Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח מהירות ממל"ז, האם כדאי להשפט?

שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לפני כחודש נעצרתי ע"י שוטר מצוייד בממל"ז .

קבלתי דו"ח מהירות של 750 שח + 8 נקודות על מהירות נסיעה של 82 קמ"ש (אחרי הפחתה) בכביש של 60 קמ"ש בדרך עירונית.

אציין שבעת סימונו של השוטר לעצור בצד הייתי משוכנע כי מדובר בעצירה לביקורת, ואני בטוח שלא נסעתי במהירות שהוצגה בממל"ז (87), אלא יותר בכיוון של 70 קמ"ש. מה גם שאני גר באזור, וזו לא פעם ראשונה או שניה שממוקם שם שוטר, אז אני נוטה להקפיד שם יותר...

רשיוני בעל ותק של 11 שנים.

העבירה הקודמת היחידה שלי הייתה נהיגה שלא בכיוון החץ (שנעשתה בידיעה עקב טעות בניווט, כשאינני מסכן/מעכב/מפריע לתנועה)

הנ"ל התרחשה לפני כשנתיים, התנצלתי בפני השוטר והדו"ח הומר באזהרה במקום ע"י השוטר בעקבות עבר נקי.

השאלה שלי היא האם כדאי לי ללכת להשפט בכדי לנסות להוריד את חומרת העבירה? מדובר במרחק של 2קמ"ש בלבד מ-250ש"ח ללא נקודות.

אם כן, מאיזו סיבה? מה עלי לומר לשופט?

האם מתייחסים במשפט למכשירי הממל"ז כאמינים ב-100% ואין לי סיכוי? או שנתקלתם במקרים דומים שהדו"ח הומר?

מצורף הדו"ח ללא פרטים אישיים.

אודה מאוד לכל עזרה בנושא.

mmlz.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד שואל את עצמי איך הנהג שנעצר יודע שהקריאה שהשוטר מראה לו בממל"ז זאת אכן הקריאה של הנהג שהוא עצר.

מה הבעיה לקלוע במכונית אקראית מהירות גבוהה כלשהיא וכל רכב שהוא עוצר מראה לו את אותה קריאה. כמובן שהקריאה צריכה להיות בטווח ההגיוני. רוב הנהגים יודו כי הם לא יהיו בטוחים.

וכל אלה שאומרים שלא יכול להיות, תהיו בטוחים שיש כאלה שבשביל למצוא חן בעיני המפקד שלהם, לעמוד במכסה , להצדיק את התקן שלו וכו' יכולים לעשות זאת.

לא כולם, יש שוטרים שעושים עבודת קודש, אבל כמו בכל דבר תמיד יש איזה כמה שלא.

השאלה, איך ניתן לדעת שהקריאה שהוצגה היא אכן הקריאה של הרכב שלי. חוץ מלהציג את המהירות על הצג הוא לא מראה לי משהו אחר.

אודה לתשובות כי השאלה הזאת מסקרנת אותי הרבה זמן.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך למצוא את שני זוגות התמרורים מוצבים בשני צידי הכביש

האחד תמרור 424 המעיד כי זו דרך עירונית ואחריו לכיוון נסיעתך את תמרור 426 המתיר נהיגה במהירות 60 קמ"ש.

תמרור 424 לפחות לפי תמונה של גוגל השמאלי מוסתר בתוך צמחיה לא יודע מה מצבו כיום לאלה שבאים מכיוון מחלף עין הקורא.

מ ה כתב השוטר בדברי הנהג?.

חסר בדו"ח היכן היה השוטר בעת הלזירה יושב ברכב או עומד מחוץ לניידת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד שואל את עצמי איך הנהג שנעצר יודע שהקריאה שהשוטר מראה לו בממל"ז זאת אכן הקריאה של הנהג שהוא עצר.

מה הבעיה לקלוע במכונית אקראית מהירות גבוהה כלשהיא וכל רכב שהוא עוצר מראה לו את אותה קריאה. כמובן שהקריאה צריכה להיות בטווח ההגיוני. רוב הנהגים יודו כי הם לא יהיו בטוחים.

