי בדוק האם המוכר מסכים לכך והאם הביטוח שלו מכסה אותך. בלי תשובה חיובית לשתי השאלות לא תוכל לקחת את הרכב לבדיקה באופן עצמאי.

שנית, ברכב בגיל הזה יהיו רג'קטים, ותזקק לייעוץ של מבין דבר כדי להבחין בין כסת"חים ותקלות מינוריות לבין בעיה שפוסלת את הרכב. תביא בחשבון שהבדיקה תעלה משהו בין 5-10% מערך הרכב, ואני מניח שבתקציב המוגבל שלך תרצה להמנע מהבדיקות מיותרות. לכן, אם אינך מבין בתחום, החל בבדיקה עצמאים בסיוע "אחד שמבין" מבין חבריך וקרוביך.

ולפני הכל, אם טרם קראת את המדריכים בשרשור הנעוץ בפורום הזה, עשה זאת כעת. תחסוך לעצמך זמן וכסף בחיפוש אחר הרכב המתאים לך.

אז אתה אומר שבגלל בדיקה של 500 שקלים שזה מהווה קצת בערך 5% מהקנייה לא כדאי לקחת את הרכב לבדיקה?

לבדוק את הרכב לפי העין.. וללכת להעביר בעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי לא לקחת לבדיקה. התכוונתי לכך שתסנן רכבים לפני שאתה שורף 500 ש"ח, ואם יש צורך, העזר בחבר. רק אם רכב עבר סינון ראשוני אחרי בדיקה שלכם קח אותו לבדיקה במוסך או מכון לפי בחירתך (ולא לפי המלצת המוכר).

אם לא תקפיד על סינון יסודי התקציב שלך ייגמר מהר מאוד במכוני הבדיקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1679 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...