Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברקס מתחמם אחרי חריטה

bbron
שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, לפני בערך חודש לקחתי את הרכב (סיאט איביזה 2014 ידנית) לטיפול קטן ב-105K. בגלל שזאת הפעם הראשונה מאז שקניתי את הרכב שאני לוקח אותו לטיפול, והבעלים הקודם היה מטפל רק במוסך מורשה, החלטתי גם אני ללכת למורשה (מוסך בעיר אחרת, אבל גם כן מורשה).

בקצרה אגיד שאני ממש לא מרוצה מהשירות שם, החוויה הייתה בדיוק איך שמתארים את המוסכניק שמסובב לקוחות ובסוף מוסיפים לזה מחיר "מורשה". באתי לטיפול קטן, ובאמצע היום קיבלתי טלפון ששמו לב שהברקסים האחוריים גמורים ויש צורך לשלוח לחריטה. כמובן שכדי שהרכב יחזור עוד היום יש צורך בתשובה זריזה כי זה תלוי בגורם חיצוני שהוא זה שמבצע את העבודה.. (לא מת על להיות בן ערובה, לקבל דד-ליין ולהסכים לטיפול שבקושי הבנתי מה הוא).

לזכותם יאמר שאחרי חצי שעה חזרתי אליהם עם אישור להמשיך ובאמת מסרו לי את הרכב באותו היום.

אבל, שמתי לב שבנסיעות ארוכות הבלמים חורקים בזמן עצירה, והיום בפעם הראשונה שמתי לב שהבלם בגלגל אחד מתחמם מאוד. בצד אחד הבלם חם בצורה סבירה ובצד השני כל הגלגל (כולל הטסה עצמה) רותחים בצורה שבקושי אפשר לגעת.

בדרך כלל אני עושה נסיעות קצרות בלבד בתוך העיר וזה כנראה בא פחות לידי ביטוי, למרות שאנסה לבדוק האם יש התחממות גם בנסיעות קצרות יותר.

הבנתי שזה הבדל משמעותי אז רק אציין שמדובר בבלמי תוף אחוריים, לא דיסק.

ועכשיו לעניין הפורום: :-D מה האופציות שלי לתקן את הבעיה? הבנתי שיש אחריות של כשלושה חודשים, אבל אני לא כל כך סומך על המוסך שלא ימציאו לי משהו חדש שדורש להחליף את כל הרכב חוץ מהגלגל.. האם כדאי ללכת למוסך שאינו מורשה (בייחוד שמדובר על המשך טיפול במשהו שמוסך מורשה התחיל)?

ולבסוף אשמח לדעת האם המחיר של טיפול קטן+ חריטה בשני גלגלים אחוריים (כולל הדבקה אם זה רלוונטי) מצדיק 1600 ש"ח מנסיונכם.

אולי זה המקום לציין שהרכב נרכש בין היתר אחרי המלצות על הדגם פה בפורום, ואני באמת מבסוט לגמרי מהבחירה שלי ונפלתי על מוכר ישר והגון.

אז תודה רבה לכל חברי הפורום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן ולא ביצעו כיוון ראשוני של הרגולאז שיהיה מינימום מגע בין הסנדלים לתוף באותו גלגל שמתחמם מידי. תרים את אותו גלגל באויר והורד בלם יד שהרכב על הילוך כדי שלא יזוז ונסה להזיז את הגלגל בסיבוב רוב הסיכויים שהוא דיי תפוס. תצטרך לחזור אליהם ותשתדל לא לנסוע כך אתה פשוט מטגן את הברקסים באותו גלגל ואת נוזל הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש מגיע מהגלגלים האחוריים, בעיקר הימני אבל גם השמאלי. את החום גיליתי פעם ראשונה אתמול אחרי נסיעה של תא לחיפה.

לגבי ההמלצה להימנע מנסיעה, אני כבר משהו כמו 1000 ק"מ מאז ההחלפה, האם ייתכן שיצטרכו שוב לעשות שינויים בגלל ששרפתי את הברקס או משהו כזה? אם כן אני מניח שזאת אחריות של המוסך אם צריך שוב להחליף הכל, אחרי הכל הם לקחו את הרכב לסיבוב בדיקה אחרי הטיפול ולא איתרו את זה.

אוסיף שאחרי שחיפשתי באינטרנט וקראתי קצת על תסמינים של בלם תוף תפוס, לתחושתי באמת הרכב חלש יותר בתחילת נסיעה (רוב הנסיעות שלי הן בעיר, בזמן פקקים, ולתחושתי נהיה קצת יותר קשה להתחיל נסיעה מבחינת קלאץ׳).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדרך מדוייקת, רק עם היד, אבל הגלגל השמאלי היה חם בצורה שאני עוד יכול לגעת בתוף הבלם, והגלגל הימני היה רותח כל כך שבקושי יכולתי להשאיר את היד אפילו על הטסה.

היום הרמתי את הגלגלים האחוריים,ובאמת הימני נבלם מהר יותר (למרות שלא בצורה משמעותית כמו שחשבתי)

אני דיי בטוח שגלגל ימין מאחור נמצא במצב בלימה (גם אם קטן יחסית) באופן תמידי.

האם זה בטוח להמשיך עוד כמה ימים כך עם הרכב עד שאחזור למוסך ואדרוש מהן לסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני מוסכים מורשי יבואן הם לא בהכרח יותר טובים ממוסכים רגילים, אבל כמעט תמיד יקרים מאוד.

כרגע אין לך ברירה אלא לחזור למוסך שביצע את הטיפול ולבקש שיסדרו את העניין.

השיטה הכי טובה והכי זולה לדאוג שהטיפול יתבצע בצורה הטובה ביותר היא לקחת חצי יום חופש ולשבת במוסך, כאשר מפעם לפעם אתה קופץ להסתכל על הרכב. עושה פלאים למזל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדרך מדוייקת, רק עם היד, אבל הגלגל השמאלי היה חם בצורה שאני עוד יכול לגעת בתוף הבלם, והגלגל הימני היה רותח כל כך שבקושי יכולתי להשאיר את היד אפילו על הטסה.

היום הרמתי את הגלגלים האחוריים,ובאמת הימני נבלם מהר יותר (למרות שלא בצורה משמעותית כמו שחשבתי)

אני דיי בטוח שגלגל ימין מאחור נמצא במצב בלימה (גם אם קטן יחסית) באופן תמידי.

האם זה בטוח להמשיך עוד כמה ימים כך עם הרכב עד שאחזור למוסך ואדרוש מהן לסדר?

חזור למוסך בהקדם עם הממצאים שלך. יטפלו בזה ואתה לא צריך לקחת לזה יום או חצי יום חופש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...