וכל אלה שאומרים שלא יכול להיות, תהיו בטוחים שיש כאלה שבשביל למצוא חן בעיני המפקד שלהם, לעמוד במכסה , להצדיק את התקן שלו וכו' יכולים לעשות זאת.

לא כולם, יש שוטרים שעושים עבודת קודש, אבל כמו בכל דבר תמיד יש איזה כמה שלא.

השאלה, איך ניתן לדעת שהקריאה שהוצגה היא אכן הקריאה של הרכב שלי. חוץ מלהציג את המהירות על הצג הוא לא מראה לי משהו אחר.

אודה לתשובות כי השאלה הזאת מסקרנת אותי הרבה זמן.

הדוחות של השוטר נבדקים על ידי המפקד שבעיניו רוצים למצוא חן לדבריך

דמיין מצב שהוא מביא לו 2-6 דוחות שבכולם המהירות זהה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שזה עניין טכני בלבד ולנהג אין כל הוכחה שזאת לא המהירות שהוא נסע.

הנהג לא כל הזמן עם העניין על לוח השעונים וקל מאוד להאשים את הנהג בסטיה של 10-15 קמ"ש.

מדיפעם הוא משנה את המהירות מרכב לרכב.

איך נהג יכול לבוא ולראות תאריך ושעה של לכידה בממל"ז?

גם אם הוא יגש לבית משפט זה מילה שלו נגד המילה של השוטר.

לא יודע, זה מאוד מסריח. אם המכשיר היה פולט בפלט את הנתונים כגון שעת הלכידה ותאריך זה היה אמין יותר אבל ככה לדעתי זה ישראבלוף במיטבו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג לא כל הזמן עם העניין על לוח השעונים וקל מאוד להאשים את הנהג בסטיה של 10-15 קמ"ש.

לא יודע, זה מאוד מסריח. אם המכשיר היה פולט בפלט את הנתונים כגון שעת הלכידה ותאריך זה היה אמין יותר אבל ככה לדעתי זה ישראבלוף במיטבו

תעמוד פעם בצד הכביש ותסתכל כמה עבירות תנועה נעשות ברצף על ידי הנהגים ותבין שהשוטר לא חייב להתאמץ במיוחד בשביל לתפוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נהג עם יכולות סבירות וערנות יודע באיזו מהירות הוא נמצא בשטח עירוני. גם אם הטווח הוא 5-6 קמ"ש זה בלבול מובן, אך הבדל של 10-15 קמ"ש זה נתק או חוסר ערנות די רציניים. לדעתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעמוד פעם בצד הכביש ותסתכל כמה עבירות תנועה נעשות ברצף על ידי הנהגים ותבין שהשוטר לא חייב להתאמץ במיוחד בשביל לתפוס.

לא דיברתי על כל העבירות. דיברתי על עבירת מהירות באמצעות ממל"ז. זה שהנהג איננו יודע אם הוא עצמו היה על הכוונת ( הוכחה באמצעות תמונה, פלט כלשהוא וכו') מהווה מכשול להתגונן בבית משפט. זה מילה של הנהג מול המילה של השוטר והשופט יוצא מנקודת הנחה שהמילה של השוטר שווה יותר. קצת קשה להתגונן מזה אלא אם הוא טעה בכתיבת הדוח.

כל נהג עם יכולות סבירות וערנות יודע באיזו מהירות הוא נמצא בשטח עירוני. גם אם הטווח הוא 5-6 קמ"ש זה בלבול מובן, אך הבדל של 10-15 קמ"ש זה נתק או חוסר ערנות די רציניים. לדעתי.

קצת חולק עליך. יש מקומות בתוך העיר שאתה יודע שנסעת מהר, אך יש מקומות שהמהירות מוגבלת ל 60-70 קמ"ש בתוך העיר ויש 3 נתיבים לכל כיוון ואז ייתכן שלא תשים לב למהירות. לא אומר שאתה לא אשם שנסעת מהר, אך אם השוטר יציג לך את המהירות לא תהיה לך הוכחה שזה אכן אתה.

שלא תבינו לא נכון, אני דוגל באכיפה מסיבית ומתפקידי אני נלחם יום-יום בתאונות הדרכים, אך מצד שני אני דוגל באכיפה הוגנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לפני מספר שנים פרשה שבה לכאורה נלכד נהג נוהג במהירות מופרזת בנשר. עורך הדין דרש להציג את כל הדוחות מאותו יום, והתברר כי בכולם נשרמו אוה מהירות ואות המרחג מדידה. כמובן שהדוח בוטל. לצערי איני מוצא את הדיווח על הפרשה הזו. והיתה גם פרשת השוטר המצטיינת מאשדוד (אאל"ט) שנתפסה ממציאה דוחות שווא.

אז נכון שמדובר במקרים בודדים, ואני מקווה שלא מייצגים את אנשי משטרת ישראל, אבל מעלים חשד. הבעיה היא שלאף אחד מאתנו אין תעוד של מהירות נקודתית. לכל היותר מהירות ממוצעת ב-google timeline.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצלמת דרך יש תיעוד מהירות, תאריך ודקה ( gps). זה מוטבע בוידאו.

רק צריך כרטיס זכרון מספיק גדול עד שיגיע הדו"ח אם לא הבנת שצילמו אותך.

אם אין לך כזו , ממליץ בחום מסיבות שונות לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לפני מספר שנים פרשה שבה לכאורה נלכד נהג נוהג במהירות מופרזת בנשר. עורך הדין דרש להציג את כל הדוחות מאותו יום, והתברר כי בכולם נרשמו אותה מהירות ואות המרחק מדידה. כמובן שהדוח בוטל. לצערי איני מוצא את הדיווח על הפרשה הזו. והיתה גם פרשת השוטר המצטיינת מאשדוד (אאל"ט) שנתפסה ממציאה דוחות שווא.

אז נכון שמדובר במקרים בודדים, ואני מקווה שלא מייצגים את אנשי משטרת ישראל, אבל מעלים חשד. הבעיה היא שלאף אחד מאתנו אין תעוד של מהירות נקודתית. לכל היותר מהירות ממוצעת ב-google timeline.

ואם הדוח הוא על 250 שקל וללא נקודות, גם תפנה לעורך דין? ואם השוטר הראה לך נניח, מהירות של 125 קמ"ש ורשם מהירות שונה (בקמ"שים בודדים, אבל שונה לכל אחד בטענה של טעות סופר) לא תוכל לעלות על זה.

הדרך היחידה זה כאמור באמצעות מצלמה עם GPS שחשוב שהתאריך והשעה יהיו מכויילים כראוי אחרת זה לא יהיה קביל בבית משפט.

לכן לדעתי חשוב אחת לשבוע לגבות צילומי מצלמה או אחרי אירוע יוצא דופן.

ואם אין לך מצלמה, חייך כי אכלת אותה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם מדידה באמצעות מצלמת דרך תתקבל כראיה בבית המשפט. לממל"ז יש חזקת אמינות, למצלמה הסינית לא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. אבל עורך דין ממולח יצליח להוציא בדיקה במכון של הטכניון שהמצלמה הזו מדוייקת +-3%

עלות הבדיקה פי 4 מעלות הקנס אבל מה זה לעומת צדק פואטי ?

מהניסיון שלי המצלמה מראה קצת יותר קמ"ש מהמד באוטו. אבל בקטנה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצלמת דרך יש תיעוד מהירות, תאריך ודקה ( gps). זה מוטבע בוידאו.

רק צריך כרטיס זכרון מספיק גדול עד שיגיע הדו"ח אם לא הבנת שצילמו אותך.

אם אין לך כזו , ממליץ בחום מסיבות שונות לגמרי.

בלייזר אתה מקבל את הדו"ח על המקום אז הזיכרון של המצלמה מספיק

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...